2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

Ramazan_21
    Katılımcı

İyi akşamlar herkese bir konu hakında yardımınızı istiyecektim arkadaşlar

Ben 12.01.2019 tarihinde aile birleşimi yaptım 4 ay sonra çarpaz sorguya girdim ama vize red geldi gerekçe eviğin gerçek olduguna yeterli kanıt yokmuş ben eşim de birleşe anlamdık çarpaz sorguda güzel geçti bir sıkıntı yoktu ama red geldi ben şimdi avkat tutum itiraz ettim şimdi bekliyoruz böyle birşey başına gelen varmı bana lütfen yardımcı olun

Eşim Alman 22 yaşında ben 30 yaşındayım ben 6 yıl orda kaldım 3 yıldır da eşimi birbirimizi tanıyoruz

Ramazan_21
    Katılımcı

Vizesine red gelen varsa ve sonradan vizesini alan arkadaşlar bana bi yardımcı olun ne yapmam gerekiyor

Aras.2019
    Katılımcı

Vizesine red gelen varsa ve sonradan vizesini alan arkadaşlar bana bi yardımcı olun ne yapmam gerekiyor

kardeşim bana da aynısı geldi 6 ay bekledim 6 inci ayın sonunda beni de carpaza çağırdılar red geldi evliliğe ınanmamislar avukat itiraz edicez allah yardımcımız olsun

Ramazan_21
    Katılımcı

kardeşim bana da aynısı geldi 6 ay bekledim 6 inci ayın sonunda beni de carpaza çağırdılar red geldi evliliğe ınanmamislar avukat itiraz edicez Allah yardımcımız olsun

Avkat sana ne dedi benim 22 yaşında ilk evliğimiz bizden birşeyde istemediler

Atase
    Katılımcı

Merhaba Arkadaşlar,

Ben aile birleşimi için alman  konsolosluga başvuruda bulunacagım ancak ben 4 kez almanyaya giriş çıkış yaptım şuanda bile yıl sonuna kadar schengen vizem mevcut kulakdan dolmadır belkı daha önce başvuran 2 kışıye yeni pasaport cıkar demişler Eski pasaportu delip vermışler bana pek inandırıcı gelmedı tc pasaportunu alman konsoluslugu nasıl iptal edebılir böyle bir saçmalık olamaz bence mevcuttakı vize bile verılmış bir hak sonuçta bu tarz bişey duyan varmı acaba
    Tşkler

muhendus
    Katılımcı

Merhaba Arkadaşlar,

Ben aile birleşimi için alman  konsolosluga başvuruda bulunacagım ancak ben 4 kez almanyaya giriş çıkış yaptım şuanda bile yıl sonuna kadar schengen vizem mevcut kulakdan dolmadır belkı daha önce başvuran 2 kışıye yeni pasaport cıkar demişler Eski pasaportu delip vermışler bana pek inandırıcı gelmedı tc pasaportunu alman konsoluslugu nasıl iptal edebılir böyle bir saçmalık olamaz bence mevcuttakı vize bile verılmış bir hak sonuçta bu tarz bişey duyan varmı acaba
    Tşkler

Merhaba, Schengen vizen var diye pasaportun niye iptal olsun, sadece aile birleşimi vizesi aldığında aynı anda iki vize birden aktif olamayacağından sistem üzerinden turistik Schengen vizeni geçersiz yapacaklar. Ama bu da senin için fark etmez.

Sacar
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar sizlere haber vermeyi unuttum vizem cikti. Esimin Türk vatandasi olmasina ragmen tam 3 hafta icinde cikti sagolsunlar hic bizi ugrastirmadilar yani türk vatandasiysaniz bosuna korkutmayin kendinizi ugrastirirlar derlerse :)

MustafaD
    Katılımcı

Merhabalar

Daha önce de yazdım fakat net bi cevap alamamıştım eşim alman vatandaşı Tr de yaşıyoruz Aile birleşimi için eşin önceden gidip 3 ay sigorta ve maaş bodrosu bildirmesi için çalışması gerekiyor mu ?

Bu konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim .

Edu
    Katılımcı

Nihayet 6 ay sonunda vizem çıktı. 😁Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Edu
    Katılımcı

Merhabalar

Daha önce de yazdım fakat net bi cevap alamamıştım eşim alman vatandaşı Tr de yaşıyoruz Aile birleşimi için eşin önceden gidip 3 ay sigorta ve maaş bodrosu bildirmesi için çalışması gerekiyor mu ?

Bu konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim .

Eşiniz alman vatandaşı ise oraya gidip ikamet yapması yeterli olur. Ama çalışırsa süreç daha da hızlı olur sizin için. Gideceğiniz eyaletteki yabancılar polisinden mutlaka bilgi alın. Çünkü her yerde kurallar değişebiliyor

alchemy
    Katılımcı

Sevgili arkadaşım umarım sana ulaşabilirim. Sormam gereken birkaç sorum var. Ve umarım her şey yolundadır sizin için.

Herkese vize sürecinde kısa beklemeli, güzel haberi bol günler diliyor; hepimizin bir an önce hayırlısıyla eşlerimizin vize kabulünü aldığımızı görmesini umuyorum :)

Arkadaşlar Merhaba,
    MEB YLSY burslusu eşimin yanına gidebilmek için başvuruda bulunduğum Aile Birleşimi vizesi bugün elime ulaştı. Bekleyen arkadaşlara sabır diler, paylaşımda bulunan diğer arkadaşlara teşekkür ederek sürecimi sizlerle paylaşmak isterim.

Tarih                 Süreç
    31.01.2019 Goethe A1 sınavı için en erken 25.02.2019 tarihine randevu alındı.
    18.02.2019 IDATA firmasından en erken 07.03.2019 tarihine Aile Birleşimi vize randevusu alındı.
    25.02.2019 Goethe A1 sınavına girildi.
    27.02.2019 Goethe A1 sınav sonucu alındı.
    07.03.2019 Ankara Almanya Büyükelçiliği'ne Aile Birleşimi vize başvurusu yapıldı. (1. Gün)
    28.03.2019 Evraklar Berlin Yabancılar Şubeye ulaştı ve aynı gün eksik evrak listesi eşime kargolandı. (21. Gün)
    03.04.2019 Eksik Evrak listesine ait posta eşime ulaştı. (27. Gün)
    09.04.2019 Eksik evraklar tamamlanarak Yabancılar Şubeye kargolandı. (33. Gün)
    15.04.2019 Evraklar son haliyle Yabancılar Şubeye ulaştı ve incelenmek üzere sıraya girdi. (39. Gün)
    25.04.2019 Vize onaylandı ve basıldı. (49. Gün)
    29.04.2019 Pasaport kargo ile elime ulaştı. (53. Gün)

Sacar
    Katılımcı

::)

Nihayet 6 ay sonunda vizem çıktı. 😁Bekleyen herkese sabır diliyorum.

6 ay mi? Neden bu kadar uzun sürdü????

MustafaD
    Katılımcı

1 Haftadır Göthe den A1 sınavı İstanbuldan girmek için randevu almaya çalışıyorum ama alamadım , sizler randevuyu nasıl ve hangi numaradan aldınız yardımcı olabilir misiniz ?

Gokturk45
    Katılımcı

Esim Turk vatandasi ve isten cikarilacak .Daha once kefil ile basvuru yapan oldu mu? Kefil olan kisinin gelirinin nekadar olmasi gerekiyor belli bir limiti var mi?

yeniceri57
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar sizlere haber vermeyi unuttum vizem cikti. Esimin Türk vatandasi olmasina ragmen tam 3 hafta icinde cikti sagolsunlar hic bizi ugrastirmadilar yani türk vatandasiysaniz bosuna korkutmayin kendinizi ugrastirirlar derlerse :)

hayirli olsun. en kolayini atlatmissin simdi en zorunda. zaman kaybetmeden Integrations und orientierungkursa yazil.

Hosgeldin aramiza

15 yanıt görüntüleniyor - 226 ile 240 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.