2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Lilalala
    Katılımcı

Ups'nin sitesinde pasaport sorgu demiyeceksiniz, Takip sekmesinde Yurtiçi bölümüne Konsoloslukta ödediğiniz kargo parası karşılığı aldığınız Ups makbuzundaki takip numarasını gireceksiniz ve enter'a basacaksınız.

Ben izmirden başvurdum, eşim Alman vatandaşı ama hiç para vermedim. İzmir de ups değil yurtiçi kargo çalışıyor. Ama kargo parası da vermedim 🤔 herhangi bir takip numarası da almadım. Var mı izmirden başvuru numarası alan? Kargodan makbuz alan?

Dagdelen62
    Katılımcı

Ben izmirden başvurdum, eşim Alman vatandaşı ama hiç para vermedim. İzmir de ups değil yurtiçi kargo çalışıyor. Ama kargo parası da vermedim 🤔 herhangi bir takip numarası da almadım. Var mı izmirden başvuru numarası alan? Kargodan makbuz alan?

ben de izmirden başvuru yaptım eşim türk vatandaşı para ödedim yurtiçi kargo hiçbir evrak vermedi yani takip numarası yok ama memura ödediğim para karşılığı bir evrak verdiler orda bir numara yazıyor dosya numarası sanırım çünkü bu numarayla pasaport takibimi yapamıyorum

Lilalala
    Katılımcı

ben de izmirden başvuru yaptım eşim türk vatandaşı para ödedim yurtiçi kargo hiçbir evrak vermedi yani takip numarası yok ama memura ödediğim para karşılığı bir evrak verdiler orda bir numara yazıyor dosya numarası sanırım çünkü bu numarayla pasaport takibimi yapamıyorum

Evet bende sadece bir kağıt aldım başvuru yaptığıma dair ve dosya numaralı. Öyleyse izmir için bir takip şansı yok diyebiliriz. Teşekkürler

Shra8
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba size bisey sorabilir miyim ben ups nin bana verdiği makbuzu kaybettimde kargo kapima pasaportumu getirdiğinde o makbuza falan gerek yok demi pasaportumu kimliğimle alabilirim değil mi ? :-

kartal10
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba size bisey sorabilir miyim ben ups nin bana verdiği makbuzu kaybettimde kargo kapima pasaportumu getirdiğinde o makbuza falan gerek yok demi pasaportumu kimliğimle alabilirim değil mi ? :-

konsolosluktan pasportunuz kargoya verildiğinde  zaten telfon numraniza kisa sms geliyor . verdikleri makbuzda takip numraniz var eline ulasana kadr takip edilmesi icin zaten . pasportunuz kargoya verilse bile zaten  2 yada 3 is gunu icinde elinizde oluyor.  size veya islem sirasinda pasportunuz ewde yoksaniz kime verilsin dye sorulyor orada ewde yasayan ailenizden baska birinim adini verdiyseniz o kisiye teslim edilir.  kargo geldiğinde icinde pasportunuz ve sertifikanizin asli olucak  dikkatli acarsaniz iyi olur 😊😊😊😎

Mustafa.Köln
    Katılımcı

Sorun çıkmaz ama takip etmek isterseniz upsyi arayıp makbuzu kaybettiğinizi söyleyin bilgilerinizi verin hangi tarihte nerden başvurduğunuzu felan takip numarasını size verirler.

Dagdelen62
    Katılımcı

Evet bende sadece bir kağıt aldım başvuru yaptığıma dair ve dosya numaralı. Öyleyse izmir için bir takip şansı yok diyebiliriz. Teşekkürler

malesef öyle ben de sizin gibi bekliyorum rica ederim

Dagdelen62
    Katılımcı

bir sorun olmaz sadece takip edemezsiniz o kadar kargo gelmeden mesaj gönderiyorlar

Bettyy39
    Katılımcı

Ups den herzaman sms gelmiyor. Ups in sitesinden pasaport sorgu diyip pasaport numaranız ile kontrol edebilirsiniz. İllaki konsolosluktan aldığınız gönderi takip numarası olması şart değil. Pasaport teslim sırasında sizden o takip numarası da istenmiyor. Rahat olun. Sadece kimlik yeterli.  Çok stresli bekleyiş. Rabbim hepinize pasaport kargoya verilmiştir yazısını görmeyi nasip etsin.

temmuz21
    Katılımcı

Kesinlikle… 97 gün de gerçekten çok fazlaymış… Umarım yakında ulaşırsınız vizenize
    Hayırlı olsun :)

24.11.2018 eşime mektup gelmiş vizem kaç gunde gelir

Dagdelen62
    Katılımcı

24.11.2018 eşime mektup gelmiş vizem kaç gunde gelir

belli olmuyor kiminin on günde geliyor kiminin yirmi kiminin bi ay benim eşim içeri vereli iki ay oldu 99 gündür vize bekliyorum yani anlayacağınız şans işi nasip kısmet

Mustafa.Köln
    Katılımcı

belli olmuyor kiminin on günde geliyor kiminin yirmi kiminin bi ay benim eşim içeri vereli iki ay oldu 99 gündür vize bekliyorum yani anlayacağınız şans işi nasip kısmet

Benimde eşime 21.11.2018 tarihinde e-mail geldi istedikleri belgeyi tekrar e-mail ile yolladı. Ben kısa sürede vize gelir diye düşünüyordum ama sen 2 aydır bekliyorum deyince bi korkmaya başladım hocam ya :)

Dagdelen62
    Katılımcı

:)o

Benimde eşime 21.11.2018 tarihinde e-mail geldi istedikleri belgeyi tekrar e-mail ile yolladı. Ben kısa sürede vize gelir diye düşünüyordum ama sen 2 aydır bekliyorum deyince bi korkmaya başladım hocam ya :)

:)valla benim de korkulu rüyam oldu şu vize korkmayın nasip işi gerçekten belli olmuyor benim arkadaş eşi evrakları teslim ettikten sonra 20 günde vizesini aldı şimdi almanyada ben beklemedeyim hala allah yardımcımız olsun zor beklemek belki bi haftada gelir vizeniz

Mustafa.Köln
    Katılımcı

:)o  :)valla benim de korkulu rüyam oldu şu vize korkmayın nasip işi gerçekten belli olmuyor benim arkadaş eşi evrakları teslim ettikten sonra 20 günde vizesini aldı şimdi almanyada ben beklemedeyim hala Allah' yardımcımız olsun zor beklemek belki bi haftada gelir vizeniz

İnşallah hocam bakalım, eşiniz sorduğunda yabancılar polisi ne bilgi veriyor peki size? Sonuçta 2 ay olmuş belge vereli hangi aşamada olduğunu veya ne zaman sonucunuzun Türkiye'ye gönderileceğini söylemiyorlar mı?

emrullah41
    Katılımcı

AYRİNTİLİ UZUN YAZDİM DAHA COK YORUM VE BİLGİ ALİRİM DEGİSİK KONULARDA DİYE!!!!!!!
    merhabalar 16/10/18 istanbul basvuru aile birlesimi….eşim alman vatandasi uni okuyor son sinif teilzeit calisiyor 900 euro aliyor ailesinin evi dublex bahceli orda kaliyor olarak yazdik ilk basvuradaki forma kira vermicez yani kayinvalidenin kendi kuafor dukkani var kayinpeder emekli  ilk formda yine 5 sene yasadigimi yazdim almanyada babam imam gorevliydi ailecek yasadik sonra uniye dondum ben 2009/2014…bu nedenlede ilk basvuru formuna yine arbeitgeber olarak tanidik bir market sahibinin adresini telefonunu flan yazdim işveren olarak…vorkliftçi olarak…gabelstaplerfahrer.
    gidince nasil geciniceniz yerinede
    esimin teilzeit dan kazandigi ve gelirsem benim bilgi verdigim yerdeki calismamdan gelen gelirle diye yazdim…
    ..almanca belgem b1…UNNA/Schwerte .
    25/11/18 mektup geldi almanyada esime behörde den
    istenilenler
    1.nationalpass esimin
    2.mietvetrag kira sozlesmesi
    3.krankenversicherung für ihre ehemann
    saglik sigortasi

simdi ben bu istenilenlerden anladigima gore daha dogrusu 3. şıkka gore benden sigorta istedigine gore onaylicaklar yoksa beni durduk yere daha bisi belli degilken niye sigorta yapmami isterlerki?? diye dusunuyorum olsun istedigim icin biran once:) dogru dusuncedemiyim nediyorsunuz???
    coook beklermiyim daha burdaki coklukdan kasit artik 1 gun bile cok gelmeye basladi….
    gelen mektubundan sadece bu ucu istenilen oldumu arkadaslar bilgi alalim lutfen sizden

15 yanıt görüntüleniyor - 1,426 ile 1,440 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.