2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Kartalca
    Katılımcı

Fatih baba zaman hızlı geçiyor
    Nereden nereye
    Daha dün bekardık😀

Kartalca
    Katılımcı

Bu arada eşi avusturya veya Ab vatandaşı olanlar A1 den muaf oluyomuş..ben de konsoloslukta öğrendim amaaaa almanya nın işi belli olmaz orda yok die adamı geri gönderirler mi belli olmaz valla

Feneristt
    Katılımcı

Bu arada eşi avusturya veya Ab vatandaşı olanlar A1 den muaf oluyomuş..ben de konsoloslukta öğrendim amaaaa almanya nın işi belli olmaz orda yok die adamı geri gönderirler mi belli olmaz valla

Yanlış okumuş olmayasın benim bilfiğim sen ab vatandsşı olsaydın dil zorunluluğu yoktu eşin değil 🙄

Feneristt
    Katılımcı

Mercan heyecan var mı yarın almanyaya uçuyorsun 👏😊

mesut3333
    Katılımcı

Benimde eşim Alman vatandaşı 7 yaşında kızım var o da Alman vatandaşı Nisan ayında ikametini Almanya’ya aldırdık okul kaydını yaptırdık, 30 Mayısta çocuk üzerinden başvurdum, 20 Ağustosta yeni dönemde okula başlayacak inşAllah' o zamana kadar yetişir

merhaba bende cocuk durumunda basvuracagım acaba sızden es ıcın maas durumunu gosterır belge ıstedıler mı

vergassola
    Katılımcı

merhaba bende cocuk durumunda basvuracagım acaba sızden es ıcın maas durumunu gosterır belge ıstedıler mı

İstemediler kardeşim, ekstra evrak götürmüştüm, diploma ve sertifika gibi onları da almadılar, sadece internet sitesindeki listede ne varsa onları aldılar diğerlerini geri verdiler

Feneristt
    Katılımcı

Arkadaşlar vizem onaylanmış , bir kaç güne konsolosluğa bildiriceklermiş  😊

r2505s
    Katılımcı

Arkadaşlar vizem onaylanmış , bir kaç güne konsolosluğa bildiriceklermiş  😊

Hayırlı olsun cok sevindim tebrikler
    Vizenin onaylandığını nasıl öğrendiniz

Feneristt
    Katılımcı

Hayırlı olsun cok sevindim tebrikler
    Vizenin onaylandığını nasıl öğrendiniz

Saolun efendim , bir tanıdığımız vardı gidip sormuşlar yabancılar şubesine onayladık bir kaç güne izmire gönderecez demişler , sizinki ne oldu son durum

r2505s
    Katılımcı

Saolun efendim , bir tanıdığımız vardı gidip sormuşlar yabancılar şubesine onayladık bir kaç güne izmire gönderecez demişler , sizinki ne oldu son durum

Malesef hâlâ bi haber yok… en son gelen mailden sonra tekrar gitti eşim burda problem yok demişler. maili söylemiş. Hayır sizin herşeyiniz tamam problem yok onu izmire sorun demişler. Çıldırmak üzereyiz. Bu nasıl bişey anlamadim. Herkes topu diğerine atıyo…ne yapabiliriz ki? bekliyoruz…

Feneristt
    Katılımcı

Malesef hâlâ bi haber yok… en son gelen mailden sonra tekrar gitti eşim burda problem yok demişler. maili söylemiş. Hayır sizin herşeyiniz tamam problem yok onu izmire sorun demişler. Çıldırmak üzereyiz. Bu nasıl bişey anlamadim. Herkes topu diğerine atıyo…ne yapabiliriz ki? bekliyoruz…

Aklıma birşey geldi,  acaba eşiniz izmir konsolosluğunu arayıp almanca konuşsa daha mı etkiliyici olur ? Yada ordan bir avukat tutsanız da o avukat izmir konsolosluğuyla irtibata geçse , 3 aydan sonra bunlar sizin haklarınız

Nsar
    Katılımcı

herkese merhabalar

basvuru yapmıs bekleyen arkadaslara allah sabırlık ve kolaylık versin. vizesini almıs arkadaslarıda tebrik eder yollarının açık olmasını dilerim

önümüzdeki aylar bende eşim vaısatasıyle aile birleşimi için başvuracagım zorlu ve uzun bir yolun beni bekledigininde farkındayım. henüz a1 için tuttugum özel hocadan ders almaktayım temmuz sonu gibi sınava hazır olacagımı varsayarakdan en gec 31 temmuz da konsoloslukta olmak üzere randevu almayı planlıyorum

eşim turk vatandası almanya da okul stajını yapmakta aldıgı maas asgeri duzeyde ve iş yeri ile sozlesmesi agustos ayında bitiyor bu yuzden en gec temmuz ayında basvuru yapmam gerekiyor sanırım ( 3 aylık maas bodrosu icin)

agustos sonu gibi düğünümüz olacak yani iş yerinden tatile cıkar cıkmaz buraya gelecek

durum böyleyken benim kafam çok kafa karıştırıcı sorular oluşmakta lütfen bana yardımcı olun daha yolun başında olan bir kardeşiniz olarak görün

ben temmuz ayı gibi basvuru yaptıgımda almanya yabancılar polisi eşimi çagıracak mı? ( agustos ayının tamamında dugun ıcın turkiyede olacak)

bir vizeci agustos ayında almanya konsolosluklarının 1 ay boyunca kapalı oldugunu soyledı eğer öyleyse vize sonucu bekleyenler fazladan 1 ay beklemiş  mi olacak

her eksik evrak vs olasılıklara karsılık vize surecinin yılbasını bulması durumunda aralık ayı icin askerlik yoklamasına gitmem gerekiyor tecil hakkım bitti konsolosluk bunu gorurse sıkıntı yaparmı ?

bu sorularımın cevaplarını ve basvuru ıcın gereken evraklar hakkında ip ucu verebilcek herturlu bilgiyi benimle paylasırsanız cok mutlu olurum

herkese tesekkurler

r2505s
    Katılımcı

Aklıma birşey geldi,  acaba eşiniz izmir konsolosluğunu arayıp almanca konuşsa daha mı etkiliyici olur ? Yada ordan bir avukat tutsanız da o avukat izmir konsolosluğuyla irtibata geçse , 3 aydan sonra bunlar sizin haklarınız

Eşim orda bi avukatla görüştü avukat bende gitsem aynını söylerler çünkü sizin burda işiniz bitmiş demiş. Boşuna paranızı alırım.Ama istersen gideriz tabi demiş. Eşim bugün yine gidecek bakalım hayırlısı inşallah bukez elimize bişey geçer. Bizmi anlamıyoruz yoksa anlatamiyomuyuz bilemedim artık. Bide hepsi şakır şakır türkçe konuşuyor fakat arayınca konuşma zahmetinde bulunmuyolarki vizeyi duyar duymaz mail atın deyip kestirip atıyorlar ve telesekretere bağlıyorlar. Izmir telefonda cvp veriyormuş vizeyle ilgili. Siz arayınca konusabildinizmi hiç

Feneristt
    Katılımcı

Arkadaslar herkese merhaba bugun kendım bizzat ankaraya gelerek vizemi aldım. Arkadaslar konsolosluğu sıkıştırın benım mayısın 6 sında yani bu hafta sonu kına gecem vardı.aradım derdimi anlattım ve bana çarşamba gunu yani bugun gelmemi söyledıler. Tabı bundan iki gün önce konsolosluğa hem arayarak hem meail atarak derdımı anlattım ve bugun vizemi aldım. Bekleyen arkadaslarım eğer evrağınız almanyaya gıtmişsse orda evrakları online yaptılarsa ertesi gün direk arayın arkadaslar şahsen ben faydasını gördüm. Bekleyen arkadaslarım inşAllah' sizde benım gibi bu günü görmeyi nasıp eder.
    27 şubat başvuru
    27 nisan yabancılar dairesi onayı
    02 mayıs vizemı almanya konsolosluğundan bizzat aldım

buna bakar mısın işe yaramış demekki konsolosluk isterse verebiliyor , bu yüzden dedim eşiniz arayıp özel bir günden filan bahsederse sizin o gün orda olmanızı gerektiğini gilan almanca söyleyip derdini anlatırsa bence fayda sağlar , ben din aradım meil atın dediker çünkü 3 daha iki ay bile olmadı benimki

Feneristt
    Katılımcı

herkese merhabalar

basvuru yapmıs bekleyen arkadaslara Allah' sabırlık ve kolaylık versin. vizesini almıs arkadaslarıda tebrik eder yollarının açık olmasını dilerim

önümüzdeki aylar bende eşim vaısatasıyle aile birleşimi için başvuracagım zorlu ve uzun bir yolun beni bekledigininde farkındayım. henüz a1 için tuttugum özel hocadan ders almaktayım temmuz sonu gibi sınava hazır olacagımı varsayarakdan en gec 31 temmuz da konsoloslukta olmak üzere randevu almayı planlıyorum

eşim turk vatandası almanya da okul stajını yapmakta aldıgı maas asgeri duzeyde ve iş yeri ile sozlesmesi agustos ayında bitiyor bu yuzden en gec temmuz ayında basvuru yapmam gerekiyor sanırım ( 3 aylık maas bodrosu icin)

agustos sonu gibi düğünümüz olacak yani iş yerinden tatile cıkar cıkmaz buraya gelecek

durum böyleyken benim kafam çok kafa karıştırıcı sorular oluşmakta lütfen bana yardımcı olun daha yolun başında olan bir kardeşiniz olarak görün

ben temmuz ayı gibi basvuru yaptıgımda almanya yabancılar polisi eşimi çagıracak mı? ( agustos ayının tamamında dugun ıcın turkiyede olacak)

bir vizeci agustos ayında almanya konsolosluklarının 1 ay boyunca kapalı oldugunu soyledı eğer öyleyse vize sonucu bekleyenler fazladan 1 ay beklemiş  mi olacak

her eksik evrak vs olasılıklara karsılık vize surecinin yılbasını bulması durumunda aralık ayı icin askerlik yoklamasına gitmem gerekiyor tecil hakkım bitti konsolosluk bunu gorurse sıkıntı yaparmı ?

bu sorularımın cevaplarını ve basvuru ıcın gereken evraklar hakkında ip ucu verebilcek herturlu bilgiyi benimle paylasırsanız cok mutlu olurum

herkese tesekkurler

Ben size bildiklerimi söyleyeyim , temmuzun sonuna doğru yaparsan başvurunu ağustosta eşine mektup yollayıp gerekli evrakları isteyeceklerdir , bu yüzddn eşin burda olsa bile mektup geldiğinde gidip kendi elleriyle evrakları teslim etmesi gerekecek , bir tanıdığınız posta kutusunu takip edip mektup geldiğinde size haberdar edicek ve eşin gidip evrakları teslim edicek başka bir çözümş barsada ben bilmiyorum , aralık ayını yetişmeden gelir vizeniz yetişse bile başka çözümleri var , özel hocadan ne kadar süredir ders alıyorsunuz ?

15 yanıt görüntüleniyor - 796 ile 810 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.