2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Bettyy39
    Katılımcı

Aile birleşimi ile gidildiğinde 3 aylık vizede  çalışma izni oluyor bunu pasaporta yazıyorlar zaten

rustem34
    Katılımcı

Aile birleşimi ile gidildiğinde 3 aylık vizede  çalışma izni oluyor bunu pasaporta yazıyorlar zaten

Çalışma izni oluyor. Isinizi buradan ayarlayabilirseniz sorun olmaz. Ancak normalde oturum almadan orada is bulmak zor.
    Ama yine de yabancilar dairesi ile gorusun bence.

Aleyna_k
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar bi bayan buraya yazdiktan sonra tüm bayanlar buraya üsüsmeye basladilar bende üsüseyim hemen dedim :D
    Bizim durumumuz biraz farkli. Biz esimle gecen yaz evlendik. Fakat kendisi rahatsizlandi bundan dolayi bizim vize isi fln olmadi yani hic basvurmadik. Cok sükür toparlandi ve yaklasik 1 aydir calisiyor. Bu kis vizeye basvurumu yapcam hayirlisiyla. Yalniz teredutdeyim acaba sorun cikar mi 1 yil bekledigimizden dolayi ve esimin iside 1 yillik süreli genelde süresiz is istiyorlarmis diye duyduk. Kendisi bu arada  orda dogma büyüme türk vatandasi. Bilgisi olan arkadaslar fikir verirse sevinirim

Bettyy39
    Katılımcı

1 yıl beklemeniz sorun değil. Sadece eğer iş sözleşmesinde deneme süresi yazıyorsa denene süresi geçmeden vermiyorlar. Şuan bizde aynı sorunu yaşıyoruz. Eşim  orada devlet memuru olmasına rağmen 6 aylık deneme süresi geçmeden vizeyi alamıyoruz. Deneme süresi yoksa sıkıntı değil.

Aleyna_k
    Katılımcı

1 yıl beklemeniz sorun değil. Sadece eğer iş sözleşmesinde deneme süresi yazıyorsa denene süresi geçmeden vermiyorlar. Şuan bizde aynı sorunu yaşıyoruz. Eşim  orada devlet memuru olmasına rağmen 6 aylık deneme süresi geçmeden vizeyi alamıyoruz. Deneme süresi yoksa sıkıntı değil.

Tsk ederim cok kötü bi durum 6 ay beklememiz gerekecekse. Peki bunu almanyada ki yabancilar subesi mi istiyor yoksa ankaradaki alman konsoloslugumu bilginiz var mi

Bettyy39
    Katılımcı

Almanyadaki yabancılar şube istiyor. Burada böyle bir bilgi vermiyorlar. Bizde aylarca vize bekledik meğer problem buymuş. Kefil durumu çözebilir
    Benim de eşim yarın arayıp soracak. Yoksa bizde daha 2 ay beklemek zorundayız

Aleyna_k
    Katılımcı

Almanyadaki yabancılar şube istiyor. Burada böyle bir bilgi vermiyorlar. Bizde aylarca vize bekledik meğer problem buymuş. Kefil durumu çözebilir
    Benim de eşim yarın arayıp soracak. Yoksa bizde daha 2 ay beklemek zorundayız

Ozm haberinizi beklerim. Öyle bir imkanimiz varsa bizde kefil gösterecek birini buluruz

Bettyy39
    Katılımcı

İnşallah sorunlarımız öyle çözülür Türk vatandaşlarına gerçekten büyük zorluk çıkarıyorlar

MerveCihan
    Katılımcı

Merhaba Arkadaşlar,

aranıza yeni katıldım. ben durumu kısaca özetleyim.

17.08.2018 aile birleşimi başvurusu ANKARA'dan STUTTGART Villingen-Schwenningen'e

beklemek hepimiz için çok zor rabbim herkese sabır versin.

benim sormak istediğim soru var.

eşim alman vatandaşı bu ay orada işe başladı, ondan bordro vs. isteyebilirler mi? bilginiz var mı?

Bettyy39
    Katılımcı

Eşiniz alman vatandaşı olduğu için gelir ve bordro istemiyorlar. Sosyal yardım dahi alsanız problem değil. Merak etmeyin en fazla 1 ay içinde vizeniz gelir

MerveCihan
    Katılımcı

Eşiniz alman vatandaşı olduğu için gelir ve bordro istemiyorlar. Sosyal yardım dahi alsanız problem değil. Merak etmeyin en fazla 1 ay içinde vizeniz gelir

çok teşekkür ederim. sosyal yardım almıyor, işi gayet iyi çok şükür.
    bakalım hepimiz bekleyip göreceğiz. eninde sonunda çıkacak belki ama beklemek işte..

sizde üzülmeyin kefil var ise anne baba kardeş gösterin mutlaka

Bettyy39
    Katılımcı

Bizde kefil durumunu araştıryoruz. Bakalım kabul ederlerse kefil bulacacaz. Yoksa 2 ay daha beklemek zorundayız. Evet en sinir yanı beklemek. Allah yardımcımız olsun. Sizde merak etmeyin. Benim sınava birlikte girdiğim tüm alman vatandaşı eşi olan arkadaşlarıma vizeleri 1 ayda çıktı

Bettyy39
    Katılımcı

Kefillik durumu söz konusu olduğunda peki neler oluyor eşim işsiz kalırsa yada bir yardım almak istersek yardım mı alamıyoruz bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi

MerveCihan
    Katılımcı

Kefillik durumu söz konusu olduğunda peki neler oluyor eşim işsiz kalırsa yada bir yardım almak istersek yardım mı alamıyoruz bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi

ben size şöyle bir durum izah edeyim. eşim (alman vatandaşı) işi olmasaydı ailesi üzerinden gidecektim. onlar vekalet edecekti. bunun içinde evin metrekaresi ve kayınvalidemin maaşı bana yeterli olması gerekitiği bildirildi (fakat belli bir miktar zikredilmemiş)

kısaca vekalet eden kişinin iş/sosyal durumu bu durumda önemli olacaktır diye düşünüyorum.

Bettyy39
    Katılımcı

Kefil söz konusu değilmiş bu mahkeme kararı ile kaldırılmış eşim yabancı şubeyi aradı. Mümkün olamayacağını vizemi 6 aylık deneme süresi bitinceye kadar beklememiz gerektiğini söylemişler

15 yanıt görüntüleniyor - 1,006 ile 1,020 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.