2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

secomeso
    Katılımcı

11.07 ankaradan esim aile birleşimi için başvuru yapmştı
    31.08 evraklar auslânderbehördedeydi ancak bunu ben oraya gidip sordugumda dosyaya bakmasını isteyince söylediler. Bi iki gün öncesinden telefon edip sordugumda yok gelmedi demişlerdi.Ankaradan evrakların gelmesi aslında Bir aydan fazla sürmüyor
    Arkadaşlar tavsiyem telefon acmak yerine bizzat gidin sorun telefonda düzgün cvp alamıyoruz malesef. Yarın inşAllah'' kefil ile imza atıp eşimi vizesini onaylatacagız.

Bende defalarca aradım Auländerbehördeyi, en son da çarşamba günü aradım. Hayır evraklar gelmedi hatta sistem de kayıtı bile yok dediler. Nasıl olur dedim ankaradan size önden bir bilgilendirme geliyor mail üzerine daha sonra evraklar geliyor. Hadi evraklar gelmedi de mail atmak zor değil o nasıl gelmez 5 hafta oldu başvuralı dedim. Evet dedi ama sistemde bu isimi aratınca bulunamıyor dedi. Tamam dedim kapattım ankaradaki alman konsolosluğunu aradım ve en son birine ulaşabildim orda. Adam telefona çıktı çatpat almancasıyla enteresan yani. Ve diyor ki saat 14 den sonra tekrar ara. Telesekretere bağlasanıza millet umutlanıyor hııhh diyorsun telefonu biri açtı 🙄 neyse saat 14 den sonra aradığımda kimseye ulaşamadım. İyice sinirlenmeye başladım şurda binbir türlü evrak işleriydi evdi çocuk du uğraşıyorum üstelik doğumuma da az kaldı. Tamam bir ayda vize sonuçlanmaz ama benim kızdığım nokta 5 haftadır nasıl olur da ne evraklar ne bildirim maili gelmez buraya ??? Asıl onayı veren almanya zaten yani türkiyede evrakların gördüğü bir işlem yok. Koy zarfa yolla buraya. Konsolosluğua mail attım valla biraz da çıkıştım çünki gerçekten saçma. Aynısını oraya da yazdım almanca. Eşim böyle böyle talebinde bulundu 5 haftadır bu evraklar neden hala almanyaya gönderilemiyor diye sordum işte hamile halimdd beklediğimi vs. Ve bana geri dönüş yapmalarını istedim. Bugün mail atmışlar bana haaayretttt. Evrakları almanyaya gönderdik. Sonuçlanır sonuçlanmaz eşinize bilgi gidecek. 🙄
    Bakalım şimdi burdaki işlem ne kadar sürecek. Pazartesi arayacağım ausländerbehördeyi. Siz siz olun sadece beklemeyle kalmayın sürekli arayın sorun mail atın gerekirse bizzat gidin soruşturun. Gözden kaçırabiliyorlar özellikle bu aylarda yoğunluktan dolayı ..

secomeso
    Katılımcı

Upsden arattıgımda pasaport ile kayıt bulunamadı diyor

Gözünüz aydın 🤗 darısı tüm bekleyenlere inşallah. Ne zaman ve nereden başvuru yaptınız bide almanya neresi ? :)

Assyaa
    Katılımcı

Gözünüz aydın 🤗 darısı tüm bekleyenlere inşAllah'. Ne zaman ve nereden başvuru yaptınız bide almanya neresi ? :)

Tsk ederim 11.07 ankaradan basvuru yaptık
    Bugün hagenden onay maili yollandı
    Ankaradan vize bekliyoruz simdi ☺️

Kılıçarslan
    Katılımcı

Tsk ederim 11.07 ankaradan basvuru yaptık
    Bugün hagenden onay maili yollandı
    Ankaradan vize bekliyoruz simdi ☺️

Ben geçen cuma başvurdum ancak Kasım sonu gelir o halde vize :(

Assyaa
    Katılımcı

Bende defalarca aradım Auländerbehördeyi, en son da çarşamba günü aradım. Hayır evraklar gelmedi hatta sistem de kayıtı bile yok dediler. Nasıl olur dedim ankaradan size önden bir bilgilendirme geliyor mail üzerine daha sonra evraklar geliyor. Hadi evraklar gelmedi de mail atmak zor değil o nasıl gelmez 5 hafta oldu başvuralı dedim. Evet dedi ama sistemde bu isimi aratınca bulunamıyor dedi. Tamam dedim kapattım ankaradaki alman konsolosluğunu aradım ve en son birine ulaşabildim orda. Adam telefona çıktı çatpat almancasıyla enteresan yani. Ve diyor ki saat 14 den sonra tekrar ara. Telesekretere bağlasanıza millet umutlanıyor hııhh diyorsun telefonu biri açtı 🙄 neyse saat 14 den sonra aradığımda kimseye ulaşamadım. İyice sinirlenmeye başladım şurda binbir türlü evrak işleriydi evdi çocuk du uğraşıyorum üstelik doğumuma da az kaldı. Tamam bir ayda vize sonuçlanmaz ama benim kızdığım nokta 5 haftadır nasıl olur da ne evraklar ne bildirim maili gelmez buraya ??? Asıl onayı veren almanya zaten yani türkiyede evrakların gördüğü bir işlem yok. Koy zarfa yolla buraya. Konsolosluğua mail attım valla biraz da çıkıştım çünki gerçekten saçma. Aynısını oraya da yazdım almanca. Eşim böyle böyle talebinde bulundu 5 haftadır bu evraklar neden hala almanyaya gönderilemiyor diye sordum işte hamile halimdd beklediğimi vs. Ve bana geri dönüş yapmalarını istedim. Bugün mail atmışlar bana haaayretttt. Evrakları almanyaya gönderdik. Sonuçlanır sonuçlanmaz eşinize bilgi gidecek. 🙄
    Bakalım şimdi burdaki işlem ne kadar sürecek. Pazartesi arayacağım ausländerbehördeyi. Siz siz olun sadece beklemeyle kalmayın sürekli arayın sorun mail atın gerekirse bizzat gidin soruşturun. Gözden kaçırabiliyorlar özellikle bu aylarda yoğunluktan dolayı ..

Siz almanyanın neresi ? Bende telefon acıp auslânderbehördeye sordugumda kayıt yok gelmemiş birşey dediler iki gün sonra direk gittim adam dosyaya baktı hemen gelmiş dedi. Bence sizde auslânderbehördeye gidip dosyaya baktırın bir ay icinde gelmiş olması lazım

Assyaa
    Katılımcı

Ben geçen cuma başvurdum ancak Kasım sonu gelir o halde vize :(

Siz daha yolun başındasınız allah simdiden sabır versin ama ümitsizligede kapılmayın 3-4 hafta içinde vizesini alan arkadaslar var . Bu biraz şans işi

Kılıçarslan
    Katılımcı

Siz daha yolun başındasınız Allah' simdiden sabır versin ama ümitsizligede kapılmayın 3-4 hafta içinde vizesini alan arkadaslar var . Bu biraz şans işi

İnşallah. Sabırla bekleyeceğim artık. Ama haftaya eşimi yabancılar şubesine göndermeyi planlıyorum

Hlyatfn
    Katılımcı

Selam, ben alman vatandaşı manulen emekliyim almanyada, eşim türk istanbul alman konsoloslugundan aile birleşim vizesi için 16.8.18 başvurdu. Yabancılar dairesini aradım 13.9.18
    evraklar ulaşmış ve benide çagıracaklarını
    Randevuyu mektupla göndereceklerini
    söylediler. Ne gibi soru sorcaklar bana bilen varmi arkadaşlar? Randevuyu kaç gün içinde verirler? Şimdiden teşekkürler

rustem34
    Katılımcı

Selam, ben alman vatandaşı manulen emekliyim almanyada, eşim türk istanbul alman konsoloslugundan aile birleşim vizesi için 16.8.18 başvurdu. Yabancılar dairesini aradım 13.9.18
    evraklar ulaşmış ve benide çagıracaklarını
    Randevuyu mektupla göndereceklerini
    söylediler. Ne gibi soru sorcaklar bana bilen varmi arkadaşlar? Randevuyu kaç gün içinde verirler? Şimdiden teşekkürler

Merhaba,

Sureciniz nasil ilerleyecek bilmiyorum. Ama mektup icin sira ile bakiyorlarmis. Size mektup gelecekse birkac hafta surebilir. Ama yine de gidip gorusun derim. Tabi bircok etken var biliyosunuzdur. Esiniz ile yas farki, daha onceki evlilikler, ev, gelir durumu vs… Alman vatandasi oldugunuz icin size sorabilirler mi bilmiyorum. Malulen emekli olmaniz durumunda ne gibi prosedur var onu yasayanlar daha iyi bilirler. Tecrubesi olan arkadaslar yazacaktir.

secomeso
    Katılımcı

Siz almanyanın neresi ? Bende telefon acıp auslânderbehördeye sordugumda kayıt yok gelmemiş birşey dediler iki gün sonra direk gittim adam dosyaya baktı hemen gelmiş dedi. Bence sizde auslânderbehördeye gidip dosyaya baktırın bir ay icinde gelmiş olması lazım

Fazla uzak sayılmaz size Recklinghausen ve Dortmund arası küçük bir şehir 😃
    Evet pazartesi veya salı günü gideceğim ausländerbehördeye. Siz sadece aile birleşimi öi yaptınız yoksa çocuk üzerine mi ?

Assyaa
    Katılımcı

Fazla uzak sayılmaz size Recklinghausen ve Dortmund arası küçük bir şehir 😃
    Evet pazartesi veya salı günü gideceğim ausländerbehördeye. Siz sadece aile birleşimi öi yaptınız yoksa çocuk üzerine mi ?

Eş üzerinden aile birleşimi yaptık biz

sch.burak
    Katılımcı

3 ay diye biliyodum ben demek 6 ayda süre biliyomus cok fazla  :(

Nihayet Bu cuma Köln yabancılar polisinden eşime mektup geldi 3 ay gibi  bi süre sonra. Eşim Salı günü belgeleri hazırlayıp teslim edecek ortalama ne kadar sürede gelir acaba vize ?

Kılıçarslan
    Katılımcı

Nihayet Bu cuma Köln yabancılar polisinden eşime mektup geldi 3 ay gibi  bi süre sonra. Eşim Salı günü belgeleri hazırlayıp teslim edecek ortalama ne kadar sürede gelir acaba vize ?

Hayırlı olsun hocam :).

MerveCihan
    Katılımcı

Merhaba, Almanya onayladığı sürece 1 hafta 10 gün içinde ulaşır =) hayırlı olsun.

size sormak istediğim sorular var.

ne gibi evraklar istediler?
    eşiniz Alman vatandaşı mı Türk mü?

sch.burak
    Katılımcı

Merhaba, Almanya onayladığı sürece 1 hafta 10 gün içinde ulaşır =) hayırlı olsun.

size sormak istediğim sorular var.

ne gibi evraklar istediler?
    eşiniz Alman vatandaşı mı Türk mü?

Eşim Türk vatandaşı.İş sözleşmesi kira kontratı vs bu tür evrakları istemişler ondan.

15 yanıt görüntüleniyor - 1,096 ile 1,110 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.