2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Mustafa.Köln
    Katılımcı

Dostum bende 02.10.2018de başvurdum Ankaradan Köln için ama dediğin gibi Köln baya uzun sürüyomuş forumdaki yorumları okudum erken gelen görmedim Köln için en az 3 ay gibi duruyor.İnşallah daha fazla uzamaz.

Arkadaşlar 20 temmuzda Ankara Konsolosluğuna başvurdum.Evraklar 2 aydır köln'de sürekli bekleyin bekleyin diyorlar. 3 ay oldu  offoff:) offoff:) sanırım bu köln çok yoğun bir şehir olduğundan galiba bu işler böle yavaş sürüyor

İyi forumlar ve iyi haberler.

Baharla
    Katılımcı

4 ay 17 gün hala bekliyorum dua isterim

Gisele
    Katılımcı

Merhaba,
    07/09/2018 İstanbul

Ben de aile birleşimi için başvurdum ancak benimkisi Almanya'da nikah yapmak üzerine olan aile birleşimiydi. (Yani TR'de resmi nikah yapmadık.)
    Konsolosluktaki görüşmem de gayet iyi geçmişti ve görevli kadın “Her şeyiniz tamam gözüküyor bizim açımızdan bir problem yok bir de Almanya inceleyecek o kadar demişti ve sürecin normalde ort. 3 ay sürdüğünü ancak benim özel durumumdan dolayı sonucun daha kısa sürede açıklanacağını söylemişti. (Özel durum: 1 Kasım'da Almanya'da nikah için randevumuz olması)
    Yaklaşık 3-4 hafta sonra da eşim yabancılar dairesiyle görüştü ve kendisinden maaş dökümü + ev sahibinden eşin de aynı evde kalacağına dair izin belgesi talep etmişler. (Eşim Alman vatandaşı ve bulunduğu yer: Osnabrück) Bu belgerler de teslim edildi ve yabancılar polisi eşimi tekrar görüşmeye çağırıp kendisine bir davetiye vermişler ve bu davetiyeyi bana ulaştırmasını ve benim de konsolosluğa iletmemi istemişler.Davetiye özetle 15 Ekim itibariyle benim Almanya'ya gelebilmem adına düzenledikleri bi belge.. (Bu kısım çok saçma.. Neden bizim üzerimizden iletişime geçiyorlar ki madem onaylıyorsun o zaman İstanbul konsolosluğuna kendin gönder bu evrağı ya da iletişimi kendi aranızda kurun!) Neyse bu davetiye de bana postalandı ben de konsolosluğa postaladım ve aynı zamanda mail olarak ilettim. İstanbul konsolosluğu mailime cevaben, evrağı dosyama eklediğini ama nihai karar için Almanya'dan cevap beklediklerini yazmış. Haydaa adamlar daha ne yapsın işte açıkca davetiye de yollamışlar. Daha ne onayı bekliyorsunuz demedim tabi :) O değil nikaha tam 2 hafta kaldı ve hala bir ses yok. Eşim bugün Yabancılar polisiyle görüşüp İstanbul'un onay için hala kendilerinden cevap beklediğini iletecek. Bakalım Almanya ne diyecek.
    Yoksa bunlar bizi oyalamak için taktik mi ?
    yani topu bi oraya bi buraya atıyolar sanki  tickoff:) angry:)

Vizem bugün itibariyle elime ulaştı. Darısı tüm bekleyenlere inşallah.

Arya1805
    Katılımcı

Vizem bugün itibariyle elime ulaştı. Darısı tüm bekleyenlere inşAllah'.

hayırlı olsun bizde bekliyoruz verdik evrakları 2 hafta bitti

erdem1234
    Katılımcı

Arkadaşlar tekrar selamlar.

20.09.2018 tarihinde İstanbul Konsolosluğu'na Aile Birleşimi Vizesi için başvurmuştum. Eşim Alman vatandaşı ve Berlin'de yaşıyor.

Bugün büyük bir sürpriz oldu. 25.10.2018 tarihinde kapı çaldı, UPS kargo pasaportumu getirmiş. Hiç haberimiz yoktu ne benim ne de eşimin.

Eşimi hiçbir yerden çağırmadılar, ne aradılar, ne de mektup gönderdiler. Sadece 12.10.2018 tarihinde bir kere aramıştı Auslanderbehörde'yi, bazı belgelerimin geldiğini bazılarının hala elçilikte olduğunu söylemişlerdi. O kadar.

Yani vizenin 1 ayda gelmesi teknik olarak mümkünmüş aslında.

Darısı herkesin başına.

evegitmeyenyol
    Katılımcı

Senden bir gün sonra 21/09 da başvuru yaptım. Benimde pasaportum bugun kargoya verilmiş.
    Hayırlı olsun bu arada

Arkadaşlar tekrar selamlar.

20.09.2018 tarihinde İstanbul Konsolosluğu'na Aile Birleşimi Vizesi için başvurmuştum. Eşim Alman vatandaşı ve Berlin'de yaşıyor.

Bugün büyük bir sürpriz oldu. 25.10.2018 tarihinde kapı çaldı, UPS kargo pasaportumu getirmiş. Hiç haberimiz yoktu ne benim ne de eşimin.

Eşimi hiçbir yerden çağırmadılar, ne aradılar, ne de mektup gönderdiler. Sadece 12.10.2018 tarihinde bir kere aramıştı Auslanderbehörde'yi, bazı belgelerimin geldiğini bazılarının hala elçilikte olduğunu söylemişlerdi. O kadar.

Yani vizenin 1 ayda gelmesi teknik olarak mümkünmüş aslında.

Darısı herkesin başına.

Mustafa.Köln
    Katılımcı

Vizesi gelen arkadaşlar hayırlı olsun 1 ay baya güzel bi zamanlama,inşallah bizimkilerde tez zamanda gelir ama Köln için ben erken gelen görmedim daha :)

Nsar
    Katılımcı

Arkadaslar eveaklari almanyada teslim ettikden sonra onaylandigini nasil ogreniyorsunuz? Internet uzerinden online ogrenme gibi bir durum mu var?

Arya1805
    Katılımcı

Arkadaslar eveaklari almanyada teslim ettikden sonra onaylandigini nasil ogreniyorsunuz? Internet uzerinden online ogrenme gibi bir durum mu var?

ne zaman teslim ettiniz biz 15 gün oldu fakat ses Yok ve nereye soracağımızı bilmiyoruz

Bettyy39
    Katılımcı

Vizenin durumunu öğrenebileceğinz herhangi bir internet adresi yok maalesef. En kötü eşiniz yabancılar dairesini arayarak öğrenebilir. Bizim buradan öğrenmek için herhangi bir yerimiz yok

evegitmeyenyol
    Katılımcı

Malesef başvurunun hangi durumda olduğunu takip edebileceğiniz bir site yok.
    İşin garanti olanın bile bir ayı gözden çıkarması gerekli.

Zaten başvuru sırasında iletiyorlar en çok 90 gün en az 3 hafta diye.
    Son olarak pasaport numaranızla ups ten takip edebilirsiniz. Ben öyle öğrendim

Arya1805
    Katılımcı

Selam arkadaşlar … yorumunuza ihtiyacım var… biz 14.09.2018 de ankaradan başvurduk eşime 10 Ekim’de mektup gitti ve bazı belgeler istendi 12 sinde bu belgeleri teslim ettik eşimin bir önceki evliliğinden 2 oğlu var biri 23 biri 18 yaşında geçen seneye kadar nafaka ödedi sonra çocuklar kendileri baba gerek Yok biz sorun olursa senden isteriz zaten dediler . Bizim tüm evraklarımız tam olmasına rağmen yabancılar polisi eşime çocukları sormuş daha sonra şikayet olur mu diye düşünüyorum demiş ve eşimi yanına çağırmış gel konuşalım demiş dosya hazır ama bünün için bekletmişler sizce ne olur gerçekten sabahtan beri çok üzüldüm eski eşi çok problemli sonuçta boşanırlarmış kadına ev bark bankada para ve herşey bırakmış

Bettyy39
    Katılımcı

Çocuklar reşit bunun için sıkıntı yapmazlar. Eşinle konuşur vizeyi verirler dert etmeyin.

Arya1805
    Katılımcı

Çocuklar reşit bunun için sıkıntı yapmazlar. Eşinle konuşur vizeyi verirler dert etmeyin.

inşallah çünkü 2 hafta önceden bitmişti bu iş yabancılar polisindeki kadın bunu konuşmak için bekletmiş 🙏

İfo77
    Katılımcı

4 Ekim 2018 başvuru 31 Ekim frankfurt yabancılar polisinden onay e maili 5 Kasım ups den pasaport teslimatı 7 Kasım da uçuş. Vize bekleyen herkese Allah yardımcı olsun.

15 yanıt görüntüleniyor - 1,291 ile 1,305 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.