2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

bykoz
    Katılımcı

InşAllah' kardeşim hangi konsolosluktan basvurdun

ben Ankara dakı Alman konsoloslgundan basvurumu yaptım.. 

bykoz
    Katılımcı

Bykoz sen hangi konsolosluk tan başvuru yaptın ve gidecegin şehir hangisi belki oda fark edebilir

Ankarada kı Alman konsolosundan kardeşim.. evet sehirler arası kanunlar değişebiliyor

Enver0328
    Katılımcı

Hayırlı olsun Allah sevdiğine kavustursun gidecegini şehir neresi almanyada

bykoz
    Katılımcı

Hayırlı olsun Allah' sevdiğine kavustursun gidecegini şehir neresi almanyada

Cok tesekkur ederimm darısı size olur insallah allah sizide sevdiklerinize kavusstursun ben KÖLN sehrine gideceğim

Enver0328
    Katılımcı

Benimki de koln ama ugrastiracak sanırım seninki bir ay demeden çıkmış ne güzel bugün benim 34 gün oldu ve adamlar eşim aradiginda Martin sonunda tekrar arayın şuanda Kasım aralık ayından bekleyenler var demiş anlayacagin bizi oyalama derdindeler onun için ben 90 günü göze aldım inşallah daha fazla olmaz çünki doğuma yetişip eşimin yanında olmak istiyorum

Melekdly
    Katılımcı

Merhaba ,

Bende 28 Şubatta İstanbuldan başvurdum. Dosya kaç günde Almanya’ya gidiyor , 2 haftada vize çıkan kişiler var bu doğru mu ? Başvuruyu Alan kadın ile çok iyi şekilde Almanca konuştum, A1-A2-B1 sertifikam var onları da teslim ettim. Eşim Türk , Maaş ise 1,380 Euro.. Bu bekleme süresi ne kadar sürer ? Alman konsolosluğu arayıp dosyam Almanya’ya gittimi bunu öğrenebilir miyim?
    Eşin yabancılar dairesini arayıp öğrenebilir. Benim dosyam iki güne gitmişti. İstanbuldan başvurdum.

bykoz
    Katılımcı

Benimki de koln ama ugrastiracak sanırım seninki bir ay demeden çıkmış ne güzel bugün benim 34 gün oldu ve adamlar eşim aradiginda Martin sonunda tekrar arayın şuanda Kasım aralık ayından bekleyenler var demiş anlayacagin bizi oyalama derdindeler onun için ben 90 günü göze aldım inşAllah' daha fazla olmaz çünki doğuma yetişip eşimin yanında olmak istiyorum

hayırlııs olur ınsallah ordakı yabancılar dairesine yanı işlemı yapanlarla konustunuzmu cocugun dogum zamanın orda olmak ıstediğinizi beyan etsenız keske belkı bir istısnayı birsey yaparlar ..

Enver0328
    Katılımcı

Biliyorum söyledik hamile olduğunu ama buna rağmen Martin sonunda arayın dedi o gün geldiğinde yine arayacaz şimdiden söylüyorum yöne gün atacaklar adım gibi eminim çünki oradaki.kişi yalan soyluyo

bykoz
    Katılımcı

Biliyorum söyledik hamile olduğunu ama buna rağmen Martin sonunda arayın dedi o gün geldiğinde yine arayacaz şimdiden söylüyorum yöne gün atacaklar adım gibi eminim çünki oradaki.kişi yalan soyluyor

hakkında hayırlısı olsun kardeşim inşallah sen ve diger bekleyen ardaslar kısa sürede güzel haberler alırlar

Enver0328
    Katılımcı

Teşekkür ederim iyi niyetlerin icin

bykoz
    Katılımcı

Teşekkür ederim iyi niyetlerin icin

rica ederim abicim

Alanyatolga
    Katılımcı

Takip edebileceğimiz bi sistem olmalı ya bu ne saçmalık anlamadım.bilgide vermiyolar

zined338
    Katılımcı

Selam hocam , ben Aile Birleşimi Vizesine aralık 1 2017 de  başvurdum , Almanya daki eşim şubat 22 2018 de orada görüşmeye gitti ve bir tek kira sözleşmesi istenildi , şu an mart 16 , ve henüz bir haber alamadık , allah rızası için , benim vize durumunu arayıp sorabileceğim bir yer var mı acaba ? Veya eşimin araması gereken ? Şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkür ederim.

Melekdly
    Katılımcı

Selam,
    Sana bir dosya numarası vermişlerdir o dosya numarasıyla hangi konsolosluktan başvurduysan orayı arayıp ya da mail atıp cevap alabilirsin. Eşin ise yabancılar dairesini arayıp ya da mail atıp cevap alabilir. Genelde evrakları istedikten sonra bir ay içinde vize geliyormuş. Bu arada hangi şehire gidiyorsun almanyada.

zined338
    Katılımcı

Ben Krefeld e gideceğim kısmet olursa Düsseldorf a bağlı.

15 yanıt görüntüleniyor - 121 ile 135 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.