2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Nurserkan
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar , Münih e aile birleşimi için başvurmuştur, bugün mektup geldi polisten eşime , evrak istediler bundan sonra ki süreç hakkında bilgisi olan varmı

Bettyy39
    Katılımcı

Evraklar teslim olduktan sonra vizeyi bekleyeceksiniz. Neyi sorun ettiniz sorunuzu anlamadım

Ohne idealien
    Katılımcı

.

Nurserkan
    Katılımcı

Neyi sorun etmek anlamıyorum soru basitti süreç ney dedik ne kadar sürer gibi ok ! Sonuçta bir evlilik yaptık arkadaşım heyecanla ne alaka insanlar evlenir düzenini kurar yaşayacağı evi bilir , sonuçta  biz 20 li yaşlarında insanlar değiliz işimize önümüze bakmak gerekiyor macera değil yani ok.

Bettyy39
    Katılımcı

Birde buraya bence vizede sorun yaşayıp yasaların belli başlı problemlerine takılıp sorun yaşayıp ardından çözenler yazmalı. Basvuralı daha 10 gün olmuş vizem hala gelmedi diye yazıyorlar. En az 45 gün bekleyin 45 sonunda burası ile değil yabancı şube ile iletişime geçin. 4 aydır vize bekliyorum mesela ben. Ama sorunumu yabancılar şubeden öğrendim. Yabancılar polisine evrakları teslim ettikten sonra beklemekten başka bir süreç yok. En kısa zamanda sonuçlanır vizeniz. Bir problem varsa dönüş yapıyorlar. Dert etmeyin

Bettyy39
    Katılımcı

Süreciniz beklemek. Basşka bir süreç yok. Evraklarınızda eksik yada başka bir ek evrak varsa yabancı şube eşinizle iletişime geçer. Sorunuz saçma olmuş bu yüzden süreç derken neyi kastettiniz. Ektstrem bir durum yok konunuzda

Bettyy39
    Katılımcı

İşsiz güçsüz değilim. İşsiz güçsüz olan sanırım sensin. Formu adam gibi okuyup soru sorsaydın eğer böyle karşımıza süreç nasıl işliyor diye sormazdın. Senin ne işin var burada. Birde insanlara hakaret ederek konuşuyorsun. Burada insanlar önce formu okuyor daha sonra eğer akıllarına  bişey takılırsa diye yardım istiyorlar. Blrde ne işin var demişsin terbiyesizlik te zirve. Sen böyle çingene gibi kavga mı ediyorsun her zaman. 20 yaşlarda değiliz demişsin ergen lafları ile tartışmaya girmişsin. Şimdi istediğini yaz seni muhatap dahi alıp küfür dahi etsen cvp vermem. Sanırım diğer arkadaşlardan sana cvp vermeyecektir

Arya1805
    Katılımcı

Biz deneyimi olan arkadaşlardan biraz da olsa ipucu istiyoruz hepsi bu ! Bende Betty ile aynı durumdayım evrakları 14 ünde teslim etti eşim yabancılar polisine sonra ses çıkmadı

Bettyy39
    Katılımcı

Yabancılar şube evrak tesliminden en az 15 gün sonra vize veriyor. Ses çıkmaması iyi . sorun olsa dönüş yaparlardı. Birde bazen sizin dosyanıza bakan memur eğer izinliyse bu yüzden de bekliyor olabilirsiniz

Nesibi
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar , Münih e aile birleşimi için başvurmuştur, bugün mektup geldi polisten eşime , evrak istediler bundan sonra ki süreç hakkında bilgisi olan varmı

Esiniz evraklari teslim edecek yabancilar polisine sonrasinda vizenin gelmesini bekliyeceksiniz. Zaten sonuclanacagi zaman bir gun oncesinden yabancilar polisi esinize mail atacak vizeniz şu gün sonuclanacak diye. Sonrada pasaportunuz geliyor zaten 1 haftaya kalmadan. Bende munihe geldim benim surecim bu sekilde gerceklesti. Habersiz birakmiyorlar. Eksik evrak veya ekstra evrak isterlerse eşinizle irtibata geciyorlar mutlaka. Ama bu islemler haliyle zaman aliyor. Benim toplamda  4 ay surmustu sizinle ozeldende yazismistik. Umarim benimki kadar surmez ama nihayetinde soyledikleri gibi maksimum 3 ay suruyor ki bu sehir olarak farklilik gosteriyor.

Nurserkan
    Katılımcı

Çok teşekkür ederim umarım o kadar sürmez haliyle muhatap yok merak ediyor insan sormak öğrenmek istiyor , vakit ayırdığınız için teşekkür ederim

mohicanss
    Katılımcı

Arkadaşlar 20 temmuzda Ankara Konsolosluğuna başvurdum.Evraklar 2 aydır köln'de sürekli bekleyin bekleyin diyorlar. 3 ay oldu  offoff:) offoff:) sanırım bu köln çok yoğun bir şehir olduğundan galiba bu işler böle yavaş sürüyor

İyi forumlar ve iyi haberler.

Nesibi
    Katılımcı

Çok teşekkür ederim umarım o kadar sürmez haliyle muhatap yok merak ediyor insan sormak öğrenmek istiyor , vakit ayırdığınız için teşekkür ederim

Haklisiniz beklemek insanin sinirini bozuyor. Birsey yapamamakta cabasi haliyle beklerken ne zaman olacak diye insan bekliyor bende yasadim aynilarini. Akliniza birsey takilirsa sorabilirsiniz. Daha gecen haftaici yabancilar polisindeydim inanilmaz kalabalik oluyor haliyle sizin evraklarinizla 1 memur ilgileniyor. Bizimle ilgilenen evraklar geldigi halde izinli oldugu icin 2 hafta bos bos beklemistik mesela memurun is yogunluguna iznininede kalmis oluyorki onumuz yilbasi. Benim fikrime gore sizinki yilbasi sonrasina kalir gibi geliyor. Ama umarim kalmaz. Cabuk donus olur insallah.

İfo77
    Katılımcı

Merhaba
    Aranıza yeni katıldım ben henüz resmi evli değilim frankfurt da nikah günümüzü aldık 15 Kasım da nikahımız olacak.
    Vize için gerekli tüm işlemleri tamamladım ve 4 Ekim de başvurumu yaptım. Vize başvurusu sırasında görevli kadına 15 kasıma yetişir mi diye sorduğumda 2 hafta sonra frankfurt da ki yanbancılar polisine gidin rica edin işlemleriniz hızlanır dendi. Nişanlım bugun gittiğinde sistemde bilgilerimin olduğunu fakat istanbuldan evraklarımı gelmesini beklediklerini söylediler bu evrak gitme işlemi ne kadar sürer acaba?

Bettyy39
    Katılımcı

Biraz daha bekleyin daha henüz 1 ay bile olmamış. Yabancılar şubede işler yavaş yürüyor. Zaten onlar size dönüş yapacak. Daha 15 gün olmuş basvuralı 45 günü gözden çıkarın

15 yanıt görüntüleniyor - 1,276 ile 1,290 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.