2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

karadenizlii
    Katılımcı

Hocam Köln içinmi başvurdun sen? eğer köln ise eşine mektupmu gitti yoksa eşin kendimi gitti nasıl oldu? ben 02.10.2018 tarihinde basvurdum Köln için hala mektup gitmedi eşime

Köln e bağlı bir yer 22 ekimde basvurdum 6 kasimda yabancılar polisine çağırıldı eşim bazı evraklar imzalamış ve evraklarımın orda olduğunu ve incelediklerini söylemiş onaylandı demiş yabancılar polisindeki kisi sonrasındada onaylandi diye mail gider demiş yada pasaport kargoya verildi diye. Suan 3 gün oldu ses soluk yok belki bugün gelir belki pazartesi

Bettyy39
    Katılımcı

Yarın sabah konsolosluğu arayın sabah telefona bakıyorlar ama muhtemelen kargoya yarın verilir. Mail yada sms boşuna beklemeyin çok nadir zamanlarda geliyor onlar. Siz sabah konsolosluğu arayı başvuru numaranızı verin durumu söylecekler onlar size. Bana bugün onlar söyledi kargoya verildi diye. Tüm gün baktım kargoda hala gözükmüyordu. Akşam 10 da baktığımda oysaki daha sabah almışlar

karadenizlii
    Katılımcı

Yarın sabah konsolosluğu arayın sabah telefona bakıyorlar ama muhtemelen kargoya yarın verilir. Mail yada sms boşuna beklemeyin çok nadir zamanlarda geliyor onlar. Siz sabah konsolosluğu arayı başvuru numaranızı verin durumu söylecekler onlar size. Bana bugün onlar söyledi kargoya verildi diye. Tüm gün baktım kargoda hala gözükmüyordu. Akşam 10 da baktığımda oysaki daha sabah almışlar

Inşallah bakalim yetkili kisi onaylandı vize hazır demiş fazla sürmez hemen çıkar demiş yarın degilde pazartesi direk eşim gidicek oraya

Bettyy39
    Katılımcı

Anlamadınız sanırım. Başvurduğınuz konsolosluğu arayın demiştim. Yani İstanbul mu ankaramı nereye başvuru yaptıysanız. Onayşandıysa zaten yabancılar şubesine gitmenize gerek yok. Sabah buradaki konsolosluğu arayın demiştim. Pasaport hakkında onlar bilgi verecek. Yabancılar şubede artık işiniz kalmamış demektir. Ayrıca ups kargodan kontrol edin muhtemelen kargoya verilmiştir.

karadenizlii
    Katılımcı

Anlamadınız sanırım. Başvurduğınuz konsolosluğu arayın demiştim. Yani İstanbul mu ankaramı nereye başvuru yaptıysanız. Onayşandıysa zaten yabancılar şubesine gitmenize gerek yok. Sabah buradaki konsolosluğu arayın demiştim. Pasaport hakkında onlar bilgi verecek. Yabancılar şubede artık işiniz kalmamış demektir. Ayrıca ups kargodan kontrol edin muhtemelen kargoya verilmiştir.

Defalarca aradım bide bakan olaydı telefonlara iyi olacaktı:) ups den de bakıyorum sabahtan beri ama bu numaraya ait gönderi bulunamadı filan diyor 😊😊

Bettyy39
    Katılımcı

Sabah açıyorlar aslında. O zaman konsolosluğa mail atın. Dönüş yapıyorlar maillere. Ayrıca bu kadar panik yapmayın. Yabancı şube onaylandı dediyse o onaylanmıştır. Kaç aydır bekliyordunuz çok mu oldu

Bettyy39
    Katılımcı

22 ekimde başvurmusunuz daha 1 ay bile olmamış. Bu kadar çabuk onaylandığına dua edin bence 😀 ben dahil aylarca vize bekleyenler var burada. Gelir en kısa zamanda

karadenizlii
    Katılımcı

22 ekimde başvurmusunuz daha 1 ay bile olmamış. Bu kadar çabuk onaylandığına dua edin bence 😀 ben dahil aylarca vize bekleyenler var burada. Gelir en kısa zamanda

Evet 22 ekimde basvurdum 6 kasimda okey dediler sanki kısa sürdü biraz daha önce biçok kez giriş çıkış yapmıştım ben iş icin belki onun bir etkisi olmuştur 😀

cemyildirim
    Katılımcı

Ben 23 Ekimde başvurdum 3 ay aralıklarla 1.5 yıl gittim almanyaya bekliyorum henüz bir hareketlilik yok umarım hızlı çıkar vizelerimiz 🙏

Arya1805
    Katılımcı

Bizim tüm işlemlerimiz tamam fakat eşimin oğlu 5 ay sonra tam 18 yaşında olacak çocuk 1 yıldır nafaka istemiyor kendi aralarında anlaşmışlar eşim nafaka verse bile maaşı yetiyor buna rağmen yabancılar polisindeki kadın eşime bunu bir şefime danışayım sizi aricam demiş Pazartesi öğleden sonra henüz aramadı ve ne olup bittiğini bilmiyoruz bundan ne çıkar lütfen bilgisi olan biri yazsın ☹️

karadenizlii
    Katılımcı

Arkadaslar bu kadar çabuk olacağını bende tahmin etmezdim ama pasaportum kargoya verilecekmiş yarın  perşembe günü elimde olur sanırım 22 ekimde başvurmuştum ben hadi hayırlısı darısı sizlerin başına inşallah sizinkiler de bir an önce çıkar 👏👏

cemyildirim
    Katılımcı

Gerçekten çok hızlı vizeniz çıkmış normalde 1 ay beklemek zorundayız. Tebrik ederim şansınız hayatınızın geri kalanındada böyle devam eder gelişmelerden bizi tekrar haberdar ederseniz çok memnun kalırız bende sizden birgün sonra başvuru yaptım ama herhangi bir bilgi verilmedi henüz eşimede mektup gitmedi beklemedeyim.

karadenizlii
    Katılımcı

Gerçekten çok hızlı vizeniz çıkmış normalde 1 ay beklemek zorundayız. Tebrik ederim şansınız hayatınızın geri kalanındada böyle devam eder gelişmelerden bizi tekrar haberdar ederseniz çok memnun kalırız bende sizden birgün sonra başvuru yaptım ama herhangi bir bilgi verilmedi henüz eşimede mektup gitmedi beklemedeyim.

Nasıl oldu bende bilmiyorum gerçekten ama baya hızlı oldu bu :) ben iş icin biçok kez gelip gittim turkiyedeki işyerinden dolayı orda geçici firmada açtık kapattık birde işyeri eşimin kendisine ait sanırım bunların bir etkisi oldu az önce mailime bakayım dedim bi baktım mail gelmiş bende şaşırdım acikcasi ama sevindim iyi geldi bu haber :)

cemyildirim
    Katılımcı

Nasıl oldu bende bilmiyorum gerçekten ama baya hızlı oldu bu :) ben iş icin biçok kez gelip gittim turkiyedeki işyerinden dolayı orda geçici firmada açtık kapattık birde işyeri eşimin kendisine ait sanırım bunların bir etkisi oldu az önce mailime bakayım dedim bi baktım mail gelmiş bende şaşırdım acikcasi ama sevindim iyi geldi bu haber :)

Bende aynı şekilde 2016 yılında gitmeye başladım işlerimden dolayı ancak bana böyle bir bilgi verilmedi yabancılar şubesiyle hiç görüşmedik acaba aramamız bir fayda sağlarmı bilemiyorum :) bence siz yavaş yavaş toparlanmaya başlayın yol göründü

Nslyhnwstphl
    Katılımcı

.

15 yanıt görüntüleniyor - 1,321 ile 1,335 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.