2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

MerveCihan
    Katılımcı

Merhabalar,

17.08 Ankara Alman konsolosluğu başvuru
    14.11 Evraklarımın onaylanıp Alman konsolosluğundan vizemin çıktığına dair onay,

fakat kargo vs. ulaşmadı bana. ne zaman elimde olur vizem?

tecrübeleri olan arkadaşlar yazabilir mi? umarım bekleyen herkesin en kısa zamanda güzel bir şekilde sonuçlanır.

teşekkürler şimdiden.

cemyildirim
    Katılımcı

Bugün yabancılar polisi ile görüştük 23 Ekimde yapmış olduğum başvuruya istinaden 2 hafta daha beklememiz gerektiğini bildirdiler 2 hafta içerisinde size gerekliyse mektup ile bilgilendirme yapılacak gerekli olmazsa vizenizi direk vereceğiz demişler. Herşeyin otomatik ilerlediğinden bahsetmişler bilginiz olsun. Bu süreci umarım hızlı atlatırız herkese kolay gelsin

MerveCihan
    Katılımcı

Bugün yabancılar polisi ile görüştük 23 Ekimde yapmış olduğum başvuruya istinaden 2 hafta daha beklememiz gerektiğini bildirdiler 2 hafta içerisinde size gerekliyse mektup ile bilgilendirme yapılacak gerekli olmazsa vizenizi direk vereceğiz demişler. Herşeyin otomatik ilerlediğinden bahsetmişler bilginiz olsun. Bu süreci umarım hızlı atlatırız herkese kolay gelsin

Merhaba,

eşinize mektup gitmezse 10 gün sonra felan tekrar arayın. ben almanyadaki memuru kaç kere aradım bilmiyorum. ben almanca öğretmeniyim aktif almancam olduğu için çok sık aradım.

size tavsiyem almanyadaki memuru sıkmadan ama üstüne düştüğünüzü bildirerek aramanız.
    almayadan onayladındığında Türkieyey evraklar sistem üzerinden gönderiliyor. asıl iş Almanyada.

Arya1805
    Katılımcı

Bizim tüm işlemlerimiz tamam fakat eşimin oğlu 5 ay sonra tam 18 yaşında olacak çocuk 1 yıldır nafaka istemiyor kendi aralarında anlaşmışlar eşim nafaka verse bile maaşı yetiyor buna rağmen yabancılar polisindeki kadın eşime bunu bir şefime danışayım sizi aricam demiş Pazartesi öğleden sonra henüz aramadı ve ne olup bittiğini bilmiyoruz bundan ne çıkar lütfen bilgisi olan biri yazsın ☹️

Nslyhnwstphl
    Katılımcı

.?

Nurserkan
    Katılımcı

Bizde 27 Ağustos tarihinde izmir den Münih için başvurmuştuk , 20 gün öncede mektupla gelen evrakları teslim ettik , soyisim baş harfimiz (A) o yüzden 6 ayı bulabilirmiş çünkü suriyelilerin soyadları A ile başlıyormuş 6 ayı bulur demiş çalışan işim çok demiş 😏 Eşim de Alman vatandaşı ama beni ilgilendirmez demiş çalışan ..

cemyildirim
    Katılımcı

Merhaba,

eşinize mektup gitmezse 10 gün sonra felan tekrar arayın. ben almanyadaki memuru kaç kere aradım bilmiyorum. ben almanca öğretmeniyim aktif almancam olduğu için çok sık aradım.

size tavsiyem almanyadaki memuru sıkmadan ama üstüne düştüğünüzü bildirerek aramanız.
    almayadan onayladındığında Türkieyey evraklar sistem üzerinden gönderiliyor. asıl iş Almanyada.

Haklısınız bize iki hafta daha bekleyin demiş evraklarınız henüz elimize ulaşmadı diyorlar ancak evraklar normalde online gönderiliyor bu kadar beklemeleri yoğunluktan kaynaklanıyor sanırım. Şehir olarak yoğun olmayan bir yer hızlı çıkacağına inanıyorum bazen mektup göndermeden başvuruyu onaylıyorlar bilginiz olsun

kartal10
    Katılımcı

8 kasimda evraklarimi istanbul konsolosluk verdim ve bugun konsolosluktan mail aldim almanyada evlik kayit ornegi istediler dha onceden ben temin etmistim ama bu belgeyi fotografini cekip mail attim kabul edilir mi boyle bi bilgisi olan varmi.

Bettyy39
    Katılımcı

4 ay bekledim arkadaşlar.😀Bir arkadaş sanırım merve cihan dı. Onayı bugün almışsınız. Pazartesi elinizde olur pasaport.

MerveCihan
    Katılımcı

4 ay bekledim arkadaşlar.😀Bir arkadaş sanırım merve cihan dı. Onayı bugün almışsınız. Pazartesi elinizde olur pasaport.

Merhaba,

teşekkür ederim kargoya verildi demişler bugün yarın bekliyorum Inşallah    halayy:)

herkesin Allah yardımcısı olsun.. sabır arkadaşlar ..

Berk420
    Katılımcı

Vizesi gelen, yanıt alan tüm herkesi tebrik ederim. Yeni yolculuğunuzda bol şans diliyorum hepinize.

Ben de 26 Kasımda İzmir'de görüşmeye gireceğim. Eşim Alman Vatandaşı ve Wittgert'da yaşıyor. Wittgert,  “Montabaur”a bağlı bir küçük kasaba. Tahminimce hızlı alacağımı düşünüyorum fakat gelişmeleri buraya yazacağım diğer arkadaşlarımızın da bilgilenmesi için.

Görüşmede dikkat edebileceğim belirli durumları bilen varsa söyleyebilir mi?
    Sakalımı keseyim mi?
    Ne tür sorular soracaklar?
    iData nın yolladığı tüm evrakları 2 şer tane yaptım ve hazırda bekliyorum. Fotoğrafları başvurunun üzerine ataçlamadım. Yanlış yapmak istemediğimden dolayı orada yardım isteyeceğim.
    Yardımcı olabilecek birileri yazarsa, çok sevinirim.
    Sevgilerle

MerveCihan
    Katılımcı

Vizesi gelen, yanıt alan tüm herkesi tebrik ederim. Yeni yolculuğunuzda bol şans diliyorum hepinize.

Ben de 26 Kasımda İzmir'de görüşmeye gireceğim. Eşim Alman Vatandaşı ve Wittgert'da yaşıyor. Wittgert,  “Montabaur”a bağlı bir küçük kasaba. Tahminimce hızlı alacağımı düşünüyorum fakat gelişmeleri buraya yazacağım diğer arkadaşlarımızın da bilgilenmesi için.

Görüşmede dikkat edebileceğim belirli durumları bilen varsa söyleyebilir mi?
    Sakalımı keseyim mi?
    Ne tür sorular soracaklar?
    iData nın yolladığı tüm evrakları 2 şer tane yaptım ve hazırda bekliyorum. Fotoğrafları başvurunun üzerine ataçlamadım. Yanlış yapmak istemediğimden dolayı orada yardım isteyeceğim.
    Yardımcı olabilecek birileri yazarsa, çok sevinirim.
    Sevgilerle

Merhaba,

girişte güvenlik evraklarınızı düzenliyor. bencede gayet prezentabıl gidin. ilk irtiba çok önemli heyecanlanmayın ve anlamadığınız yerleri tekrar sorun.

sordukları sorular eşinizle nerede tanıştınız ne kadar evlisiniz felan felan..

MerveCihan
    Katılımcı

arkadaşlar vizem geldi.

bu ay sonu gidiyorum bekleyen ve burada birbirimize destek olan herkese çok teşekkür ederiz..

17.08 başvuru Ankara-Stuttgart
    15.11 vizem geldi.

90 gün çalışma iznim ile birlikte.. dua edin gidince iş bulabileyim (almanca öğretmeni olduğum için ümidim var)

herkese sabır diliyorum..

Bettyy39
    Katılımcı

Hayırlısı olsun. Denklik yaptığınız taktirde çok kolay iş bulursunuz. Yada en azından öğretmenlik hemen yapamasanız bile başka işlerde çabuk çalışabilirsiniz. Oraya kayıt yaptırdığınızda sizi dil kursu için seviye tespit sınavına sokacaklar. Zaten siz hemen B1 sertifikasını almış olursunuz. Böylelikle devlet size hemen iş bulacaktır. Benimde almancam biraz iyi bende gazeteciyim.Euro D de işe başlayacağım. Fakat diploma denkliğide istiyorlar. İnşallah hepimiz için bu yeni hayat yolculuğumuz hayırlı olur

Berk420
    Katılımcı

Merhaba,

girişte güvenlik evraklarınızı düzenliyor. bencede gayet prezentabıl gidin. ilk irtiba çok önemli heyecanlanmayın ve anlamadığınız yerleri tekrar sorun.

sordukları sorular eşinizle nerede tanıştınız ne kadar evlisiniz felan felan..

Dediğiniz gibi, ilk görünüş çok önemli.
    Çok teşekkürler :)
    Size de hayırlı olsun, gelmiş vizeniz  dance:)

15 yanıt görüntüleniyor - 1,336 ile 1,350 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.