2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

rustem34
    Katılımcı

Vizem dün geldi şükürler olsun 🙏🏻☺️ Bekleyen herkesin Allah' yardımcısı olsun…

Amin arkadasim. Hayirli olsun vizen. 

secomeso
    Katılımcı

Hayırlı olsun gözünüz aydın 🙏🏼

Baharla
    Katılımcı

Hayırlı olsun kardeş inşallah bizde Birgün buraya vize geldi yazarız 👻

rustem34
    Katılımcı

Yeni haberler yok mu arkadaslar…

Kılıçarslan
    Katılımcı

Yeni haberler yok mu arkadaslar…

Yaklaşık bir ay oldu başvuralı hala ses seda yok. Bugün mail gönderdim geri dönüş olmadı

secomeso
    Katılımcı

Bugün yabancılar dairesine gittim. Sizler için de bilgi olsun. Adam çok iyidi. Bana gelen mektupu verdim ve çocuk üzerine yapılan başvurular da maaş istenmiyor diye bildiğimi dile getirecektim ki, adam kendiliğinden gerek yok zaten dedi. Mektup bilgisayardan otomatik öyle çıkartıyoruz dedi :)
    İçim rahatladı valla o an. Yinede işsizlik kurumun belgeleri yanımdaydı isterseniz fotokopı alın dedim. Aldı sonra kızıma baktı inşallah baban çabuk gelir dedi. Bende asıl inşallah doğuma yetişir dedim. :) adam baktı karnıma yetişir yetişir dedi. Karnım küçük olduğundan daha vakit var sandı. Bende karnımın küçük olduğuna bakmayın kasımda doğumum dedim 😅 adam şoka girdi tamam dedi ben yarın evrakları gözden geçireyim .. yada yok şimdi baktım zaten sıkıntı yok benim size sözüm olsun yarın hemen türkiyeye gönderiyorum dedi onay mailini. Artık türkiyeye kaldı dedi kimisi 3 günde alıyor vizeyi kimisi de 3 haftada dedi. Bende teşekkür edip çıktım. Genel olarak çok iyi geçti. Kesinlikle mektup işlerini bizzat gidip verim.
    Umarım ankaradakiler de ellerini çabuk tutarlar. Aslında onay maili gidince türkiyedekilere bi iş düşmüyor sonuçta öyle değil mi ? Yani onay çıkmış nasılsa sen vizeyi yapıştır pasaporta gönder ?
    Ben kendimce 10-15 gün hesap ettim bakalım sonuç ne olacak 😃

Kartalca
    Katılımcı

Arkadaşlar geleli 3 ay olcak nerdeyse
    Size biraz acı gerçeklerden söz etmek istiyorum.
    Bu aldığınız a1 varya almanyada hiçbir işe yaramaz.
    İş bulmak cidden çok ama çok zor.
    İşyerleri B1 soruyor devamlı.
    Allah gönlünüze göre versin inş

mesut3333
    Katılımcı

Bugün yabancılar dairesine gittim. Sizler için de bilgi olsun. Adam çok iyidi. Bana gelen mektupu verdim ve çocuk üzerine yapılan başvurular da maaş istenmiyor diye bildiğimi dile getirecektim ki, adam kendiliğinden gerek yok zaten dedi. Mektup bilgisayardan otomatik öyle çıkartıyoruz dedi :)
    İçim rahatladı valla o an. Yinede işsizlik kurumun belgeleri yanımdaydı isterseniz fotokopı alın dedim. Aldı sonra kızıma baktı inşAllah' baban çabuk gelir dedi. Bende asıl inşAllah' doğuma yetişir dedim. :) adam baktı karnıma yetişir yetişir dedi. Karnım küçük olduğundan daha vakit var sandı. Bende karnımın küçük olduğuna bakmayın kasımda doğumum dedim 😅 adam şoka girdi tamam dedi ben yarın evrakları gözden geçireyim .. yada yok şimdi baktım zaten sıkıntı yok benim size sözüm olsun yarın hemen türkiyeye gönderiyorum dedi onay mailini. Artık türkiyeye kaldı dedi kimisi 3 günde alıyor vizeyi kimisi de 3 haftada dedi. Bende teşekkür edip çıktım. Genel olarak çok iyi geçti. Kesinlikle mektup işlerini bizzat gidip verim.
    Umarım ankaradakiler de ellerini çabuk tutarlar. Aslında onay maili gidince türkiyedekilere bi iş düşmüyor sonuçta öyle değil mi ? Yani onay çıkmış nasılsa sen vizeyi yapıştır pasaporta gönder ?

valla allah sızden razı olsun bende su maas ısını bayagı kafaya takıyordum. ısını halledıp grupdan gıtmeden sonucu yazdıgınız ıcın cok saolun. genelde maas ıstenmıyor denılıyor ama bazı yerlerde ıstedıler yazmıslardı kafam karısıyordu demek kı dedıgınız gıbı taslak olarak cıkardıklarından dolayı ıstenıyor sanılıyor. allah gonlunuzce versın cocugunuzu saglıkla kucagınıza esınızıde sagsalım yanınıza ulastırsın.

Baharla
    Katılımcı

İçim rahatladı valla o an. Yinede işsizlik kurumun belgeleri yanımdaydı isterseniz fotokopı alın dedim. Aldı sonra kızıma baktı inşAllah' baban çabuk gelir dedi. Bende asıl inşAllah' doğuma yetişir dedim. :) adam baktı karnıma yetişir yetişir dedi. Karnım küçük olduğundan daha vakit var sandı. Bende karnımın küçük olduğuna bakmayın kasımda doğumum dedim 😅 adam şoka girdi tamam dedi ben yarın evrakları gözden geçireyim .. yada yok şimdi baktım zaten sıkıntı yok benim size sözüm olsun yarın hemen türkiyeye gönderiyorum dedi onay mailini. Artık türkiyeye kaldı dedi kimisi 3 günde alıyor vizeyi kimisi de 3 haftada dedi. Bende teşekkür edip çıktım. Genel olarak çok iyi geçti. Kesinlikle mektup işlerini bizzat gidip verim.

Allah kavuştursun inşallah haftaya gelir babanız yanınıza .. çocuklar çok yıpranıyor zira

secomeso
    Katılımcı

valla Allah' sızden razı olsun bende su maas ısını bayagı kafaya takıyordum. ısını halledıp grupdan gıtmeden sonucu yazdıgınız ıcın cok saolun. genelde maas ıstenmıyor denılıyor ama bazı yerlerde ıstedıler yazmıslardı kafam karısıyordu demek kı dedıgınız gıbı taslak olarak cıkardıklarından dolayı ıstenıyor sanılıyor. Allah' gonlunuzce versın cocugunuzu saglıkla kucagınıza esınızıde sagsalım yanınıza ulastırsın.

Evet yani ben maaşı soracaktım adama, daha cümlemi tamamlamadan yok dedi gerek yok mektupu bilgisayar  otomatik çıkardığı için öyle yazıyor dedi. Valla bende kafaya takmıştım ne yalan söylim belli olmaz sürekli kanunlar değişiyor vs. Ama içim çok rahatladı adam öyle deyince :)
    Sizde mi çocuk üzerine başvurdunuz ?
    Bana çünki çocuk üzerine olunca gerek yok dedi adam diğer türlüsü nasıl bilmiyorum
    Çok teşekkür ederim bende 🙏🏼 Allah sizi de tez zamanda aileniz ile kavuştursun

secomeso
    Katılımcı

Allah' kavuştursun inşAllah' haftaya gelir babanız yanınıza .. çocuklar çok yıpranıyor zira

Çok sağol evet gerçekten bebe artık son günlerde baba hadi kapı aç gel demeye başladı (2,5yaşında)
    Hergün görüntülü arıyor kendisi 😅 babasıyla konuşuyor. Bakalım inşallah dediğiniz gibi haftaya olur 😃
    Geçenlerde gurupta ankaradan başvuru yapan bayan vardı.
    17.09. Onay maili yollandı
    19.09. Ups den mesaj geldi
    20.09. Vize eşime ulaştı yazmıştı
    Bende umutluyum belki gerçekten bu hafta gelir. Bizde ankaradan yaptık başvurumuzu bakalım hayırlısı olsun artık zoru atlattık ya çok şükür 🙏🏼🤗

rehaakalan
    Katılımcı

Merhaba,

İnsallah herkesin vizeleri kisa zamanda eline ulasir herkes duzenini kurar bir an önce.Bende yeni katıldım araniza 24.09.2018 de Ankaradan başvuru yaptım.Basvuru sirasinda konsolosluktaki görüştüğüm kadin ne zaman icin istiyorsunuz vizeyi diye beklenmedik şekilde bir soru sordu bende aklimda birşey olmadigindan en kisa sürede diye cevap verdim.Sonra bir tarih vermedigime konsolosluk çıkışı pisman oldum. Bu yuzden umarim uzun bir süreç beklemez beni.Esim ve 2.5 yasindaki kizim alman vatandasi insallah en kisa sürede sonuçlanır. Herkese hayırlısı olmasi dileğiyle..

MerveCihan
    Katılımcı

17.08 Ankara başvuru
    14.09 evraklarım Almanya'ya ulaşmış,
    eşim Alman vatandaşı.

sonuç 47. gün bekleme..

herkesin hakkında hayırlısı olsun Inşallah ..

Baharla
    Katılımcı

Çok sağol evet gerçekten bebe artık son günlerde baba hadi kapı aç gel demeye başladı (2,5yaşında)
    Hergün görüntülü arıyor kendisi 😅 babasıyla konuşuyor. Bakalım inşAllah' dediğiniz gibi haftaya olur 😃
    Geçenlerde gurupta ankaradan başvuru yapan bayan vardı.
    17.09. Onay maili yollandı
    19.09. Ups den mesaj geldi
    20.09. Vize eşime ulaştı yazmıştı
    Bende umutluyum belki gerçekten bu hafta gelir. Bizde ankaradan yaptık başvurumuzu bakalım hayırlısı olsun artık zoru atlattık ya çok şükür 🙏🏼🤗

İnşallah az kalmış sağlıcakla gelir inşallah bebeğinizi sağlıklıcakla kucağınıza alırsınız inşallah 😍🤗

Baharla
    Katılımcı

Merhaba,

İnsAllah' herkesin vizeleri kisa zamanda eline ulasir herkes duzenini kurar bir an önce.Bende yeni katıldım araniza 24.09.2018 de Ankaradan başvuru yaptım.Basvuru sirasinda konsolosluktaki görüştüğüm kadin ne zaman icin istiyorsunuz vizeyi diye beklenmedik şekilde bir soru sordu bende aklimda birşey olmadigindan en kisa sürede diye cevap verdim.Sonra bir tarih vermedigime konsolosluk çıkışı pisman oldum. Bu yuzden umarim uzun bir süreç beklemez beni.Esim ve 2.5 yasindaki kizim alman vatandasi insAllah' en kisa sürede sonuçlanır. Herkese hayırlısı olmasi dileğiyle..

Tez vakitte olur inşallah hayırlısı ile🙏🏻😍

15 yanıt görüntüleniyor - 1,171 ile 1,185 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.