2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Dagdelen62
    Katılımcı

96. Gün az kaldı kafayı yemek üzereyim

Angara
    Katılımcı

Herkese kolay gele..

Dagdelen62
    Katılımcı

Herkese kolay gele..

Amin

CihanKöln
    Katılımcı

HERKESE MERHABA ARKADAŞLAR.

EŞİM KÖLN/hürth bölgesinde oturuyor. Mayıs ayında eşimin yanına gitmek için İstanbul'dan seyahat vizesine basvurdum ve 9. Maddeden red yedim. 28.08.18 de evlendik. 12.11.18 tarihinde aile birleşimi vizesine başvurduk. Eşim sırf alman vatandaşı ama türk. Mavi kartı var sadece. Yani bir alman gibi. Eşimle aramda 20 yaş var. Bu sebepten anlaşmalı evlilik olarak görülmesi ve 2. Kez red gelme korkusuyla baya şüpheli bekleyişteydik. Eşim oranın en baş adamına ulaştı. Bugün saat 10.00 a randevu alıp görüştü onunla. Adam eşimden kira kontratı istedi (60m yazsın ev boyutu). A1 belgemin fotokopisini istedi. Arada yas farkı oldugu icin bununla ilgili birkaç bilgi sormus banada burda istanbulda basvururken sormuslardı ne zaman nerde tanıstınız ve almanca bugun hava nasıl adın ne vb basit sorular. Kardesi öldüğü için eşimi yanımda istiyorum dedi. Daha evraklarım almanyaya gitmemesine rağmen digital gelen evraklar ile birlikte adam bugün 1 saatte işimi halletti. Hatta polisten sicilimi yollatmış ve bugun konsolosluga onayım ulaştı. Artık beni çağırmalarını bekliyorum allahtan bişey olmazsa haftaya cumaya kadar giderim diye tahmin ediyorum  dualarınızı eksik etmeyin  sorularınız için  cihandn31@gmail.com ulasabilirsiniz. Demek istediğim almanya auslanderbehordeyi sıkıştırın hep. Ama güzel dille. Eşim avukat bu yüzden hemen çözebildi. Heralde türkiye daha bi terslik yapamaz dimi?
    saygılar

Berk420
    Katılımcı

HERKESE MERHABA ARKADAŞLAR.

EŞİM KÖLN/hürth bölgesinde oturuyor. Mayıs ayında eşimin yanına gitmek için İstanbul'dan seyahat vizesine basvurdum ve 9. Maddeden red yedim. 28.08.18 de evlendik. 12.11.18 tarihinde aile birleşimi vizesine başvurduk. Eşim sırf alman vatandaşı ama türk. Mavi kartı var sadece. Yani bir alman gibi. Eşimle aramda 20 yaş var. Bu sebepten anlaşmalı evlilik olarak görülmesi ve 2. Kez red gelme korkusuyla baya şüpheli bekleyişteydik. Eşim oranın en baş adamına ulaştı. Bugün saat 10.00 a randevu alıp görüştü onunla. Adam eşimden kira kontratı istedi (60m yazsın ev boyutu). A1 belgemin fotokopisini istedi. Arada yas farkı oldugu icin bununla ilgili birkaç bilgi sormus banada burda istanbulda basvururken sormuslardı ne zaman nerde tanıstınız ve almanca bugun hava nasıl adın ne vb basit sorular. Kardesi öldüğü için eşimi yanımda istiyorum dedi. Daha evraklarım almanyaya gitmemesine rağmen digital gelen evraklar ile birlikte adam bugün 1 saatte işimi halletti. Hatta polisten sicilimi yollatmış ve bugun konsolosluga onayım ulaştı. Artık beni çağırmalarını bekliyorum Allah'tan bişey olmazsa haftaya cumaya kadar giderim diye tahmin ediyorum  dualarınızı eksik etmeyin  sorularınız için  cihandn31@gmail.com ulasabilirsiniz. Demek istediğim almanya auslanderbehordeyi sıkıştırın hep. Ama güzel dille. Eşim avukat bu yüzden hemen çözebildi. Heralde türkiye daha bi terslik yapamaz dimi?
    saygılar

Polisten sicil çıktıysa ve konsolosluğa onay ulaştı ise daha fazla sorun çıkacağını sanmıyorum. Umarım istediğiniz yönde gider her şey. Tüm arkadaşlar için de dileğim o. Zor bir olay gerçekten. Ben de 26sında İzmir'de görüşmeye gideceğim.
    Sanırım tavsiye değil de, en çok ihtiyacımız olan şans gibi :D
    Ausländerbehörde'yi de söyledim eşime, 1 hafta dolunca direk gidip soracak evrak geldi mi gelmedi mi diye. Ne kadar hızlı gelirse o kadar iyi. Beklemek zor gerçekten.

Dagdelen62
    Katılımcı

Polisten sicil çıktıysa ve konsolosluğa onay ulaştı ise daha fazla sorun çıkacağını sanmıyorum. Umarım istediğiniz yönde gider her şey. Tüm arkadaşlar için de dileğim o. Zor bir olay gerçekten. Ben de 26sında İzmir'de görüşmeye gideceğim.
    Sanırım tavsiye değil de, en çok ihtiyacımız olan şans gibi :D
    Ausländerbehörde'yi de söyledim eşime, 1 hafta dolunca direk gidip soracak evrak geldi mi gelmedi mi diye. Ne kadar hızlı gelirse o kadar iyi. Beklemek zor gerçekten.

allah kolaylık versin evet şans işi konsolosluktan sonra beklemesi daha zor 97. Günüm  offoff:)

CihanKöln
    Katılımcı

ARKADAŞLAR GÜNAYDIN halayy:) halayy:) halayy:) Şuan itibariyle pasaportumu elime aldım. Yarın gidiyorum.

Tekrar ediyorum başvuru tarihi 12.11.2018

Hepinize allahtan sabır ve sükunet diliyorum. Şansınız rast gitsin. Bende 4 ay gidemedim ama simdi 10 günde çıktı. Herşeyde kısmet varmış.. Saygılar

Dagdelen62
    Katılımcı

ARKADAŞLAR GÜNAYDIN halayy:) halayy:) halayy:) Şuan itibariyle pasaportumu elime aldım. Yarın gidiyorum.

Hepinize Allah'tan sabır ve sükunet diliyorum. Şansınız rast gitsin. Bende 4 ay gidemedim ama simdi 10 günde çıktı. Herşeyde kısmet varmış.. Saygılar

hayırlı olsun darısı bizim başımıza inşallah hayırlı yolculuklar

Berk420
    Katılımcı

Allah' kolaylık versin evet şans işi konsolosluktan sonra beklemesi daha zor 97. Günüm  offoff:)

Kesinlikle… 97 gün de gerçekten çok fazlaymış… Umarım yakında ulaşırsınız vizenize

Hepinize Allah'tan sabır ve sükunet diliyorum. Şansınız rast gitsin. Bende 4 ay gidemedim ama simdi 10 günde çıktı. Herşeyde kısmet varmış.. Saygılar

Hayırlı olsun :)

Dagdelen62
    Katılımcı

Kesinlikle… 97 gün de gerçekten çok fazlaymış… Umarım yakında ulaşırsınız vizenize
    Hayırlı olsun :)

Amin inşallah cümlemiz ulaşalım beklemek insanı çok fazla yoruyor strese sokuyor daha sinirli birine dönüştürüyor

cemyildirim
    Katılımcı

Herkese merhabalar, 23.10.2018 tarihinde ankara konsolosluktan başvuru yaptım. Eşime veya bana herhangi bir mail ve mektup gelmedi ancak şuanda kargoya verildiğini görüyorum 23.11.2018 takip kodu ile inceledim umarım vizem çıkmıştır.

Berk420
    Katılımcı

Herkese merhabalar, 23.10.2018 tarihinde ankara konsolosluktan başvuru yaptım. Eşime veya bana herhangi bir mail ve mektup gelmedi ancak şuanda kargoya verildiğini görüyorum 23.11.2018 takip kodu ile inceledim umarım vizem çıkmıştır.

Umarım çıkmıştır… Hayırlı olsun şimdiden.
    Neredeki konsolosluktan başvurdunuz ? Eşiniz Alman vatandaşı mı ve istikamet neresi acaba?

cemyildirim
    Katılımcı

Ankara’dan başvurdum eşim alman vatandaşı Bonn şehrine gideceğim kısmet olursa artık kargonun gelmesini bekliyorum 🤲

Nsar
    Katılımcı

İnşAllah' vizeniz cikmstir merak ettiğim nerden nasil takip ediyorsunuz. Yabancilar subesi carsamba gunu esime vizeyi onaylsdigini söylemiş ve istanbul konsolosluguna geçikme yasanmasindan ötürü hizli islem yapmalarini söyledigini iletmis

Ups nin sitesinde pasaport numarsi ile ve 07.08.2018 basvuru tarihini giriyorum oyle bir bilgi yok diyor

Mustafa.Köln
    Katılımcı

İnşAllah'' vizeniz cikmstir merak ettiğim nerden nasil takip ediyorsunuz. Yabancilar subesi carsamba gunu esime vizeyi onaylsdigini söylemiş ve istanbul konsolosluguna geçikme yasanmasindan ötürü hizli islem yapmalarini söyledigini iletmis

Ups nin sitesinde pasaport numarsi ile ve 07.08.2018 basvuru tarihini giriyorum oyle bir bilgi yok diyor

Ups'nin sitesinde pasaport sorgu demiyeceksiniz, Takip sekmesinde Yurtiçi bölümüne Konsoloslukta ödediğiniz kargo parası karşılığı aldığınız Ups makbuzundaki takip numarasını gireceksiniz ve enter'a basacaksınız.

15 yanıt görüntüleniyor - 1,411 ile 1,425 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.