2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Feneristt
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar bu gün aradık yabancılar şubesini burası yoğun iki üç hafta içinde birdilriz demişler , son evrak teslimin haziranın başında yapmıştık , sizce 3 ay içinde bildirirler mi izmire , 2 ay 14 gün oldu ?

meanfant
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar bu gün aradık yabancılar şubesini burası yoğun iki üç hafta içinde birdilriz demişler , son evrak teslimin haziranın başında yapmıştık , sizce 3 ay içinde bildirirler mi izmire , 2 ay 14 gün oldu ?

Siz nereye gideceksiniz?

Feneristt
    Katılımcı

Siz nereye gideceksiniz?

Bochum , çok yoğunmuş üniversite bölgesiymiş

Feneristt
    Katılımcı

Kadın doğrum tarihi mi sorup bakmış iki ile üç hafta içinde tamamlarız demiş acaba üç ayı dolmadan işlemeleri bitirmeyi planlayaraktan mı iki üç hafta demiş

sch.burak
    Katılımcı

Başvuru tarihim 21 Haziran 2018  Ankara konsolosluğundan başvurdum. Evraklarım Almanyaya gitmiş midir , Eşime ne zaman mektup gider ?

meanfant
    Katılımcı

Başvuru tarihim 21 Haziran 2018  Ankara konsolosluğundan başvurdum. Evraklarım Almanyaya gitmiş midir , Eşime ne zaman mektup gider ?

2 haftada gidiyor genelde evraklar. eşinize mektubun gidip gitmeyeceği kesin değil.

mesut3333
    Katılımcı

Selam arkadaşlar bende sizin gibi vizemi bekliyordum nihayet vizem geldi.  halayy:) Darısı bekleyenlere.
    05.12.2017 tarihinde İzmir de başvuruda bulundum çocuk üzerinden aile birleşimine tüm evraklarımı eksiksiZ verdim. 12.01.2017 yabancılar dairesi eşimi aradı imzalaması gereken bir kağıt varmış diye. O kağıtta başka çocuğum yok vs gibi saçma sapan şeyler yazıyordu ve ikametgahım içinde bir evrak vermişler imzalamak için eşimin ailesi. Eşim 15.01.2018 de imzayı attı. Kadın vizeniz onaylanırsa bugün yarın haber veririm demişti. Aynı gün aradılar vizeniz onaylandı diye. 17.01.2018 pasaportum elime ulaştı 27.01.2017 kısmet olurda oraya gidecenm 29/01/2018 e yabancılar dairesi randevu vermiş eşime ikametgahımı yapabilmem için. İnan’ın beklemek çok zor Allah' yar ve yardımcınız olsun benim biraz kısa sürdü bölge bölge değişiyor.

bende alman cocuk uzerı aıle bırlesımı yapacagım daha once almayada es uzerı yapmıstım ama tr donmek zorunda kaldık.
    esım ve cocuk onden gıdecek ve ben basvuruda bulunacagım. esden iş gelir belgesı falan ıstıyorlar mı acaba

meanfant
    Katılımcı

arkadaşlar çok acil bilgisi olan var mı!?!?

Benden eşimin anmeldungunu bir ay içinde konsolosluğa götürmemi istediler. Ancak orijinal belge diye belirtilmedi, bu durumda eşim bana scan olarak maille yolladı. Kopyayı kabul ederler mi? :'(

Feneristt
    Katılımcı

bende alman cocuk uzerı aıle bırlesımı yapacagım daha once almayada es uzerı yapmıstım ama tr donmek zorunda kaldık.
    esım ve cocuk onden gıdecek ve ben basvuruda bulunacagım. esden iş gelir belgesı falan ıstıyorlar mı acaba

İstemezler ama eşinizinin  orda ikametgah kağıdı olmalı , dil de şart değil

Feneristt
    Katılımcı

arkadaşlar çok acil bilgisi olan var mı!?!?

Benden eşimin anmeldungunu bir ay içinde konsolosluğa götürmemi istediler. Ancak orijinal belge diye belirtilmedi, bu durumda eşim bana scan olarak maille yolladı. Kopyayı kabul ederler mi? :'(

Takip numaranla birlikte sende direk email atsan konsolosa olmaz mı ammeldungu

meanfant
    Katılımcı

Takip numaranla birlikte sende direk email atsan konsolosa olmaz mı ammeldungu

Konsolosluğa iki tane kopya götürdüm güvenliğe teslim ettim, güvenlik çok önemli bir belge olmadığını söyledi yani orijinali yerine geçer diye düşünüyorum. Ama yine de konsolosluğa da mail olarak attım orjinalini scan edilmiş halini. Umarım bir sorun çıkmaz artık..

Feneristt
    Katılımcı

Konsolosluğa iki tane kopya götürdüm güvenliğe teslim ettim, güvenlik çok önemli bir belge olmadığını söyledi yani orijinali yerine geçer diye düşünüyorum. Ama yine de konsolosluğa da mail olarak attım orjinalini scan edilmiş halini. Umarım bir sorun çıkmaz artık..

sorun çıkmaz

sch.burak
    Katılımcı

2 haftada gidiyor genelde evraklar. eşinize mektubun gidip gitmeyeceği kesin değil.

Teşekkür ederim 🙂 Peki peki evrakların gidip gitmediğini nasıl öğrenebilirim bi de eşime mektup gideceği nasıl kesin değil o neye bağlı

Feneristt
    Katılımcı

Teşekkür ederim 🙂 Peki peki evrakların gidip gitmediğini nasıl öğrenebilirim bi de eşime mektup gideceği nasıl kesin değil o neye bağlı

eşiniz size verilen takip numarasıyla yabancılar şubesine telefondan arayıp veya bizzat giderek öğrenebilir , eşiniz alman vatandaşıysa bazen yabancılar şubesi mektup göndermeden onaylayabiliyor, nereye gidicektiniz ?

sch.burak
    Katılımcı

eşiniz size verilen takip numarasıyla yabancılar şubesine telefondan arayıp veya bizzat giderek öğrenebilir , eşiniz alman vatandaşıysa bazen yabancılar şubesi mektup göndermeden onaylayabiliyor, nereye gidicektiniz ?

Anladım, eşim Türk vatandaşı gideceğim yer Köln nasip olursa inşallah bakalım

15 yanıt görüntüleniyor - 871 ile 885 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.