2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Feneristt
    Katılımcı

Merhaba. Cocuk üzerinden degil. Cocuk Türkiye'de Biz turkiyedeyiz çünkü.esim almanyada.Çocuk almanyadaysa cocuk üzerinden oluyo diye biliyorum basvuru. Yanlışım varsa düzeltin lütfen. Hayır çocuk turk vatandaşı. Bende eşim de turk vatandaşıyız. Ev maas herşey istedikleri gibi ve tamam problem yok herşey tamam eksik hicbiseyiniz yok hatta onayınızı verdik demislerdi. Şimdi maaşa bahane buldular ama eşimi ne arayarak nede mektupla bilgilendirmediler eksiğiniz var vs. diye ki zaten hesaplamaları baştan yapmışlardı ve yeterli demislerdi. Hatta ordaki memur zaten gelince çocuğunuz da para alcak fazlasıyla yeterli demiş eşime

ben o açmadan gönderin dedikleri mektubu kaybettikleri düşünüyorum , yeniden itiraz edrsiniz bence hızlı bir şekilde hal olur işiniz

r2505s
    Katılımcı

Merhaba tesekkur edeim. Evet esim Türk vatandaşı. Pasaporta herhangi bi islem yapılmamış damga vs. Ama yaninda iki tane kağıt var. Ikimize ayrı ayrı toplam iki tane red kağıdı.Gonderdiler yani.
    Kalakaldık ne yapacağımızı şaşırdık okadar beklet tamam onayladık de ve red gönder varmı böyle bişey. 8 aydır niye bekletiyosunuz madem tamam diyerek demi ama. Eksik deyin tamamlayalım niye yanlış bilgi veriyorsunuz haksızlık değilmi bu.
    Size bi haber geldimi buarada. Pasaportunuz geldimi
    [/quote
    Haftaya geliceğini tahmin ediyorum , bizde yan çizme ihtimalleri yok , eşim alman vatandaşı bunun yanında avukatımız vekaleti almıştı gerekli evraklar listesi filan hepsi bizzat avukat mektup gönderek istemişlerdi , masş bordrosu istemişlerdi eşim onun yetine onlara okuyacağını benim çalışıcağımı vs söylemişti , evrakları teslim ettikten bir iki hafta sonra eşimin gerçekten okuduğuna inanmak istemiler o yüzden okul kayıt mektubu istemişlerdi onuda avukatımız gönderdi onlara , işte eşim ondan bir hafta sonra yabancılar şubesine gittiğinde biz hallettik gönderecez demişlerdi bir kaç gine , yaklaşık 3 hafta olucak artık geliceğini tahmin ediyorum

Insallah en kisa zamanda gelir

r2505s
    Katılımcı

ben o açmadan gönderin dedikleri mektubu kaybettikleri düşünüyorum , yeniden itiraz edrsiniz bence hızlı bir şekilde hal olur işiniz

Aynı fikirdeyim o zarfı kaybettiler bencede ama yapacak hic bisey yok artık zarf konusunda. Mektupta  gerekçe olarak geçimi yani maaşı göstermişler. Eşim ordan itiraz edicek avukatla birlikte. Fakat bende yapmalımıyım burdan. Bilginiz varmı. Eşimin yabancılar şubeye gidip itiraz etmesi yeterli olur sanırım demi. Yoksa mektup bana geldiği icin itirazı benmi yapmalıyım.

Feneristt
    Katılımcı

Aynı fikirdeyim o zarfı kaybettiler bencede ama yapacak hic bisey yok artık zarf konusunda. Mektupta  gerekçe olarak geçimi yani maaşı göstermişler. Eşim ordan itiraz edicek avukatla birlikte. Fakat bende yapmalımıyım burdan. Bilginiz varmı. Eşimin yabancılar şubeye gidip itiraz etmesi yeterli olur sanırım demi. Yoksa mektup bana geldiği icin itirazı benmi yapmalıyım.

bende tam bilmiyorum ama red ile ilgili gerekli işlemleri  eski başlıklarda filan bulabilirsin gözüme çarpmıştı bir kaç tane

mesut3333
    Katılımcı

Merhaba. Cocuk üzerinden degil. Cocuk Türkiye'de Biz turkiyedeyiz çünkü.esim almanyada.Çocuk almanyadaysa cocuk üzerinden oluyo diye biliyorum basvuru. Yanlışım varsa düzeltin lütfen. Hayır çocuk turk vatandaşı. Bende eşim de turk vatandaşıyız. Ev maas herşey istedikleri gibi ve tamam problem yok herşey tamam eksik hicbiseyiniz yok hatta onayınızı verdik demislerdi. Şimdi maaşa bahane buldular ama eşimi ne arayarak nede mektupla bilgilendirmediler eksiğiniz var vs. diye ki zaten hesaplamaları baştan yapmışlardı ve yeterli demislerdi. Hatta ordaki memur zaten gelince çocuğunuz da para alcak fazlasıyla yeterli demiş eşime

daha once es uzerınden almanyaya gıttıgım ıcın baı konulara hakımım acıkcası maas uzerınden red verdıklerı zaman pek cozumu yok cunku yuasal ve matematıksel olarak bunu hesaplıyorlar. yapacagınız en mantıklı durum ılk once cocuk ıcın aıle bırlesımı yapmanız ve o yaptıkdan hemen sonra sızde cocuk uzerı yapmanız. bunları tabı esınız maas durumunu duzeltemezse dıye soyluyorum. red uzerı mahkemeye vermenız etmenız nerden baksanız 2 yıldan fazla surecek. avukatlarında pek bısey yapacagını sanmıyorumalmanyada bı konuda cok magdur gordum cunku. eger esınız alman olsaydı avukatın cabaları yeterlı olurdu. en ıyısı cocuk uzerı . 3 ay cocouk ıcın beklersınız sonrada sız 1 ay cocuk uzerı aılşe bırlesımı yaparsınız toplamda 4 ay surer

meanfant
    Katılımcı

daha once es uzerınden almanyaya gıttıgım ıcın baı konulara hakımım acıkcası maas uzerınden red verdıklerı zaman pek cozumu yok cunku yuasal ve matematıksel olarak bunu hesaplıyorlar. yapacagınız en mantıklı durum ılk once cocuk ıcın aıle bırlesımı yapmanız ve o yaptıkdan hemen sonra sızde cocuk uzerı yapmanız. bunları tabı esınız maas durumunu duzeltemezse dıye soyluyorum. red uzerı mahkemeye vermenız etmenız nerden baksanız 2 yıldan fazla surecek. avukatlarında pek bısey yapacagını sanmıyorumalmanyada bı konuda cok magdur gordum cunku. eger esınız alman olsaydı avukatın cabaları yeterlı olurdu. en ıyısı cocuk uzerı . 3 ay cocouk ıcın beklersınız sonrada sız 1 ay cocuk uzerı aılşe bırlesımı yaparsınız toplamda 4 ay surer

Merhaba, maaşla red alan çok kişi okuduğum için danışmak istedim. Eş üzerinden başvuruyorum, ikimiz de öğrenciyiz. Eşim hem devletten para alıyor hem de Starbucksta çalışıyor. Ben yeni mezun olduğum için gidince de iş aramaya başlayacağım, bu durumda bir sorun çıkartırlar mı maaş az diye?

Feneristt
    Katılımcı

Merhaba, maaşla red alan çok kişi okuduğum için danışmak istedim. Eş üzerinden başvuruyorum, ikimiz de öğrenciyiz. Eşim hem devletten para alıyor hem de Starbucksta çalışıyor. Ben yeni mezun olduğum için gidince de iş aramaya başlayacağım, bu durumda bir sorun çıkartırlar mı maaş az diye?

eşin alman vatandaşıysa sıkıntı olmaz

Ftm.i
    Katılımcı

Merhaba,
    türk vatandasiyim maasimin ne kadar olmasi gerek vizeyi sorunsuz almak icin annemle yasiyorum üst kati bana ait kira 300 € ödüyorum maasim 1100€ yeterli olurmu? Ve idata ankara icin radevuyu nezamana veriyor ekimde dügünüm olucak randevuyu kasim icin düsünmüstük simdi mi radevu icin basvurmamiz gerek?

BombPlanted
    Katılımcı

Berlin'e başvuru yapan var mı aramızda? Konsolosluk dosyan işlemde başka bilgi paylaşamam deyince (ki kendileri dosyayı bi kez araştırıp ikinci bi araştırma yapmaya gerek duymuştu, dosyanın arşivden çıkıp tekrar araştırmaya başlama tarihleri de 31 mayıs) berlin yabancılar polisine mail attım. Gelen mail özetle işlemler 3-4 ay sürer ne zaman sonuçlanır net cevap veremem bize mail atmayın süreci yavaşlatırsınız.. Resmi süreç maksimum 3 ay değil mi biz mi yanlış biliyoruz şehir efsanesi mi diye düşünüyorum ama elimde mail de var maksimum 12 haftaya sonuçlanır yazan. Hiç bilmiyorum ne olacak yani.. Yoruldum gerçekten, konsolosluğa ilk gidiş tarihim 27aralık2017 , tüm evrakları tamamlayışım 23 mart 2018 hala bekliyoruz bi şey diyecekler diye…

mesutcamur
    Katılımcı

Merhaba,
    türk vatandasiyim maasimin ne kadar olmasi gerek vizeyi sorunsuz almak icin annemle yasiyorum üst kati bana ait kira 300 € ödüyorum maasim 1100€ yeterli olurmu? Ve idata ankara icin radevuyu nezamana veriyor ekimde dügünüm olucak randevuyu kasim icin düsünmüstük simdi mi radevu icin basvurmamiz gerek?

Kisi basi son hesaplara gore 360 euro siz ve esiniz icin 720 kalmali kira haric siz bu rakami yakaliyorsunuz hic bir sikinti olmaz rahatlikla basvuru yapin

mesutcamur
    Katılımcı

Berlin'e başvuru yapan var mı aramızda? Konsolosluk dosyan işlemde başka bilgi paylaşamam deyince (ki kendileri dosyayı bi kez araştırıp ikinci bi araştırma yapmaya gerek duymuştu, dosyanın arşivden çıkıp tekrar araştırmaya başlama tarihleri de 31 mayıs) berlin yabancılar polisine mail attım. Gelen mail özetle işlemler 3-4 ay sürer ne zaman sonuçlanır net cevap veremem bize mail atmayın süreci yavaşlatırsınız.. Resmi süreç maksimum 3 ay değil mi biz mi yanlış biliyoruz şehir efsanesi mi diye düşünüyorum ama elimde mail de var maksimum 12 haftaya sonuçlanır yazan. Hiç bilmiyorum ne olacak yani.. Yoruldum gerçekten, konsolosluğa ilk gidiş tarihim 27aralık2017 , tüm evrakları tamamlayışım 23 mart 2018 hala bekliyoruz bi şey diyecekler diye…

Aslinda 3 ay dedikleri onlara evraklarin ulastikdan sonra suresi siz buna bir kac ayda evraklarin gitmesi sayin. Ayrica yaz donemleri vasvurular daha uzutor alamnlar yazin bayagi yogun tatile ciktiklarindan

mesutcamur
    Katılımcı

Bazi arkadadlar rs almansa maas sormuyor diyolar ama benim esim almadi istediler ve 2015 tarihinde cikan yasada isteyebilecekleri belirtmis kuzenim munih de yapmisti ondanda istediler aslinda su maas istemiyor diyen arkadaslar hangi sehir ve hangi memurun istemedigini solese oraya basvursak

mesutcamur
    Katılımcı

Acikcasi devletten yardim aldigi gibi yabancilar polisi sikinti cikariyor duydugum red alanlarin cogu bu nedenden red almislar.

meanfant
    Katılımcı

Acikcasi devletten yardim aldigi gibi yabancilar polisi sikinti cikariyor duydugum red alanlarin cogu bu nedenden red almislar.

düzeltme yapayım, işsizlik yardımı almıyor. Öğrenci olduğu için devlet para yolluyor artı kendisi de Starbucksta çalışıyor. Yani maaşı 1100 euro, devletten de 600 euro alıyor. Kiramız şu an 975 ancak Ağustosda 750 euro olan bir yere geçeceğiz ve ailem de bizi destekliyor. Bunun için yine de noterden imzalı ailemin yazacağı kefil olacak bir kağıt gerekir mi? Bir de 2015 yılında aynı benim gibi olan bir arkadaş yazmış, eşi öğrenciymiş ve aynı belgeleri istemişler. Ancak gittiği zaman maaş kağıdı götürmemiş, sorun da etmemişler..

r2505s
    Katılımcı

merhaba maaşa once tamam dediler eşimin yanında hesaplamalarını yapmışlar ve yetiyo demişler. Ve esime  merak etmeyin onayınız tamam denildi. Enteresan olanda bu zaten. Birde çocuk üzerinden aile birleşimi cocuk almanyadaysa yada alman vatandaşıysa öyle yapilmiyomu. Cocuk ve ben turkiyedeyiz.basvuruya cocukla gittik ve çocuğu gormek istediler zaten. Başvuruyu da hem çocuğum hemde kendim icin yaptım ama normal aile birlesimi olarak. Tek esim almanyada.cocuk uzerinden aile birleşimi nasil oluyo? Bu başvuru nasıl yapiliyo cocuk üzerinden yani

15 yanıt görüntüleniyor - 856 ile 870 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.