2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

funmanias
    Katılımcı

Eşin Alman vatandaşı olduğu için sorun çıkmadan vizeni alırsın ama süre kısmı için bir şey söylemek gerçekten çok zor, evet size sıra geldiğinde evraklarınızı işleme alan memur hasta olup rapor alırsa o süre zarfında işlemleriniz bekliyor ki memur iyileşecek gelecekte işlemleriniz devam etsin. Tabi bu durumda herkesin başına gelecek diyede bir şey yok. Allah' yardımcın olsun ne diyelim sende bizim gibi bekleme olan en zor aşamaya geçmişsin :)

Almanların bu huyundan nefret ediyorum zaten eline toplu iğne batsa 2 gün rapor alıyorlar :D çünkü sistem böyle bizde Almanya ya gittiğimizde aynı kurullar bizim içinde geçerli tabiki bu iyi birşey ama işte bazen çok can sıkıcı bir durum alabiliyor olaylar.birde şöyle saçma bir durum var 21/12/2018 tatile giriyorlar ocağın 4 üne kadar sanırım 21 inden önce dönerse almanyadan yulbaşına yetişir diye düşünüyorum eğer yetişmezse ocak sonu diye düşünüyorum. daha önce 3 kere vize aldım gittim geldim belirtilen tarihlerde. bununda bi faydasının olacağını düşünüyorum.

Not: Son vizemi 9 gün ( 7 iş günü ) içerisinde almıştım.

Mustafa.Köln
    Katılımcı

Almanların bu huyundan nefret ediyorum zaten eline toplu iğne batsa 2 gün rapor alıyorlar :D çünkü sistem böyle bizde Almanya ya gittiğimizde aynı kurullar bizim içinde geçerli tabiki bu iyi birşey ama işte bazen çok can sıkıcı bir durum alabiliyor olaylar.birde şöyle saçma bir durum var 21/12/2018 tatile giriyorlar ocağın 4 üne kadar sanırım 21 inden önce dönerse almanyadan yulbaşına yetişir diye düşünüyorum eğer yetişmezse ocak sonu diye düşünüyorum. daha önce 3 kere vize aldım gittim geldim belirtilen tarihlerde. bununda bi faydasının olacağını düşünüyorum.

Not: Son vizemi 9 gün ( 7 iş günü ) içerisinde almıştım.

İnş etkisi olur ben forumda 4-5 kere Almanya'ya düzenli şekilde gidip 1 ayda alanını da gördüm 3 ayda alanını da etkisi var mı yok mu bilinmez :) Ben 02.10.2018 de Ankara dan Köln için başvurdum. 18.10.2018 de evraklarım Köln'e ulaşmış. 21.11.2018 de benim E-mail adresime eşimin adına bir mail yolladılar ve sadece Alman Kimliği fotokopisini E-mail yoluyla veya posta yoluyla yollamasını istediler, aynı gün yolladık E-mail ile ve bekliyoruz bakalım ne zaman sonuçlanacak ve vizem elime ulaşacak :)

funmanias
    Katılımcı

İnş etkisi olur ben forumda 4-5 kere Almanya'ya düzenli şekilde gidip 1 ayda alanını da gördüm 3 ayda alanını da etkisi var mı yok mu bilinmez :) Ben 02.10.2018 de Ankara dan Köln için başvurdum. 18.10.2018 de evraklarım Köln'e ulaşmış. 21.11.2018 de benim E-mail adresime eşimin adına bir mail yolladılar ve sadece Alman Kimliği fotokopisini E-mail yoluyla veya posta yoluyla yollamasını istediler, aynı gün yolladık E-mail ile ve bekliyoruz bakalım ne zaman sonuçlanacak ve vizem elime ulaşacak :)

Anladım. Benim eşim ben başvuru yapmadan önce gitti yabancılar şubesine maaş ve kira kontratını sen getir demişler benim evraklar daha varmadan eşim yarın evrakları vermeye gidicek sanırım onun oraya yakınmış kargolama elden getir demişler ( 26/11/2018 de başvuru yaptım 29/11/2018 de eşim evrak vermeye gidiyor) bakalım belki hızlandırır işlemleri. böyle garip bi bilinmezlik var en azından vizeye başvurduğumuzda pasaportun nerde olduğunu görüyorduk konsolosluktamı kargodamı vs burda hiçbirşey yok.

Benim başa bir tanıdığım başvurdu onunda 17 günde gitmiş başvurusu. bende izmirden aynı yerden başvurdum ayın 14-16/11/2018 gibi evrakların gidiceğini düşünüyorum bakalım.

Mustafa.Köln
    Katılımcı

Arkadaşlar UPSden bakıyım dedim Konsolosluktan öğlen teslim alınmış pasaportum herhalde yarın elimde olur.Sonucu sizlerle paylaşırım geldiğinde :)

Ela.a
    Katılımcı

Arkadaşlar ben ups takip numaramı kaybettimde UPS nin numarasi nedir kaçı arayarak tekrar alabilirim bide nasil giris yapip korgom nerde diye bakabilirim anlatabilir misiniz lütfen

Dagdelen62
    Katılımcı

hangi şehir de eşiniz ? nerenin yabancılar şubesine gitti evraklarınız ?

Eşim leipzig de oturuyor oranın yabancılar şubesine gitti malesef görevli hastayım demiş 2 aydır incelememiş sanki daha inceleyecek bakalım ne kadar sürecek 102. Gündeyim

Dagdelen62
    Katılımcı

Arkadaşlar UPSden bakıyım dedim Konsolosluktan öğlen teslim alınmış pasaportum herhalde yarın elimde olur.Sonucu sizlerle paylaşırım geldiğinde :)

hayırlı olsun darısı bizim başımıza inşallah

Lilalala
    Katılımcı

Başvuru tarihi 6 Kasım.
    Başvuru yeri İzmir
    Gidilecek yer Teltow Flaeming

Bugün eşim auslanderbehörde yi aramış. Daha yeni başvurmuş 3-6 ay sürer demişler. Yani 6 ayda tüm teltow nüfusunu kayda geçerim tek başıma ahaha 165 bin kişi nüfus.

Alanlara hayırlı olsun :) darısı bize 😊

bluexsun_12
    Katılımcı

Slm arkadaşlar 09.10.2018 İstanbul Alman konsolosluğu eşim ve kızım Alman vatandaşı çocuk üzerinden aile birleşimi hala bekliyorum saygılar…

Ela.a
    Katılımcı

Yazdığıma lütfen cevap verebilir misiniz arkadaşlar

Ela.a
    Katılımcı

BUNU SORMUSTUM
    Arkadaşlar ben ups takip numaramı kaybettimde UPS nin numarasi nedir kaçı arayarak tekrar alabilirim bide nasil giris yapip korgom nerde diye bakabilirim anlatabilir misiniz lütfen

Mustafa.Köln
    Katılımcı

BUNU SORMUSTUM

Tel: 444 00 66 bu numarayı arayıp kaybettiğinizi söyleyin, hangi tarihte hangi konsolosluktan başvurduğunuzu söyleyin verirler bende kaybetmiştim arayıp aldım.Takip yapmak içinde https://www.ups.com.tr/ sitesine girip solda Takip sekmesinde Yurtiçi bölümüne aldığınız kodu girip Enter tuşuna basıp takip yapabilirsiniz.

Ela.a
    Katılımcı

Çok güzel anlatmissiniz.
    Çok sağolun çok teşekkür ederim gerçekten 🙏
    Birde şey sorucam acaba biliyo musunuz pasaportumuzun cumartesi günü de gelme gibi bi ihtimali varmı pazar gelmez ama 😑

Mustafa.Köln
    Katılımcı

Çok güzel anlatmissiniz.
    Çok sağolun çok teşekkür ederim gerçekten 🙏
    Birde şey sorucam acaba biliyo musunuz pasaportumuzun cumartesi günü de gelme gibi bi ihtimali varmı pazar gelmez ama 😑

Rica ederim, Cumartesi gelip gelmemesi hakkında bilgim yok ama sanmıyorum geleceğini.

funmanias
    Katılımcı

Eşim leipzig de oturuyor oranın yabancılar şubesine gitti malesef görevli hastayım demiş 2 aydır incelememiş sanki daha inceleyecek bakalım ne kadar sürecek 102. Gündeyim

Çok garip bir durum gerçekten insanın dili tutuluyor bu durum karşısında ruhsuz gudubed asık suraklı almanlar zaten ne anlarki halimizden !? peki evraklar yabancılar şubesine geldi diye eşinizi arayıp evrak v.b birşey istedilermi ? daha aramadılar bile ise gerçekten çok büyük saçmalık.

15 yanıt görüntüleniyor - 1,456 ile 1,470 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.