2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Bettyy39
    Katılımcı

Ama dert etme eşin alman vatadantası ise gelir yakında

Kılıçarslan
    Katılımcı

Ama dert etme eşin alman vatadantası ise gelir yakında

Eşim Alman vatandaşı ve yaklaşık 1O yıldır aynı iş yerinde çalışıyor. Yazılarıma ilgi gösterip takip ettiğin için ayrıca teşekkür ederim.

Bettyy39
    Katılımcı

Alman vatadansı olması yeterli kaç yıl yaşadığı önemli değil pek. Eli kulağında gelir bugün yarın merak etme. Biz ne yapalım eşim Almanya da memuriyet kazandı buradaki tüm düzeni bozduk 5 aydır ayrıyız ve daha 1 ay var önümüzde sersifil olduk. Sanırım siz yeni evlisiniz

Kılıçarslan
    Katılımcı

Alman vatadansı olması yeterli kaç yıl yaşadığı önemli değil pek. Eli kulağında gelir bugün yarın merak etme. Biz ne yapalım eşim Almanya da memuriyet kazandı buradaki tüm düzeni bozduk 5 aydır ayrıyız ve daha 1 ay var önümüzde sersifil olduk. Sanırım siz yeni evlisiniz

Yok hocam ben iki yıldır evliyim ama yüksek lisans tez süreci nedeniyle gidemedim. Allah yardımcınız olsun bu altı ay bekleme mevzusu nedir

Bettyy39
    Katılımcı

Eşim Türk vatandaşı iş sözleşmesinde 6 aylık deneme yazıyormuş. O sürecin bitmesini bekliyorlar. Normal bir iş olsa müdale edeceklerdi. Fakat devlet dairesi olunca prosürüre uymak zorunda kalıyor iş yeri. Yoksa eşim iş yerinde kadrolu memur da oldu buay. Fakat yabancılar şube illaki 6 ay dolmak zorunda diyor. Neyse son 26 gün kaldı sabrediyoruz. Hayatımdan boşa giden bir 6 ay. Ben böyle olacağını bilmezdim işten ayrıldım devam ederdim

Kılıçarslan
    Katılımcı

Umarım bundan sonra başka bir sıkıntı ile karşılaşmazsınız

Özce Tzn
    Katılımcı

Başvuru: 09.07.2018 – Ankara
    İstikamet: Berlin
    Eşim Türk vatandaşı
    28.09.2018  yabancılar dairesine gönderildi.
    01.10.2018 evraklar yabancılar dairesine ulaştı.
    57 gün oldu.
    vizesi gelenlerinde gözleri aydın olsun.
    Vize bekleyen herkese şimdiden Allah' sabır ve biran önce ailelerinin yanına gitmeyi nasip etsin inşaAllah…Umarım tüm vize bekleyenlerin de en kısa sürede sonuçlanır.

Kılıçarslan
    Katılımcı

Başvuru: 09.07.2018 – Ankara
    İstikamet: Berlin
    Eşim Türk vatandaşı
    28.09.2018  yabancılar dairesine gönderildi.
    01.10.2018 evraklar yabancılar dairesine ulaştı.
    57 gün oldu.
    vizesi gelenlerinde gözleri aydın olsun.
    Vize bekleyen herkese şimdiden Allah'' sabır ve biran önce ailelerinin yanına gitmeyi nasip etsin inşaAllah'…Umarım tüm vize bekleyenlerin de en kısa sürede sonuçlanır.

Amîn. Umarım daha fazla uzamaz süreciniz

Arya1805
    Katılımcı

Merhaba ben 14.09.2018 de ankaradan başvurdum bizim evraklarda hiçbir sıkıntı Yok eşimi de hiç çağırmadılar ne zaman çıkar acaba vize çok sürer mi

Baharla
    Katılımcı

İşiniz zor o zaman biraz sizin bu yüzden oyalayıp dururlar işsizlik maaşı olunca vermiyorlar vizeyi Türk vatadansı olması yüzünden ama şimdiye  kadar red de vermişler. Bende anlamıyorum alman gibi onlarda o ülkeye vergi ödeyip hizmet ediyorlar ama sırf Türk vatandaşı diye bu kadar eziyet ettiriyorlar. Beni  eşim memur arbeitsamda en yüksek vergiyi ödüyor şuan fakat 6 ay dolmadan bana vize vermiyorlar. 6 yıllık evliyiz üstelik

nasip ayri bir imtihan bizimki … Rabbim sonucu hayirli ve guzel eylesin gelisme olunca yazacagim yoruldum artik ..Beklemekten kimseyle gorusmek istemiyorum ne oldu diye Sorup duruyorlar

secomeso
    Katılımcı

İnşAllah' öyledir. Bekleyecegim artık bir ay daha ama yabancılar şubesine gitmiştir sanırım bir ay da evraklar

Eşiniz yabancılar dairesine bizzat gitsin sorsun. Bana da telefonda bilgi vermemişlerdi kendim gittim meşersem adam 2 hafta tatilden yeni dönmüş evraklar o yüzden aksamış.

secomeso
    Katılımcı

Vizemiz geldi çok şükür 😍🎊🎉
    Allah tüm bekleyenler sabır versin. Tez zamanda çıksın vizeleriniz inşallah 🙏🏼

secomeso
    Katılımcı

Şimdi benim anlamadığım şu, vizeyi 90 günlük vermişler. Ben bu konuda ne yapmam gerekiyor ? Bilgisi olan var mı ?
    Yabancılar dairesine mi gitmemiz lazım ? Uzatıyorlar mı vizeyi yada hep böyle 3 aylık verip her defasında biz mi uzattırıcaz ? Anlamadım orasını 😃

m33m
    Katılımcı

Şimdi benim anlamadığım şu, vizeyi 90 günlük vermişler. Ben bu konuda ne yapmam gerekiyor ? Bilgisi olan var mı ?
    Yabancılar dairesine mi gitmemiz lazım ? Uzatıyorlar mı vizeyi yada hep böyle 3 aylık verip her defasında biz mi uzattırıcaz ? Anlamadım orasını 😃

90 günlük vize sadece eşinizin almanyaya giriş yapmasını sağlayacak vizedir, oraya gidince yabancılar şubesinden randevu alıp oturum alacaksınız, ve size kart gelecek…
    Oraya gittiğiniz zaman ücretsiz almanca eğitimi hakkınız olduğunu unutmayın lütfen..
    Hayırlı uğurlu olsun

secomeso
    Katılımcı

90 günlük vize sadece eşinizin almanyaya giriş yapmasını sağlayacak vizedir, oraya gidince yabancılar şubesinden randevu alıp oturum alacaksınız, ve size kart gelecek…
    Oraya gittiğiniz zaman ücretsiz almanca eğitimi hakkınız olduğunu unutmayın lütfen..
    Hayırlı uğurlu olsun

Bilgi için çok teşekkür ederim 🙏🏼
    Sağolun ☺️

15 yanıt görüntüleniyor - 1,201 ile 1,215 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.