2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

MerveCihan
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacak ankaradan aile birlesimi icin başvurumu yaptım eşime evraklar için mektup geldi ve bugün eksik evraklari teslim etti fakat benim evraklarımın almanyaya ulaşmadığını söylemiş görevli evrak gelmediği halde mektup gönderiyorlarmi böyle bisey yasayaniniz var mi bilgi verirseniz çok sevinirim teşekkür ederim

merhaba, yine burda bir arkadaş yazmıştı geçmiş sayfalara bakabilir misiniz?

sistem üzerinden evrakları mail olarak önden atıyorlar sanırım ama almanyanın asıl imzalaması/onaylaması gereken evraklar sanırım posta ile gidiyor.

bu durumda olabilir.

Cilbas
    Katılımcı

Teşekkür ederim mervecihan bakayım  süreç çok sinir bozucu olduğu için okuduğundan bile emin olamıyor insan

Ftm.i
    Katılımcı

Merhabalar, yardima ihtiyacim var esim yakinda Ankara ya basvuruya gitcek, benim almanyadan getirmem gereken evraklar varmi basvuru icin (türk Vatandasiyim).

MerveCihan
    Katılımcı

Merhabalar, yardima ihtiyacim var esim yakinda Ankara ya basvuruya gitcek, benim almanyadan getirmem gereken evraklar varmi basvuru icin (türk Vatandasiyim).

Merhaba I Data'dan randevu alacağınız zaman size evrak listesi gönderiyorlar.

bence onların istedikleri evrakları toplayın derim. ayrıca 60-70 € gibi bir nakiti yanınızda bulundurun, ankara başvuru esnasında.

Assyaa
    Katılımcı

Bende türk vatandasıyım eşime Geburtsurkunde ve Meldebescheinigung götürmüstüm  eksik evrak olmasındansa fazla evrak olsun dedik . 

KaLpSiz
    Katılımcı

Selam arkadaslar bilgi amacli bilgi amacli bazi seyleri soylemek istiyorum. Bizim buradaki yabanci daireden ornek vereyim persembe tam gun diger gunler 12.30 kadar. Ogleden sonrada eve mi giderler sizin yaptiginiz islerimi bitirirler bilemem. Kendimden ornek vereyim gecen gun ben gittim odadan iceriye girip cikmak tam 45 dk surdu. Yani yabancilar dairesi her zaman yogundur ve sadece konsolosluklardan gelen aile birlesimi vizeleriyle ilgilenmezler. Tabiki kasitli yaptiklari seyler vardir onlari korumuyorum ama burada yasadigim. Ve gordugum icin uzun surmesi normal. Adamlarda deli deli Calismiyorlar standart calisiyorlar biraz sabredin eninde sonunda gelecektir vizeniz

secomeso
    Katılımcı

İyi akşamlar, geçenlerde konsolosluğa mail attığımı söylemiştim ve o maile yanıt geldi. Evraları almanyaya gönderdiklerini söylüyor. Tabii ne zaman gönderdiker buraya ulaşdımı bilmiyorum.

10.08.2018 ankara dan başvuru yaptı eşim
    10.09.2018 mail attım konsolosluğua
    14.09.2018 bana geri döndüler

Cuma günü tam 6 hafta olucak. Telefonda kimisi sisteme bakıyor kimisi bakmadan merak etmeyin size mektup gelicek ikidebir aramayın demeye getiriyor. Bu yüzden perşembe günü bizzat gidip görüşmeyi düşünüyorum. Sıkıldım iyice valla. evrakların almanyaya ulaşması 5-6 hafta sürdüyse, bundan sonra ne kadar bekleriz acaba 😞
    Bir yandan ev tuttum, tadilatta uğraş mobilya vs bi yandan çocuk e birde doğuma kaldı şurda 8 hafta çıldırmalık gerçekten bitsede bi ohhh bee desek artık. Rabbim hayırlısıyla biran önce sonuçlanmasını nasip etsin ve tüm bekleyenlere bu süreçte sabır, güç ve kuvvet versin.🤲🏻
    Gerçekten zor ..

rustem34
    Katılımcı

İyi akşamlar, geçenlerde konsolosluğa mail attığımı söylemiştim ve o maile yanıt geldi. Evraları almanyaya gönderdiklerini söylüyor. Tabii ne zaman gönderdiker buraya ulaşdımı bilmiyorum.

10.08.2018 ankara dan başvuru yaptı eşim
    10.09.2018 mail attım konsolosluğua
    14.09.2018 bana geri döndüler

Cuma günü tam 6 hafta olucak. Telefonda kimisi sisteme bakıyor kimisi bakmadan merak etmeyin size mektup gelicek ikidebir aramayın demeye getiriyor. Bu yüzden perşembe günü bizzat gidip görüşmeyi düşünüyorum. Sıkıldım iyice valla. evrakların almanyaya ulaşması 5-6 hafta sürdüyse, bundan sonra ne kadar bekleriz acaba 😞
    Bir yandan ev tuttum, tadilatta uğraş mobilya vs bi yandan çocuk e birde doğuma kaldı şurda 8 hafta çıldırmalık gerçekten bitsede bi ohhh bee desek artık. Rabbim hayırlısıyla biran önce sonuçlanmasını nasip etsin ve tüm bekleyenlere bu süreçte sabır, güç ve kuvvet versin.🤲🏻
    Gerçekten zor ..

Merhaba,
    Amin. Evet bu isin en zor tarafi surec ne yazik ki. Cok fazla bekleme sureleri var. Ama sonuc iyi olsun diyoruz. Ne kadar surer bunu kimse bilemez. Cunku bunun bir kurali yok. Bazen berater iyi oluyor ve cok yogun olmuyor hizlica isi bitiriyor. Bazen de devamli baski yapmak gerekiyor. Ama gidip gorusmeni tavsiye ederim. En azindan birinci agizdan bilgi alman mumkun olur.

MerveCihan
    Katılımcı

17.08 Ankara Alman Konsolosluğu başvuru
    14.09 Evrakların Almanya'ya varışı
    sonuç bekliyorum.

evraklarım Almanya Stuttgart'a iletilmiş fakat daha öncesinde Almanya Bremende kaldığım için oradanda evrak istemişler. neden böyle bir evrak arayışına giriyorlar anlamıyorum. sistemde çıkıyor kaç kere nerede kaldığım giriş çıkış yaptığım (ayrıca e devlette bile bu bilgi geçiyor)

umarım Türk konsolosluğuda hızlı reaksiyon alır. sonuç bekleme…

sizlerde durum nedir arkadaşlar?

Baharla
    Katılımcı

Bugün 105 gün oldu hala bir haber Yok hergün arayıp sormaktan e-mail atmaktan bende yoruldum .. Mideme ağrılar giriyor aklıma geldikçe , insanın başka seçenekleri olmaması da kötü bekelemek zorundasın başka bir alternatifi yok mu

Assyaa
    Katılımcı

11.07 ankara başvuru
    17.09 onay emaili
    19.09 upsden pasaportun subeye gönderilmiş mesajı
    Sanırım bi iki güne kadar pasaport elimizde olur

secomeso
    Katılımcı

11.07 ankara başvuru
    17.09 onay emaili

Siz çocuk üzerine mi yapmıştınız ? Normal aile birleşimi ? Almanya hangi şehir

secomeso
    Katılımcı

11.07 ankara başvuru
    17.09 onay emaili

Bide direk onay maili mi geldi ? Yani size mektup vs gelmeden onay mı çıktı ?

Assyaa
    Katılımcı

Bide direk onay maili mi geldi ? Yani size mektup vs gelmeden onay mı çıktı ?

Hayır eş üzerinden
    13.09 evrakları teslim ettik yabancılar subesine 17.09 ankaraya gitti onay emaili . Ben 18.09 ankaraya tel acıp mailin geldigini ögrendim.
    Size daha öncede yazmıstım sizde mutlaka kendiniz gidin ve auslânderbehördeye sorun

secomeso
    Katılımcı

Hayır eş üzerinden
    13.09 evrakları teslim ettik yabancılar subesine 17.09 ankaraya gitti onay emaili . Ben 18.09 ankaraya tel acıp mailin geldigini ögrendim.
    Size daha öncede yazmıstım sizde mutlaka kendiniz gidin ve auslânderbehördeye sorun

Çok teşekkür ederim bilgi için. Bana da geçenlerde mail geldi ankara konsolosluktan, evrakları yollamışlar almanyaya. Bu cuma 6 hafta olucak antrag stellen yapalı. Bende cuma veya pazartesi gitmeyi düşünüyorum auslânderbehördeye bakalım inşallah hayırlı haber alırım :)

15 yanıt görüntüleniyor - 1,126 ile 1,140 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.