2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Feneristt
    Katılımcı

Evet itiraz ettik daha doğrusu avukat etti. Mail atmış henüz cvp gelmemiş. Bilmiyorum ki ya ne yapabiliriz. Okadar bekletmek yerine niye baştan söylemiyolar gerkeni yaparız demi. Tamam diyolar 8 ay boyunca ve red veriyolar.inşAllah' olumlu yanıt alırız. Varmı bi önerin

İnşallah olumlu yanıtlanır , maalesef bilgim yok bu konularda

mesutcamur
    Katılımcı

Merhaba,

Eşimden herhangi bir belge istenmedi, A1 sertifikam yok ve hiç sormadılar, 30 Mayıs’ta evrakları teslim ettim 4 Temmuz’da yabancılar bürosuna ulaşmış, onlara ulaştıktan sonra mail atıp çocukların okul durumu sebebiyle işlemi hızlandırmalarını rica ettim. 16 Temmuz’da tekrar mail atmıştık, o mail üzerinden aynı gün geri dönüş yaptılar işleminiz onaylandı başvuru yaptığınız konsolosluğa onay bilginiz verildi diye. Çocuk üzerinden başvuru olduğu için daha hızlı geri dönüş aldık. Eşimin ev kontratı ya da işi de yok. Herhalde buradaki en şanslı kişiler çocuk üzerinden başvuru yapanlar. Umarım siz de en kısa sürede vizenize kavuşursunuz. Sormak istediğiniz bir şey olursa seve seve yardımcı olmaya çalışırım.

sorularimin bir coguna cevap verdigibiz icin tesekkur ederim yani yolunuzda basarilar ve huzurlu bir hayat dilerim

mercanx
    Katılımcı

Fenerist kardeş tebrik ederim gözün aydın çok sevindim vallahi 😊yolculuk ne zaman inşallah😊

secomeso
    Katılımcı

Randevuyu nerden alıyorsunuz ?
    Ben şuan kızımla önden almanyaya geldim eşim ankarada işlemleri yapıcak. Şuan oturumum dedem gilin evinde gözüküyor kira sözleşmesi işsizlik maaşı yok eşim yinede başvuruda bulunabilir mi ?
    Konsolosluğun hangi bölümünden randevu alınması lazım ?

secomeso
    Katılımcı

Bende alman coxuk uzeri yapacagim sizin durumunuz nedir?

Ben ve kızım alman vatandaşıyız ve 2. Çocağa hamileyim eşimle almanyaya yerleşmeye karar verdik çocuklar açıcından en iyisi bu olacağı için. 1 ay önce almanyaya geldim kızımla. Eşim henüz ankarada radan başvurusunu yapıcak ama nereden randevu alıcak bilmiyorum konsolosluk sayfasında sadece normal aile birleşimi için randevu buldum ve pasaport işlemleri vs yazıyor ama çocuk üzerine aile birleşimini bulamadım

suluboya
    Katılımcı

Ben ve kızım alman vatandaşıyız ve 2. Çocağa hamileyim eşimle almanyaya yerleşmeye karar verdik çocuklar açıcından en iyisi bu olacağı için. 1 ay önce almanyaya geldim kızımla. Eşim henüz ankarada radan başvurusunu yapıcak ama nereden randevu alıcak bilmiyorum konsolosluk sayfasında sadece normal aile birleşimi için randevu buldum ve pasaport işlemleri vs yazıyor ama çocuk üzerine aile birleşimini bulamadım

Randevular idata sirketinden aliniyor.
    Idata.com.tr
    Viel glück

secomeso
    Katılımcı

Randevular idata sirketinden aliniyor.
    Idata.com.tr
    Viel glück

Çok sağolun :)
    Herhang bir ücreti var mı bu kurumun ?

Feneristt
    Katılımcı

Çok sağolun :)
    Herhang bir ücreti var mı bu kurumun ?

40 tl civarı karttan çekim yapıyorlar

Feneristt
    Katılımcı

Fenerist kardeş tebrik ederim gözün aydın çok sevindim vAllah'i 😊yolculuk ne zaman inşAllah'😊

teşekkür ederim mercan kardeş , kısmetse haftaya 😊 sen ne yaptın alıştın mı  😉

secomeso
    Katılımcı

40 tl civarı karttan çekim yapıyorlar

Oradan randevu aldıktan sonra mı konsolosluğa gidiliyor yoksa konsolosluk bir işi olmuyor mu ?

Feneristt
    Katılımcı

Oradan randevu aldıktan sonra mı konsolosluğa gidiliyor yoksa konsolosluk bir işi olmuyor mu ?

Randevuyu iadata yı arıyarak alıyorsun , pasaport numarasını filan istiyorlar söylüyorsun ücretini kredi kartından çekiyorlar sonrada sana bir randevu günü veriyorlar o gğn gidip konsoloslukta başvurunuzu yapıyorsunuz

Nesibi
    Katılımcı

ben evliyim suanda ikametgahim falan almanyada aile birlesimi icin vize bekliyorum. Turkiyede doktora gitmek icin ne yapmam gerekiyor? bana yardimci olabilirmisiniz? Suanda sigortasiz gozukuyorum baya bir maliyetli oluyor. Bu durumu cozmem icin ne yapmam gerekli?

Tufanakın
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar benim eşim ve cocuklarim alman vatandaşı ve almanyada yasıyorlar. 23.5.2018 tarihinde cocuklu aile birlesimine başvurdum. O tarihten beri hiçbir haber bilgi mektup gelmedi. Konsoloslugu aradigimda 3 ay dolmadan bilgi veremeyiz dediler. Almanyadaki yabancilar polisine de hicbir sekilde ulasamiyoruz malesef. Burdaki tecrübeli arkadaşlar yapabilecegimiz bisey varmidir acaba? Yardimci olursaniz sevinirim.

Feneristt
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar benim eşim ve cocuklarim alman vatandaşı ve almanyada yasıyorlar. 23.5.2018 tarihinde cocuklu aile birlesimine başvurdum. O tarihten beri hiçbir haber bilgi mektup gelmedi. Konsoloslugu aradigimda 3 ay dolmadan bilgi veremeyiz dediler. Almanyadaki yabancilar polisine de hicbir sekilde ulasamiyoruz malesef. Burdaki tecrübeli arkadaşlar yapabilecegimiz bisey varmidir acaba? Yardimci olursaniz sevinirim.

Bu günlerde vizeniz gelebilir , yabancılar şubesi bazen belge talep etmeden onayı verebiliyor , biraz dsha sabredin…

secomeso
    Katılımcı

Randevuyu iadata yı arıyarak alıyorsun , pasaport numarasını filan istiyorlar söylüyorsun ücretini kredi kartından çekiyorlar sonrada sana bir randevu günü veriyorlar o gğn gidip konsoloslukta başvurunuzu yapıyorsunuz

MRhaba eşim bugün aramış idatayı randevu vermiş fakat bugün içerisinde 550TL para yatırması gerekliymiş ben anlamadım tam. Biz idata ya mecburmuyuz yani normal konsolosluktan ramdevu alamzmıyız ?

15 yanıt görüntüleniyor - 931 ile 945 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.