2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

Atilla_41
    Katılımcı

Arkadaşlar Merhaba;

Alman vatandaşı eşim önümüzdeki ay Almanya da işe başlıyor. Ben de hemen sonrasında çocugumun da Alman vatandaşı olması sebebiyle aile birleşimi başvurusu yapacağım.

Pasaportumda 5 senelik Schengen turist vizesi var. Açıkçası hem işimle ilgili seyahatlerim sebebiyle hem de çocuğumu görebilmek için aile birleşimi vizesini beklerken sık sık Almanya ya gitmeyi planlıyorum. Bu yüzden vize başvurusu esnasında pasaportumu teslim etmemem mümkün mü? Bununla ilgili bir prosedürleri var mı? Çünkü mevcut vizem çok uzun süreli ve 3-4 ay boyunca bu hakkımdan mahrum kalmak istemiyorum.

Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

SEvgiler

Edu
    Katılımcı

Arkadaşlar Merhaba;

Alman vatandaşı eşim önümüzdeki ay Almanya da işe başlıyor. Ben de hemen sonrasında çocugumun da Alman vatandaşı olması sebebiyle aile birleşimi başvurusu yapacağım.

Pasaportumda 5 senelik Schengen turist vizesi var. Açıkçası hem işimle ilgili seyahatlerim sebebiyle hem de çocuğumu görebilmek için aile birleşimi vizesini beklerken sık sık Almanya ya gitmeyi planlıyorum. Bu yüzden vize başvurusu esnasında pasaportumu teslim etmemem mümkün mü? Bununla ilgili bir prosedürleri var mı? Çünkü mevcut vizem çok uzun süreli ve 3-4 ay boyunca bu hakkımdan mahrum kalmak istemiyorum.

SEvgiler

Merhaba, mevcut schengen vizeniz var ise pasaportunuzu teslim etmek zorunda değilsiniz. Bunu konsolosluktaki randevunuz esnasında görevliye belirtiniz mutlaka. Aile birleşimi vizeniz onaylandığı takdirde pasaportu götürüp 10 dk içerisinde vizenizi hazır ediyorlar.

64 gün sonunda şuan vizem elime ulastı bekleyen arkadaslara allah sabir versin herkese nasip etsin insallah yarın aksam nasip olursa Deutschland gidiyorum

Edu
    Katılımcı

64 gün sonunda şuan vizem elime ulastı bekleyen arkadaslara Allah sabir versin herkese nasip etsin insAllah yarın aksam nasip olursa Deutschland gidiyorum

Hayırlı olsun vizeniz. 64 gün çok iyi bi süre. Bugün itibariyle benim 118.günüm. Ve halen bir haber yok

muhendus
    Katılımcı

Arkadaşlar Merhaba;

SEvgiler

Selamlar, bu durum mümkün, aynısı bende yapmıştım. 2 yıllık Schengen vizem vardı, başvuru esnasında görüştüğüm görevliye “başvuru süreci sonuçlanana kadar yurtdışına çıkma ihtiyacım olabileceğini” söyledim. “Pasaportunuz o zaman sizde kalsın, sonuç belli olunca sizi çağırırız ve pasaportunuzu teslim etmeye gelirsiniz” demişti.

Vize çıkınca da uzun süreli Schengen vizesinin iptal edilip yerine 3 aylık aile birleşimi vizesi verilmesi biraz komik oluyor ama olsun :) Umarım uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız.

volkan1903
    Katılımcı

Hayırlı olsun vizeniz. 64 gün çok iyi bi süre. Bugün itibariyle benim 118.günüm. Ve halen bir haber yok

nereye gıdıceksınız almanyada?yabancılar polisi sordugunuzda ne gibi dönus yaptı?
    benımde yaklasık 67 gün oldu vizeye basvuralı Dortmund gidicem henüz eşime mektup bile gitmedi

Edu
    Katılımcı

nereye gıdıceksınız almanyada?yabancılar polisi sordugunuzda ne gibi dönus yaptı?
    benımde yaklasık 67 gün oldu vizeye basvuralı Dortmund gidicem henüz eşime mektup bile gitmedi

Ben Stuttgart'a gidiyorum. Yabancılar polisi 1 aydır bir evrak beklediğini söylüyor eşime, ama evrağın içeriğini söylemiyor. 67 gün mektup gelmemesi pek normal bi durum değil ama, genelde Almanyadaki eşe mektup gitmesi 10 ile 50 gün arası oluyor. Bence eşiniz tekrar tekrar şubeden sorgulama yaptırsın.

Silencee
    Katılımcı

24.06.2019 da İstanbul Başkonsolosluğundan başvurumu yaptım.
    18.07.2019 da eşimi Yabancılar polisi çağırıp krankenkasse istemiş.

Süreç bu şekilde ilerliyor. Aşamalar oldukça bilgilendirme yapacağım ..

Atilla_41
    Katılımcı

Arkadaşlar yanıtlarınız için çok teşekkürler.

Öğrenmek istediğim bir şey daha var.

Aile birleşimi vizesini İstanbul konsolosluktan aldıktan sonraki süreç nasıl ilerliyor?

Benim gitmeyi planladığım şehrin yabancılar polisi ile ilgili yorumlar hep zorluk çıkarttıkları şeklinde. Bildiğim kadarıyla aile birleşimi vizesi 90 günlük çıkıyor? Bu 90 gün içerisinde Almanya da işlemleri halledememe gibi bir şey söz konusu olur mu?

Nesibi
    Katılımcı

Arkadaşlar yanıtlarınız için çok teşekkürler.

Öğrenmek istediğim bir şey daha var.

Aile birleşimi vizesini İstanbul konsolosluktan aldıktan sonraki süreç nasıl ilerliyor?

Benim gitmeyi planladığım şehrin yabancılar polisi ile ilgili yorumlar hep zorluk çıkarttıkları şeklinde. Bildiğim kadarıyla aile birleşimi vizesi 90 günlük çıkıyor? Bu 90 gün içerisinde Almanya da işlemleri halledememe gibi bir şey söz konusu olur mu?

yok olmuyor icinizi ferah tutun zaten ilk isiniz vizenizi uzatma isi olacagi icin oyuzden bir sikintinizda olmuyor merak etmeyin.

volkan1903
    Katılımcı

Arkdaslar selam.Dortmunda basvuru yapan var mı?vize gelme süresi ne kadar oluyor?
    13.05.2019 tarihinde yaptıgım basvuru halan sonuclanmadı.eşim alman ve nikahı almanyada yaptık.henüz eşime mektup bile gelmedi.
    dogru düzgün cevapta vermiyolar.maillere verilen cevap cok yogunuz işlemler devam ediyor lütfen bir daha mail atmayın

Silencee
    Katılımcı

23.07.2019 da eşime yeni bir mektup geldi.

Mektupta yabancılar polisinin işlemlerinin bittiği ve son kararın İstanbul Başkonsolosluğu'nda olduğunu söylemişler. Sanırım 1 haftaya kadar vizem konsolosluk tarafından basılarak tarafıma gönderilir diye düşünüyorum. Eşime herhangi bir soru vs. sormamışlar.

Süreç bu şekilde ilerliyor. Aşamalar oldukça bilgilendirme yapacağım ..

Silencee
    Katılımcı

23.07.2019 da eşime yeni bir mektup geldi.
    24.07.2019 da pasaportum elime ulaşmıştır.

Tam 1 ay sürdü vize sürecim. Bu kadar hızlı gerçekten beklemiyordum.
    Bekleyen arkadaşlarda inşallah bir an önce vizelerine kavuşurlar ..

volkan1903
    Katılımcı

Pasaportum konsolosluktan alınmıs kargoda gözüküyor.70 günü geçmişti basvurum ancak eşime mektup gelmemişti.inşallah hayırlı bir cevapla yarın pasaportumu alırım

volkan1903
    Katılımcı

pasaportumu bugün teslim aldım.vizem geldi.darısı bekleyen diğer arkadaslara.umarım en kısa sürede vizenizin gelmesi dileğiyle

15 yanıt görüntüleniyor - 196 ile 210 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.