2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Baharla
    Katılımcı

Bugün itibariyle 120 gün oldu başvuru yapalı ve Pazartesi konsolosluğa gönderceğiz işlem yapılması için demiş yabancılar şubesi .. posta yoluyla gönderiyorlar nerden baksan 2 hafta demek gönderdiği şey onay için yoksa başka bişey mi Allahım sen dayanma gücü ver ya rabbim ..

Bettyy39
    Katılımcı

Merhaba,

İnsAllah' herkesin vizeleri kisa zamanda eline ulasir herkes duzenini kurar bir an önce.Bende yeni katıldım araniza 24.09.2018 de Ankaradan başvuru yaptım.Basvuru sirasinda konsolosluktaki görüştüğüm kadin ne zaman icin istiyorsunuz vizeyi diye beklenmedik şekilde bir soru sordu bende aklimda birşey olmadigindan en kisa sürede diye cevap verdim.Sonra bir tarih vermedigime konsolosluk çıkışı pisman oldum. Bu yuzden umarim uzun bir süreç beklemez beni.Esim ve 2.5 yasindaki kizim alman vatandasi insAllah' en kisa sürede sonuçlanır. Herkese hayırlısı olmasi dileğiyle..

Daha yeni başvuru yapmışsınız. Ayrıca konsolosluk herkese bu soruyu soruyor herkes en kısa süre diyor tarih vermimiş olmanız vizenizin uzun çıkacağı anlamına gelmez. Zaten çocuk üzerinden olan başvurlar çabuk sonuçlanıyor dert etmeyin fakat en az 45 günü göze alın

Bettyy39
    Katılımcı

Bahar hanım sizin 120 gün olması biraz uzun sürmüş konsololusluk ve yabancı şube artık size bilgi vermekle yükümlü. Arayıp öğrenebilirsiniz

Baharla
    Katılımcı

Bahar hanım sizin 120 gün olması biraz uzun sürmüş konsololusluk ve yabancı şube artık size bilgi vermekle yükümlü. Arayıp öğrenebilirsiniz

Inanın surekli ariyoruz bekleyin diyorlar konsolosluk ise yabancilar subesi onay vermeden biz bişey yapamayız diyor .. eşim bekleyelim görelim diyor ..o orda biz burda bekliyoruz.. Beklerken yıpranıyor ailevi ilişkilerde😔😔

Bettyy39
    Katılımcı

Saçmalık nasıl bekleyin diyorlar 4 ay olmuş sebebi neymiş peki yabancılar şube ne için bekletiyor? Mesela bizde bekliyoruz benimde 3 ay doldu fakat eşimin 6 aylık deneme süresinin bitmesini bekliyorlar bu ay son ondan sonra vizeyi vercez dediler. Bence  sizide bir sebepten bekletiyorlar. Bizde maf olduk. Evi dağıt herşeyi dağıt sonra keyifleri ne göre bekletsinler. Eşin Türk vatandaşımı

Baharla
    Katılımcı

Saçmalık nasıl bekleyin diyorlar 4 ay olmuş sebebi neymiş peki yabancılar şube ne için bekletiyor? Mesela bizde bekliyoruz benimde 3 ay doldu fakat eşimin 6 aylık deneme süresinin bitmesini bekliyorlar bu ay son ondan sonra vizeyi vercez dediler. Bence  sizide bir sebepten bekletiyorlar. Bizde maf olduk. Evi dağıt herşeyi dağıt sonra keyifleri ne göre bekletsinler. Eşin Türk vatandaşımı

Eşim Türk  .. Oyalıyoruz demiyorlar iki kez evrak istediler bizden birini 3 ay olduğundan diğerini ise 4 ay dolmak üzere iken  yani  geçen hafta verdik .. ev kira kontratı ve jobcenterden geçindiğine dair bir yazı istediler bizim durum da farklı ..şimdi onu konsolosluğa postalayacağız işlemler için demiş ,onay verdik dememiş.. 2 hafta sonra gelse ondan sonra konsolosluk bize ne diyecek bilmiyorum .. ne zamana kadar bekleyeceğiz sorusuna cevap veremem demiş..

Kılıçarslan
    Katılımcı

Bende başvuralı bir ay oldu. Eşime yabancılar şubesinden henüz mektup ulaşmadı :/ Konsolosluğa mail atıyorum cevap yok arıyorum sürekli meşgul :(

Bettyy39
    Katılımcı

Hımm anladım çok ilginç. İşsizlik maaşı mı alıyor ki  Türk vatandaşı olunca biraz zor çünkü

Bettyy39
    Katılımcı

Kılıcarsalan 45 gün bekleme süresi normal. Şimdiden itibaren haber beklemelisin bence sen çok erken beklemeye başladın

Kılıçarslan
    Katılımcı

Kılıcarsalan 45 gün bekleme süresi normal. Şimdiden itibaren haber beklemelisin bence sen çok erken beklemeye başladın

İnşallah öyledir. Bekleyecegim artık bir ay daha ama yabancılar şubesine gitmiştir sanırım bir ay da evraklar

Baharla
    Katılımcı

Hımm anladım çok ilginç. İşsizlik maaşı mı alıyor ki  Türk vatandaşı olunca biraz zor çünkü

evet işsizlik maaşı bizim durum farklı anlatırım şu vize gelince detaylıca inşallah rabbim dayanma gücü versin hepimize bekleyenlere cofe:)

Baharla
    Katılımcı

İnşAllah' öyledir. Bekleyecegim artık bir ay daha ama yabancılar şubesine gitmiştir sanırım bir ay da evraklar

yabancılar şubesini sabah 9.30 arayın ve e-mailler yanıt vermiyorlar maalesef yada şahsen gidin derim

Kılıçarslan
    Katılımcı

yabancılar şubesini sabah 9.30 arayın ve e-mailler yanıt vermiyorlar maalesef yada şahsen gidin derim

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Ben tr deyim eşime bu yönde bilgi veririm

Bettyy39
    Katılımcı

İşiniz zor o zaman biraz sizin bu yüzden oyalayıp dururlar işsizlik maaşı olunca vermiyorlar vizeyi Türk vatadansı olması yüzünden ama şimdiye  kadar red de vermişler. Bende anlamıyorum alman gibi onlarda o ülkeye vergi ödeyip hizmet ediyorlar ama sırf Türk vatandaşı diye bu kadar eziyet ettiriyorlar. Beni  eşim memur arbeitsamda en yüksek vergiyi ödüyor şuan fakat 6 ay dolmadan bana vize vermiyorlar. 6 yıllık evliyiz üstelik

Bettyy39
    Katılımcı

Kılıçarsalan sen çok aceleci davrandın buradaki yazılarını okumuştum. Şimdi telaş yapmaya başlamalıydın. 3 haftada işleme düşüyor evraklar inceleme 2 haftayı alıyor şuan eşine yeni mektup gider. Sende buradan arayabilirsin o kadarlık Almanca öğrenmiş olmalısın diye düşünüyorum.

15 yanıt görüntüleniyor - 1,186 ile 1,200 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.