2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

rustem34
    Katılımcı

Merhaba foruma yeni katildim.18.07.2018 de aile birlesimi vizesi icin istanbul konsolosluguna evraklarimi teslim ettim.14 gündür malesef mektup bile gitmedi.eşim türk vatandaşı.kismetse profil fotografimda görmüş oldugunuz oğlumla beraber münihe gidecegiz :)bekleyen herkesin Allah''' yardımcısı olsun.umarim biran önce herkes eşine kavuşur.

Allah' senin de yardimcin olsun arkadasim. Ben de 13.07'de basvurdum. Ses yok henuz bende de. Esim yabancilar dairesine gitti. Kapaliymis herzamanki gibi. Esime pazartesi 14'den sonra telefon ile ulasabilirsiniz demisler. 3 gundur ulasamiyor. Dun yabancilar dairesine mail attik artik. Bugun de ben konsolosluga mail atacagim.

yigit1987
    Katılımcı

Allah'' senin de yardimcin olsun arkadasim. Ben de 13.07'de basvurdum. Ses yok henuz bende de. Esim yabancilar dairesine gitti. Kapaliymis herzamanki gibi. Esime pazartesi 14'den sonra telefon ile ulasabilirsiniz demisler. 3 gundur ulasamiyor. Dun yabancilar dairesine mail attik artik. Bugun de ben konsolosluga mail atacagim.

tesekkür ederim.anladığım kadarıyla birazda şansa bağlı bu vize işinin süresi.durumu takip etme gibi birşeyde yok malesef.bakalım ne olacak.siz nereye gideceksiniz?

rustem34
    Katılımcı

tesekkür ederim.anladığım kadarıyla birazda şansa bağlı bu vize işinin süresi.durumu takip etme gibi birşeyde yok malesef.bakalım ne olacak.siz nereye gideceksiniz?

Ben Baden-Wurttemberg eyaleti arkadasim. Takip icin aslinda bir yol var. O da yabancilar dairesi. Ama ne telefona bakiyorlar ne de gorusuyorlar. Haftanin yarisi da kapalilar. Bakalim bekliyoruz biz de…

secomeso
    Katılımcı

Merhabalar,
    Almanya konsolosluk sitesinde hersey yazıyor. Bu kadar zorlanmamanız gerek. Aşağıda link verdim. Bu formu doldurması gerek. Ayrıca bu formu idata da email adresinize gonderiyor…

https://tuerkei.diplo.de/blob/1794526/3c0a23b7564001774657feb0b2a3939c/91-antrag-auf-nationale-visa-und-belehrung-dt-tr-data.pdf

Evet idata yolladığı mailin son sayfasındaymış başvuru formu sonradan farkettik 😄

dkaya
    Katılımcı

Herkese Merhabalar,

Ben 2 temmuz 2018 tarihinde Aile Birleşimi vizesine başvurdum.
    23 temmuz 2018 tarihinde evraklarım Almanya'ya ulaştı.
    Eşimden bir takım belgeler istediler. Bunlar kira kontratı,maaş bordrosu vs.vs.
    Eşim öğrenci olduğundan ötürü part time işler yapıyor. Bu yüzden de kazandığı miktar az oluyor haliyle. 500-700 euro aralığında.
    Bu maaş durumu büyük bir sıkıntı yaratır mı? Eğer yaratırsa üstesinden nasıl gelebiliriz? Dava açmak gibi bazı öneriler okudum fakat zaman ve maliyet olarak çok meşakkatli görünüyor. Elbette daha sonuç gelmedi fakat önerileriniz varsa okumak isterim.
    Not: “Eşimin anne babası Türk fakat kendisi Alman vatandaşı.”

rustem34
    Katılımcı

Vize bekleyen, yeni başvyran kimse yok herhalde…

Nevv
    Katılımcı

Merhaba,
    26.07.2018 tarihinde Almanya da 11 eylulde evlilik yapmak üzere başvurdum.Suan öğrendiğime göre evraklarım hala Istanbul konsoloslugunda. Almanya da yabancılar subesi ek olarak ayrıca davetiye istemişler daha once böyle bir belge talep edilen oldu mu?

rustem34
    Katılımcı

Merhaba,
    26.07.2018 tarihinde Almanya da 11 eylulde evlilik yapmak üzere başvurdum.Suan öğrendiğime göre evraklarım hala Istanbul konsoloslugunda. Almanya da yabancılar subesi ek olarak ayrıca davetiye istemişler daha once böyle bir belge talep edilen oldu mu?

Merhaba,
    Düğün davetiyesi tarzında bir şeyden bahsediyorsan duydum. Ancak yabancilar dairesinden davet diyorsan duymadim. 

Atase
    Katılımcı

Merhaba Arkdaşlar aranızda almanyada nikah kıyıp orada nikahtan sonra kalan arkadaşlar varmı varsa eğer sorularım olacak özelden ulaşırsanız sevınırım.

sch.burak
    Katılımcı

O zaman eşinize mektup yollarlar , maaş bordrosu vs. istiyecekler bizim gidiceğimiz yerde de üniversiteleri başvuruları çok oluyormuş 3 ay dolmadan yollar umarım herşeyin hayırlısı

Bugün 63. gün kağıtlarım henüz gideceğim yer olan Köln de yok ama sistemde başvuru yaptığım görünüyor eşim geçen hafta gitti yabancılar polisine ordaki memur tekim herkes tatilde ama sizi not aldım işlemi hızlandırıcam demiş daha ne kadar sürer acaba ?Eşime mektup yollamadılar henüz..Maaş durumu iş durumu evle ilgili sıkıntımız da yok neden bu kadar uzadı acaba ? bi de onaylanıp onaylanmadığını öğrenebiliyor muşuz ? Nasıl ?

rustem34
    Katılımcı

Bugün 63. gün kağıtlarım henüz gideceğim yer olan Köln de yok ama sistemde başvuru yaptığım görünüyor eşim geçen hafta gitti yabancılar polisine ordaki memur tekim herkes tatilde ama sizi not aldım işlemi hızlandırıcam demiş daha ne kadar sürer acaba ?Eşime mektup yollamadılar henüz..Maaş durumu iş durumu evle ilgili sıkıntımız da yok neden bu kadar uzadı acaba ? bi de onaylanıp onaylanmadığını öğrenebiliyor muşuz ? Nasıl ?

Arkadasim merhaba. Herkesin isi nedense uzadi. Haziran – Temmuz – Agustos araliginda basvuran herkes beklemede. Tatil ve egitimleri varmis galiba.

Ne kadar surecegini kimse bilemez arkadasim. Mektup gelmeden yada esinle gorusmeden onaylanip onaylanmadigini bilemezsin. Beklemekten baska care yok.

sch.burak
    Katılımcı

Arkadasim merhaba. Herkesin isi nedense uzadi. Haziran – Temmuz – Agustos araliginda basvuran herkes beklemede. Tatil ve egitimleri varmis galiba.

Ne kadar surecegini kimse bilemez arkadasim. Mektup gelmeden yada esinle gorusmeden onaylanip onaylanmadigini bilemezsin. Beklemekten baska care yok.

Teşekkür ederim yanıtınız için. Eşim yabancılar polisine gittiğinde orda sormuş kadın e-maille mi yollayım yoksa mektuplamı diye sormuş yani zaten gönderecekler yakında mektup. Benim merak ettiğim onaylandığını eşime söylüyolar mı bunun bilgisi veriliyo mu ?

rustem34
    Katılımcı

Teşekkür ederim yanıtınız için. Eşim yabancılar polisine gittiğinde orda sormuş kadın e-maille mi yollayım yoksa mektuplamı diye sormuş yani zaten gönderecekler yakında mektup. Benim merak ettiğim onaylandığını eşime söylüyolar mı bunun bilgisi veriliyo mu ?

Merhaba,
    Soyleyebiliyorlarmis diye yazdirlar arkadaslar. Ama bu biraz da sizin dairedeki kişiye bağlı.

Baharla
    Katılımcı

Aile birleşimi için 07.06 da başvuru da bulundum. 26.06 da eşime evraklar geldi diye bir mektup geldi  .26 /07 tarihinde benden iki belge istedi konsolosluk yurtdışında yaşıyorum tercüman haberi olmadığını söyledi.. 15.08 de istenen evrakları verdim üstünden 15 gün geçti ..
    bugün itibari ile 84 gün oldu ve YabAncılar şubesini her aradığımızda konsolosluğun e-mail e cevap vermesini bekliyoruz diyorlar..
    Daha kaç gün bekleriz ..
    90 gün dolunca Ne yapmam gerekiyor.. 2 çocukla bekliyoruz 7 aydır babayı görmediler ..
    Belirsiz bişeyi beklemek çok zor…

Kılıçarslan
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,

Aranıza yeni katıldım. Önümüzde ki hafta konsoloslukta randevum var. Gerekli evrakları tamamladım. Size bir kaç sorum olacaktı. Beni A1 sertifikamı geçen sene almıştım bu bir problem oluşturur mu ? Basvurumu formunda başka bir yerde ikametgahınız devam edecek mi sorusuna ne cevap vermeliyim ? Bunun yanı sıra ikamet belge no ve geçerlilik tarihi sorusu boş mu bırakılacak ? Konsoloslukta işlem yaklaşık olarak ne kadar soruyor ve Almanca kaç adet soruyorlar. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

15 yanıt görüntüleniyor - 961 ile 975 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.