2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

Tosbisss
    Katılımcı

Zor isler..evraklari teslim ettilten sonra beklemekten baska yapacak bisey yok..Türkiyedeki gibi baski yapip süreci sorgulayamiyorsun sürekli…

Aslinda Turkiye' de de sorgulayamiyorsun, defalarca konsolosluga e mail attim. Asla geri dönmüyorlar😒. Bakalim bize de persembe sabaha randevu verdiler. Ne kadar daha bekliycez Allah bilir. Insallah sizinde vizeniz biran once gelir🙏

AlmanyaFatihi
    Katılımcı

Başvuru 16 Mayıs İzmir. (Aile birleşimi, eşim Alman, çalışıyor, kirada evi var ve yaşlarımız aynı)
    Vize 25 haziranda geldi.
    Toplam 41 gün.

Yabacılar şube ve diğer konularla ilgili bilgileri 2 3 sayfa öncesinde bulabilirsiniz.

Tüm bekleyen arkadaşlara sabırlar diliyorum.
    Konsolosluk hiç bir şekilde yardımcı olmuyor. Vizeye başvurduktan sonra tek yapılması gereken eşinizin yabancılar şubesine bir şekilde gidip sizin evraklarınızla ilgilenen görevli ile görüşmesi. Bunu bir şekilde yapıp eksik evrakları tamamladıktan 5 gün sonra vize geliyor. Bazen gönderilen mektup gelmiyor ki bizim başımıza geldi. 2 3 hafta mektup bekledik.

Göztepe 35
    Katılımcı

Başvuru 16 Mayıs İzmir. (Aile birleşimi, eşim Alman, çalışıyor, kirada evi var ve yaşlarımız aynı)
    Vize 25 haziranda geldi.
    Toplam 41 gün.

Yabacılar şube ve diğer konularla ilgili bilgileri 2 3 sayfa öncesinde bulabilirsiniz.

Tüm bekleyen arkadaşlara sabırlar diliyorum.
    Konsolosluk hiç bir şekilde yardımcı olmuyor. Vizeye başvurduktan sonra tek yapılması gereken eşinizin yabancılar şubesine bir şekilde gidip sizin evraklarınızla ilgilenen görevli ile görüşmesi. Bunu bir şekilde yapıp eksik evrakları tamamladıktan 5 gün sonra vize geliyor. Bazen gönderilen mektup gelmiyor ki bizim başımıza geldi. 2 3 hafta mektup bekledik.
    [/

Hayırlı olsun gözünüz aydın..tez zamanda Rabbim bizede nasip etsin inş

Sabasu
    Katılımcı

Vizesi gelen arkadaslari teprik ederim.
    Dun Almanyadaki evime posta geldi. 12 Temmuzda bazi evraklari tekrar vermemi istediler. Kira kontrati, 2 aylik maas bordrolari, ev sahibinden yazi felan filan. Bunlari Mavi kart alirken vermistim zaten tekrar istemelerinin bir anlami yok.
    Acaba Evraklari tam teslim ettikten kac gun sonra esim icin vize cikar onu merak ediyorum. Veya randevuyu tariginden once gitsem ne olabilir.

suganday
    Katılımcı

05/04/2019 da sabah vize başvurusunda bulunduk.

Mayıs ayı başlarında evrak istedi İstanbul halen evraklarımız Almanyaya gitmemişti.

Mayıs ortalarında evraklarımızın ulaştığını öğrendik.

22/06/2019 da eve istenilen evrakların mektubu geldi eşime.

25/06/2019 da evrakları eşim götürüp teslim etti.

26/06/2019 bu sabah bana İstanbuldan mail geldi işlemlerinizin tamamlanması için pasaportunuz getirip teslim edin diye.. (Ben başvuru sırasında devam eden vizem olduğu için gidip gelebilmek için bırakmamıştım pasaportumu.)

Cuma günü götürüp teslim edeceğim muhtemelen haftaya benim vizemde gelir.

Yabancılar şubeye ulasmak gercekden çok zor randevusuz almiyorlar randevuyu da 3.4 hafta sonrasına veriyorlar essen şehri icin konusuyorum 16/05/2019 Ankara basvuru yaptım hala mektup yok bekliyoruz kafayı yedim yiyeceğim ankarayı aradım daha erken beyfendi diyorlar :) şaka gbi

Göztepe 35
    Katılımcı

19.03.2019 Alman çocuk üzerinden başvuru yaptım ve halen beklemekteyim..

muhendus
    Katılımcı

Dun Almanyadaki evime posta geldi. 12 Temmuzda bazi evraklari tekrar vermemi istediler. Kira kontrati, 2 aylik maas bordrolari, ev sahibinden yazi felan filan. Bunlari Mavi kart alirken vermistim zaten tekrar istemelerinin bir anlami yok.

Bu evrakların Mavi kartla ne ilgisi var? Hatta Mavi kartın yabancılar şubesiyle ne ilgisi var bunu anlayamadım.

Sabasu
    Katılımcı

NAsil Mavi Kart ile ne ilgisi var? Sonucta ben Turkum ve esim Vietnam vatandasi. Cocuk uzerinden veya Alman es ile evlilik yuzunden degil Mavi kart uzerinden aile birlesimi yapiyoruz. National Visa deniyor bu surece. Bu yuzden surec ayni mi diye sormustum

muhendus
    Katılımcı

NAsil Mavi Kart ile ne ilgisi var? Sonucta ben Turkum ve esim Vietnam vatandasi. Cocuk uzerinden veya Alman es ile evlilik yuzunden degil Mavi kart uzerinden aile birlesimi yapiyoruz. National Visa deniyor bu surece. Bu yuzden surec ayni mi diye sormustum

Pardon ben yanlış Mavi kartı anlamışım, sizin dediğiniz oturum hakkı için olan Blau Karte, ben bizim İçişleri Bakanlığının verdiği Mavi kartla karıştırdım o yüzden ne ilgisi var bu evrakların diyorum. Kusura bakmayın.

Serkan
    Katılımcı

Merhaba
    Bende 25.03.2019 tarihinde aile birlesimine istanbuldan basvurdum. Evraklarimin en son yabancilar subesinde oldugunu ogrendim(münih). 95. Gündeyim hala ses seda yok. Münih icin bekleyen var mi hala ya da cikan. Bide şu almanyadaki eksik evrak.mektubu eşinin eline bir şekilde ulasmayanlarin şehirleri neresi.
    Teşkkurler Allah sabir versin herkese
    Allah sabir versin.

Nesibi
    Katılımcı

Merhaba
    Bende 25.03.2019 tarihinde aile birlesimine istanbuldan basvurdum. Evraklarimin en son yabancilar subesinde oldugunu ogrendim(münih). 95. Gündeyim hala ses seda yok. Münih icin bekleyen var mi hala ya da cikan. Bide şu almanyadaki eksik evrak.mektubu eşinin eline bir şekilde ulasmayanlarin şehirleri neresi.
    Teşkkurler Allah sabir versin herkese
    Allah sabir versin.

Munih biraz uzun suruyor malesef benim geri donusum 4 ayda gerceklesmisti oyuzden beklemeniz lazim diye dusunuyorum. Eksik evrak olursa mutlaka esinize mektup yada mail gider sabretmeniz lazim ne yazikki.

Serkan
    Katılımcı

Munih biraz uzun suruyor malesef benim geri donusum 4 ayda gerceklesmisti oyuzden beklemeniz lazim diye dusunuyorum. Eksik evrak olursa mutlaka esinize mektup yada mail gider sabretmeniz lazim ne yazikki.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler. Ben son 25 gün diye sayayım o zaman hayırlısı bakalım :)

Münih'e gidecek ve orda a2 b1 kursa başlayacak varsa haberleşebiliriz, yardımlaşabiliriz:) İlk gidişte yalnızlık çekmeyelim sonuçta gurbet :D. Burdan takipteyim yazılanlara…

Tosbisss
    Katılımcı

Merhaba
    Bugun almanyada vizem onaylanmis. Ankaradan vizemin gelmesi ne kadar surer, bir bilgisi olan var mi?

Sacar
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar, bende gecen seneden beri ara ara takip ediyordum bugün araniza bende katildim. Dün benimde aile birlesim icin ankarada randevum vardi. Randevu 9 daydi 11 de sira bana geldi ve sadece almanca kendimi tanitmami istedi sonra türkce esimle ilgili bir kac soru sordu ne isi yapiyor nerde tanistik dügün vs gibi bu kadar bana cok kisa geldi esim türk vatandasi oldugu icin evrak isteyeceklerini biliyoruz cok sükür esimin herseyi tamam insallah kisa sürmesi kötü bir anlama gelmiyordur :D ben saymaya basladim bakalim bizim is ne kadar sürecek hayirlisi insallah :))

Bi dagdelen birde baska bir ögretmen bayan vardi gecen sene ara ara okurken onlarin vizelerinin 4 ayda bile sonuclanmadigini okumustum Onlar ne oldu bilen var mi acaba? Cikti mi vizeleri??

15 yanıt görüntüleniyor - 151 ile 165 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.