2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Tufanakın
    Katılımcı

Secomeso sakın 550 lirayı yollamayın sizin ulaştığınız firma danışmanlik firmalarından biri. O adamlarin randevi verme yetkisi yok. idatanin kendi nosu 0850 460 84 93 bu numaratek yetkili numara arayin 40 lira odeme alacaklar ve size randevu verecekler ve istenilen belgelerin listesini mail atacaklar. ondan sonrası sadece konsoloslukta devam edeceksiniz.

rustem34
    Katılımcı

MRhaba eşim bugün aramış idatayı randevu vermiş fakat bugün içerisinde 550TL para yatırması gerekliymiş ben anlamadım tam. Biz idata ya mecburmuyuz yani normal konsolosluktan ramdevu alamzmıyız ?

Merhaba,
    Internette her idata yazani aramayin. Tufanakin da yazmis ama tekrar yazayim. Bu konularda acemisiniz anlasilan.
    0850 460 8493 nolu tel gerçek idata'nın. Burayi arasin esiniz. 7.8 Euro randevu ucreti. Konsolosluk onunde de sanirim belli gunde 1 saat boyunca dogrudan konsolosluk randevu veriyor diye biliyorum. Ama o sekilde ravndevu alana daha rastlamadim. 7.80 Euro verin isiniz saglam olsun.

secomeso
    Katılımcı

Merhaba,
    Internette her idata yazani aramayin. Tufanakin da yazmis ama tekrar yazayim. Bu konularda acemisiniz anlasilan.
    0850 460 8493 nolu tel gerçek idata'nın. Burayi arasin esiniz. 7.8 Euro randevu ucreti. Konsolosluk onunde de sanirim belli gunde 1 saat boyunca dogrudan konsolosluk randevu veriyor diye biliyorum. Ama o sekilde ravndevu alana daha rastlamadim. 7.80 Euro verin isiniz saglam olsun.

Çok teşekkür ederim bilgileriniz için
    Geçen sene bir arkadaşım da alman çocuk üzerine aile birleşimi için eşini getirdi almanyaya ona danıştım böyle böyle dedim evet bizde geçen sene 400-500tl civarı bi ücret ödemiştik dedi iyice kafam karıştı valla

rustem34
    Katılımcı

Çok teşekkür ederim bilgileriniz için
    Geçen sene bir arkadaşım da alman çocuk üzerine aile birleşimi için eşini getirdi almanyaya ona danıştım böyle böyle dedim evet bizde geçen sene 400-500tl civarı bi ücret ödemiştik dedi iyice kafam karıştı valla

Merhaba demek ki onlar da araci firma oyununa denk gelmisler. Bunlara hic gerek yok. Arayin idata'yi dedigimiz gibi 7,80.-Euro karsiligi randevunuzu alin. Sonucta bu isler tamamen konsolosluk tekelinde olan isler. Sadece form doldurmaya bu kadar para vermeyin.

BombPlanted
    Katılımcı

Berlin yabancılar polisinden mail aldım biz nihai kararımızı verdik, konsolosluğa bildirdik diyor. Bu mail pazartesi geldi. Konsolosluğu arıyorum, online geldiği için bilgi daha bize ulaşmadı zaman alır diyor. Sanki devenin sırtında geliyor haber email ya email. Önceki konularımı okuyanlar bilir, ilk randevum konsoloslukla 27.12.2017deydi. 23.03.2018de tüm eksikleri tamamladım maksimum 3 aya haber vericez dediler vermediler. Berlin yabancılar polisine ulaştım burası kalabalık 4 ay sürebilir dediler. 23.07.2018de 4 ay oldu hala ne haber var ne bir şey. Öncesinde tamamlamami istedikleri eksik evrak dedikleri de turkiyedeki banka hesabinda bulunan parayı kabul etmiyorlar. Almanyadan bi garantörlük belgesi al yada banka hesabı aç dediler iyi dedik. Garantörlük belgesini çıkartamadı almanyadakiler öyle olunca bir bloke hesap açtım almanyada online transfer yaptım içine de 8600 euro kadar para koydum. Benim bu paraya erişimin yalnızca almanyaya giriş yapıp da oradaki banka şubesine gittiğimde sağlanıyor. Şimdi vaziyet şu bankaya ulaştım, diyorlar ki bize konsolosluktan alınmış bir vizem reddedildi belgesi yada vize işlemimi geri çekiyorum belgesi yolla paranı 3-4 hafta sonra geri yatiralim. Sıkıntı şu ki okul dönemi artık başlamak üzere. Eylülde okullat başlayacak ve ağustos sonuna kadar benim üniversite başvurumu tamamlamam gerekiyor. Yani diyelim ki ben üniversite başvurumu yaptım başka ülkeye kabul de edildi
    Benim yine de banka hesabımda bu parayı göstermem lazım. Şu an geri alsam pasaportumu vize işlemimi geri çeksem dahi 1 ay bekleyeceğim ki param geri yatsın hesabıma. O da ağustosun sonunu buluyor. 1 ay da vize sürecine ver en az eylül sonu. Vaktim o kadar dar ve vizeme red alacağımdan almanyadan artık o kadar eminim ki bana niye red verdikleriyle de ilgilenmiyorum. Sadece artık bi şeylere başlayayım en azından param geri yatsın falan diyorum. Günler geçiyor çünkü şaka değil 8 ay oldu ya 8 koca ay hala haber yok. Şimdi şu aşamada beklemeli miyim red verdik diye pasaportumu evraklarımı geri alana kadar yoksa gidip verin evraklarımı ben geri çekiyorum mu demeliyim. Kafam kazan oldu

secomeso
    Katılımcı

Merhaba demek ki onlar da araci firma oyununa denk gelmisler. Bunlara hic gerek yok. Arayin idata'yi dedigimiz gibi 7,80.-Euro karsiligi randevunuzu alin. Sonucta bu isler tamamen konsolosluk tekelinde olan isler. Sadece form doldurmaya bu kadar para vermeyin.

Eşim bugün tekrar aradı sizin yazdığınız no yu .. evrakları hazırladıktan sonra randevu veririz demişler. Yalnız evraklar arasında çocuğun ve benim alman kimliğim lazım yazıyor onu sizler nasıl yaptınız acaba ? Fotokopisi yeterli oluyor mu ?
    Acil bilgi verirseniz çok sevinirim

rustem34
    Katılımcı

Eşim bugün tekrar aradı sizin yazdığınız no yu .. evrakları hazırladıktan sonra randevu veririz demişler. Yalnız evraklar arasında çocuğun ve benim alman kimliğim lazım yazıyor onu sizler nasıl yaptınız acaba ? Fotokopisi yeterli oluyor mu ?
    Acil bilgi verirseniz çok sevinirim

Ben es uzerinden basvurdum. Fotokopi yeterli oldu. Size de yeterli olacaktır. Cocugun dogum belgesi gibi seyleri orjinal istiyorlar. O evraklari orijinal olmasi isteniyor sanririm…

secomeso
    Katılımcı

Ben es uzerinden basvurdum. Fotokopi yeterli oldu. Size de yeterli olacaktır. Cocugun dogum belgesi gibi seyleri orjinal istiyorlar. O evraklari orijinal olmasi isteniyor sanririm…

O zaman tamamız. Bütün evrakları orjinal aldı .. kimlikler hariç onlar fotokopi. Bugün idataya 44TL yatırdı eşim. Yarın tekrar arayıp randevuyu alıcak. İnşallah erken bir tarihe verirler 🙏🏼 Ve inşallah herşeyi doğru ayarlamışız bir sıkıntı çıkmadan gelir çabucak inşallah 🤗
    Tekrar çok teşekkür ederiz

Fatoşcancan
    Katılımcı

Merhaba ben de araniza yeni katıldım. 17.07.2018 de konsolosluğa evrakları teslim ettim. 26.07.2018de eşime mektup gitmiş 16 ayrı evrak istemişler. Bunlardan bir tanesi de benim ilk eşimden olan 10 yaşı daki oğlumun velayeti ve muvafakati bende. Pazartesi evrakalrı eşime göndercem ondan sonra kaç gün sürer meraktan çatlayacağım. Allah tüm bekleyenleri sevindirsin inşallah.

rustem34
    Katılımcı

Merhaba ben de araniza yeni katıldım. 17.07.2018 de konsolosluğa evrakları teslim ettim. 26.07.2018de eşime mektup gitmiş 16 ayrı evrak istemişler. Bunlardan bir tanesi de benim ilk eşimden olan 10 yaşı daki oğlumun velayeti ve muvafakati bende. Pazartesi evrakalrı eşime göndercem ondan sonra kaç gün sürer meraktan çatlayacağım. Allah' tüm bekleyenleri sevindirsin inşAllah'.

Merhabalar,
    Hangi eyalet ve sehirde esiniz. Ayrica siz nereden basvurdunuz?

Neden sordum derseniz; Ben de 13.07.2018'de Istanbul'dan basvurdum. Henuz ses yok.

secomeso
    Katılımcı

Eşim dün idataya parayı yatırdı, bugün de arayıp randevuyu aldı. Ağostos 10 vermişler randevuyu 😩 Benim hamile olduğumu ve biraz daha erkene yok mu randevu diye sorunca, en erken bu demiş. Konsoloslukta da belirtin eşinizin hamile olduğunu belki ordan hızlandırırlar demiş bakalım hayırlısı artık. Şu evrakları da bir verseydik içim daha rahat olucaktı sonradan bişey istemezler inşallah bu sefer iyice aksar herşey 😕

secomeso
    Katılımcı

size birşey daha sorabilirmiyim acaba .. bu aile birleşimi için form doldurulması gerekliymiş .. eşim internetten çıktısını aldı fakat üzerinde ALMAN SCHENGEN VİZESİ İÇİN BVURU FORMU yazıyor 🤷🏻‍♀️ Bence bu yanlış form bilen var mı ve/veya ALMAN ÇOCUK ÜZERİ AİLE BİRLEŞİMİ için başvuru formunu nasıl ve nerden bulabilirim ? İnterneti taradım ama bulamadım. Randevumuz 10 ağostos inşallah

BombPlanted
    Katılımcı

7 aylık bekleme sürecinin sonunda red aldım. Red sebebi olarak da almanca öğrenmek için almanyaya gelmene gerek yok türkiyede almanca öğrenebilirsin demişler. Vize bekleyenlere iyi şanslar dileyeyim herkesin gönlüne göre olsun.

yigit1987
    Katılımcı

Merhaba foruma yeni katildim.18.07.2018 de aile birlesimi vizesi icin istanbul konsolosluguna evraklarimi teslim ettim.14 gündür malesef mektup bile gitmedi.eşim türk vatandaşı.kismetse profil fotografimda görmüş oldugunuz oğlumla beraber münihe gidecegiz :)bekleyen herkesin Allah' yardımcısı olsun.umarim biran önce herkes eşine kavuşur.

rustem34
    Katılımcı

size birşey daha sorabilirmiyim acaba .. bu aile birleşimi için form doldurulması gerekliymiş .. eşim internetten çıktısını aldı fakat üzerinde ALMAN SCHENGEN VİZESİ İÇİN BVURU FORMU yazıyor 🤷🏻‍♀️ Bence bu yanlış form bilen var mı ve/veya ALMAN ÇOCUK ÜZERİ AİLE BİRLEŞİMİ için başvuru formunu nasıl ve nerden bulabilirim ? İnterneti taradım ama bulamadım. Randevumuz 10 ağostos inşAllah'

Merhabalar,
    Almanya konsolosluk sitesinde hersey yazıyor. Bu kadar zorlanmamanız gerek. Aşağıda link verdim. Bu formu doldurması gerek. Ayrıca bu formu idata da email adresinize gonderiyor…

https://tuerkei.diplo.de/blob/1794526/3c0a23b7564001774657feb0b2a3939c/91-antrag-auf-nationale-visa-und-belehrung-dt-tr-data.pdf

15 yanıt görüntüleniyor - 946 ile 960 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.