2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Nurserkan
    Katılımcı

Merhaba bende 27 Ağustos tarihinde İzmir'den aile birleşimi başvurusu yaptım, eşim Alman vatandaşı ve Münih için başvurduk.fakat bizim evrak nerede , Türkiye den çıktımı ne durumda hiç bilgi vermiyorlar, bilsek en azından şu tarih bilmem ne dersin böyle körü körüne bekliyoruz

Hintahiri
    Katılımcı

Merhaba başvuruyu ne zaman yaptınız ve hangi şehire giceksiniz acaba ?

27 temmuz basvuru yaptim istanbuldan ve hamburga gidicegim

mohicanss
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar bir konu hakkında yardımcı olur musunuz?
    20 Temmuz'da Aile Birleşimi vize başvurusu yapmıştım
    Eşim alman vatandaşı auslander'i arayip bir numara vermiş eşime o numarayı sürekli araması gerektiğini söylemişler. Telefonu sonunda bana mektup yollayacak mısınız diye sordu eşim . Karşı tarafın cevabı size mektup yollayamayacağız şu an dosya kontrol aşamasında direk eşinize yollayacağız demişler. Bu kontrol ne kadar sürer hiç böyle birşeyle karşılaşan oldu mu ? Bu arada Köln'de benim evraklarım.

Kılıçarslan
    Katılımcı

27 temmuz basvuru yaptim istanbuldan ve hamburga gidicegim

yolunuz açık olsun bende İstanbul'dan başvuru yaptım ve 1 ay oldu daha

Hintahiri
    Katılımcı

yolunuz açık olsun bende İstanbul'dan başvuru yaptım ve 1 ay oldu daha

Tesekkurler ama Visa cikmadi daha beklemekteyiz

freeones01
    Katılımcı

Bende 17 Eylül'de başvuru yaptım.Ama hala ses seda yok.Önceden Ankara'dan başvuru yapmıştım 3-4 günde çıkmıştı.Şimdi baya sürdü bu sefer Gaziantep'ten yaptım başvuruyu üstelik o zaman evli değildim.Şimdi ise eşim AB vatandaşı ama baya gecikti.Bu arada davetiye ile gideceğim eniştem orada daha öncede o yollamıştı.Şimdi tekrar onun davetiyesiyle gideceğim eşimi hiç karıştırmadım.Ama verdiğim nufüs kayıt örneğinde evli olduğum ve eşimin uyruğu yazıyor.Onun dışında evlilik cüzdanı gibi bir belge eklemedim.Acaba diyorum retmi yiyeceğiz o yüzdenmi bu kadar uzadı iyice stres bastı.İnşallah'' tüm vize bekleyenlerin hayırlısıyla vizelerenin çıkması dileğiyle.

Nurserkan
    Katılımcı

Münih için başvuru yapan yokmu kaç günde geliyor acaba aile birleşimi için başvurduktan sonra davetiye ile başvurulurmu sonuçta pasaport onlarda bı durumda nasıl yapılır bilgisi olan varsa paylaşım yapabilirmi

Bettyy39
    Katılımcı

Aile birleşimi vize başvurusu yaptıysanız turist vizesi başvurusu yapamazmısınız. Zaten direk ret yersiniz. Ayrıca pasaportunuz konsoloslukta değil mi nasıl başvuru yapacaksınız. Turist vizesi çabuk çıkar aile birşemi geç oluyor. Boşuna başvuru yapmayın derim . zaten turist olarak şuan gidemezsiniz

Bettyy39
    Katılımcı

Arkadaşlar 1 ay olmadan vize beklemeyiniz. En az 1 ay geçsin. 20 temmuzda başvuru yapan arkadaşım siz direk yabancılar şubeye başvurun sizin ki baya gecikmiş.

mohicanss
    Katılımcı

Arkadaşlar 1 ay olmadan vize beklemeyiniz. En az 1 ay geçsin. 20 temmuzda başvuru yapan arkadaşım siz direk yabancılar şubeye başvurun sizin ki baya gecikmiş.

Eşim Auslander'i aradı onlar bir numara vermişler. Benim dosya ile ilgilenen birinin sonra bu numarayı sürekli arayıp karşıda ki görevli kişi eşinizin dosyası kontrol ediliyor bakılıyor demiş. Eşiö auslander gelmem için mektup bekleyeceğim mi diye sorduğunda biz direk eşinize yollayacağız size mektup yollamayacağız dediler. Süreç biraz farklı işliyor galiba cevap için teşekkür ederim.

MerveCihan
    Katılımcı

Eşim Auslander'i aradı onlar bir numara vermişler. Benim dosya ile ilgilenen birinin sonra bu numarayı sürekli arayıp karşıda ki görevli kişi eşinizin dosyası kontrol ediliyor bakılıyor demiş. Eşiö auslander gelmem için mektup bekleyeceğim mi diye sorduğunda biz direk eşinize yollayacağız size mektup yollamayacağız dediler. Süreç biraz farklı işliyor galiba cevap için teşekkür ederim.

Merhabalar,

eşiniz alman vatandaşı ise belge istemiyorlar genellikle.
    siz nereye başvuru yaptınız?
    bence biraz bekleyin bir hafta 10 gün sonra Ausländerbehördeyi eşiniz arasın. evraklar almanyadan çıkınca ortalama 10-15 gün içinde alırsınız vizenizi diye düşünüyorum.

Nurserkan
    Katılımcı

Merhaba lar bugün öğrendikki evraklarım Eylül ortasında Münih e gitmiş önümüzdeki hafta eşime mektup gidecek evrak isteyeceklermiş eşim Alman vatandaşı sonraki süreç nasıl işliyor bilgisi olan varmı acaba

den1me
    Katılımcı

Hepinize merhabalar arkadaşlar
    Öncelikle Allah' herkeze sabir versin gerçekten beklemek çok ama çok zor. Değerli arkadaşlar ben 08.08.2018 de alman eşim ile evlendim. 14.08.2018 tarihinde aile birlesimi için başvurumu yaptım eksiksiz evraklarımı teslim ettim . Sorum şu .
    Eşim hannover lohnede ikamet etmekte ve düsseldorf üniversitesinde okumakta. Biz başvuru yapmadan önce yabancılar polisine gidip sormuş sorun çıkar mi diye evliliginizi tr de yaparsanız hicbir sorun çıkmaz eşinizin vizesinde sizden hicbir evrak talep etmiyoruz demişler. Bugün 45inci gün aklımda deli sorular 😎

yuppi:)

Arkadaşlar nihayet 59 gun yani bugün vizem geldi Allah hepinize sabir versin …. almancax ailesi sizede değerli bilgilendirmenizden dolayı çok teşekkür ederim.

MerveCihan
    Katılımcı

yuppi:)

Arkadaşlar nihayet 59 gun yani bugün vizem geldi Allah' hepinize sabir versin …. almancax ailesi sizede değerli bilgilendirmenizden dolayı çok teşekkür ederim.

Hayırlı uğurlu olsun darısı bizlerin başına Inşallah.    byby:)

MerveCihan
    Katılımcı

Arkadaşlar Merhaba,

vize çıktıktan sonraki süreç nasıl?
    ben şuan Türkiyede çalışıyorum ve vizem çıkınca Almanyaya hemen değilde bir kaç ay sonra gitsem olur mu?

yada vizem çıkınca 90 günlük vize sürecinde kendimi Almanyada ikamet ediyor göstermem gerekiyor mu?

şimdiden teşekkürler.

15 yanıt görüntüleniyor - 1,231 ile 1,245 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.