2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

Mervewehrlin
    Katılımcı

Onun dışında ek belge talepleri icin mektup beklemedik. Onuda direk almanya’da ki alman memur benim daha evraklarım ulasmadan istemis esimden. Sistemde kaydım gözüktüğü icin ve evrakları bekledikleri süreçte erkenden onları teslim etmis olduk böylece mektup bekleme sürecini yaşamadık. Yani direk olarak herşeyin alt yapısı denk geldiğimiz memurla alakalı diye düsünüyorum ben o sebeple

leowoman
    Katılımcı

:D

Mervewehrlin
    Katılımcı

Daha vize başvurumu yapmadan önce (konsolosluk randevusunu da bana epey geç vermişlerdi.) eşim yabancılar şubesine gittiğinde benim bilgilerimle ilgili form doldurtup benim eşimden de süreçten önce evrakları talep etmişlerdi.
    Bence sürecin hızlanması adına yaptıkları bir yöntem o. Sürecin uzun ya da kısa olması gideceğiniz şehre bağlı ben buna kanaat getirdim. bizim bağlı olduğumuz yabancılar şubesinde eşimin dediğine göre sadece 2 memur var çalışan ve şube yoğun. Sürecimin uzamasını da buna bağlıyorum.

Kesinlikle size hak veriyorum. Benim gittiğim yabancılar şubesinde 20 den fazla oda düşünün her oda içinde bu evraklarla ilgilenen 2 memur calısıyor
    Ancak cok enteresan kücük bir sehir olmasına rağmen bu denli bir sistem kurulması oldukca enteresan tam tersine bunun yoğun bölgelerde yapılması gerekir ki insanlar uzun süre herşeyleri tam eksiksiz ve kusursuz olmasına ragmen beklemek zorunda kalmasınlar yetersizlik ve kalabalıktan dolayı.
    Dediğiniz gibi olduğunu düsünüyorum bende suan tamamen süreci etkileyen bu gözüküyor

atknemn
    Katılımcı

Vizemi 1 saat önce teslim aldım.

Gözün aydın inşallah hakkında hayırlı ugurlu olur .. beklediğin gün geldi çattı

Mervewehrlin
    Katılımcı

Gözün aydın inşAllah hakkında hayırlı ugurlu olur .. beklediğin gün geldi çattı

Çok tesekkür ediyorum bekleyen herkesin haberlerini dört gözle bekliyorum :)

Zuzuduru
    Katılımcı

Yukarıda negatif düşündüğüme dair açıklayacı bi şekilde cvp veren arkadaşıma teşekkürler.Ben Almanyaya ilk defa gitmiyorum evlendikten sonra 3 ay turist vizesi ile kaldım ayrıca sınava Düsseldorfta girdim.Rathausada gittim.Hayat standartlarını az çok biliyorum.Yaşanılmıcak bi yer değil. Onuda iddia etmiyorum kimisi yaşayabilir kimisi yaşayamaz bu beni ilgilendirmez Her kültüre saygı duymak lazım fakat saygı duycaz diyede bi şeyleri dile getirmemek anlamına gelmiyor bu. Bi yeri görmeden açıklamada yapmadım.Evet randevu alırsanız Türkiyede de artık bekletmiyorlar ki Rathause randevusuz gidemiyorsunuz. Şayet acil serviste Almanyada 5 saat bekletilende bendim zamanla neyin ne olduğunu çözersiniz.Herşey burda güllük gülistanlık olmadığı gibi Almanyadada öle değil yanii.Allah herkese yardım etsin herkesin bahtı açık olsun ınşallah herkesin vizesi tez vakitte gelir amin

dilek_648
    Katılımcı

Yukarıda negatif düşündüğüme dair açıklayacı bi şekilde cvp veren arkadaşıma teşekkürler.Ben Almanyaya ilk defa gitmiyorum evlendikten sonra 3 ay turist vizesi ile kaldım ayrıca sınava Düsseldorfta girdim.Rathausada gittim.Hayat standartlarını az çok biliyorum.Yaşanılmıcak bi yer değil. Onuda iddia etmiyorum kimisi yaşayabilir kimisi yaşayamaz bu beni ilgilendirmez Her kültüre saygı duymak lazım fakat saygı duycaz diyede bi şeyleri dile getirmemek anlamına gelmiyor bu. Bi yeri görmeden açıklamada yapmadım.Evet randevu alırsanız Türkiyede de artık bekletmiyorlar ki Rathause randevusuz gidemiyorsunuz. Şayet acil serviste Almanyada 5 saat bekletilende bendim zamanla neyin ne olduğunu çözersiniz.Herşey burda güllük gülistanlık olmadığı gibi Almanyadada öle değil yanii.Allah herkese yardım etsin herkesin bahtı açık olsun ınşAllah herkesin vizesi tez vakitte gelir amin

sizin evraklarınız gitmiş mi almanyaya aynı tarihte bavurmustuk sizinle

dilek_648
    Katılımcı

yazalım merak ediyoruz şurda

siz ne zaman basvurdunuz

cenksürgün
    Katılımcı

siz ne zaman basvurdunuz

Bende 31 ekimde başvurdum bekliyorum stresten adam uyku uyuyamıyor

Zuzuduru
    Katılımcı

siz ne zaman basvurdunuz

Mail attım istanbul konsolosluğuna cvp verdiler.Saolsunlar Başvurunuz incelenme aşamasında bakıyorlar dediler.Eşim dün mail attı yabancılar dairesine akibeti sordu.İstanbuldan evraklarımız ulaşmamış Yabancılar dairesine ulaştığı takdirde hemen geri dönüş yapacaklarmış.Eşim kira kontratını maaş bordrosunu ve görüşme sonrası kasa kağıdı veriyorlar ya onu gönderdi. Hemen geri dönüş yapmışlar. teşekkür ederiz diye.Maalesef bu kadar beklemedeyiz.İstanbulda yoğunluk var anladığım kadarıyla:(senin nasıl haber varmı

leowoman
    Katılımcı

Mail attım istanbul konsolosluğuna cvp verdiler.Saolsunlar Başvurunuz incelenme aşamasında bakıyorlar dediler.Eşim dün mail attı yabancılar dairesine akibeti sordu.İstanbuldan evraklarımız ulaşmamış Yabancılar dairesine ulaştığı takdirde hemen geri dönüş yapacaklarmış.Eşim kira kontratını maaş bordrosunu ve görüşme sonrası kasa kağıdı veriyorlar ya onu gönderdi. Hemen geri dönüş yapmışlar. teşekkür ederiz diye.Maalesef bu kadar beklemedeyiz.İstanbulda yoğunluk var anladığım kadarıyla:(senin nasıl haber varmı

Başvurunuzu yakın tarihte yaptınız diye hatırlıyorum.Yabancılar  şubesinin ve konsolosluğun mailinize cevap verdiğini söylemişsiniz. Bu kadar kısa süre önceki başvurular için maillere nasıl yanıt verebilirler?🙄

leowoman
    Katılımcı

8)

cenksürgün
    Katılımcı

Arkadaşlar yeniden merhabalar
    Bugün 39.günüm.yabancılar şubenin bizzat görüşmede eşime hiç bir bilgi vermediğini söylemiştim. Yukarıdaki ve daha önceki yıldaki paylaşımlardan okuduklarımdan yabancılar şubeye atılan maile başvurunuzun akibeti hakkında bilgilendirici yanıt verdikleri söylenmiş. Yabancılar şubeye mail atmamızın sürecimizin uzaması gibi bir yaptırımı olabilir mi?
    Şu an yaşadığım süreç hayatımın zor sınavlarından biri…

Ters teper mi mail atsak 

Zuzuduru
    Katılımcı

Başvurunuzu yakın tarihte yaptınız diye hatırlıyorum.Yabancılar  şubesinin ve konsolosluğun mailinize cevap verdiğini söylemişsiniz. Bu kadar kısa süre önceki başvurular için maillere nasıl yanıt verebilirler?🙄

Merhaba arkadaşım ben İstanbuldan mail attım konsolosluk sayfasına girdim aile birleşim vizesi ile ilgili bölüme girdim iletişim numaraları ve mailler yazıyor bende yazdım geçen hafta 1 hafta oluyordur belki dedim böle böle başvurdum bana bilgi verirmisiniz onlarda geri dönüş yapmış “6 12 hafta içerisinde en erken dönüş yapılıyor” diye.Yanii erken daha getirmeye çalışmışlar inceleniyor dediler.Sonra eşim yabancılar dairesine gitti açık açık konuştu. Dedi gelmesi lazım soyadım alman olmayabilir fakat ben almanım.Damardan girmiş ki doğruyu söylüyor suriyelilerden başka vatandaşlardan önce bize öncelik tanınması gerekiyor sonra eşimde yabancılar dairesinin mail adresine ana sayfadan buluyorsunuz mail attı ona aynı gün geri dönüş yaptılar. Gece attı sabah döndüler

Zuzuduru
    Katılımcı

Arkadaşım tekrar merhaba,

Onlar robot değil onlarda insan neden yanlış anlasınlar ki. Hatta bazı formlarda okudum daha fazla önemsiyorlar cunku ilgileniyorsun.Çaba gösterdiğini görünce her insan gibi onlarında hoşuna gidiyor.Güzel bir dille saygılı bir maille

Örneğin:

MERHABA,

21.11.2019 tarihinde İstanbul konsolosluğundan aile birleşim vizesinde bulundum.Bana akibeti hakkında bilgi verirseniz memnun olurum

Pasaport nonuzu yazın ve size verdikleri kasa kağıdının fotosunu çekin görsell ektedir.

Saygılar

İyi çalışmalar

Gönderin
    Ben turist vizesi ile gittim ciddiyim onlar çabanızı sizin iyi niyetinizi görünce aşırı ilgileniyorlar ki. Çoğu insana turist vizesini vermiyorlar istediğin kadar gelirin olsun etsin herzaman açık olcaz Ben hep konuştum İnşallah turist vizem erken çıktı 3 günde Aile birleşim vizemde erken cıkar aminnnnn

15 yanıt görüntüleniyor - 361 ile 375 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.