2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

Silencee
    Katılımcı

24 Haziran'da İstanbul'da başvurumu yaptım.
    Şuan için beklemedeyim. Hamburg kalabalık olduğu için sanırım biraz uzun sürecektir. Hamburg başvuru yapıp sonuç alan oldu ise lütfen bilgilendirebilir mi ?

Göztepe 35
    Katılımcı

Şuan için beklemedeyim. Hamburg kalabalık olduğu için sanırım biraz uzun sürecektir. Hamburg başvuru yapıp sonuç alan oldu ise lütfen bilgilendirebilir mi ?
    [/

Ben varım…19.03.2019 çocuk üzerinden İstanbul’dan başvurdum..Almanya’nın 2.büyük kenti hamburg..

Silencee
    Katılımcı

[/

Ne kadar sürede sonuçlanmıştı ?
    Bilgi verirseniz sevinirim

Ben varım…19.03.2019 çocuk üzerinden İstanbul’dan başvurdum..Almanya’nın 2.büyük kenti hamburg..

[/

Sabasu
    Katılımcı

Bu cuma gunu evraklarimi almanyadan teslim edecegim ailem icin. Teslim ettikten kacgun sonra vize cikar bilmiyorum. Pasaportlar hala istanbul buyukelciliginde. umarim birhafta da cikar. clap:) okey:) offoff:) offoff:) offoff:) offoff:)

Edu
    Katılımcı

Vize başvurumun 96.gününde İzmir Alman Konsolosluğuna gönderdiğim maile gelen cevap ;

01.07.2019 tarihli yazınız için teşekkür ederiz.
    Müracaatınız görüş bildirilmesi talebi ile Almanya’daki ilgili Yabancılar Şubesi’ne gönderilmiştir.
    Yabancılar Şubesi henüz görüş bildirmemiş ve müracaatınız ile ilgili işlemler devam etmektedir.
    Bu nedenle biraz daha sabırlı olmanızı ve müracaatınızın hangi aşamada olduğu hakkında bilgi ricasında bulunmamanızı diliyoruz.Bilgilerinize sunulur.

Nostradamus
    Katılımcı

Merhaba,
    17.06.19 da başvuru yaptım.
    28.06.19 da yabancılar dairesine ulaştı evraklar.
    09.07.19 da onay verildi.
    Ve pasaportum şu an kargoda. Muhtemelen yarın elime ulaşır.

Kenanfrw
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar
    3 ocakta istanbul konsolosgundan cocuklar üzerinden aile birlesimi basvuruda bulundum temmuz ortasinda hala bekliyorum
    Benim gibi durumu olan varmi ve sürec ile bilgisi olan varsa aydinlatabilirmi beni

Serkan
    Katılımcı

Bende 25 martta başvurdum aile birlesimi icin istanbuldan evraklarim munih yabancilar burosunda gecen hafta esim munihteki yabancilar burosunu aradi islemleriniz devam ediyor deniyor. 3 ay 20 gundur bekliyorum. Sehirdeki calisanlara gore degisiyor süre sanirsam. 4 ayi gececek benimkide herhalde civittilar iyice. Insanda heves birakmiyorlar.

Göztepe 35
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar
    3 ocakta istanbul konsolosgundan cocuklar üzerinden aile birlesimi basvuruda bulundum temmuz ortasinda hala bekliyorum
    Benim gibi durumu olan varmi ve sürec ile bilgisi olan varsa aydinlatabilirmi beni
    [/

Bende 19 Mart’ta istanbuldan çocuk üzerinden başvurdum..bizde sorun çıktı ama daha red falan vermediler

Nesibi
    Katılımcı

Bende 25 martta başvurdum aile birlesimi icin istanbuldan evraklarim munih yabancilar burosunda gecen hafta esim munihteki yabancilar burosunu aradi islemleriniz devam ediyor deniyor. 3 ay 20 gundur bekliyorum. Sehirdeki calisanlara gore degisiyor süre sanirsam. 4 ayi gececek benimkide herhalde civittilar iyice. Insanda heves birakmiyorlar.

Bende munihten almis biri olarak ne yazikki munihte islemler uzun suruyor. Benimde 4 ay olmustu sonuclanmasi

Şimdi Ankara Alman  Konsolosluğunu aradım Almanyadan cevap gelmis dosyanız işlmede dedi neyi bekletiyorlar acaba anlamadım..?

Sabasu
    Katılımcı

Şimdi Ankara Alman  Konsolosluğunu aradım Almanyadan cevap gelmis dosyanız işlmede dedi neyi bekletiyorlar acaba anlamadım..?

Dosyanizi ne zaman almanya da teslim etmistiniz? hangi eyalete teslim etmistiniz?

Silencee
    Katılımcı

Hamburg için daha önce başvuru yapan olduysa mesaj atabilir mi ?

Atase
    Katılımcı

Selam arkadaşlar
    Herkeze sürecinde bol şans ve kolaylıklar dilerim.

Eşimle nikahımızı yaptık almanyada akabinde türk Konsolosluğuna başvuru yaptık evliliğimizin türkiyede tanınması açısından ayrıca eşimin banka,işyeri,kimlik vs işlerini hallettık almanyada yapılması gereken herşeyi yaptık diye düşünuyorum evimizi tuttuk dayadık döşedık vs. Kira herşey dahil 700 euro verıyoruz. Eşim 1600 euro maaş alıyor alman konsolosluğu bu rakama sıkıntı çıkarırmı bilmıyorum. Yabancılar şubesine gidemedim babamın rahatsizlıgından dolayı tr ye donmek zorunda kaldım ben turist vizesiyle nıkah kıydım bunu belirteyim sıkıntı çıkmadı hiç bir şekılde 2 aylık vizem daha var  A1 henuz almadım çalışıyorum almancaya , ben tekrar almanyaya giriş yapıp yabancılar şubesıne başvuru yapsam A1 olmadan kalıp kalmama durumu ne olur acaba şart oldugunu bılıorm ama belki bu şekilde bir sürec yaşayan vardır diye sormak istedım

Tşkler

Nesibi
    Katılımcı

Selam arkadaşlar
    Herkeze sürecinde bol şans ve kolaylıklar dilerim.

Eşimle nikahımızı yaptık almanyada akabinde türk Konsolosluğuna başvuru yaptık evliliğimizin türkiyede tanınması açısından ayrıca eşimin banka,işyeri,kimlik vs işlerini hallettık almanyada yapılması gereken herşeyi yaptık diye düşünuyorum evimizi tuttuk dayadık döşedık vs. Kira herşey dahil 700 euro verıyoruz. Eşim 1600 euro maaş alıyor alman konsolosluğu bu rakama sıkıntı çıkarırmı bilmıyorum. Yabancılar şubesine gidemedim babamın rahatsizlıgından dolayı tr ye donmek zorunda kaldım ben turist vizesiyle nıkah kıydım bunu belirteyim sıkıntı çıkmadı hiç bir şekılde 2 aylık vizem daha var  A1 henuz almadım çalışıyorum almancaya , ben tekrar almanyaya giriş yapıp yabancılar şubesıne başvuru yapsam A1 olmadan kalıp kalmama durumu ne olur acaba şart oldugunu bılıorm ama belki bu şekilde bir sürec yaşayan vardır diye sormak istedım

Tşkler

hicbirsey olmaz a1 oluncaya kadar zaman kaybetmis olacaksiniz oyuzden biran once a1 inizi yapin ve tr den ailebirlesimi vizezi basvurunuzu yapicaksiniz. Almanyada yabancilar subesinden boyle bir surec olmuyor zaten illaki butun islemlerinizi bulundugunuz sehirde veya en yakin neresi gosteriliyorsa oradaki alman konsoloslugundan yapmak zorundasiniz. Size tavsiyem biran once a1 belgenizi alin kacisiniz yok ne yazikki bundan.

15 yanıt görüntüleniyor - 181 ile 195 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.