2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

Sacar
    Katılımcı

Arkadaslar sabah yazmistim dün vize basvurusunda bulundum bugün mail olarak almanyaya ulasmis esimi cagirmislar evrak icin Masallah ne kadar cabuk oldu :D

Serkan
    Katılımcı

Arkadaslar sabah yazmistim dün vize basvurusunda bulundum bugün mail olarak almanyaya ulasmis esimi cagirmislar evrak icin MasAllah ne kadar cabuk oldu :D

Oncelikle Hayirli olsun hangi sehirde esiniz. Bu kadar cabuk evrakla ilgilenen sehri bilelim :D

Sacar
    Katılımcı

Oncelikle Hayirli olsun hangi sehirde esiniz. Bu kadar cabuk evrakla ilgilenen sehri bilelim :D

Cok sagolun esim Kaiserslauternde yasiyor ve yabancilar subesi  esime Email atmis ulasti diye gereken evraklari yazmis randevu alip getirin diye. Bizde 3 ayi gözden cikarmistik sadece evraklarin ulasmasi icin bile ama cok sükür daha erken oldu

O ne hızlı bir şehirmiş benim 48 gün oldu hala bekliyorum Allah Essenden uzak tutsun :) bu kadar yavaş bir yer daha varmıdır acaba daha mektup bile gelmedi

Edu
    Katılımcı

Selam arkadaşlar 26.03.2019 da İzmir Konsolosluğundan başvurdum.Eşim eski Alman vatandaşı(maalesef yaptığı bi hata nedeniyle vatandaşlığını kaybetti) 8 yıllık evliyiz,1.5 yaşında oğlumuz var. 8 yıllık süreçte Türkiyede yaşadık,çocuk doğduktan 6 ay sonra eşim Almanyaya gitti ve zor da olsa oturumu aldılar.(Alman vatandaşlığını kurtaramadı, tekrar Türk vatandaşlığına geçmek zorunda kaldı) Bu zaman diliminde ben oğlumdan 7 ay ayrı kaldım, oturumlarını aldıktan sonra eşim çocuğumuzu Türkiyeye getirdi ve çocuk şu an benimle kalıyor. Şu an Türk vatandaşı olarak Almanyada bulunuyor, çalışıyor. Zaman bulabilirse ayda 1 kez çocuğu görmeye geliyor.
    Benden eşimin Türkiyeye giriş çıkış belgesini de istediler(nedense?) 05.04.2019 günü bu evrağı da teslim ettim. 23.05.2019 da eşim de Almanyada istenilen evrakları tamamladı ve yabancılar polisine teslim etti(ya da belediyeye). neredeyse 100 gün oldu. Ne Almanyadan ne de İzmirden olumlu ya da olumsuz bi haber alamıyoruz.,attığım maillere cevap dahi vermiyorlar. Almanyadaki yetkililer ya tatilde ya da raporlu sürekli.

Bu süreçte beklemek en zor olan şeymiş, umarım herkes birgün amacına ulaşır ve bu yorgun ve yıpratıcı günler geride kalır.
    Özellikle çocuklu çiftlere sabır diliyorum gerçekten anne ve baba için çok zor bi durum çocuktan ayrı kalmak.

Vize sonucumu buradan paylaşacağım, kalın sağlıcakla

Edu
    Katılımcı

Merhaba yurt içi kargodan 202 gün sonra mesaj aldım yarın bakalım sonuç ne olacak hayırlısı.

Sizin vize ne oldu, 202 gün neden beklemiş bi açıklama yapıldı mı?

Göztepe 35
    Katılımcı

Selam arkadaşlar 26.03.2019 da İzmir Konsolosluğundan başvurdum.Eşim eski Alman vatandaşı(maalesef yaptığı bi hata nedeniyle vatandaşlığını kaybetti) 8 yıllık evliyiz,1.5 yaşında oğlumuz var. 8 yıllık süreçte Türkiyede yaşadık,çocuk doğduktan 6 ay sonra eşim Almanyaya gitti ve zor da olsa oturumu aldılar.(Alman vatandaşlığını kurtaramadı, tekrar Türk vatandaşlığına geçmek zorunda kaldı) Bu zaman diliminde ben oğlumdan 7 ay ayrı kaldım, oturumlarını aldıktan sonra eşim çocuğumuzu Türkiyeye getirdi ve çocuk şu an benimle kalıyor. Şu an Türk vatandaşı olarak Almanyada bulunuyor, çalışıyor. Zaman bulabilirse ayda 1 kez çocuğu görmeye geliyor.
    Benden eşimin Türkiyeye giriş çıkış belgesini de istediler(nedense?) 05.04.2019 günü bu evrağı da teslim ettim. 23.05.2019 da eşim de Almanyada istenilen evrakları tamamladı ve yabancılar polisine teslim etti(ya da belediyeye). neredeyse 100 gün oldu. Ne Almanyadan ne de İzmirden olumlu ya da olumsuz bi haber alamıyoruz.,attığım maillere cevap dahi vermiyorlar. Almanyadaki yetkililer ya tatilde ya da raporlu sürekli.

Bu süreçte beklemek en zor olan şeymiş, umarım herkes birgün amacına ulaşır ve bu yorgun ve yıpratıcı günler geride kalır.
    Özellikle çocuklu çiftlere sabır diliyorum gerçekten anne ve baba için çok zor bi durum çocuktan ayrı kalmak.

Vize sonucumu buradan paylaşacağım, kalın sağlıcakla

Bialder sana özelden mesaj attım..geri dönermisin bana

Tosbisss
    Katılımcı

Merhaba Arkadaslar
    Bugun vizem geldi. Tam 67 gun sonra vizem geldi. Darisi tum bekleyenlerim basina. Rabbim kolaylik versintum bekleyenlere🙏🙏

Sacar
    Katılımcı

Süper olmuş. Eşiniz tüm evrakları eksiksiz verirse 1 hafta içinde vizeniz gelir. Absürt bir durum veya eksik belge olması durumunda bekletiyorlar yalnız. Tüm belgeleri tamamlayıp öyle teslim etsin.

Hayırlı olsun başvurunuz. Benim eşimde Heilbronnda yaşıyor. Aramızda 1.30 saat mesafe var. Bizim evraklarda hemen ulaştı fakat bizim şube size posta yolladık bekleyin flan dedi. Sonra posta gelmedi flan o yüzden 2 hafta geçikmeli çıktı vize. Küçük kasabalarda genelde hızlı oluyor bu işler. Çok yabancı olmuyor daha iyi. Benim eşim Alman olmasına rağmen 40 gün sürdü. Türk veya Alman olması fark etmiyor. Bizden de evrak istediler.

Benim esimde malesef isi icin baska bir sehirde oldugu icin bu ayin sonuna ala bildik randevuyu diger ay cikar insallah vizem. Sizinde hayirli olsun.
    Gercekten türk veya alman vatandasliga bakmiyormus bize esim türk vatandisi diye cok korkuttular cok sürer sona alirlar diye alman vatandasi olanlardan daha erken ulasti evraklar :)))

Göztepe 35
    Katılımcı

Merhaba Arkadaslar
    Bugun vizem geldi. Tam 67 gun sonra vizem geldi. Darisi tum bekleyenlerim basina. Rabbim kolaylik versintum bekleyenlere🙏🙏

Gözünüz aydın..darısı tez zamanda bizlere inşallah

Edu
    Katılımcı

Hayırlı olsun. Hangi şehir?

Eşinizin sık sık yabancılar şubeye gidip eksik gedik bir şey var mı? Evraklar onlara ulaştı mı diye sorması lazım. İzmir sadece sizden evrak talep eder ve evraklar tam ise eşinizin bulunduğu şehir evrakları yollar. Ondan sonrası orada ki yabancılar şubesinin onayına kalıyor.

Çok merak ettim eşiniz vatandaşlıktan nasıl atıldı? Çifte vatandaş olduğu için mi? Özel değilse paylaşabilir misiniz?

Özel bi durum yok ama mevzu çok uzun. 5066842424. Müsait olursanız arayın anlatırım sorun yok

Tosbisss
    Katılımcı

Hayırlı olsun. Hangi şehir?

Sagolun. Herborn' a gidiyorum

Tosbisss
    Katılımcı

Gözünüz aydın..darısı tez zamanda bizlere inşAllah

Cok tsk ederim. Insallah🙏

Sacar
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar esim isinden dolayi  malesef bu ay sonuna aldi yabancilar subesinden randevuyu isimiz biraz uzadi umarim vizem cabuk elime gecer bu randevuden sonra

50 gün sonunda eşime mektup geldi bu gün evrakları hemen mail attı bakalım bekliyoruz

15 yanıt görüntüleniyor - 166 ile 180 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.