2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Alanyatolga
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım. Benimde kafama takılan sorularım var sizden ricam yanıtlarmısınız. 27.şubatta başvuru yaptım eşim türk vatandaşı ve kendısi şuan öğrenci stajer olarak çalışmakda maaşı ise net 900 euro almakta ayrıca ek iş olarakda gözüken 450 euro 1350 euro maaş gözükecek. Kefil olarakda göstersek sıkıntı çıkarmı

Kefil olursa iyi olur

gakko
    Katılımcı

Merhaba ,

Bende 28 Şubatta İstanbuldan başvurdum. Dosya kaç günde Almanya’ya gidiyor , 2 haftada vize çıkan kişiler var bu doğru mu ? Başvuruyu Alan kadın ile çok iyi şekilde Almanca konuştum, A1-A2-B1 sertifikam var onları da teslim ettim. Eşim Türk , Maaş ise 1,380 Euro.. Bu bekleme süresi ne kadar sürer ? Alman konsolosluğu arayıp dosyam Almanya’ya gittimi bunu öğrenebilir miyim?

Alanyatolga
    Katılımcı

Merhaba ,

Bende 28 Şubatta İstanbuldan başvurdum. Dosya kaç günde Almanya’ya gidiyor , 2 haftada vize çıkan kişiler var bu doğru mu ? Başvuruyu Alan kadın ile çok iyi şekilde Almanca konuştum, A1-A2-B1 sertifikam var onları da teslim ettim. Eşim Türk , Maaş ise 1,380 Euro.. Bu bekleme süresi ne kadar sürer ? Alman konsolosluğu arayıp dosyam Almanya’ya gittimi bunu öğrenebilir miyim?

öğrenemessin kardeşim sana 3 ay beklemen gerektiğini sabırlı olmanı sölicekler beklemen en iyisi bizde beklıyoruz

bykoz
    Katılımcı

SLM ARKADAŞLAR.. bende 3 hafta once basvuru yaptım henuz bendende bir haber yok eşime bir mektup ta gelmemiş ama bu hafta içi soracagız bakalım sebebi nedir… ama bundan once basvuru yapan arkadaşlarımın cogu 1 bucuk ay ile 2 ay içerisinde hespinin vizesi geldi..
    size onerim eger cok geciktiyse eşniz yabancılar subesine gidip dewamlı sorsun o zaman ilgilenıyorlar aksi halde memurlar sallıyorlar…

Alanyatolga
    Katılımcı

SLM ARKADAŞLAR.. bende 3 hafta once basvuru yaptım henuz bendende bir haber yok eşime bir mektup ta gelmemiş ama bu hafta içi soracagız bakalım sebebi nedir… ama bundan once basvuru yapan arkadaşlarımın cogu 1 bucuk ay ile 2 ay içerisinde hespinin vizesi geldi..
    size onerim eger cok geciktiyse eşniz yabancılar subesine gidip dewamlı sorsun o zaman ilgilenıyorlar aksi halde memurlar sallıyorlar…

aynen kardeş bizde sorucaz bakalım ne diyecekler 3 haftayı geçti daha mektup yok ortda

Alanyatolga
    Katılımcı

Eşim gitti yabancılar dairesine mail atın başka türlü vize ile ilgili yardımcı olamıyoruz demişler.

bykoz
    Katılımcı

Selam arkadaslar gecen ayın 13 unde yapmıs oldugum vize basvurum bu gun elime geldi alkis:) darısı siz bekleyen arkadaşlarıma olsun insallah en kısa zamanda alırsınız sizde ….

bykoz
    Katılımcı

bu arada değerli arkadşlarım hanı su esşlere mektup gelme olayı varya benı eşime gelmedi benım vize direk geldi bu bilgiyi sizinle paylaşmak istedim demekkı mektup gelmeyebiliyormusta..saygılar.. herkesin hakkında hayırlııs olsun

Enver0328
    Katılımcı

Merhaba Şubat 18 demi yapmistin başvuruyu normal.aile birlesimmi yoksa çocuk üzerinden mi

bykoz
    Katılımcı

Merhaba Şubat 18 demi yapmistin başvuruyu normal.aile birlesimmi yoksa çocuk üzerinden mi

yok 18 değil …13 subatta aile birleşimi olarak yaptım bugun vizem geldi.

Alanyatolga
    Katılımcı

Valla kardeşim bende 16 sında yaptım mektup bekliyoruz eşim çifte vatandaş seninki ne

Alanyatolga
    Katılımcı

Birde konsolosluktan aradılarmı sizi dirrk mesajmı geldi

bykoz
    Katılımcı

Birde konsolosluktan aradılarmı sizi dirrk mesajmı geldi

benım eşim alman vatandası kardeşim ama konsolosluktan aramadılar ve msjda gelmedi ben basvuruyu yaptım direk vize geldi … hatta ben gorusmeye gittiğimde hiç bişe sormadılar direk evrakları verdim cıktım:)) ama bildiğime gore almanyada eyalet sistemı oldugu için  bolge bolge kanunlar değişiyor oyuzden arastırmak lazım ama sabırlı ol eger orda bir skıntı yoksa gelir yakın zamanda insallah..

Enver0328
    Katılımcı

Bykoz sen hangi konsolosluk tan başvuru yaptın ve gidecegin şehir hangisi belki oda fark edebilir

Alanyatolga
    Katılımcı

benım eşim alman vatandası kardeşim ama konsolosluktan aramadılar ve msjda gelmedi ben basvuruyu yaptım direk vize geldi … hatta ben gorusmeye gittiğimde hiç bişe sormadılar direk evrakları verdim cıktım:)) ama bildiğime gore almanyada eyalet sistemı oldugu için  bolge bolge kanunlar değişiyor oyuzden arastırmak lazım ama sabırlı ol eger orda bir skıntı yoksa gelir yakın zamanda insAllah'..

Inşallah kardeşim hangi konsolosluktan basvurdun

15 yanıt görüntüleniyor - 106 ile 120 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.