2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

leowoman
    Katılımcı

8)

leowoman
    Katılımcı

8)

Mervewehrlin
    Katılımcı

Arkadaşlar bir arkadaşa cevap yazarken sorum bir önceki sayfada kaldı. Belki gören olmaz arada kaynar gider diye yeniden paylaşıyorum.
    4 kasımda İzmirden başvurumu yaptım.vizemin akibiyetinin ne olduğunu takip etmek için idata sitesi üzerinden başvuru takibi kısmına pasaport ve konsoloslukta verilen barkod numarasını girdiğimde böyle bir pasaport kayıtlı değil yazısı geliyor ekrana.90 günlük bekleme süreci dolmadığı için konsolosluğu arayamıyorum.aranızdan başvuru takibini i data üzerinden sorgulayan oldu mu? Eğer olduysa sizlerin ekranına da mı aynı yazı düşüyor?

Yazınızı okudum sorunuzu da cevaplayayım. Kesinlikle çok zorluyorlar, bana da onca belge istemelerine rağmen onca noter onayı bi ton para bayıldığım evrkaları geri verdi almadı. Sonra eksik diye aynı şeyi isterlerse hiç şaşırmam. Boşanmalarda bu nüfus kayıdında ki düsünceler bölümüne takıyolar kafayı nedense. Sanırım orada ki cok önemli o sebeple malesef öyle bir sistem koyuldugu icin konsoloslukta onu istiyolar siz her ne kadar sunsanız da bosanmıs olduğunu. Bu sanırım bürokrasi islemleriyle alakalı. Sisteme kaydetmek istedikleri kayıt sanırım bu belge icin geçerli. Bu soru sorma kısmı gercekten kurgu olabilir yeniden sormak adına bende öyle düsündüm.
    Sorunuza gelinde vizeniz ulusal vize 90 gün üstü vize yani. İdata veya hicbir kaynak üzerinden vizenizi sorgulama imkanınız yok. Onlar size ulasmadıkca veya siz onlara ulaşamadıkca bilgi alabileceğiniz bir kaynak yok. İdata üzerinden turistik vizeler sorgulanıyor sadece. Pasaportunuz sanırım yola cıktığı zaman haberiniz olacak. Suan ki islem sürecini görebileceğimiz hicbir sistem malesef ki yok. Bence sizinke ilgilenen yabancı subeye ulassın esiniz. En saglıklı bilgiyi yine en kötü ihtimal onlar veriyolar

Mervewehrlin
    Katılımcı

Yani anlamadım gitti…Alman evet ikametimiz Coburg da yabancılar bürosundaki adam ona ulaştığında bize bildireceğini ve ona ulaşması halinde işlemin kısa süreceğini söylüyor ancak tuhaf olan henüz hala ulaşmamış olması.
    Yapacak bir şey yok bekleyeceğiz. :(

Hayırlısı olsun cok uzun bekleyeceğinizi sanmıyorum sizde hızlı bilgi almışsınız en yakın zamanda güzel haberlerinizle gelirsiniz insallah buraya

Vizeyolubekleyen
    Katılımcı

Ya valla arkadaşlar ben de anlamadım.
    Görüşmede ilk başta oturduğumda karşımdaki hanımefendi biraz negatifti ama konuştukça daha pozitif ve güleç oldu görüşmeyi yaptığım hanımefendi.
    Yabancı dillerimin iyi seviyede olduğunu belirtti gülerek,en son teşekkür ederek ayrıldım.Yabancılar bürosundaki adam da aslında yardımcı olmak isteyen bir tavırda ancak bu evrak yollama müfredatını anlayamadım.Eğer seçme imkanım olsa evrakların hepsini eşime verir yabancılar bürosuna elden teslim edebilirdik.
    Buraya gelişmeleri not edeceğim.

Ama bu başvurunun takibi ile alakalı basit bir sistem bile olmaması insanları çatlatıyor.Asıl sorun beklemek değil bilgi olmadan süreci takip edemeden beklemek.

Vizeyolubekleyen
    Katılımcı

Hayırlısı olsun cok uzun bekleyeceğinizi sanmıyorum sizde hızlı bilgi almışsınız en yakın zamanda güzel haberlerinizle gelirsiniz insAllah buraya

İnşallah,hepimize.  :)

Vizeyolubekleyen
    Katılımcı

Arkadaşlar bugün dökümanlar ulaşmış. yuppi:) alkis:) dance:)
    Pazartesi nişanlımın oraya gidip imza atması gerekiyormuş.
    Hadi hayırlısı bakalım heyecanlandık. :)

selimqk57
    Katılımcı

Acaba Almanya'da ki bölgelere göre gönderim tarihleri değişiyor mudur belgelerin veya bir bölgede belli bir başvuru limitinin dolmasını mı bekliyorlar yollanması için belirli süre içinde…O var kafamda o zaman şuan.Çünkü 22 gün oldu an itibariyle ama henüz bir gelişme yok.(Yabancılar bürosu sistemde adımı ve konsolosluk görüşmesinde söylediğim bilgileri gördü başvurudan 1 hafta sonra,hatta benim söylediğim şeylerden bir kaç soru nişanlıma sorup teyit aldı,adamın bize dediği belgeler ona ulaştıktan aynı gün içerisinde bile halledebileceği.)

Konsolosluğa mail attım işlemleriniz devam etmekte normalde ki süreç 6 – 12 hafta arası zaten gibisinden bir dönüş aldım,yardımcı olmak veya uğraşmak istemiyorlar çok sanırım.

Umarım herkes en hızlı bir şekilde vizesine kavuşur beklemek zor gerçekten.

Bende 7 kasımda başvuru yaptım. cocuk üzerinden aile birleşimi eşimin bulunduğu ikametgahdaki yabancılar börosuna mail attım. evraklar ulaşmamış. 3 hafta oldu bende bekliyorum açıkcası. sanırım yogunluk var. umarım inşallah noel tatiline kalmayız. 20 aralıktan sonra noel tatilleri var 2 hafta.

Zuzuduru
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım vize başvurusu yaptım aile birleşimi için istanbuldan 21.11.19 da 1 hafta oldu başvuralı.Eşim yabancılar dairesini aramış “İstanbulda mültecilerden dolayı yoğunluk olduğunu söylemiş”Kesin 3 ay beklicem gibime geliyor ki bizim bulunduğumuz bölgede cok göçmen var of of😭 :'(

Zuzuduru
    Katılımcı

Ve son soru olarak eşimi yabancılar dairesine çağırdıklarında hangi belgeleri isticekler bu konu hakkında bilginiz varmı?

Mervewehrlin
    Katılımcı

Ve son soru olarak eşimi yabancılar dairesine çağırdıklarında hangi belgeleri isticekler bu konu hakkında bilginiz varmı?

Herkesten aynı şeyler istenmiyor bulunduğunuz bölgenin ne istediğine bağlı örneğin ilk evlilik değilse boşanma evrakları, nüfus kaydında düsünceler bölümünde gözükmesi gerekir gözükmezse bunu istiyolar. Eşiniz direk alman değilse oturduğu yer, evle alakalı evrak veya kazancıyla alakalı farklı detaylarda evrak istenebilir. Yani sizde gördükleri eksik şeyle alakalı. Herkesten aynı şeyler istenmiyor, hiç istemeyedebilirler

leowoman
    Katılımcı

8)

leowoman
    Katılımcı

Başvuru yaparken fazla fazla evrak alıyorlar. Şayet benden eşimle ilgili tüm mahkeme kararları ve fotokopileri i, listedeki evrakları,  Pasaportu onlara bırakmama rağmen pasaportumun fotokopisini bile almışlardı. Yabancılar şubesinden Almanyada bulunan eşinize ulaştıklarında maaş bordrosu, yaşayacağınız ev ile ilgili bazı evraklar isteyebileceklerini duymuştum. Diğer evrakları zaten başvuruda alıyorlar.
    İyi şanslar🍀

Mervewehrlin
    Katılımcı

Güncelleme ;
    Çok sinirli yazdığımı bilmenizi isterim:
    Ek belge istediler

Schengen vizemin olduğu eski pasaportum
    Eşimin maaş, çalışma, ve ev kontratı.

Ve ben hepsine sahiptim, belge tesliminde götürüp özellikle vermek istememe rağmen “ihtiyacımız yok” deyip almadılar.

Bu insanların vebaline girip zamanlarını hiçe sayıyosunuz diyecek birşey yok.

20 kasım başvuru
    25 kasım ek belge talebi
    2 aralık yeniden ek belge talebi

leowoman
    Katılımcı

:D

15 yanıt görüntüleniyor - 271 ile 285 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.