2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

rustem34
    Katılımcı

Bugün 96.gün konsolosluk vize hattını aradım dün pasaportunuz elçilikten çıkmış dedi. Eşim kağıtları 10 gün önce filan vermişti yabancılar polisine teslim etmişti. Red gelme ihtimali oluyo mu bu kadar erken pasaportu göndermeleri normal mi ?

Merhaba,

Pasaportunuz kargoda mi?
    96 gün sizce erken mi?

sch.burak
    Katılımcı

Merhaba,

Pasaportunuz kargoda mi?
    96 gün sizce erken mi?

96 günü demiyorum eşim kağıtları geçen hafta verdi ve bu hafta pasaportun yola çıktığı bilgisini diyorum yani çabuk cevap verildi.Evet kargoda bu cuma geleceği söylendi onayla ilgili bilgi vermiyolar acaba gelmiş midir vize ?

rustem34
    Katılımcı

96 günü demiyorum eşim kağıtları geçen hafta verdi ve bu hafta pasaportun yola çıktığı bilgisini diyorum yani çabuk cevap verildi.Evet kargoda bu cuma geleceği söylendi onayla ilgili bilgi vermiyolar acaba gelmiş midir vize ?

Merhaba,

Ben genel icin konustum. Onay verdiler ise birkac gun icinde de gelebiliyor. Endise etmeyin vizedir…
    Bu arada gozunuz aydin simdiden…

sch.burak
    Katılımcı

Merhaba,

Ben genel icin konustum. Onay verdiler ise birkac gun icinde de gelebiliyor. Endise etmeyin vizedir…
    Bu arada gozunuz aydin simdiden…

Teşekkür ederim biliyorum genel süre için söylediniz. İnşallah 🙏🏻 Umarım tüm bekleyenlerin de en kısa sürede sonuçlanır. Zorlu bi süreç gerçekten…

rustem34
    Katılımcı

Teşekkür ederim biliyorum genel süre için söylediniz. İnşAllah' 🙏🏻 Umarım tüm bekleyenlerin de en kısa sürede sonuçlanır. Zorlu bi süreç gerçekten…

Rica ederim. 96 gun oyalamislar bunu anlatmaya calistim. Beni de hala oyaliyorlar…

Soyle bir surecini ozetler misin? Vizen gelince yazmayi da unutma… Bu arada hangi eyalet hangi sehir de yazarsan iyi olur. En azindan o bolge icin insanlar fikir sahibi olabiliyor…

onurO
    Katılımcı

Başvuru: 27.06.2018 – İstanbul
    İstikamet: Düsseldorf
    Eşim Alman vatandaşı

Hala bekliyoruz. Ses soluk çıkmayınca bunlardan, Ağustos sonunda artık yabancılar şubesine mail attık dediler ki “-bize 12 Temmuz'da mail attı konsolosluk, biz de evrakları yollayın dedik ama evraklarınız bize hala ulaşmadı. Yeniden konsolosluğa mail atıyoruz bu konuda.”

42 gün ya!! 42 günde bir tutam evrak İstanbul'dan Almanya'ya gönderilmez mi? İnceleyecek olan Almanya, onayı verecek olan Almanya, burdaki konsolosluk sadece sekreterya işini yapıyor halbuki. Onlar da kulağının üstüne yatmaya alışmış. offoff:)

Bakalım şimdi İstanbul konsolosluğuna mail attık bi de. 1 haftadır cevap yok. Ne olcak göreceğiz… Güya yeni bir hayata başlıyoruz… Mutlu olmak gerekirken tüm keyfimi kaçırdılar, tüm planlar alt üst. Kış ortasına kaldık…

Tam saha pres işe yaradı. Gerek konsolosluğa email üstüne faks üstüne telefon ile gerek yabancılar şubesine aynı şekilde; 88. günde yabancılar şubesi onayı verdi. 90. günde konsolosluktan son bir mail geldi ve bir iki güne vizenizi ve pasaportunuzu vereceğiz dediler.

yuppi:)

TAVSİYE: BAŞVURU YAPTIKTAN SONRA HER 3 HAFTADA 1 HEM KONSOLOSLUĞA HEM DE YABANCILAR ŞUBESİNE EMAİL İLE BAŞVURUNUZUN HANGİ AŞAMADA OLDUĞUNU VE SONRAKİ AŞAMANIN NE OLDUĞUNU SORUN !

Ben eğer sorsaydım boş yere 2 ay beklemezdim. Her ne kadar haklı olduğunuz çeşitli durumlar olsa da soğukkanlılığınızı koruyarak emaillerinizde gayet kibar biçimde, emretmeden veya yalvarmadan, resmi bir kurumla yazıştığınızı unutmadan başvurunuzun son durumu ile ilgili bilgi talep ettiğinizi ve konuyla ilgili sizden bir eksiklik (evrak vb.) talep edilmesi durumunda bunu sağlamaya hazır olduğunuzu ifade edin. Faydasını göreceksiniz. (Örn: Befinden sich Mängel in unseren Unterlagen? Wenn ja, würden wir diese Mängel so schnell wie möglich beheben. Almanca yazışmanızda fayda var)

(Ek bilgi: Genellikle gecikmeler Türkiye'den Almanya'daki yabancılar şubesine evrakların gidişi sırasında oluyor ya da Almanya'da evrakların işleme alınışı sırasında. Türkiye ile yazışmalarımda bana evrakları gönderdiklerini ama yerine ulaşıp ulaşmadığını takip etmediklerini söylediler. Yani bu demek oluyor ki eğer Türkiye size evraklarınızı yolladık derse, bu emaili yabancılar şubesine iletin ve onlara ulaşıp ulaşmadığını, eksiklik olup olmadığını, yardımcı olmaya hazır olduğunuzu yazarak teyit edin. Aynı şekilde yabancılar şubesi onayında da Türkiye'ye yazın.

İşlemlerinin tamamlanmasını bekleyen tüm arkadaşlara selam olsun…

sch.burak
    Katılımcı

Rica ederim. 96 gun oyalamislar bunu anlatmaya calistim. Beni de hala oyaliyorlar…

Soyle bir surecini ozetler misin? Vizen gelince yazmayi da unutma… Bu arada hangi eyalet hangi sehir de yazarsan iyi olur. En azindan o bolge icin insanlar fikir sahibi olabiliyor…

Başvuru tarihim 21.06.2018 evrakların Almanya ya ulaşması 3 hafta sürdü. Eşime mektup 14 Eylül de geldi. Onun kağıtları içeri vermesi 18 Eylül ve konsolosluğun pasaportumu yollaması  25 Eylül şuan kargoda ve yarın gelecek inşAllah'' bi aksilik olmazsa. Gideceğim yer Köln. Eşim Türk vatandaşı.Yoğun bi şehir olduğu söyleniyor. Yaz başlangıcı döneminde başvuru yapan arkadaşlar endişe etmeyin , çünkü o dönemde izne ayrılan çok memur olmuş ayrıca eğitimleri filan da varmış bu yüzden işler biraz aksadı. Umarım en kısa sürede herkesin sonuçlanır…

den1me
    Katılımcı

Hepinize merhabalar arkadaşlar
    Öncelikle Allah herkeze sabir versin gerçekten beklemek çok ama çok zor. Değerli arkadaşlar ben 08.08.2018 de alman eşim ile evlendim. 14.08.2018 tarihinde aile birlesimi için başvurumu yaptım eksiksiz evraklarımı teslim ettim . Sorum şu .
    Eşim hannover lohnede ikamet etmekte ve düsseldorf üniversitesinde okumakta. Biz başvuru yapmadan önce yabancılar polisine gidip sormuş sorun çıkar mi diye evliliginizi tr de yaparsanız hicbir sorun çıkmaz eşinizin vizesinde sizden hicbir evrak talep etmiyoruz demişler. Bugün 45inci gün aklımda deli sorular 😎

Baharla
    Katılımcı

Hepinize merhabalar arkadaşlar
    Öncelikle Allah' herkeze sabir versin gerçekten beklemek çok ama çok zor. Değerli arkadaşlar ben 08.08.2018 de alman eşim ile evlendim. 14.08.2018 tarihinde aile birlesimi için başvurumu yaptım eksiksiz evraklarımı teslim ettim . Sorum şu .
    Eşim hannover lohnede ikamet etmekte ve düsseldorf üniversitesinde okumakta. Biz başvuru yapmadan önce yabancılar polisine gidip sormuş sorun çıkar mi diye evliliginizi tr de yaparsanız hicbir sorun çıkmaz eşinizin vizesinde sizden hicbir evrak talep etmiyoruz demişler. Bugün 45inci gün aklımda deli sorular 😎

Tam saha pres işe yaradı. Gerek konsolosluğa email üstüne faks üstüne telefon ile gerek yabancılar şubesine aynı şekilde; 88. günde yabancılar şubesi onayı verdi. 90. günde konsolosluktan son bir mail geldi ve bir iki güne vizenizi ve pasaportunuzu vereceğiz dediler.

TAVSİYE: BAŞVURU YAPTIKTAN SONRA HER 3 HAFTADA 1 HEM KONSOLOSLUĞA HEM DE YABANCILAR ŞUBESİNE EMAİL İLE BAŞVURUNUZUN HANGİ AŞAMADA OLDUĞUNU VE SONRAKİ AŞAMANIN NE OLDUĞUNU SORUN !

Ben eğer sorsaydım boş yere 2 ay beklemezdim. Her ne kadar haklı olduğunuz çeşitli durumlar olsa da soğukkanlılığınızı koruyarak emaillerinizde gayet kibar biçimde, emretmeden veya yalvarmadan, resmi bir kurumla yazıştığınızı unutmadan başvurunuzun son durumu ile ilgili bilgi talep ettiğinizi ve konuyla ilgili sizden bir eksiklik (evrak vb.) talep edilmesi durumunda bunu sağlamaya hazır olduğunuzu ifade edin. Faydasını göreceksiniz. (Örn: Befinden sich Mängel in unseren Unterlagen? Wenn ja, würden wir diese Mängel so schnell wie möglich beheben. Almanca yazışmanızda fayda var)

(Ek bilgi: Genellikle gecikmeler Türkiye'den Almanya'daki yabancılar şubesine evrakların gidişi sırasında oluyor ya da Almanya'da evrakların işleme alınışı sırasında. Türkiye ile yazışmalarımda bana evrakları gönderdiklerini ama yerine ulaşıp ulaşmadığını takip etmediklerini söylediler. Yani bu demek oluyor ki eğer Türkiye size evraklarınızı yolladık derse, bu emaili yabancılar şubesine iletin ve onlara ulaşıp ulaşmadığını, eksiklik olup olmadığını, yardımcı olmaya hazır olduğunuzu yazarak teyit edin. Aynı şekilde yabancılar şubesi onayında da Türkiye'ye yazın.

Tam saha pres işe yaradı. Gerek konsolosluğa email üstüne faks üstüne telefon ile gerek yabancılar şubesine aynı şekilde; 88. günde yabancılar şubesi onayı verdi. 90. günde konsolosluktan son bir mail geldi ve bir iki güne vizenizi ve pasaportunuzu

vereceğiz dediler.

[/quate]

Biz söylediğinizi tam anlamıyla yaptık her 8 haftadan sonra eksik belge var mı ? Nedir durum ben yapmak gerekiyor diye üstelik her yolla sorduk e-meal( 3), telefonla her iki hafta bir , dernekleri aracı ettik, şahsen 3 kez gittik … Gayet sakince sorduk her ek belge istediler 12 haftada  şuan 15 hafta oldu yine belge istemişler belgeyi bugün teslim edecek en erken 2 hafta en geç 1 ay içinde gelirler demişler .. Ne diyelim bizlik bir durum yok keyifli bir durum bence Allah'' kötülere denk getirmesin.. Başka bir arkadaşım ise perşembe evrakları veriyor salı günü vizesini alıp gidiyor … Biz inançlı insanlar nasip diyoruz buna ama insan yoruluyor.. Nere gidersek gidelim yaşıyoruz nerde olduğumuzun önemi Yok ama beklerken hayata konsantre olamıyoruz..
    Dua ve selametle ..

secomeso
    Katılımcı

Bugün elime mektup ulaştı çok şükür 🤲🏼🤗
    Mektupta eşimin buraya gelmesinden haberim var mı diye sormuşlar evet yazıcam imza atıp geri göndericem .. bide evsahibinden imza istemiş o da tamam sorun değil. Fakat bide son 3 ay maaş istemişler benim bildiğim istemiyorlardı kafam takıldı problem olur mu ki ?
    Çocuk alman bende almanım çocuk üzerinden aile birleşimi yaptık. Ben hamile olduğum için de çalışmıyorum. Şuan jobcenter dan alıyorum yardım ağostostan eylül ve ekim için yardım aldım. Bilgisi olan var mı ?

rustem34
    Katılımcı

Bugün elime mektup ulaştı çok şükür 🤲🏼🤗
    Mektupta eşimin buraya gelmesinden haberim var mı diye sormuşlar evet yazıcam imza atıp geri göndericem .. bide evsahibinden imza istemiş o da tamam sorun değil. Fakat bide son 3 ay maaş istemişler benim bildiğim istemiyorlardı kafam takıldı problem olur mu ki ?
    Çocuk alman bende almanım çocuk üzerinden aile birleşimi yaptık. Ben hamile olduğum için de çalışmıyorum. Şuan jobcenter dan alıyorum yardım ağostostan eylül ve ekim için yardım aldım. Bilgisi olan var mı ?

Gozun aydin. Evraklari sahsen gotur bence. Durumu sozlu izah edersen sorun edemezler.

secomeso
    Katılımcı

Gozun aydin. Evraklari sahsen gotur bence. Durumu sozlu izah edersen sorun edemezler.

Çok teşekkür ederim.
    Geçen sene bir arkadaşım da eşini getirdi almanyaya .. o da işsizlik kurumundaydı ona danıştım. Jobcenter onay mektubunu götürdüm ben sorun olmadı dedi. Öyle deniyeceğim inşallah sorun yapmazlar.
    🙏🏼

mesut3333
    Katılımcı

Çok teşekkür ederim.
    Geçen sene bir arkadaşım da eşini getirdi almanyaya .. o da işsizlik kurumundaydı ona danıştım. Jobcenter onay mektubunu götürdüm ben sorun olmadı dedi. Öyle deniyeceğim inşAllah' sorun yapmazlar.
    🙏🏼

merhaba cocuk uzerı aıle bırlersımınde maas ıstemıyolar dıye bılıyodum bende sasırdım. son durumunuz ne acaba bır bılgı alabıldınız mı bunla alakalı? ayrıca hangı sehire gelecek esınız

secomeso
    Katılımcı

merhaba cocuk uzerı aıle bırlersımınde maas ıstemıyolar dıye bılıyodum bende sasırdım. son durumunuz ne acaba bır bılgı alabıldınız mı bunla alakalı? ayrıca hangı sehire gelecek esınız

Merhaba, evet bende çocuk üzerine ve alman vatandaşında istenmiyor diye biliyordum o yüzden bende şaşırdım açıkcası. Henüz gitmedim, pazartesi bizzat gidip vereceğim evrakları ve aynı zamanda durumu izzah edeceğim.
    Biz NRW Recklinghausen bağlı küçük bir şehirdeyiz.

sch.burak
    Katılımcı

Başvuru tarihim 21.06.2018 evrakların Almanya ya ulaşması 3 hafta sürdü. Eşime mektup 14 Eylül de geldi. Onun kağıtları içeri vermesi 18 Eylül ve konsolosluğun pasaportumu yollaması  25 Eylül şuan kargoda ve yarın gelecek inşAllah''' bi aksilik olmazsa. Gideceğim yer Köln. Eşim Türk vatandaşı.Yoğun bi şehir olduğu söyleniyor. Yaz başlangıcı döneminde başvuru yapan arkadaşlar endişe etmeyin , çünkü o dönemde izne ayrılan çok memur olmuş ayrıca eğitimleri filan da varmış bu yüzden işler biraz aksadı. Umarım en kısa sürede herkesin sonuçlanır…

Vizem dün geldi şükürler olsun 🙏🏻☺️ Bekleyen herkesin Allah yardımcısı olsun…

15 yanıt görüntüleniyor - 1,156 ile 1,170 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.