2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

josef01
    Katılımcı

Arkadaşlar öncelikle herkese Allah sabır versin. 30.01.2018 de başvurumu ankara üzerinden gerçekleştirdim evraklarımın ne zaman ulaştığı hakkında bir bilgi vermediler ama 20 şubat civarı eşim yabancılar polisini aradığında bir iki evrak istemişler (oturacağımız yer ve sağlık sigortası) onları yollamıştık, bugün sabah eşime gelen mail ile uyandık evraklarım ulaşmış üstleriyle görüştükten sonra kargoya verdiğini ankaraya yolladıklarını bir sonraki görüşmenin eşinizle birlikte olacagını dile getirmişler anlayacagınız aşağı yukarı 1 aylık süreçte almış olacağız vizeyi bazı arkadaşlara yoğunluktan dolayı hala evrak ulaşmadığını dile getiriyorlar lakin ankara 1 günde yolluyor biraz yabancılar polisini taciz etmek gerekiyormuş anlamış olduk  tickoff:) tekrardan herkese Allah sabır versin bize de kapılar açıldı çok şükür  dance:) dance:)

josef01
    Katılımcı

Herkese merhaba,
    öncelikle ne güzel yermis burasi  :) hersey yazilmis anlatilmis, 3 gündür cikamiyorum forumdan.. sagolun. ben de nisan ayi itibariyle sürece baslayacagim. biraz uzun oldu galiba ama, neyse..

3 yildir birlikte oldugum alman vatandasi kiz arkadasimla nisan ikinci hafta evlenecegiz. ve ardindan almanya  aile birlesimi vizesi(familienzusammenführung) icin islemlere baslayacagim. 
    su an Berlin'deyim. dil kursu icin 90 gün turist vizesiyle 1 Ocak 2018'de geldim 30 Mart 2018'de dönüyorum. Türkiye'de 6 ay boyunca a1, a2 ve b1 kurslari aldim. bir yandan da turist olarak 2 kere iki hafta süreyle berlin'e girip ciktim. simdi de b1 kursunu tekrar aldim burada ve mart sonunda bitiyor. kalan bir ayimda da b2.1'i bitirip dönecegim istanbula 30 mart'ta. Ardindan esas sürec basliyor.

Istanbul'da önce a1 dil sinavina girip  belgeyi alacagim. su an berlin'de yapmak istedim ama burada maalesef sadece goethe sinav yapiyor o da 3 ayda bir, ona yetisemiyorum. istanbul'da ösd'den alacagim, nisan ilk haftadan sonra sinavlar var. sonra vize icin istenen belgeleri toplayip, istenmemesine ragmen eski pasaportumu, diplomami, hatta bulursam dogum belgemi bile ekleyerek vize icin basvuracagim. Forumlarda 15 kisiden birinden mutlaka basvuru sonrasinda eksik belge olarak istemisler. Su an kiz arkadasimin belgelerini de topluyoruz. kira kontrati, 3 aylik maas bordrosu, dogum belgesi, kimlik fotokopisi ve saglik sigortasi. istenilen belgelerde kimlik fotokopisi veya pasaport diyor. esimin pasaportu yok, yenisini almak da burada 2 hafta kadar sürüyor, kimlik yeterli mi yoksa pasaport isine de girsek mi bilemedim. istanbul'da nikah sonrasi ilk is nüfus müdürlügünden “Uluslararasi evlenme belgesi” alacagim. bunun sisteme dusmesi icin ne kadar beklemem gerekir bilemiyorum ancak bir haftayi gecmeyecegini düsünüyorum.Nisan sonuna gelmeden belgeleri teslim edecegim konsolosluga. umarim hayirlisi olur.
    herkese sevgiler

hocam sizin almanca bilginiz hali hazırda yeterliyse A1 sertifikasını almanıza gerek yok diye biliyorum çünkü biz 5 kişi konsolosluktan başvuru yaptık hiç birimizin sertifikasını almadılar ve ayrıca konsoloslugun sitesinde de yeterli oldugunu düşünüyorsan almana gerek yok hatta konsolosluğun sitesinde şöyle bir madde var;

Aşağıda belirtilen istisnai durumlarda A1-Sertifikası ibraz zorunluluğu bulunmamaktadır:
    o Almanca dil bilgisine sahip olduğunuz belirgin ise (başvuru esnasında Almancanızın
    Vize Bölümü’nde fark edilecek biçimde olması)

Haberiniz olsun da boşa gitmesin paranız ve vaktiniz iyi günler..

Goku
    Katılımcı

offoff:) merhaba arkadaşlar benimde uzunca ve sinir edici olaylarım oldu.Almanyaya vizeyle gittim ve geri dönmedim yani kaçak olarak yaşadım 2 yıla yakın(kaçak olacaksanız eğer asla vizeyle girdiğiniz ülkede olmayın başka ülkeler üzeri gidin) bu süreçte eşimle tanıştım evlendik tabiki kaçak olduğum için toplanma merkezine gittim geçici izinle yasallaştım ikamet yaptırdım evlilik için müracata gitmek gerek ama pasaportumdakı tarih geçtiği için risk alıp gitmedim eşim bir bahane buldu azul kampta gelemedi diye ordaki memurda insaflıymış bir şekilde pasaportun tarihinede bakmadan(yani vize süresine) evlilik için tarih verildi ve evlendik olduda bitti maşallah. Bundan sonrakı süreç bana verilen geçici oturum tarihinde ülkeden çıkmam konusunda bundan sonra mağduriyetim başlıyor                                                  avukatımın yanlış yönlendirmeleri sonunda evlendikten sonra yine ilk giriş yerine yani toplanma merkezine gidip oturum için başvurdum(mecburen gitmek zorundasınız) avukatıma onca söylemem rağmen iltica ettirmedi bu işi ben normal halledecem dedi              burda bir dip not düşeyim evlenmeden önce iltica etmem lazımdı ve evlendikten sonrada ilticamı geri çekmem lazımdı.Ama buna rağmen avukat beni bile bile ateşe attı terk etmem için tarih verdi memur ve avukat inatla gitme anlaşacam dedi gitme günüm geldi avukat hala işime yarar bir hareket ve savunma yapmamıştı eşim araya girip bana bakan memuru arayıp rica minnet 1 ay daha süre aldı ve anlaştık bu süre sonunda çıkış yapmayı. Anlıyacağınız eşim çok uğraştı koşturdu ha bu arada avukatı arıyoruz ulaşamıyoruz randevu istiyoruz sacma sapan tarihler veriyor buluşmak istiyoruz hep meşgul beni ortada bıraktı ilgilenmedi. Bittimi bitmedi çok detayada girmiyorum havalimanına gittim türkiyeye dönüş için çıkış bölümüne girdim ordaki memur çekti beni köşeye eşimi çağırttım tabikide vizemin süresi 2 yıl geçmiş nerdesin diyor bunca zaman biz tabiki yok döndüm sonra kaçak girdim vs vs bir sürü hikayele uğraştım eşim konuştu etti ama bana dava açtılar tabi şuan davayla ilgili bir gelişme yok olmazda umarım . Neyse öyle böyle türkiyeye geldim a1 sınavı girdim 8ocakta kağıtlarımı hallettim 2nci gidişimdi bu tarih tabiki eksik evrak vardı ve eşinizle ilgili her soruyu soruyorlar bir bilgi daha vereyim bütün kağıtlarınız yeni olsun eşinizin almanyadaki kağıtları özellikle yeni olsun çok sorun cıkıyor. Bittimi bitmedi eşime belli bir süre sonra mektup geldi tam aklımda değil ama anmeldung,alman vatandaşlığı kagıtları vs bir şeyler istediler bir kere gitti kağıtları verdi başka kağıt istediler doğum kaydı kagıdını konsolosluktan  onuda verdi bu sefer hop yerime bakan memur yanlış istemiş alman vatandaşlığına geçiş kağıdı istediler yani çifte vatandaş olmadığını yeni güncel kağıtla kanıtla diye eşim alman vatandaşı oturduğu evde uzuncadır oturuyor iş filan herşey var sorun yok buna rağmen baya zorladılar herşeyi bitirdik 22.02 de bakalım haber bekliyoruz unuttuğum şeylerde olabilir eşim yazsa daha detaylı uzun yazardı ben zorluk çektim yol gösteren pek olmadı hep olduktan sonra anca akıl veren ben  .
    Yani bütün evraklarınız hazırda olsa aynı yılın 6 ayı geçmemiş kağıdı olsun 2 tarafında birde eşiniz orda ilgilensin peşine koştursun daha çok ilgilenirler bekliyorum bakalım ne zaman gelecek haber şimdiden hepimize hayırlı haberler diliyorum sorusu olan varsa sıkıntısı bildiğim kadarıyla deneyimlerimden yardımcı olmak isterim.

çok önemli not a1 kursuna gidip boşuna para verdim biraz almanca bilginiz varsa gothenin sitesine girip ordaki çalışma şekline bakın internetten youteben yardımla para vermeden kursa hazırlanıp geçebilirsiniz boşuna verdiğim paradan sonra pişmanda olsam evde yapabilecek kendine güvenen varsa öyle yapsın

Alanyatolga
    Katılımcı

Arkadaşlar öncelikle herkese Allah sabır versin. 30.01.2018 de başvurumu ankara üzerinden gerçekleştirdim evraklarımın ne zaman ulaştığı hakkında bir bilgi vermediler ama 20 şubat civarı eşim yabancılar polisini aradığında bir iki evrak istemişler (oturacağımız yer ve sağlık sigortası) onları yollamıştık, bugün sabah eşime gelen mail ile uyandık evraklarım ulaşmış üstleriyle görüştükten sonra kargoya verdiğini ankaraya yolladıklarını bir sonraki görüşmenin eşinizle birlikte olacagını dile getirmişler anlayacagınız aşağı yukarı 1 aylık süreçte almış olacağız vizeyi bazı arkadaşlara yoğunluktan dolayı hala evrak ulaşmadığını dile getiriyorlar lakin ankara 1 günde yolluyor biraz yabancılar polisini taciz etmek gerekiyormuş anlamış olduk  tickoff:) tekrardan herkese Allah sabır versin bize de kapılar açıldı çok şükür  dance:) dance:)

Eşiniz alman vatandaşımı

KaLpSiz
    Katılımcı

Goko kardesim keske bana ulassaydin zamaninda yardimci olurdum. Bende o yollardan gectim bu sitede iltica vs konularla alakali yazilarimda oldu. Bana da turkiyeye donup aile birlesimi vizesi yapicaksin dediler gitmedim cocugum oldu oyle oturum aldim. Insallah senin vizende en kisa zamanda gelir

Goku
    Katılımcı

:( kaplsiz arkadaşım bende siteyi yeni keşfettim ben bir hata yaptım başkaları da yanmasın zaman kaybına uğramasın canları sıkılmasın dedim herşeyde bir hayır vardır yeni arkadaşlar okur inşallah mağdur olmazlar

Goku
    Katılımcı

quote author=josef01 link=topic=23597.msg251844#msg251844 date=1519729805]
    hocam sizin almanca bilginiz hali hazırda yeterliyse A1 sertifikasını almanıza gerek yok diye biliyorum çünkü biz 5 kişi konsolosluktan başvuru yaptık hiç birimizin sertifikasını almadılar ve ayrıca konsoloslugun sitesinde de yeterli oldugunu düşünüyorsan almana gerek yok hatta konsolosluğun sitesinde şöyle bir madde var;

Aşağıda belirtilen istisnai durumlarda A1-Sertifikası ibraz zorunluluğu bulunmamaktadır:
    o Almanca dil bilgisine sahip olduğunuz belirgin ise (başvuru esnasında Almancanızın
    Vize Bölümü’nde fark edilecek biçimde olması)

Haberiniz olsun da boşa gitmesin paranız ve vaktiniz iyi günler..

Merhaba ne kadar bilginiz olursa olsun istanbulda verdiğimde bilgin varmı diye sormadılar belgeyi kesin istediler vize başvurusu biterkende almanca sorular sordular 4 tane o kadar yani belgeyi kesin istiyorlar senden nasil istemediler şaştım

Melekdly
    Katılımcı

Merhaba Arkadaşlar,
    Ben 09.01.2018 tarihinde istanbuldan başvuru yaptım orada sorduğumda vizeler genelde 8-12 hafta arası geliyor dendi. Gideceğim yer Köln 53 gün oldu hala ses yok. Eşim günlerce aradı gitti, en son altı aya kadar sürebilir demiş çalışan bayan? Benimle aynı durumu yaşayan var mıdır?

Alanyatolga
    Katılımcı

Merhaba Arkadaşlar,
    Ben 09.01.2018 tarihinde istanbuldan başvuru yaptım orada sorduğumda vizeler genelde 8-12 hafta arası geliyor dendi. Gideceğim yer Köln 53 gün oldu hala ses yok. Eşim günlerce aradı gitti, en son altı aya kadar sürebilir demiş çalışan bayan? Benimle aynı durumu yaşayan var mıdır?

Eşinize mektup gitmişmi ve eşiniz alman vatandaşımı

Melekdly
    Katılımcı

Eşinize mektup gitmişmi ve eşiniz alman vatandaşımı

Eşim alman vatandaşı mektup henüz gitmedi:/

Ezggg
    Katılımcı

[/quote
    Merhaba Facebook da Aile birlesimi gruplarinda hep görüyorum köln sanirim böyleymis esiniz yabancilar dairesiyle görüsse

Melekdly
    Katılımcı

[/quote
    Merhaba Facebook da Aile birlesimi gruplarinda hep görüyorum köln sanirim böyleymis esiniz yabancilar dairesiyle görüsse

Merhaba ezgi gitti iki kez ama çok ileri gidemiyorsun maalesef beklemekten başka şansımız yok ama altı ay olabilir denilince çok moralim bozuldu:/ acaba başka birilerine de aynı şey söylenmiş mi diye merak ettim.

Ezggg
    Katılımcı

Merhaba ezgi gitti iki kez ama çok ileri gidemiyorsun maalesef beklemekten başka şansımız yok ama altı ay olabilir denilince çok moralim bozuldu:/ acaba başka birilerine de aynı şey söylenmiş mi diye merak ettim.
    [/
    Benim Facebook da gördügüm kadariyla kölne bekleyenlerin hepsi uzun bir spreche cikmis.. Beklemekten baska care Yok bizimde esimin isi Süresiz olmadigi icin bunu sorun ettiler suan sadece isinden Haber almayi bekliyoruz baska türlü onay vermeyecekler..

Melekdly
    Katılımcı

[/
    Benim Facebook da gördügüm kadariyla kölne bekleyenlerin hepsi uzun bir spreche cikmis.. Beklemekten baska care Yok bizimde esimin isi Süresiz olmadigi icin bunu sorun ettiler suan sadece isinden Haber almayi bekliyoruz baska türlü onay vermeyecekler..
    Sen de köln e mi gideceksin? Allah yardımcın olsun inş en kısa sürede alırsın vizeni eşine kavuşursun tam bir işkence başka birşey değil!

Alanyatolga
    Katılımcı

90 güne kadar sürebiliyo malasef

15 yanıt görüntüleniyor - 76 ile 90 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.