2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Berk420
    Katılımcı

8 kasimda evraklarimi istanbul konsolosluk verdim ve bugun konsolosluktan mail aldim almanyada evlik kayit ornegi istediler dha onceden ben temin etmistim ama bu belgeyi fotografini cekip mail attim kabul edilir mi boyle bi bilgisi olan varmi.

Fotoğrafını kabul edeceklerini düşünmüyorum çünkü resmi işlemler.
    Garanti olması için bir kırtasiyeden evrağı tarayıp mail yolu ile iletirseniz daha iyi olur.

kartal10
    Katılımcı

konsolosluk mail yolladi bugun.
    iligi bölüme  evraklariniz teslim edildi orjinaline gerek duyulursa sizinle iletisime gecilicektir dye yazmışlar.
    bu durumun boyle olmasi islemlerin hizli olmasimi yoksa gec olucagininmi sinyali ..
    vize icin bekleyen buyum arkdaslara ins hersey gonlunuzce olur ..

Bettyy39
    Katılımcı

1.5 ayı gözden çıkarın öncelikle. Erken çıkması sevindirici olur. Bu kadar aceleci olmayın inanın vakit geçmez

Bettyy39
    Katılımcı

Daha 1 hafta olmuş siz başvuru yapalı. Bu ne acele. Aralık ayı ortasını bile bulur. Zaten size en az 90 gün diyorlar. Mavi kartlı değilseniz o vize 15 günde gelmez. En az 1 ay bekleyin

gozgun
    Katılımcı

6 Eylül Istanbul başkonsolosluğundan başvuruyu yaptım. Eşimle Danimarka'da evlendik. Eşim doğuştan Alman vatandaşı. Başvurudan önce Danimarkadaki evliliği burada nüfus müdürlüğünde tescil edip Formül B belgesini aldım. Başvuruda hem Danimarkadan evlilik belgesini hem de formül B'yi götürdüm. Evrakları ilk düzenleyen hanımefendi Formül B'nin yeterli olacağını diğer belgeyi almayacaklarını söyledi. Başvuruyu yaptım, soruları cevapladım iyi geçtiğini düşünerek çıktım. Bu arada Goethe Sertifikam A2 idi. 19 Eylül'de konsolosluktan mail geldi Danimarka'dan evlilik belgenizi gönderiniz diye. Başvuruda almadıkları şeyi sonradan istediler. Gönderme seçeneği olarak elden, faks veya tarayıp e-mail gönderin yazıyordu. Aynı gün taratıp e-mail'i attım. Geri dönüş olarak mailiniz ulaşmıştır ilgili birimlere iletilmiştir diye yanıt geldi. 1 ay daha bekleyip Almanyadaki auslanderbehörde'yi eşime arattım, onlara hala bir başvuru iletilmediğini öğrenince işkillendik. Konsolosluğu aradık, konsolosluk eksik belgemi onlara göndermediğimi ifade etti ve ekledi; 16 Kasıma kadar yollamazsanız başvurunuz bu haliyle değerlendirilecektir. Halbuki eksik evrak mailini alır almaz yollamıştım. Sinirlerimize hakim olarak 19 Ekimde bu sefer tekrar belgeyi mail attık ve faksladık. 31 Ekim'de tenezzül edip belgeleri Almanya'ya yolladılar. Online belgeler gitti diğerleri de fiziksel posta olarak yollandı dendi. Eşim bugün auslanderbehörde'yi aradı 31 ekimde online başvurunun onlara ulaştığını ama postanın hala ulaşmadığını öğrendi. Postayla yollanan belgeleri görmeden sizi görüşmeye çağıramam dedi görevli eşime. Hala bekliyoruz. Yaklaşık 70 gün oldu. Konsolosluğun işini aksatması yüzünden işimiz bir ay uzadı. Haberiniz olsun arkadaşlar.

NOT: Bu arada başvuruda pasaportumu geri almak istediğimi söyleyince verdiler. Vize kararı çıkınca pasaportumu götüreceğim. Bu sayede Kasım'a kadar olan schengen turist vizemle Almanya'da dil kursuna katıldım. B1'i bitirdim. Bir an önce vizem çıksa da gitsem diye beklemedeyim.

kartal10
    Katılımcı

6 Eylül Istanbul başkonsolosluğundan başvuruyu yaptım. Eşimle Danimarka'da evlendik. Eşim doğuştan Alman vatandaşı. Başvurudan önce Danimarkadaki evliliği burada nüfus müdürlüğünde tescil edip Formül B belgesini aldım. Başvuruda hem Danimarkadan evlilik belgesini hem de formül B'yi götürdüm. Evrakları ilk düzenleyen hanımefendi Formül B'nin yeterli olacağını diğer belgeyi almayacaklarını söyledi. Başvuruyu yaptım, soruları cevapladım iyi geçtiğini düşünerek çıktım. Bu arada Goethe Sertifikam A2 idi. 19 Eylül'de konsolosluktan mail geldi Danimarka'dan evlilik belgenizi gönderiniz diye. Başvuruda almadıkları şeyi sonradan istediler. Gönderme seçeneği olarak elden, faks veya tarayıp e-mail gönderin yazıyordu. Aynı gün taratıp e-mail'i attım. Geri dönüş olarak mailiniz ulaşmıştır ilgili birimlere iletilmiştir diye yanıt geldi. 1 ay daha bekleyip Almanyadaki auslanderbehörde'yi eşime arattım, onlara hala bir başvuru iletilmediğini öğrenince işkillendik. Konsolosluğu aradık, konsolosluk eksik belgemi onlara göndermediğimi ifade etti ve ekledi; 16 Kasıma kadar yollamazsanız başvurunuz bu haliyle değerlendirilecektir. Halbuki eksik evrak mailini alır almaz yollamıştım. Sinirlerimize hakim olarak 19 Ekimde bu sefer tekrar belgeyi mail attık ve faksladık. 31 Ekim'de tenezzül edip belgeleri Almanya'ya yolladılar. Online belgeler gitti diğerleri de fiziksel posta olarak yollandı dendi. Eşim bugün auslanderbehörde'yi aradı 31 ekimde online başvurunun onlara ulaştığını ama postanın hala ulaşmadığını öğrendi. Postayla yollanan belgeleri görmeden sizi görüşmeye çağıramam dedi görevli eşime. Hala bekliyoruz. Yaklaşık 70 gün oldu. Konsolosluğun işini aksatması yüzünden işimiz bir ay uzadı. Haberiniz olsun arkadaşlar.

NOT: Bu arada başvuruda pasaportumu geri almak istediğimi söyleyince verdiler. Vize kararı çıkınca pasaportumu götüreceğim. Bu sayede Kasım'a kadar olan schengen turist vizemle Almanya'da dil kursuna katıldım. B1'i bitirdim. Bir an önce vizem çıksa da gitsem diye beklemedeyim.
    [/quote

ayni durumu yasiyorumsuan almanyda ewlndik ordan da formul B aldim ama konsolosluk turkiyeden olan formul B yeterli dedi .ve 1 hafta geçmeden almanyadan formul B istediler hemen temin edip mail yolladim . iligli deparman iletildi dye cvp verdiler en iyisi ben yarin fax ile  bidaha yollayim .

Dagdelen62
    Katılımcı

Benim eşim türk vatandaşı ben başvuru yapalı üç ay oldu eşime üç haftada evrak yolladılar eşim içeri vereli iki ay oluyor hala bekliyoruz olumlu bir cevap gelir inşallah sizce gelir mi

kartal10
    Katılımcı

Benim eşim türk vatandaşı ben başvuru yapalı üç ay oldu eşime üç haftada evrak yolladılar eşim içeri vereli iki ay oluyor hala bekliyoruz olumlu bir cevap gelir inşAllah' sizce gelir mi

3 ay gecmisse neden konsoloslugu arayip bilgi almiyorsun ki almanca mail yaz konsolosluga elbet bi bilgi verirler.
    ins hayirli bi sonuc alirsin

kartal10
    Katılımcı

Fotoğrafını kabul edeceklerini düşünmüyorum çünkü resmi işlemler.
    Garanti olması için bir kırtasiyeden evrağı tarayıp mail yolu ile iletirseniz daha iyi olur.

turkce mail attim orjinallerine gerek varmi dye kisa bi cvpla gerek duyulduğunda sizinle iletisime geceriz dediler. sonra bana esinisle almanyada nerde ewlndiniz konsoloslukmu yoksa belediyedemi dye acik bi sekilde yazin dediler.  bu maile almanca cvp verdim nerde nezaman evlendik ne islemler yaptik dye ewlndikten sonra belgelerimizi turk konsoloslugna nezman bildirdik dye hepsini tarih saat olarak belirtim . almanca yolladigim maile bu sefer konsolosluk dha bi ciddi bi sekilde mail yolladi onlara mail yolladim diye tesekur ve sun durumumuz hangi asamda acik acik soyledir. konsolosluk yazicaginiz herseyi almanca yazmanizi tavsiye ederim dha ciddi ye aliyorlar

kartal10
    Katılımcı

Daha 1 hafta olmuş siz başvuru yapalı. Bu ne acele. Aralık ayı ortasını bile bulur. Zaten size en az 90 gün diyorlar. Mavi kartlı değilseniz o vize 15 günde gelmez. En az 1 ay bekleyin

en az 90 gun diye bsy soylenmiyor yanlis bilgi vermeyelim. 20 gun icinde pasportu gelen arkdaslarim var. 3 ay bilgi vermem haklari var yani kisaca 3 ay bsy sormayin dyorlar size 3 ay sonra olur  dye bsy denmiyor konsoloslukta . esiniz almanya dogumlu ve sadece alman vatandasligi varsa islemler dha hizli olur olumlu veya olumsuz. konsoloslukta size 3 haftada surer 3 ayda sure bilir kesin bilgi veremem dyor. esinizin maasi iyise ve is yeri kontratı sinirsizsa buda büyük bi etken .

Dagdelen62
    Katılımcı

3 ay gecmisse neden konsoloslugu arayip bilgi almiyorsun ki almanca mail yaz konsolosluga elbet bi bilgi verirler.
    ins hayirli bi sonuc alirsin dil kursundaki hocaya sordum iki hafta daha bekle dedi o yüzden ama sabredemiyorum bu hafta içinde izmir konsolosluğuna mail çekmeyi düşünüyorum eşim ordaki görevlilere soruyor ama bi yanıt alamıyor malesef eşim leipzig de oturuyor çok yoğun olduğunu düşünmüyorum bilen var mı orası yoğun mu acaba

Dagdelen62
    Katılımcı

Bu arada geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim kartal10 kimseden bi cevap alamıyorum çünkü olumsuz olması korkutuyor beni bu ikinci başvurum yeniden işlemlere başlamak çok kötü beklemek çok zor bizim de gözümüz korkuyor biraz sorunca bize zıt giderler mi diye

Lilalala
    Katılımcı

Bu arada geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim kartal10 kimseden bi cevap alamıyorum çünkü olumsuz olması korkutuyor beni bu ikinci başvurum yeniden işlemlere başlamak çok kötü beklemek çok zor bizim de gözümüz korkuyor biraz sorunca bize zıt giderler mi diye

Umarım kısa sürede olumlu dönüş alırsınız. İlk başvurunuz niçin reddolmuştu? Yani belirttikleri gerekçe nedir? Buna göre de fikir yürütülebilir.

Süre de biraz memurun izinde olmasına, ve çalışan sayısına göre de değişiyormuş. Berlin de çok yoğun ama hızlı çıkıyor gibi, köln gecikiyor. Burda yazanlara göre söylüyorum.

6 Kasım İzmir’den başvurduk hayırlısı.

Dagdelen62
    Katılımcı

Umarım kısa sürede olumlu dönüş alırsınız. İlk başvurunuz niçin reddolmuştu? Yani belirttikleri gerekçe nedir? Buna göre de fikir yürütülebilir.

Süre de biraz memurun izinde olmasına, ve çalışan sayısına göre de değişiyormuş. Berlin de çok yoğun ama hızlı çıkıyor gibi, köln gecikiyor. Burda yazanlara göre söylüyorum.

6 Kasım İzmir’den başvurduk hayırlısı.

hayırlı olsun inşallah erken çıkar 36 € yüzünden red yedik malesef ve bunu eşime bildirmediler yoksa tamamlardık inşallah olumlu bir cevap gelir eşim leipzig de oturuyor memurlar eşime cevap vermedikleri için bilemiyoruz izindeler mi değiller mi diye size de çok teşekkür ederim insan beklerken çok geriliyor toplum baskısı da oluyor ister istemez

Lilalala
    Katılımcı

hayırlı olsun inşAllah' erken çıkar 36 € yüzünden red yedik malesef ve bunu eşime bildirmediler yoksa tamamlardık inşAllah' olumlu bir cevap gelir eşim leipzig de oturuyor memurlar eşime cevap vermedikleri için bilemiyoruz izindeler mi değiller mi diye size de çok teşekkür ederim insan beklerken çok geriliyor toplum baskısı da oluyor ister istemez

Teşekkür ederim, inşallah zaten bekledik a1 sınava çalış tarih al derken 2 ay. Dediğiniz gibi çok zor bir süreç beklemek. Sizin gerçekten büyük bir şanssızlık olmuş demek ki arada bir arayıp kovalamak gerekiyor her ne kadar arama deseler de.

15 yanıt görüntüleniyor - 1,351 ile 1,365 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.