2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

dilek_648
    Katılımcı

Mail attım istanbul konsolosluğuna cvp verdiler.Saolsunlar Başvurunuz incelenme aşamasında bakıyorlar dediler.Eşim dün mail attı yabancılar dairesine akibeti sordu.İstanbuldan evraklarımız ulaşmamış Yabancılar dairesine ulaştığı takdirde hemen geri dönüş yapacaklarmış.Eşim kira kontratını maaş bordrosunu ve görüşme sonrası kasa kağıdı veriyorlar ya onu gönderdi. Hemen geri dönüş yapmışlar. teşekkür ederiz diye.Maalesef bu kadar beklemedeyiz.İstanbulda yoğunluk var anladığım kadarıyla:(senin nasıl haber varmı

malesef bende bekliyorum 20 sinde tatile giriyorlar ocağın 6 sına kadar o zamana kadar gelir umarım  :(

Zuzuduru
    Katılımcı

malesef bende bekliyorum 20 sinde tatile giriyorlar ocağın 6 sına kadar o zamana kadar gelir umarım  :(

Evet canım bende öyle düşünüyorum inşallah bian önce çıkar dicemde sanmıyorum artık umudum kalmadı sen neresine gidiyorsun Almanyanın

cenksürgün
    Katılımcı

Evet canım bende öyle düşünüyorum inşAllah bian önce çıkar dicemde sanmıyorum artık umudum kalmadı sen neresine gidiyorsun Almanyanın

16 gün tatil mi olcak SchiSSe offff

Zuzuduru
    Katılımcı

Güzel haberlerle geldim dün belgelerim gitmiş onaylamış yabancılar dairesi İstanbul konsolosluğundan haber gelmesini beklicekmişiz :)hadi bismillah

cenksürgün
    Katılımcı

Güzel haberlerle geldim dün belgelerim gitmiş onaylamış yabancılar dairesi İstanbul konsolosluğundan haber gelmesini beklicekmişiz :)hadi bismillah

kaç günde gelirmiş sizceee

Zuzuduru
    Katılımcı

kaç günde gelirmiş sizceee

Ich weiß nicht  hiihi:) inşallah formda bulunan bilgileri okuycam şimdi inşallah sizinde hemen cıkar

Morslipdon
    Katılımcı

Arkadaşlar yeniden merhabalar
    Bugün 39.günüm.yabancılar şubenin bizzat görüşmede eşime hiç bir bilgi vermediğini söylemiştim. Yukarıdaki ve daha önceki yıldaki paylaşımlardan okuduklarımdan yabancılar şubeye atılan maile başvurunuzun akibeti hakkında bilgilendirici yanıt verdikleri söylenmiş. Yabancılar şubeye mail atmamızın sürecimizin uzaması gibi bir yaptırımı olabilir mi?
    Şu an yaşadığım süreç hayatımın zor sınavlarından biri…

yabancilar subesine mail atmaniz sureci uzatmaz ama net cevap alamazsiniz turkiye almanyaya almanya turkiyeyi bekliyoruz diye standart cevap verirler butun is turkiye tarafinda  islemleri cok agirdan aliyorlar  almanya alt tarafi onay veriyor  benim islemim sirasinda almanyada yabancilar dairesinde dosyami actirip turkiyeye donmustum dil sertifikamda vard almanyada aldigim ozel goethenin degil yabancilar dairesi kabul etti sorun yok dedi turkiye tarafi biz kabul etmiyoruz  bunu yabancilar dairesine sorucaz teyit edicez diye 1 ay beklettiler beni sonra vize geldi sen dusun artik bende cok mail atiyodum turkiye tarafinda memnun olmuyor kadin bana cok mail atiyosunuz demisti cevap vermediginiz icin demistim  :D

cenksürgün
    Katılımcı

yabancilar subesine mail atmaniz sureci uzatmaz ama net cevap alamazsiniz turkiye almanyaya almanya turkiyeyi bekliyoruz diye standart cevap verirler butun is turkiye tarafinda  islemleri cok agirdan aliyorlar  almanya alt tarafi onay veriyor  benim islemim sirasinda almanyada yabancilar dairesinde dosyami actirip turkiyeye donmustum dil sertifikamda vard almanyada aldigim ozel goethenin degil yabancilar dairesi kabul etti sorun yok dedi turkiye tarafi biz kabul etmiyoruz  bunu yabancilar dairesine sorucaz teyit edicez diye 1 ay beklettiler beni sonra vize geldi sen dusun artik bende cok mail atiyodum turkiye tarafinda memnun olmuyor kadin bana cok mail atiyosunuz demisti cevap vermediginiz icin demistim  :D

napalım şimdi atmayalım mı ? ne kadar saçma bir sistemin içindeyiz. Takip edeceğimiz bişey bile yok . Belirsizlik gibi saçma bişey yok ya .

cenksürgün
    Katılımcı

Ich weiß nicht  hiihi:) inşAllah formda bulunan bilgileri okuycam şimdi inşAllah sizinde hemen cıkar

sanırım noel bahaneleri sizede vurdu

leowoman
    Katılımcı

:D

dilek_648
    Katılımcı

Evet canım bende öyle düşünüyorum inşAllah bian önce çıkar dicemde sanmıyorum artık umudum kalmadı sen neresine gidiyorsun Almanyanın

ben essene gidicem siz

dilek_648
    Katılımcı

cok sevindim  :) :) umarım benim de gitmiştir ters tepki olabilir diye soramadık da siizn eşiniz mi sordu herhangi bir belge istemişlermi

selimqk57
    Katılımcı

benimde 36 günüm başvuru yapalı.
    eşim alman vatandaşı . cocuk var oda alman vatandaşı.
    Almanyada evlilik yaptım.
    almanyadaki yabancılar birimindeki kadına mail attım dönüş yaptı daha evraklar ulaşmadı diye.( 30 kasımda mail atmıştım.)
    buradaki alman konsolosluguna mail attım evraklarınızı başvurundan 3 gün sonra  elektronik ortamda sunduk evrakların gitmesi 2-3 hafta sürer diye mail atıldı bende bekliyorum.

pazartesi günü 16 sında tekrar mail atmayı düşünüyorum almanyadaki yabancılar birimine totalde 6 hafta olmuş oluyor.
    bence türkiyedeki alman konsoloslugundaki yogunluktan ve işleyiş yavaş ondan bu kadar uzun sürüyor.

leowoman
    Katılımcı

benimde 36 günüm başvuru yapalı.
    eşim alman vatandaşı . cocuk var oda alman vatandaşı.
    Almanyada evlilik yaptım.
    almanyadaki yabancılar birimindeki kadına mail attım dönüş yaptı daha evraklar ulaşmadı diye.( 30 kasımda mail atmıştım.)
    buradaki alman konsolosluguna mail attım evraklarınızı başvurundan 3 gün sonra  elektronik ortamda sunduk evrakların gitmesi 2-3 hafta sürer diye mail atıldı bende bekliyorum.

pazartesi günü 16 sında tekrar mail atmayı düşünüyorum almanyadaki yabancılar birimine totalde 6 hafta olmuş oluyor.
    bence türkiyedeki alman konsoloslugundaki yogunluktan ve işleyiş yavaş ondan bu kadar uzun sürüyor.

Yabancılar dairesindeki memurun eşime söylediklerinden biliyorum ki eşinizin alman vatandaşı olup olmaması hiç bir şeye etki etmiyor. Aylık evrak kotaları varmış. O kotayı geçince yeni gelen evrakları bir sonraki aya atıyorlarmış işleme almak için. Benim beklemem bu yüzdendir diye düşünüyordum. Tüm yabancılar şubelerinde kota sınırı varmı dır bilemiyorum ama süreç git gide uzuyor. Bugün 40. gün bizim. Bekliyoruz.

selimqk57
    Katılımcı

Yabancılar dairesindeki memurun eşime söylediklerinden biliyorum ki eşinizin alman vatandaşı olup olmaması hiç bir şeye etki etmiyor. Aylık 1000 evrak kotaları varmış. O kotayı geçince yeni gelen evrakları bir sonraki aya atıyorlarmış işleme almak için. Benim beklemem bu yüzdendir diye düşünüyordum. Tüm yabancılar şubelerinde kota sınırı varmı dır bilemiyorum ama süreç git gide uzuyor. Bugün 40. gün bizim. Bekliyoruz.

görünen o ki ocak sonuna kalacağız . yılbaşı tatilinden dolayı. ben eşten değilde çoçuktan dolayı sürecin kısa olacağını düşünmüştüm. konsolosluktaki kadın bu şekilde beyan etmişti.

15 yanıt görüntüleniyor - 376 ile 390 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.