2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

Mervewehrlin
    Katılımcı

Ben de eşimle tanıştıktan kısa sürede evlenenler denim. Tanıştıktan 6 ay sonra evlendik.almanya aile birleşimi ve vize konusunda hassas bir ülke. Her şeyi inceliyorlar.sayet sen kendini doğru ifade etmişsen doğru ifadelerde bulunmuşsan bir sıkıntı olmaz. Ama en ufak bir yalan ifaden vize reddine hatta sınır dışı edilmene sebep olabilir. Zaten bunu başvuru formuyla birlikte verdiğin ek belgeye attığın imzanla önlemini alıyorlar en başından. Ben İzmirden başvuru yaptım. Orada kaç günde vizenin gelmesini istiyorsun dialoglarını açıkçası ben duymadım. 90 günden önce konsolosluktan bilgi talep edemiyorsun. Vizen daha önce de gelebilir daha sonra da.

Bizde 6 ay içinde evlendik. Ben herşeyi doğrusu neyse öyle anlattım. Eşimle biz birlikteyken benim ingiltereye taşınma durumum söz konusuydu. O sürece esim gitmemi istemediğini ve evlenmek istediğini söyleyerek evlenme teklifi etti. Daha sonra evlilik sürecinin uzunluğunu göz önünde bulundurarak danimarka tatilimizde evlendik. Orada islemler oldukca hızlı diye. Benim vize görüşmem sırasında kadın elbette danimarkada evlenmemle alakalı ve kısa sürede evlenmemizle alakalı sorular sordu. Ben doğruyu ilettim direk ancak çok irdelemedi düşünüyorumda şimdi. Yani görüsmem bir şüphe içerisinde geçmedi diye düsünüyorum. Açıkcası bende doğrusu neyse öyle aktardım. Eşimle aramızda 5 yaş var o benden 5 yaş büyük. İkimizinde ilk evliliği. Bana kadın sordu vizeni ne kadar sürede almak istersin diye, ben o soruya istinaden 1-2 ay iyi olur çünkü düğün yapacağız dedim. erken evlenmemizle ilgili de düğünden sonra ayrı kalmak istemediğimiz icin bununda bir sebep oldugunu söyledim. Açıkcası tek korkum bu durum. Sisteme nasıl girdi bilmiyorum… biliyorsunuz burda neler okuyoruz insanları red etmek icin bekliyorlar resmen. Bizim olduğumuz bölge Regensburg Barbing. Umarım sağ salim vizemizi cok beklemeden alırız. Ben bir sürü evrak hazırlamıs olmama rağmen (gönderdikleri listeyi göz önünde bulundurarak) neredeyse hic bir belge almadılar desem yeri. Kaldığımız yerden, maaş bordrosuna. Evlilik belgemiz, nüfus kağıdım , eşimin adres bilgisi ve doğum belgesi. Birde psaport fotokopilerimiz.. bunun dışında herşeyi geri bıraktılar. Ben soyadı değsikliği yaptıgım ivin psaportı değiştirdim haliyle almanya ya giris cıkıslarım esli pasaportumda. Forumda doldurduğum tarihlerde o pasaportun icinde. Belirtmeme rağmen pasaportu almadılar, fotokopisinide. Benim en sinirlendiğim nokta bu cunku ek belge isterlerse aslında hazırladığım herşeyden biri olacak muhtemelen. Bosuna zaman kaybo ve stres. İnsanın gözünü en çok bunlar korkutuyor.

Aras.2019
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar görüşmeye gittiğimde 6 ay sonra çarpraz sorguya çağırdılar gittim benim görüşmem güzel geçmişti sonra 1 hafta sonra red verdiler sebeb ise eşimin söyledikleri uyuşmamış eşim arkadaşıyla gitmişti yanlış tercüman etmiş arkadaşı itiraz ettik onlari mahkemeye verecegimizi dava acacagimizi soylemistik hala devam ediyor berlinden kağıt geldi işte mahmeye verirseniz işte şu kadar paranız gider bilmemne yazıyor tekrar iletişim  haline gelelim yazı evrak gönderin dediler gönderdim daha gelmedi almanya giden arkadaşlar malesef  sayfayı unutuyor yardımcı olmuyorlar unutmasınlar gitmeden visesi çıkmayan gidemeyen bu sayfadan forumdan ayrılmıyor du hergün burda ama gidince unutuyorlar insan nerden geldiğini ne zorluklar çektiğini unutmamalı yeni üye olan arkadaşlar bu sayfaya fazla takılmayın yoksa psikolojiniz  bozulur bu forumda olumsuz yorum da var olumluda var

Mervewehrlin
    Katılımcı

Bende güncelleme yapayım. Bugün aradılar Danimarkada evlendiğimizle alakalı sertifikamızı istediler ek belge olarak. Hemen eşimde scan edilmis hali vardı gönderdik. Arıyorum gönderdiğimi bilsinler diye ama ulasamıyorum insan güvenemiyor dosya ulastı mı ulaşmadı mı.

20 Kasım 2019Vize başvurum
    25 Kasım 2019 Ek belge Talebi

Gideceğim eyalet;  Regensburg Barbing

Aras.2019
    Katılımcı

Email atın email bakıyorlar ankara dan mi başvuru yaptınız eğer ankara ise sabah ve öğleden sonra arayın çıkarlar sürekli düşürün arayın çıkar

Mervewehrlin
    Katılımcı

Email atın email bakıyorlar ankara dan mi başvuru yaptınız eğer ankara ise sabah ve öğleden sonra arayın çıkarlar sürekli düşürün arayın çıkar

İstanbul’dan basvuru yaptım. Konsoloslugun numarası aramıs beni sorgulattımda simdi google dan. Beni aradıkları numarayı arıyorum açan yok simdi  ;D
    Bir de bilginiz var mı? Belgeler yabancılar dairesine ulastı mı onlar mı istiyor bu ek belgeleri? Yoksa konsoloslukta mı acaba hala. Allah sizinde yardımcınız olsun. Dava ile uğraşmak istemeyecekleri icin size çözüm üreteceklerini umuyorum insallah dualarımdasınız

Aras.2019
    Katılımcı

Çok tsk ederim Allah razı olsun tez zamanda herkesin vise si gelir ins  gerçekten çok zorlu bir süreç insan yoruluyor ama allahın izniyle pes etmicez inanın kanunları iyice öğrendim ezberledim berlin ile mektuplasiyoruz onlar bana atıyor ben onlara atıyor 😁 başvurunuz 3 ay dolmadıysa hiç birşey demezler yurtdışında evlenenlere daha çok takıyorlar uğraşıyorlar ben görüşmede duymuştum adam almanya da evlenmiş niye orda evlendin bu acelen ne diyorlar saçma sapan seylerle insanların üstüne geliyorlar birdr fazla aramayin kıllanıyorlar bekleyin sabırla 🙏🏻

AlmanyaFatihi
    Katılımcı

İstanbul’dan basvuru yaptım. Konsoloslugun numarası aramıs beni sorgulattımda simdi google dan. Beni aradıkları numarayı arıyorum açan yok simdi  ;D
    Bir de bilginiz var mı? Belgeler yabancılar dairesine ulastı mı onlar mı istiyor bu ek belgeleri? Yoksa konsoloslukta mı acaba hala. Allah sizinde yardımcınız olsun. Dava ile uğraşmak istemeyecekleri icin size çözüm üreteceklerini umuyorum insAllah dualarımdasınız

Regensburg Barbing ufak bir sehir 4bin nufuslu o yuden cok uzun surmez fakat 2 hafta icinde noel geliyor o yuzden uzayabilir.
    Diger sorunuz ise eger sizi konsolosluk arayip ek belge istemisse o belgeyi konsolosluga goturmeniz ,posta veya e-posta ile yollamaniz gerekiyor. Garanti belgeyi direkt gidip eksik belge kutusundan atmak. Eger konsolosluk yakin ise.

Ek belgeyi esinizi arayip istemezler genelde posta yollarlar. Cunku siz esinizin numarasini vermiyorsunuz. Onun yasadigi adrese yabancilar subesi posta yollar ve eksip bir belge varsa getirmesini isterler. Kucuk bir sehir oldugu icin esiniz direkt gidip yabancilar subeye sira almadan teslim edebilir.

Yukarida okudum Danimarkada evlendiginizle ilgili belgeyi yolladiysaniz 1 hafta sonra esiniz orada ki yabancilar subeyi arayip sizinle ilgili islemlerin baslayip baslamadigini ogrenebilir.
    Cunku belgeler Turkiyeden fiziki olarak gitmiyor. Tum belgeleri sanal ortamda transfer ediyorlar. Sube yogun degil ise direkt sistemlerine dusuyor ve inceleme basliyor.
    O yuden en onemli olan kisim evraklarin bir an once Turkiyede ki konsolosluktan cikmasi. Almanya tarafinda esiniz Almancasi iyiyse yabancilar sube ile tak tak halledebilir.

Mervewehrlin
    Katılımcı

Regensburg Barbing ufak bir sehir 4bin nufuslu o yuden cok uzun surmez fakat 2 hafta icinde noel geliyor o yuzden uzayabilir.
    Diger sorunuz ise eger sizi konsolosluk arayip ek belge istemisse o belgeyi konsolosluga goturmeniz ,posta veya e-posta ile yollamaniz gerekiyor. Garanti belgeyi direkt gidip eksik belge kutusundan atmak. Eger konsolosluk yakin ise.

Ek belgeyi esinizi arayip istemezler genelde posta yollarlar. Cunku siz esinizin numarasini vermiyorsunuz. Onun yasadigi adrese yabancilar subesi posta yollar ve eksip bir belge varsa getirmesini isterler. Kucuk bir sehir oldugu icin esiniz direkt gidip yabancilar subeye sira almadan teslim edebilir.

Yukarida okudum Danimarkada evlendiginizle ilgili belgeyi yolladiysaniz 1 hafta sonra esiniz orada ki yabancilar subeyi arayip sizinle ilgili islemlerin baslayip baslamadigini ogrenebilir.
    Cunku belgeler Turkiyeden fiziki olarak gitmiyor. Tum belgeleri sanal ortamda transfer ediyorlar. Sube yogun degil ise direkt sistemlerine dusuyor ve inceleme basliyor.
    O yuden en onemli olan kisim evraklarin bir an once Turkiyede ki konsolosluktan cikmasi. Almanya tarafinda esiniz Almancasi iyiyse yabancilar sube ile tak tak halledebilir.

Öncelikle ayrıntılı ve açıklayıcı yazınız için çok teşekkür ediyorum. Tamamen aydınlattınız beni. Belgeyi benden mail olarak istediler, hatta 5 gün sonra direk aranınca şaşırdım. Belgeyi hemen gönderdim dosya no ile. Teyit etmek için aradım ancak bugün dahil ulaşmak mümkün değil. Bugün yeniden mail gönderdim. Cevap alacağıma ihtimal vermiyorum ancak dediğiniz gibi önümüzdeki hafta eşim kontrol etmeye gidecek. Dosyamızla kim ilgileniyor merak ediyoruz. Ancak biz daha önce almanya’dan direk bunu gerçekleştirebilir miyiz diye barbing’de yabancılar dairesine gitmiştik. Bununla alakalı hatta bir konum var. Aile Vizesi için direk oradan basvurabilir miyiz sormak için gittik. Orada çalışan yabancılar dairesi görevlileri baya tatlı insanlardı. Evliliğimiz eğer almanya’da olmus olsaydı bunun mümkün olabileceğini yardımcı olabileceklerini söylediler ancak bu durumda türkiye’den basvurmak durumunda kaldık. Hatta o günde suan istenilen belgeyi incelemislerdi. Bununda vize sürecine belki bir ihtimal olumlu bir etkisi olur. Bilemiyorum tabi bende ki umut :) evet o günde randevu almadan gittik. Baya küçük nüfuslu olmasının eşimde vize sürecine etkisi olacağını söylüyor. Eşim zaten doğuştan Alman oraya bir hafta sonra gidip konusmasının bende etki edeceğini düsünüyorum.
    Çok teşekkür ediyorum bilgilendirici bir yazı yazmıssınız elinize sağlık. :)

Vizeyolubekleyen
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba forumu takip ediyorum ancak yeniyim.Kafama takılan bir kaç şey var fikirlerinizi almak isterim.Nişanlım Alman.

5 Kasım 2019 tarihinde İstanbul Konsolosluğundan başvuru Almanya da evlenmek için başvuru yaptım.(o da aile birleşimi vizesi başlığı altında ancak 40a değil 40b olarak ayarlıyorsunuz evraklarınız vs.)
    Başvuru güzel geçti a1 puanımda 96 idi.
    Ancak yabancılar şube ile görüştüğümüzde evraklarımın henüz ulaşmadığını söylediler nişanlı ancak bizim nikah tarihimiz 6 Aralık'da yani pek az bir süre kaldı bunu değiştirebiliriz tekrardan ama 3 hafta da evrakların ulaşmaması normal midir ?
    Sizlerin evrakların ulaşması kaç hafta sürmüştü ?
    eksik evrak veya sıkıntı olsa benle iletişime geçileceğini düşünüyorum ki yok.evrakların hepsini defalarca kontrol ettim teslim edilirken de kontrol edilmişti.
    Tek sıkıntı evrakların ulaşma süreci.Sizlerin kaç gün sürmüştü ?

Yabancılar şubesindeki görevli evrakların onlara ulaştığı takdirde kalan işlemlerin hızlı olacağını söyledi.(Küçük bir şehir)
    Canım sıkılıyor bu duruma.Çünkü davet edeceğimiz kişiler ayarlamalar vs hepsini 6 Aralık için ayarlamıştık…

Mervewehrlin
    Katılımcı

Güncelleme;

20 kasım vize basvurum
    25 kasım ek belge talebi
    27 kasım evraklarım yabancılar şubede.

Şu an konsolosluktan mail aldım ve evraklarımın tamamen Barbing’te olduğunu, ek belgeninde ilgili birime gönderildiğini öğrendim. İnsallah vizemde bu hızla gelir. Bekleyenlere allah sabır versin tez zamanda gelsin vizeleri insallah

Vizeyolubekleyen
    Katılımcı

Acaba Almanya'da ki bölgelere göre gönderim tarihleri değişiyor mudur belgelerin veya bir bölgede belli bir başvuru limitinin dolmasını mı bekliyorlar yollanması için belirli süre içinde…O var kafamda o zaman şuan.Çünkü 22 gün oldu an itibariyle ama henüz bir gelişme yok.(Yabancılar bürosu sistemde adımı ve konsolosluk görüşmesinde söylediğim bilgileri gördü başvurudan 1 hafta sonra,hatta benim söylediğim şeylerden bir kaç soru nişanlıma sorup teyit aldı,adamın bize dediği belgeler ona ulaştıktan aynı gün içerisinde bile halledebileceği.)

Konsolosluğa mail attım işlemleriniz devam etmekte normalde ki süreç 6 – 12 hafta arası zaten gibisinden bir dönüş aldım,yardımcı olmak veya uğraşmak istemiyorlar çok sanırım.

Umarım herkes en hızlı bir şekilde vizesine kavuşur beklemek zor gerçekten.

Mervewehrlin
    Katılımcı

Acaba Almanya'da ki bölgelere göre gönderim tarihleri değişiyor mudur belgelerin veya bir bölgede belli bir başvuru limitinin dolmasını mı bekliyorlar yollanması için belirli süre içinde…O var kafamda o zaman şuan.Çünkü 22 gün oldu an itibariyle ama henüz bir gelişme yok.(Yabancılar bürosu sistemde adımı ve konsolosluk görüşmesinde söylediğim bilgileri gördü başvurudan 1 hafta sonra,hatta benim söylediğim şeylerden bir kaç soru nişanlıma sorup teyit aldı,adamın bize dediği belgeler ona ulaştıktan aynı gün içerisinde bile halledebileceği.)

Konsolosluğa mail attım işlemleriniz devam etmekte normalde ki süreç 6 – 12 hafta arası zaten gibisinden bir dönüş aldım,yardımcı olmak veya uğraşmak istemiyorlar çok sanırım.

Bence beklenilen bölgenin yoğunluğu ve ilgilenen kişinin insiyatifiyle alakalı. Mesela bazı kisilere ek belge talebi daha uzun süre sonra gidebiliyor. Ben konsolosluğun bilgilendirme yapma veya yapmama durumunuda buna baglıyorum; yani yabancı subeden bilgileri varsa dönüs yapıyor olabilirler. Burada okudugum kadarıyla maillere dönmüyorlar ancak ben bir kez mail attım iki gün sonra ek belge dahil herşeyin gönderildiğini yazan bir mail attılar şaşırdım. Sanırım sizin belgenizle ilgilenen eyalet,ve ilgilenen memurun insiyatifinde. Her eyaletin kendi kuralları ve isleyis bicimi farklı oldugu icinde etkisi olabilir. Benimle konsoloslukta ilgilenen kiside 6 veya 12 hafta seklinde konustu bence herkes genel olarak zaten bu sürec aralığımı belirtiyor. Daha uzun olanda var, daha kısa bekleyende var. Belki çok fazla mail göndermekte ters etki yaratabilir, ne yapacakları belli olmuyor ve kestiremiyor insan. İnsallah en kısa zamanda dönüs alırsınız

Mervewehrlin
    Katılımcı

Kesinlikle isterlerse hemen halledilebilir size katılıyorum. Benimde belgelerim suan incelemede. Belki benimde bu süreç uzun sürecek sanırım bundan sonrasında verilen yasal süreci beklemek zorundayız. İnsallah uğraştırmadan alırız. Hangi eyalettesiniz eşiniz türk mü?

Vizeyolubekleyen
    Katılımcı

Yani anlamadım gitti…Alman evet ikametimiz Coburg da yabancılar bürosundaki adam ona ulaştığında bize bildireceğini ve ona ulaşması halinde işlemin kısa süreceğini söylüyor ancak tuhaf olan henüz hala ulaşmamış olması.
    Yapacak bir şey yok bekleyeceğiz. :(

leowoman
    Katılımcı

8)

15 yanıt görüntüleniyor - 256 ile 270 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.