2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

DenizKaya
    Katılımcı

ev ıcın kıra sozlesmesı gerekecek sızın yaomanız gereken 1156 euro alıyorsa 800 size kalacak sekılde 356 euro ıle annesıgıl arasında bır sozlesme yapsınlar hıc bır sıkıntı cıkmaz o sekılde buyuk ıhtımal alırsınız vızeyı. iş suresı bıtmeye yakın degılse basvuru anınızda buda bı sorun teskıl etmıcektır.

Cvbiniz icin cok sagolun. Ben yanlis anlattim kusura bakmayin. Esimin ailesinin 2 katli evi var bir katini esime vermisler ailesi arasinda sözlesmeside var.  Peki ne kadar is süresi bitmeye yakin sorun ola bilir örnegin 3 ay mi 1 ay mi bilginiz var mi?
    Birde baska hangi belgeleri isterler türk vatandasindan? Simdiden cok sagolun

mesutcamur
    Katılımcı

Cvbiniz icin cok sagolun. Ben yanlis anlattim kusura bakmayin. Esimin ailesinin 2 katli evi var bir katini esime vermisler ailesi arasinda sözlesmeside var.  Peki ne kadar is süresi bitmeye yakin sorun ola bilir örnegin 3 ay mi 1 ay mi bilginiz var mi?
    Birde baska hangi belgeleri isterler türk vatandasindan? Simdiden cok sagolun

Yani ortalama 5-6 ay daha olsun sozlesmenin bitmesine. Esinizden yabancilar polisi ikametgahini ev kira sozlesmesini ve maas bordrosunu isticek son 3 aya ait diger isticegi seyler fotokobi kimlik pasaport fotokobisi falan

DenizKaya
    Katılımcı

Cok sagol kardesim. Bizimkide heyecan benim önümde daha 3 aylik almanca kursu sonra sinav var esimin is sözlesmesi seneye hazirana kadar gecerli diye siktik canimizi sayenizde biraz ferahladik :)

Feneristt
    Katılımcı

Cok sagol kardesim. Bizimkide heyecan benim önümde daha 3 aylik almanca kursu sonra sinav var esimin is sözlesmesi seneye hazirana kadar gecerli diye siktik canimizi sayenizde biraz ferahladik :)

neden 3 ay ki ? Ankara özel kurslar var 20 günde sınavı geçecek kadar hazırlıyorlar

mesutcamur
    Katılımcı

Eger acele etmek istiyorsaniz kisa kurslar var katilabilirsiniz ama aceleniz yoksa uzun solukluya gidin en azinda  almanyada gidecegibiz kurstta sikinti cekmezsjniz. Bende 2013 de alman es uzeri aile birlesimi yapmistim bazi sebeplerden donduk tekrar alman xoxuk uzeri aile birlesimi yapacagim kismetse

DenizKaya
    Katılımcı

Eger acele etmek istiyorsaniz kisa kurslar var katilabilirsiniz ama aceleniz yoksa uzun solukluya gidin en azinda  almanyada gidecegibiz kurstta sikinti cekmezsjniz. Bende 2013 de alman es uzeri aile birlesimi yapmistim bazi sebeplerden donduk tekrar alman xoxuk uzeri aile birlesimi yapacagim kismetse

Bende bu yüzden uzun soluklu kursu tercih ettim esimede öyle demisler zaten öyle zorluk gelmez diye. Acelemiz yok 5 yil nisanli kaldik öyle evlendik bir 3 ayda bekleriz  :)
    Sizin neden olmadi 6 yildir acaba sora bilir miyim ? Esiniz türk vatandasi mi?

mesut3333
    Katılımcı

Bende bu yüzden uzun soluklu kursu tercih ettim esimede öyle demisler zaten öyle zorluk gelmez diye. Acelemiz yok 5 yil nisanli kaldik öyle evlendik bir 3 ayda bekleriz  :)
    Sizin neden olmadi 6 yildir acaba sora bilir miyim ? Esiniz türk vatandasi mi?

yo benım kı oldu alman vatansaydı esım almanyaya gıttım ozel sebeplerden gerı donus yaptık oturumum bıttı trekrar yapacagız

BombPlanted
    Katılımcı

Başımdan aşağı kaynar sular döküldü.. Vize sürecimin 3 ayı aştığını yazmıştım burada daha önce, berlinde dil kursuna gitmek istiyorum. Başvurumu da bu yönde yaptım, aradığımda konsolosluk ve mail attığımda yabancılar polisi de evrakların berlinde işlemde olduğunu söylemişti. Bugün bir tanıdık vasıtasıyla yabancılar polisinden durumu sordurunca öğreniyoruz ki evraklarım gottingen'e gitmiş. Berline hiç gelmemiş. Daha bu evraklar berline gidecek de 4 ay da işlemler sürecek. Bu nasıl iştir? Bana yanlış bilgi veren memura mı yanayım, geçen aylarıma mı? İşlemde denilip işleme alınmayan ellerinde dahi olmayan evraklarıma mı.. Ne yapacağımı şaşırmış haldeyim

meanfant
    Katılımcı

arkadaslar vizem cikti  halayy:) halayy:)

vergassola
    Katılımcı

arkadaslar vizem cikti  halayy:) halayy:)

Hayırlı olsun, gözün aydın, evrak teslim tarihin ne zamandı? Hangi şehire gidiyorsun?

meanfant
    Katılımcı

Hayırlı olsun, gözün aydın, evrak teslim tarihin ne zamandı? Hangi şehire gidiyorsun?

coook tesekkurler  dance:) ben berline gidiyorum ancak onaylayan sehir kassel esimin ilk ikametgahi orada diye.
    23.05 istanbuldan ilk randevu
    04.06 evraklarim almanyaya ulasmis
    05.07 esimden istenen evraklari esim teslim etti ve oradan onaylandigi soylendi
    09.07 vizem cikmis bugun 11.07 vizem ulasri

Memleket
    Katılımcı

Esime de 4.7 almanyadan onaylandigina dair mektup gelmis ama izmirden hala vizemi bekliyorum. Antalyadayim.insallah bizlerin de gelir hayirisiyla

meanfant
    Katılımcı

Insallah herkesin en yakin zamanda cikar.

Baska bir sorum var; Istanbulda a1 sertifikamin asli alindi ve geri iadesi olmadi. Geri almak icin mail attim ancak bu durumu yasamis baska biri varsa bilgilendirebilir mi?

Feneristt
    Katılımcı

Arkadaşlar vizem ne zaman gelir sizce bir hafta sonra üçüncü ay dolmuş olucak , bıktım usandım artık 😞

Izmirli84
    Katılımcı

Merhaba,

6 Haziranda Esim Istanbuldan Vize icin basvuru yapti, bugün yabancilar dairesinden bana mektup geldi.
    Benden Kira sözlesmesi istiyorlar fakat ailemin yaninda oturdugum icin ve kira ödemedigim icin kira sözlemem yok.
    Formaliteden bir kira sözlemesi yapmak mantikli olabilirmi?
    Bana 10.08 kadar evraklari yabancilar dairesine teslim etmek icin süre vermisler. ben fakat haftaya Carsamba evraklari teslim edicem.
    Iki haftaya kadar Esime Pasaport gelirmi acaba?

Simdiden tesekkürler.

15 yanıt görüntüleniyor - 901 ile 915 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.