2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Cilbas
    Katılımcı

90 günlük vize sadece eşinizin almanyaya giriş yapmasını sağlayacak vizedir, oraya gidince yabancılar şubesinden randevu alıp oturum alacaksınız, ve size kart gelecek…
    Oraya gittiğiniz zaman ücretsiz almanca eğitimi hakkınız olduğunu unutmayın lütfen..
    Hayırlı uğurlu olsun

ücretsiz almanca eğitimi derken nasıl alıyoruz o eğitimi bilgi verirmisiniz lütfen

Hintahiri
    Katılımcı

Foruma yeni katiliyorum,benim almanyadan onay 13 eylude  gelmis ama hala konsolustan bir yanit yok,bu kadar surede bekleyen onlanlar. Var mi?

m33m
    Katılımcı

ücretsiz almanca eğitimi derken nasıl alıyoruz o eğitimi bilgi verirmisiniz lütfen

Bende bildiğim kadarıyla söyledim ancak eyalete göre değiştiğinide biliyorum, gittiyseniz veya gittiğiniz zaman yabancılar şubesiyle görüşün..

m33m
    Katılımcı

Foruma yeni katiliyorum,benim almanyadan onay 13 eylude  gelmis ama hala konsolustan bir yanit yok,bu kadar surede bekleyen onlanlar. Var mi?

Normalde 1 hafta – 10 gün içinde elinize ulaşmış olması gerek konsolosluğu aradınız mı?

Hintahiri
    Katılımcı

Evet aradim islemde diyorlar,yogunluk varmis ;istanbuldan basvuru yaptim,onaydan sonra bu kadar surucegini  hiç beklemezdim çok zor,Allah bize sabır versin.

rehaakalan
    Katılımcı

25 gunde cikanida duymustum Ben 1 ay surer sonra gelir diye düşünmüştüm.Baya surecek anlasilan esimin 4 aydir calisiyor olmasi evide eylul ayinda tutmus olmamiz hic sureye etki etmez mi ya tuh :) bilseydim isten cikmadan once basvuruyu yapar sureci parasiz pulsuz bekleyerek gecirmezdim herkese Allah' sabir versin

Birde ups kargo ankarada bir fis verdi ustunde takip kodu pasaport no olan 20 tl odedigimiz dekont o evraklarin almanyaya gonderilecegi takip kodu mu yoksa evraklar Türkiye'ye geldikten sonra bize gonderilecegi takip kodu mu hicbir hareket gozukmuyor onda ne zaman girip takip etsem bilginiz varmidir

rustem34
    Katılımcı

Vizemiz geldi çok şükür 😍🎊🎉
    Allah' tüm bekleyenler sabır versin. Tez zamanda çıksın vizeleriniz inşAllah' 🙏🏼

Gozunuz aydin. Hayirli olsun. Bebeginize yetismesi cok guzel olmus.

rehaakalan
    Katılımcı

Vizemiz geldi çok şükür 😍🎊🎉
    Allah' tüm bekleyenler sabır versin. Tez zamanda çıksın vizeleriniz inşAllah' 🙏🏼

Hayirli uğurlu olsun darisi bizlerin basina inşallah :)

tylndlr
    Katılımcı

Merhabalar öncelikle. Ben 8 ağustosta aile birleşimi için Ankara Almanya Konsolosluğuna başvurdum. Evraklarım 18 Eylül’de Almanyaya ulaştı. 25 Eylülde onaylandı. Bugün  onay üzerinden 14 gün geçti ama pasaport hala ankaradan çıkış yapmadı. Arkadaşlarımın onayından sonra 3 gün içinde çıktı hep. 14 gün sadece pasaportun yollanması için normal bir süremi acaba ?

MerveCihan
    Katılımcı

Merhabalar öncelikle. Ben 8 ağustosta aile birleşimi için Ankara Almanya Konsolosluğuna başvurdum. Evraklarım 18 Eylül’de Almanyaya ulaştı. 25 Eylülde onaylandı. Bugün  onay üzerinden 14 gün geçti ama pasaport hala ankaradan çıkış yapmadı. Arkadaşlarımın onayından sonra 3 gün içinde çıktı hep. 14 gün sadece pasaportun yollanması için normal bir süremi acaba ?

Merhaba,

bence vize bölümünü bir arayın ve durumu anlatın. ben az önce aradım çok gleryüzlü bir bayan bana bayağı yardımcı oldu, umarım sonu güzeldir.

siz mutlaka arayın Ankara Alman konsolosluğu ve aynı şekilde anlatın size yardımcı olacaklardır.

tylndlr
    Katılımcı

Merhaba,

bence vize bölümünü bir arayın ve durumu anlatın. ben az önce aradım çok gleryüzlü bir bayan bana bayağı yardımcı oldu, umarım sonu güzeldir.

siz mutlaka arayın Ankara Alman konsolosluğu ve aynı şekilde anlatın size yardımcı olacaklardır.

Vize bölümü ile görüştüm. Ama herhangi bir bilgi vermediler. Ortalama 10 gün içinde gönderiliyor diyerek kapattı telefonu çalışan.

Hintahiri
    Katılımcı

Benim almanyadan 13 eylul onay geldi hala pasaportum ellime ulasmadi.

tylndlr
    Katılımcı

Benim almanyadan 13 eylul onay geldi hala pasaportum ellime ulasmadi.

İstanbulmu yoksa Ankaramı sizin beklediğiniz konsolosluk

Hintahiri
    Katılımcı

Benim istanbul dan basvuru yaptim

Kılıçarslan
    Katılımcı

Benim istanbul dan basvuru yaptim

Merhaba başvuruyu ne zaman yaptınız ve hangi şehire giceksiniz acaba ?

15 yanıt görüntüleniyor - 1,216 ile 1,230 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.