2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Kılıçarslan
    Katılımcı

Arkadaşlar Merhaba

nikahımızı almayada yapmayı planlıyoruz.evraklar a1 nikah belgesi  vs onlarda okeyım
    Sadece vizeye başvurdugumda almanyada ev tutmuş olmam gerekıyormu evlendıkten sonra orada oturuma başvurup sonra tutulabılırmı ben oradayken yoksa oncesınde tutmamızmı lazım.

bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevınırım… tşkler

nıkahını almanyada  yapanlar ıletısıme geçebilirmi ayrıca benımle.

Hocam ben iki yıl önce Almanya'da evlendim. Öyle bir şart yok zaten nikahtan sonra aile birleşimi için Türkiye ye döneceksin vizen bitince

Atase
    Katılımcı

Pekı sen orda nikah yaparken orada  vize başvurunu nasıl yaptın ulusal vizemi yoksa aile birleşimi vizesimi aldın gitmeden bize söylenen a1 belgesi olunca yanında nıkahtan sonra kalınabılır cevabını aldık ama bende tereddütteyim tabiki

Atase
    Katılımcı

Pardon turist vizesi olcaktı ulusal vize yerine gerçi aile birleşimiyle aynı şey

Kılıçarslan
    Katılımcı

Pardon turist vizesi olcaktı ulusal vize yerine gerçi aile birleşimiyle aynı şey

Nişanlın sana davetiye gönderecek nikah dairesinde ki termin kağıdıyla birlikte. Sana turist vizesi verilecek. Bende nikahtan sonra eşimle yabancılar polisine gittim ve Türkiye'de yapmam gerektiği söylendi aile birleşim vizesinin.

Atase
    Katılımcı

Benım shengen almakta bı sıkıntım yok şuan bile vizem var gideyim nikah yapım ozaman bize söylenen senın dediğin gibi davetiye nikah günü belirlenen evrak sonrasında ulusal vizeye başvurmam gerektiği akabınde donmeden oturuma başvurabılıyormusum  vs türist vizesi vereceklerse ben niye gideyim geri geleyım tekrar başa doneyım mantıksız bunların işide cidden

Kılıçarslan
    Katılımcı

Eğer şuan vizen varsa herhangi birşey yapmana gerek yok. Zaten A1 belgende hazırsa orada bir şansını deneyebilirsin.

Nesibi
    Katılımcı

Benım shengen almakta bı sıkıntım yok şuan bile vizem var gideyim nikah yapım ozaman bize söylenen senın dediğin gibi davetiye nikah günü belirlenen evrak sonrasında ulusal vizeye başvurmam gerektiği akabınde donmeden oturuma başvurabılıyormusum  vs türist vizesi vereceklerse ben niye gideyim geri geleyım tekrar başa doneyım mantıksız bunların işide cidden

Evet mantiksiz ama aile birlesimi vizesi icin mecburen Turkiyeye doneceksiniz. Bende nikahimi Almanya da yaptim dediginiz gibi gidip gelmek olmasin diye fakat oyle bir durum yok ne yazikki ne olursa olsun aile birlesimi vizesi icin Turkiye ye donmeniz gerekecek. Basvurunuzu yapicaksiniz vizeniz cikacak tekrar gideceksiniz. Zaten bu durum suanda tartisma konusu fazlasiyla umarim yasalar degisir ve bizden sonrakiler bu eziyeti cekmek. byby:)

Assyaa
    Katılımcı

Yarın inşallah onay maili ankaraya iletilecek
    Acaba kac günde pasaport gelir bilgisi olan varmı

MerveCihan
    Katılımcı

Yarın inşAllah' onay maili ankaraya iletilecek

gözünüz aydın  clap:)

1 haftaya gelir sanırım.

Assyaa
    Katılımcı

gözünüz aydın  clap:)

1 haftaya gelir sanırım.

Cok tsk ederim Merve inşallah dedigin gibi olur

MerveCihan
    Katılımcı

Cok tsk ederim Merve inşAllah' dedigin gibi olur

yani şmdiye kadar bütün yazışmalarda durum bu olmuş. bir de size tavsiyem google'dan UPS vize takip yazıp aratmanız.

Assyaa
    Katılımcı

yani şmdiye kadar bütün yazışmalarda durum bu olmuş. bir de size tavsiyem google'dan UPS vize takip yazıp aratmanız.

Upsden arattıgımda pasaport ile kayıt bulunamadı diyor

secomeso
    Katılımcı

17.08 tarihinde Ankara Almanya-Stuttgart (villingen) vizem hala sonuçlanmadı.

sizlerde durum nedir arkadaşlar. Kimse yok mu bekleyen?

Biz de 10.08. da başvurumuzu yaptık Ankaradan. Ausländerbehördeyi arıyorum ve bana evrakların ankaradan buraga hala yollanmadığı söylendi. Bende ankara konsolosluğunu aradım. Tabii birtürlü kimseye ulaşamadım en sonda biraz ağır bir mail attım almanca. Yanıt vermezler sandım bugün yanıt geldi.
    Ausländerbehördeye mail atmışlar evraklar yolldaymış ve onay çıkınca beklentisiz vizesi gelicekmiş 🤷🏻‍♀️ Artık ne kadar doğru bilmiyorum. Haftaya Ausländerbehördeyi tekrar arayıp soruşturucam bakalım.

MerveCihan
    Katılımcı

Upsden arattıgımda pasaport ile kayıt bulunamadı diyor

Almanya onayladıysa hiç sorun yok :) siz gün aşırı UPS sayfasını takip edin. en kötü konsolosluktan alabilirsiniz :)

bence içiniz rahat olsun 'iş almanyanın onayında'

Kılıçarslan
    Katılımcı

Yarın inşAllah' onay maili ankaraya iletilecek

Gözünüz aydın :)

15 yanıt görüntüleniyor - 1,081 ile 1,095 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.