2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Dagdelen62
    Katılımcı

Teşekkür ederim, inşAllah' zaten bekledik a1 sınava çalış tarih al derken 2 ay. Dediğiniz gibi çok zor bir süreç beklemek. Sizin gerçekten büyük bir şanssızlık olmuş demek ki arada bir arayıp kovalamak gerekiyor her ne kadar arama deseler de.

aynen bi de stresleri daha çok sınav stresi konsolosluk stresi bekleme hepsine değiyor çok zor Evet malesef büyük bi şansızlık inşallah bu sefer iyi olur rabbim bütün bekleyenlerin yardımcısı olsun inşallah hayırlı haberler alırız rica etsem paylaşımlarınıza devam eder misiniz

Dagdelen62
    Katılımcı

Bu arada izmir daha geç yolluyor evrakları ankara on günde yollamıştı arkadaşlardan soruyorum benim eşime üç haftada evrak yolladılar iki ay oluyor evrakları içeri vereli iki hafta önce de eşimin evini kontrole gitmişler tamam demişler bakalım bu hafta mutlaka konsolosluğu arayacağım

Berk420
    Katılımcı

Ben de 26 Kasım'da İzmir'de başvuracağım.
    Umarım çok bekletmezler.
    Eşim Alman vatandaşı.
    Yaşadığı yer Montabaour'a bağlı. Çok kalabalık bir yer değil. Hızlı geleceğini umuyorum, umarım öyle olur. Diğer tüm arkadaşlara da bol şans diliyorum…

Dagdelen62
    Katılımcı

Umarım çok bekletmezler.
    Eşim Alman vatandaşı.
    Yaşadığı yer Montabaour'a bağlı. Çok kalabalık bir yer değil. Hızlı geleceğini umuyorum, umarım öyle olur. Diğer tüm arkadaşlara da bol şans diliyorum…

rabbim yardımcımız olsun allah kolaylık versin ben de izmirden başvuru yaptım eşim türk vatandaşı üç hafta içinde evrak istediler 16 Ağustos da başvuru yaptım ve hala bekliyorum üç ay oldu ankara daha erken gönderiyormuş öyle dediler ama hakkınızda hayırlısı olsun

Lilalala
    Katılımcı

Bu arada izmir daha geç yolluyor evrakları ankara on günde yollamıştı arkadaşlardan soruyorum benim eşime üç haftada evrak yolladılar iki ay oluyor evrakları içeri vereli iki hafta önce de eşimin evini kontrole gitmişler tamam demişler bakalım bu hafta mutlaka konsolosluğu arayacağım

Ben bir ilerleme oldukça yazacağım. Sizin de hayırlı haberlerinizi bekliyoruz bu hafta içi inşallah vizenizi almış olursunuz. Evet Ankara’dakiler hızlı alıyor gibi 🤔

Lilalala
    Katılımcı

Umarım çok bekletmezler.
    Eşim Alman vatandaşı.

Size de bol şanslar..
    Benim eşim de Alman vatandaşı, hızlı olmasina dair tek umudumuz😊 christmas tatilinden önce çıkarsa şanslıyız, yoksa bir 20 gün uzar işimiz 😬

Berk420
    Katılımcı

Umarım kısa sürede ulaşırız arkadaşlar… ne diyeyim. Zor gerçekten.
    Evet sanırım İzmir'den yapılan başvurular daha geç oluyor. Gördüğüm ve araştırdığım kadarıyla öyle gözüküyor.
    Gelişmeleri buraya yazacağım mutlaka. Bizden sonrakilere yardımcı olmak adına.

Berk420
    Katılımcı

Size de bol şanslar..
    Benim eşim de Alman vatandaşı, hızlı olmasina dair tek umudumuz😊 christmas tatilinden önce çıkarsa şanslıyız, yoksa bir 20 gün uzar işimiz 😬

Teşekkürler, size de bol şans :)

Evet Christmas sıkıntı… 2 günlük tatilleri var ve Christmas yaklaştığı için tatil hakkını memurlar da fazla. Bu vize olayı tamamen şans gerçekten

Dagdelen62
    Katılımcı

Ben bir ilerleme oldukça yazacağım. Sizin de hayırlı haberlerinizi bekliyoruz bu hafta içi inşAllah' vizenizi almış olursunuz. Evet Ankara’dakiler hızlı alıyor gibi 🤔

inşallah ben de yazmaya devam edeceğim yaşadıklarımı en azından yardımcı olurum belki Evet öyle bir durum var malesef

Dagdelen62
    Katılımcı

İnşallah yılbaşına kalmaz bayağı tatil yapıyorlar çünkü o zaman geçen sene aralıkta başvuru yapmıştım yılbaşı sevgililer günü işçi bayramı anlayacağınız bütün bayramları gördük ve tam beş buçuk ay sonra cevap geldi hem de olumsuz hayırlısı diyoruz inşallah bu sefer olur çok kötü beklemek insanın elinden hiçbirşey gelmiyor çünkü

Nurserkan
    Katılımcı

Merhaba, öncelikle vize bekleyen herkesin Allah yardımcısı olsun . Bu iş gerçekten şans işi. İzmir Ankara farketmiyor bana kalırsa , ben İzmir den başvurdum , bazı arkadaşlar 20 günde bazısı tam 1 ayda gitti, iki arkadaş aynı zamanda başvurduk 3 ay oldu ikimiz kaldık ve ilk biz başvurduk geriye kalan 14 arkadaş gitti yerleştiler bile. Sanırım yaş evlenme boşanma çocuk faktörleri, gideceğimiz yer , ve soyadınız ın ilk harfi hepsi önemli . Bizden evrak istediler 1 ay oldu teslim ettik hala ses yok soyadımız A ile başladığı için ve Suriyelilerin de a ile başladığı için dahada beklememiz gerektiği söylendi, memur 6 ay süreceğini söylüyor sanırsam bizede taktı.. Aralık tada tatilleri başlıyor ve Ocak 5 i falan yanılmıyorsam tatilleri bitecek 1,2 hafta içinde gelirse ne ala gelmezse Ocak sonu Şubat artık keyiflere göre.

Berk420
    Katılımcı

Merhaba, öncelikle vize bekleyen herkesin Allah' yardımcısı olsun . Bu iş gerçekten şans işi. İzmir Ankara farketmiyor bana kalırsa , ben İzmir den başvurdum , bazı arkadaşlar 20 günde bazısı tam 1 ayda gitti, iki arkadaş aynı zamanda başvurduk 3 ay oldu ikimiz kaldık ve ilk biz başvurduk geriye kalan 14 arkadaş gitti yerleştiler bile. Sanırım yaş evlenme boşanma çocuk faktörleri, gideceğimiz yer , ve soyadınız ın ilk harfi hepsi önemli . Bizden evrak istediler 1 ay oldu teslim ettik hala ses yok soyadımız A ile başladığı için ve Suriyelilerin de a ile başladığı için dahada beklememiz gerektiği söylendi, memur 6 ay süreceğini söylüyor sanırsam bizede taktı.. Aralık tada tatilleri başlıyor ve Ocak 5 i falan yanılmıyorsam tatilleri bitecek 1,2 hafta içinde gelirse ne ala gelmezse Ocak sonu Şubat artık keyiflere göre.

Neyse ki bizde çocuk yok veya daha önce evlenme…
    Dediğiniz gibi, tamamen şans işi… Görüştüğümüz memur da önemli bir etken tabii :D Soy adımız A ile başlıyor diye yandık yani haha. Bakalım neler olacak cofe:)

Dagdelen62
    Katılımcı

Neyse ki bizde çocuk yok veya daha önce evlenme…
    Dediğiniz gibi, tamamen şans işi… Görüştüğümüz memur da önemli bir etken tabii :D Soy adımız A ile başlıyor diye yandık yani haha. Bakalım neler olacak cofe:)

allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah bizim D ile başlıyor soyad bakalım hayırlısı gerçekten şans işi herkesin çıkar inşallah

mohicanss
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar  1-2 hafta önce konsolosluga mail attim. 19,11,2018'de ankara almanya konsolosluğu beni aradı ve benimle görüşmek bir konu hakkında görüşmek istediklerini belirttiler neden diye sordugumda bilgi alamadım. 4.ayım vize bekliyorum

eşim auslanderi aradığında belgelerin kontrol aşamasında olduğunu söylemişler. Ne konu hakkında benimle konuşacaklarını bilmiyorum birazda tedirginim açıkcası. Almanya ankara konsolosluğu görüşmek 18,12,2018 de görüşmem olacak .. lütfen bu konu hakkında bilgisi olan varsa yanıtlarsınız teşekkür ederim..

Ne köln'müş arkadaş  offoff:)

Dagdelen62
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar  1-2 hafta önce konsolosluga mail attim. 19,11,2018'de ankara almanya konsolosluğu beni aradı ve benimle görüşmek bir konu hakkında görüşmek istediklerini belirttiler neden diye sordugumda bilgi alamadım. 4.ayım vize bekliyorum

eşim auslanderi aradığında belgelerin kontrol aşamasında olduğunu söylemişler. Ne konu hakkında benimle konuşacaklarını bilmiyorum birazda tedirginim açıkcası. Almanya ankara konsolosluğu görüşmek 18,12,2018 de görüşmem olacak .. lütfen bu konu hakkında bilgisi olan varsa yanıtlarsınız teşekkür ederim..

Ne köln'müş arkadaş  offoff:)

allah yardımcınız olsun benim de üçüncü ayım halen bekliyorum moralinizi yüksek tutun inşallah bir sorun çıkmaz gelişmelerden bizi de haberdar ederseniz sevinirim ilk defa sizden duyuyorum benim de ikinci başvurum ama ilkinde de böyle birşey yaşamadık hiç arkadaşlardan da duymadım umarım bişey çıkmaz

15 yanıt görüntüleniyor - 1,366 ile 1,380 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.