2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

kartal10
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar  1-2 hafta önce konsolosluga mail attim. 19,11,2018'de ankara almanya konsolosluğu beni aradı ve benimle görüşmek bir konu hakkında görüşmek istediklerini belirttiler neden diye sordugumda bilgi alamadım. 4.ayım vize bekliyorum

eşim auslanderi aradığında belgelerin kontrol aşamasında olduğunu söylemişler. Ne konu hakkında benimle konuşacaklarını bilmiyorum birazda tedirginim açıkcası. Almanya ankara konsolosluğu görüşmek 18,12,2018 de görüşmem olacak .. lütfen bu konu hakkında bilgisi olan varsa yanıtlarsınız teşekkür ederim..

Ne köln'müş arkadaş  offoff:)

suphelendikleri bi durum ola bilir. esinizle aranizdaki yas farki yada sahte ewlikmi supesi uyandirdiniz bunlar ola bilir siz yinde hazirlikli gidin esinizle hangi tarihte tanistiniz nerde nezamn ewlndiniz esinizin sevdigi renk esinizin ailesinden kimleri nekdar tanyorsunuz aile ici ola bilecek konular . bu durum tartışmaya acik bi durum basvuru yaptiktan sonra esiniz almanydan belge verdimi ondan sonrami bu olay oldu net bilgi veririseniz dha yardimci olmaya calisirim

mohicanss
    Katılımcı

suphelendikleri bi durum ola bilir. esinizle aranizdaki yas farki yada sahte ewlikmi supesi uyandirdiniz bunlar ola bilir siz yinde hazirlikli gidin esinizle hangi tarihte tanistiniz nerde nezamn ewlndiniz esinizin sevdigi renk esinizin ailesinden kimleri nekdar tanyorsunuz aile ici ola bilecek konular . bu durum tartışmaya acik bi durum basvuru yaptiktan sonra esiniz almanydan belge verdimi ondan sonrami bu olay oldu net bilgi veririseniz dha yardimci olmaya calisirim

Eşim ile yaşım aynı ve ilk evliliğimiz. Belgeleri verirken nikah ve nişan fotograflarımı göstermek istedim gerek yok demişti. Bana saçma gelen 4 ay sonra niye çağrıyorlar bu garibime gitti gönderdiğim email'in cevabını vermek için mi çağrıyorlar bilmiyorum. Çapraz sorgu olsa eşimi kimse aramadı.Ama ben yine fotograflarımı belgeler götüreceğim Ankara konsolosluğu arasam verdikleri görüşmek için tarihi erkene alabilir miyim?

Dagdelen62
    Katılımcı

Eşim ile yaşım aynı ve ilk evliliğimiz. Belgeleri verirken nikah ve nişan fotograflarımı göstermek istedim gerek yok demişti. Bana saçma gelen 4 ay sonra niye çağrıyorlar bu garibime gitti gönderdiğim email'in cevabını vermek için mi çağrıyorlar bilmiyorum. Çapraz sorgu olsa eşimi kimse aramadı.Ama ben yine fotograflarımı belgeler götüreceğim Ankara konsolosluğu arasam verdikleri görüşmek için tarihi erkene alabilir miyim?

erken bir tarihe alabilir misiniz bilmiyorum çünkü yoğunluktan dolayı tarih değiştirmezler sanırım rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah çok zor çok stresli özellikle böyle belirsizlik olunca

yankee505
    Katılımcı

Merhabalar,
    Başvuru tarihi  14.09.2018
    İstikamet  Berlin
    Mektup ile eksik evrak teslimi  24.10.2018

Eşim çifte vatandaş oludğu için gelen mektupla beraber vatandaşlığa geçiş belgesi ve nüfustan bilgilerine, geçmişine bakabilir miyiz diye izin istediler. Biz de 24.10.2018 tarihinde mektupla istenilen belgeleri gönderdik ve 25.10.2018 tarihinde iletildi. Hala haber bekliyorum ve tedirginim. Var mıdır aynı durumu yaşayan dostlar. Herkesin yolu, şansı açık olsun.
    Sevgiler

Nurserkan
    Katılımcı

Arkadaşlar yurtiiçi kargodan mesaj geldi şimdi İzmir Alman konsolosluğu ndan diyor vize dir inşallah red durumda damı böyle oluyor acaba çok merak ediyorum bilgisi olan varmı

salih0717
    Katılımcı

arkadaşlar bugün konsolosuktan pasaportum çıkmış ve konuştuğum bayan telefonda bilgi veremem dedi…

yanı köln eyaleti eksik evrak yok deyip ankara alman konsolosluğuna gondermisti  ankaranin red verme olasılığı var mı ve neden telde veya mail ile bildirmiyorlar içime bir şüphe düştü bilgisi olan var mi

Dagdelen62
    Katılımcı

Arkadaşlar yurtiiçi kargodan mesaj geldi şimdi İzmir Alman konsolosluğu ndan diyor vize dir inşAllah' red durumda damı böyle oluyor acaba çok merak ediyorum bilgisi olan varmı

inşallah vizeniz çıkmıştır ilk başvurumda aynısı oldu olumlu veya olumsuz birşey söylemiyorlar ancak pasaportu gördüğünüzde anlıyorsunuz olumsuzsa yanında almanca bi metin yolluyorlar neden red verdiklerini yazıyorlar sizin tam olarak kaç ay sürdü işlemleriniz

Dagdelen62
    Katılımcı

arkadaşlar bugün konsolosuktan pasaportum çıkmış ve konuştuğum bayan telefonda bilgi veremem dedi…

yanı köln eyaleti eksik evrak yok deyip ankara alman konsolosluğuna gondermisti  ankaranin red verme olasılığı var mı ve neden telde veya mail ile bildirmiyorlar içime bir şüphe düştü bilgisi olan var mi

inşallah vizeniz çıkmıştır bence olumlu çünkü yabancılar şubesi tamam demişse pasaportunuz on gün içinde elinize ulaşır en geç neden bence kalp krizi geçirelim de gitmeyelim diye  :haha:

karadenizlii
    Katılımcı

Bugün çıktıysa yola yarın gelir pasaportun yada ertesi gün kotu düşünme hemen büyük ihtimal vizen geliyordur ben 22 ekimde basvurdum 1 ay dolmadan vizem geldi şans kismet isi bu erkende gelebiliyor geçde ama en erken normal şartlarda 3 ayda geliyormuş. Bazende benim gibi kısa sürebiliyor hemde en yoğun yer olmasına rağmen ben pazartesi uçuyorum 2 hafta daha kalayım da dedum gezdim azcikin

Dagdelen62
    Katılımcı

Bugün çıktıysa yola yarın gelir pasaportun yada ertesi gün kotu düşünme hemen büyük ihtimal vizen geliyordur ben 22 ekimde basvurdum 1 ay dolmadan vizem geldi şans kismet isi bu erkende gelebiliyor geçde ama en erken normal şartlarda 3 ayda geliyormuş. Bazende benim gibi kısa sürebiliyor hemde en yoğun yer olmasına rağmen ben pazartesi uçuyorum 2 hafta daha kalayım da dedum gezdim azcikin

hayırlı olsun darısı bizim başımıza inşallah ben 94 gündür bekliyorum hayırlısı bakalım iyi yolculuklar şimdiden

Bettyy39
    Katılımcı

en az 90 gun diye bsy soylenmiyor yanlis bilgi vermeyelim. 20 gun icinde pasportu gelen arkdaslarim var. 3 ay bilgi vermem haklari var yani kisaca 3 ay bsy sormayin dyorlar size 3 ay sonra olur  dye bsy denmiyor konsoloslukta . esiniz almanya dogumlu ve sadece alman vatandasligi varsa islemler dha hizli olur olumlu veya olumsuz. konsoloslukta size 3 haftada surer 3 ayda sure bilir kesin bilgi veremem dyor. esinizin maasi iyise ve is yeri kontratı sinirsizsa buda büyük bi etken .

Ben 3 ay demedim. 3 ay içinde süreniz var dedim. 20 günde vizesi çıkan arkadaşları iyi araştırın. Eşiniz alman vatandaşı bile olsa sorun çıkara biliyorlar. Formda dünya kadar örneği var. İyi okusaydınız 1 ay içinde gelir dedim. Yanlış bilgilendirme yapmıyorum kimseye. Sizin gibi evraklarını teslim eder etmez vize bekleyenler var. İnsanlara daha sabırlı olmaları için yardımcı olmaya çalışıyoruz. Başvuru yaptıktan 1 ay sonra vizeyi bekleyin dedim. Umarım ki sizinki 20 günde gelir

salih0717
    Katılımcı

inşAllah' vizeniz çıkmıştır ilk başvurumda aynısı oldu olumlu veya olumsuz birşey söylemiyorlar ancak pasaportu gördüğünüzde anlıyorsunuz olumsuzsa yanında almanca bi metin yolluyorlar neden red verdiklerini yazıyorlar sizin tam olarak kaç ay sürdü işlemleriniz

17.08 de basvurdum uc ayı geçtı/  koln

modex341648
    Katılımcı

merhabalar 26 ekim istanbul  almanya  konsolosluguna evrakları teslim ettim eşim alman vatandaşı gidecegim yer hamburg pinneberg 19 kasım /2018 tarıhınde  eşime mektup gitti sadece kira kontratı istediler  22 kasım kira kontratı verıldı ve  öglen saatlerınde  yabancı polisi onay verip istanbul alman konsolosluguna  mail olarak  göndermiş sanırım bu saatten sonra  ups  kargodan yada alman konsoloslugundan gelecek cevaba  kaldım 

karadenizlii
    Katılımcı

merhabalar 26 ekim istanbul  almanya  konsolosluguna evrakları teslim ettim eşim alman vatandaşı gidecegim yer hamburg pinneberg 19 ekim/2018 tarıhınde  eşime mektup gitti sadece kira kontratı istediler  22 ekim kira kontratı verıldı ve  öglen saatlerınde  yabancı polisi onay verip istanbul alman konsolosluguna  mail olarak  göndermiş sanırım bu saatten sonra  ups  kargodan yada alman konsoloslugundan gelecek cevaba  kaldım

26 ekimde basvuruyorsunda 22 ekimde nasıl onaylanıyor yazı yazmanda sıkıntı var sanırım sayılarla aran iyi değil baksana

Nurserkan
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar
    Başvuru tarihi 27.08.2018
    İstikamet: Münih
    Bugün vizem geldi
    Rabbim bütün vize bekleyenlerin yardımcısı olsun inşallah hepinizin tez zamanda iyi haberleri gelir.

15 yanıt görüntüleniyor - 1,381 ile 1,395 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.