2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

MerveCihan
    Katılımcı

Kefil söz konusu değilmiş bu mahkeme kararı ile kaldırılmış eşim yabancı şubeyi aradı. Mümkün olamayacağını vizemi 6 aylık deneme süresi bitinceye kadar beklememiz gerektiğini söylemişler

allah yardımcınız olsun. o zaman deneme süresi bitmesine yakın tekrar deneyin. Inşallah çıkar tez zamanda..

Bettyy39
    Katılımcı

Yok başvuru yapmayacağız zaten red vermediler kasım ayında eşim iş yerinden evrak götürecek vizeyi öyle vereceklermiş

Bettyy39
    Katılımcı

Benim gibi 6 ay deneme süresini bekleyip vize alanlar varmı?  Artık başka ne yol deneyeceğimizi bilmiyoruz

rustem34
    Katılımcı

Kefillik durumu söz konusu olduğunda peki neler oluyor eşim işsiz kalırsa yada bir yardım almak istersek yardım mı alamıyoruz bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi

Kefil kabul etmiyorlar mesajinizi gordum. Sadece bilgi olsun diye yaziyorum.

Kefil durumunda, belli bir sure olasi bir yardim basvurunuzu isleme almadiklari yonunde bir bilgiye sahibim. Yani belirlenen sure icinde devlet yardimlarindan faydalanamiyorsunuz. Bunlarin da belli oranlari yada miktarlari oldugunu duydum ama net bir konu degil.

rustem34
    Katılımcı

Kefil söz konusu değilmiş bu mahkeme kararı ile kaldırılmış eşim yabancı şubeyi aradı. Mümkün olamayacağını vizemi 6 aylık deneme süresi bitinceye kadar beklememiz gerektiğini söylemişler

Merhaba,

Hangi eyalette esiniz?
    Gecen hafta kefil gostererek vize islemini tamamladi bir arkadasimiz. Ozel durumlar olabilir mi peki? Yani esinizin calisiyor olmasi nedeni ile?

Ayrica bir onceki mesajda da yazmistim; Devlet yardimi gerektiginde bazi ciddi uygulamalar oldugunu iletmislerdi. Hayirlisi ne ise o olsun sizin icin de…

Bettyy39
    Katılımcı

Eşim yabancı şubeye sordu kabul etmiyorlar başka nasıl çare olur artık hiç bilmiyorum

Bettyy39
    Katılımcı

6 aylık deneme sonunda vizeyi versinler bize yeter gerçi 2 ay daha beklemek ölüm gibi. Neyse rabbim başka dert vermesin
    Başka ne gibi çmzüm olur bilmiyorum. Şuan bildiğimiz sadece red vermedikleri

Habişş
    Katılımcı

Merhaba ben 21 haziranda evraklarımı İstanbul konsolosluğuna verdim 1 ay sonrasında Almanya’ya gittikten sonra eşime mektup gitti evrak istemişler eşim yolladı 1 hafta sonra onay geldi ancak pasaportum İstanbul Alman konsolosluğundan gelmedi ne yapabilirim lütfen aynı durumda olanlar var mı

Bettyy39
    Katılımcı

Panik yapmanıza gerek yok İstanbul konsolosluğu dan da gidip alabilirsiniz. Yorgunluktan dolayı göndermemiş olabilirler

Gwanggaeto
    Katılımcı

Arkadaşlar bugün eşim evrakları yabancılar konsolosluğuna gitti ve 1 saat bekledi. Kendisine orada eşiniz gelmediği icin sorgulama yapamıyoruz dediler. Bana da ne davetiye geldi ne mektup ne mail. Bugün çapraz sorguyu Ankara konsolosluğunun haber vermemesi yüzünden kaçırdık. Ne yapabilirim bi bilgisi olan var mi 😭🤦🏼‍♂️😿

Aleyna_k
    Katılımcı

Merhaba hanimlar bende size bilgi vereyim dedim. Esim yabancilar subesiyle görüstü ve ona 6 aylik probe süresnin gecmesini beklemek zorunda olmadigini söylemis. Önemli olan gelir ve isin süresiymis. Ve ayrica yabancilar
    Subeden subeye farkli seyler isteye biliyrlarmis yani her sehirinin kanunu ayni degilmis

Bettyy39
    Katılımcı

Eşin alman vatadandasımı peki

Bettyy39
    Katılımcı

O zaman benim şansıma 6 ay beklemek düştü :(

Aleyna_k
    Katılımcı

Eşin alman vatadandasımı peki

Hayir canim esim burda dogma büyüme türk vatandasi. Her eyalettin ayri kurallari varmis demek

Bettyy39
    Katılımcı

Saçma sapan şeylerle uğraşıyoruz işte. Benim de eşim doğma büyüme oralı Türk vatadansı üstelik devlet memuru ama 6 ay şartı koydular bize neyse 2 ay kaldı bekleyeceğiz artık

15 yanıt görüntüleniyor - 1,021 ile 1,035 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.