2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

Aras.2019
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar başvuru yapalı 6 ay oldu ve 7 inci aya girdim  6 inci ayın sonlarında çarpraz sorguya esimle ayni gun ayni saatte girdim görüşme güzel geçti  ama eşimden herhangi bir evrak istememişler eşim türk vatandaşı bana memur 1 ay daha bekliceksiniz dedi neden evrak istemediler eşimden genelde bazılarından istiyorlarmış bana 1 ay bekliceksiniz dediler ?

Aras.2019
    Katılımcı

pasaportumu bugün teslim aldım.vizem geldi.darısı bekleyen diğer arkadaslara.umarım en kısa sürede vizenizin gelmesi dileğiyle

hayırlı olsun kardeşim allah tez zamanda Eşine kavuşursun darısı basımıza inş süreçler kaç ay oldu toplam çarpraza falan girdin mi?

Serkan
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar başvuru yapalı 6 ay oldu ve 7 inci aya girdim  6 inci ayın sonlarında çarpraz sorguya esimle ayni gun ayni saatte girdim görüşme güzel geçti  ama eşimden herhangi bir evrak istememişler eşim türk vatandaşı bana memur 1 ay daha bekliceksiniz dedi neden evrak istemediler eşimden genelde bazılarından istiyorlarmış bana 1 ay bekliceksiniz dediler ?

Hangi sehir icin basvurmustunuz???

Aras.2019
    Katılımcı

Hangi sehir icin basvurmustunuz???

stutgart

Sacar
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar Benim vizem 3 hafta icinde cikti esim türk vatandasi :)))

EzgiRamazan
    Katılımcı

Hayırlı uğurlu olsun darısı bizim başımıza inşallah bizim de 4 ay oldu beklemedeyiz eşim pazartesi görüşmeye gidecek yabancılar dairesine inşallah çabucak gelir vizem benim de eşim Danimarka vatandaşı

Aras.2019
    Katılımcı

Bende 7 inci aya girdim beklemedeyim

Aras.2019
    Katılımcı

hayırlı olsun kardeş Çabuk çıkmış hangi şehir allah herkesin gönlüne göre versin

Sacar
    Katılımcı

Sagolun. Kaiserslautern sehirinde kaliyor esim. Bizide cok korkuttular esin türk baya ugrastirirlar esime yabancilar subesinde sadece 3-4 soru sormuslar evraklara dogru düzgün bakmadan esime onayladim onayi bildircem hemen ankaraya demisti :)

Sacar
    Katılımcı

24.06.2019 da İstanbul Başkonsolosluğundan başvurumu yaptım.
    18.07.2019 da eşimi Yabancılar polisi çağırıp krankenkasse istemiş.
    23.07.2019 da eşime yeni bir mektup geldi.
    24.07.2019 da pasaportum elime ulaşmıştır.

Tam 1 ay sürdü vize sürecim. Bu kadar hızlı gerçekten beklemiyordum.
    Bekleyen arkadaşlarda inşAllah bir an önce vizelerine kavuşurlar ..

Bizimkine göre sizin ki uzun sürmüs bence :D benim görüsmeden 2 gün sonra esime mektup gelmisti :)

Sacar
    Katılımcı

Bende 7 inci aya girdim beklemedeyim

Neden capraz sorguya girdiniz kardesim?

volkan1903
    Katılımcı

hayırlı olsun kardeşim Allah tez zamanda Eşine kavuşursun darısı basımıza inş süreçler kaç ay oldu toplam çarpraza falan girdin mi?

Teşekkür ederim darısı vizeyi bekleyn bütün arkadaslara.yok çapraz sorgu olmadı.2.5 ay sürdü toplamda

Serkan
    Katılımcı

Merhaba
    Münih icin basvurdugum aile birlesim vizem en sonunda geldi. Uzun ve zorlu bekleyişten sonra…
    Istanbul Başvuru 25.03.2019
    Kargo elime ulaşma 06.08.2019
    Yaklasik 4 ay 14 gün oldu.
    Eşime mektup gelmedi veya ekstra birsey istenmedi kargo mesaji bile gelmedi capraz sorgu olmadi sadece kargom evime ulasti.
    Darisi bekleyenlere inşallah cok zor bos bos beklemek neredeyse vazgececektim. Hayirlisi herkes için.

sahin24
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar bende aranızda yeniyim. 10.07.2019 günü evraklarımı istanbuldaki alman konsolosluğuna teslim ettim. 25.07.2019 günü bana mail attılar eşimin Alman vatandaşlığına ne zaman geçtiğinin evrağını istediler. İstedikleri evrağı 5 gün sonra verdim. 1 hafta sonrada eşimin Türkiyedeki boşanma kararının Almanyada tanınması evrağını istediler. Eşim boşanalı 12 sene oldu nasıl yapacağız bilmiyorum. Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiz bilgisi olan var mı ?

EzgiRamazan
    Katılımcı

Vizem çıktı arkadaşlar vizesini bekleyen arkadaşlara sabır diliyorum.
    Vize başvuru:01/04/2019
    Vize çıkışı:09/08/2019
    İzmir

15 yanıt görüntüleniyor - 211 ile 225 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.