2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

vergassola
    Katılımcı

Merhaba, başvurum eş üzerinden.

Benim başvurum çocuk üzerinden yaklaşık 1 ay oldu, mektupta gelmedi bekliyoruz

meanfant
    Katılımcı

Benim de 5 haftada geldi, belki haftaya gelir sizinki de. Olmazsa arayın :)

r2505s
    Katılımcı

Arkadaşlar 11 haziranda yabancılar şebesi bize işlemlerinizi hallettik bir kaç güne bildiricez demiş , sizce haftaya filan gelir mi ? Çok uzanadı mı bu işlemler , genelde bir haftada çıkıyor diye biliyorum onaydan sonra

Merhaba bizede bi problem yok hatta onayınızı verdik demişlerdi ama red aldık😭 8 ay boyunca bekledik sürekli sorduk her seferinde burda işiniz tamam bizlik bişey yok onayınız verildi izmire sorun dediler. Ama izmir almanyadan cvp bekleniyor diye mail attı. Biz tekrar almanyaya sorduk hâlâ aynı şeyi söylediler hatta izmir böyle onlar başlarından savmak icin öyle söylüyorlar çünkü burda işlem tamam merak etmeyin ok. dediler. Ama sonuç hüsran. Böyle bişey olabilirmi yaa lanet olsun nasıl bi sistem. Bizim bi bebegimiz var hic düşünmezler nasıl insanlar gercekten anlamiyorum
    gözünü korkutmak istemem tabi inşallah tez zamanda gelir vizen insallah…

BombPlanted
    Katılımcı

Merhaba bizede bi problem yok hatta onayınızı verdik demişlerdi ama red aldık😭 8 ay boyunca bekledik sürekli sorduk her seferinde burda işiniz tamam bizlik bişey yok onayınız verildi izmire sorun dediler. Ama izmir almanyadan cvp bekleniyor diye mail attı. Biz tekrar almanyaya sorduk hâlâ aynı şeyi söylediler hatta izmir böyle onlar başlarından savmak icin öyle söylüyorlar çünkü burda işlem tamam merak etmeyin ok. dediler. Ama sonuç hüsran. Böyle bişey olabilirmi yaa lanet olsun nasıl bi sistem. Bizim bi bebegimiz var hic düşünmezler nasıl insanlar gercekten anlamiyorum
    gözünü korkutmak istemem tabi inşAllah' tez zamanda gelir vizen insAllah'…

E bildiğin alenen yalan bilgi vermişler. Var mı elinizde mailler vs, işlemlerinize onay verdik vizenizi verdik dedikleri? Varsa bir avukata danışın bence.

Feneristt
    Katılımcı

Geçmiş olsun eşiniz türk vatandaşı olduğu için sıkıntı çıkarmışlar galiba , alman vatandaşı olsaydı en geç üç aya vizeni verirlerdi bence , pasaportun yanında ret nedenini içeren bir kağıt göndermediler mi

mesutcamur
    Katılımcı

Merhaba coxuk uzerinden nasil red veridler acaba cok merak ettim cunku ne ev nede maas soruyolar diye biliyorum. Cocuk uzerinden yapmadiniz mi acaba aile birlesimini . Alman vatandasi degilmiydi coxuk

mesutcamur
    Katılımcı

Cocuk uzerinden aile birlesiminizden almanyada ki esden yabancilar polisi neler istedi acaba. Ev maas bordrosu benzeri seyler istediler mi

mesutcamur
    Katılımcı

Benim de 5 haftada geldi, belki haftaya gelir sizinki de. Olmazsa arayın :)

Merhaba acaba almanyada ki esinizden yabancilar polisi neler istedi acaba maas kagidi ev falan sordular mi?

meanfant
    Katılımcı

Merhaba acaba almanyada ki esinizden yabancilar polisi neler istedi acaba maas kagidi ev falan sordular mi?

Merhaba, kimlik, kira kontratı ve 3 aylık maaş istemişler ve görüşmeye çağırmışlar.

mesutcamur
    Katılımcı

Merhaba, kimlik, kira kontratı ve 3 aylık maaş istemişler ve görüşmeye çağırmışlar.

Basvurunuz cocuk uzerinden degil sabirim cunku cocuk uzerindenmaas belgesi istemiyorlar diye biliyorum

r2505s
    Katılımcı

E bildiğin alenen yalan bilgi vermişler. Var mı elinizde mailler vs, işlemlerinize onay verdik vizenizi verdik dedikleri? Varsa bir avukata danışın bence.

bizzat söylediler. Eşim gitti geldi aynı şeyi söylediler sonuc bu

r2505s
    Katılımcı

Geçmiş olsun eşiniz türk vatandaşı olduğu için sıkıntı çıkarmışlar galiba , alman vatandaşı olsaydı en geç üç aya vizeni verirlerdi bence , pasaportun yanında ret nedenini içeren bir kağıt göndermediler mi

Merhaba tesekkur edeim. Evet esim Türk vatandaşı. Pasaporta herhangi bi islem yapılmamış damga vs. Ama yaninda iki tane kağıt var. Ikimize ayrı ayrı toplam iki tane red kağıdı.Gonderdiler yani.
    Kalakaldık ne yapacağımızı şaşırdık okadar beklet tamam onayladık de ve red gönder varmı böyle bişey. 8 aydır niye bekletiyosunuz madem tamam diyerek demi ama. Eksik deyin tamamlayalım niye yanlış bilgi veriyorsunuz haksızlık değilmi bu.
    Size bi haber geldimi buarada. Pasaportunuz geldimi

r2505s
    Katılımcı

Merhaba coxuk uzerinden nasil red veridler acaba cok merak ettim cunku ne ev nede maas soruyolar diye biliyorum. Cocuk uzerinden yapmadiniz mi acaba aile birlesimini . Alman vatandasi degilmiydi coxuk

Merhaba. Cocuk üzerinden degil. Cocuk Türkiye'de Biz turkiyedeyiz çünkü.esim almanyada.Çocuk almanyadaysa cocuk üzerinden oluyo diye biliyorum basvuru. Yanlışım varsa düzeltin lütfen. Hayır çocuk turk vatandaşı. Bende eşim de turk vatandaşıyız. Ev maas herşey istedikleri gibi ve tamam problem yok herşey tamam eksik hicbiseyiniz yok hatta onayınızı verdik demislerdi. Şimdi maaşa bahane buldular ama eşimi ne arayarak nede mektupla bilgilendirmediler eksiğiniz var vs. diye ki zaten hesaplamaları baştan yapmışlardı ve yeterli demislerdi. Hatta ordaki memur zaten gelince çocuğunuz da para alcak fazlasıyla yeterli demiş eşime

meanfant
    Katılımcı

Basvurunuz cocuk uzerinden degil sabirim cunku cocuk uzerindenmaas belgesi istemiyorlar diye biliyorum

Hayır çocuğumuz yok.

Feneristt
    Katılımcı

Merhaba tesekkur edeim. Evet esim Türk vatandaşı. Pasaporta herhangi bi islem yapılmamış damga vs. Ama yaninda iki tane kağıt var. Ikimize ayrı ayrı toplam iki tane red kağıdı.Gonderdiler yani.
    Kalakaldık ne yapacağımızı şaşırdık okadar beklet tamam onayladık de ve red gönder varmı böyle bişey. 8 aydır niye bekletiyosunuz madem tamam diyerek demi ama. Eksik deyin tamamlayalım niye yanlış bilgi veriyorsunuz haksızlık değilmi bu.
    Size bi haber geldimi buarada. Pasaportunuz geldimi
    [/quote
    Haftaya geliceğini tahmin ediyorum , bizde yan çizme ihtimalleri yok , eşim alman vatandaşı bunun yanında avukatımız vekaleti almıştı gerekli evraklar listesi filan hepsi bizzat avukat mektup gönderek istemişlerdi , masş bordrosu istemişlerdi eşim onun yetine onlara okuyacağını benim çalışıcağımı vs söylemişti , evrakları teslim ettikten bir iki hafta sonra eşimin gerçekten okuduğuna inanmak istemiler o yüzden okul kayıt mektubu istemişlerdi onuda avukatımız gönderdi onlara , işte eşim ondan bir hafta sonra yabancılar şubesine gittiğinde biz hallettik gönderecez demişlerdi bir kaç gine , yaklaşık 3 hafta olucak artık geliceğini tahmin ediyorum

15 yanıt görüntüleniyor - 841 ile 855 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.