2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Feneristt
    Katılımcı

Evet detaylı bir mail attım ve cvp geldi basvurunuz yabancılar sube tarafından incelenmektedir diyo. Ya çok enteresan yabancılar sube esime bizimle işiniz bitti biz verdik diyo Türkiye'deki konsoloslukla görüşün diyo. Burası ise almanyaya topu atıyo inceleniyo diyo. Ya madem inceniyo esim bikac gun önce gitti niye oyle dediler yada niye incelemeden onayınızı verdik eksiğiniz yok deyip eşime evrak verdiler konsolosluga iletelim diye. Bunlar zarfimi kaybettiler acaba. Ya nedir bilmiyorum. Ne yapalım onuda bilmiyorum. Eksik dediler tamamlandi esim çağırıldı tamam dendi peki niye bekletiyolar. Zarftan bahsetmemisler hic neden bu zarf verildi eşime ozaman ve zarfı iletin tamam dediler

ya zarfı kaybettiler , ya da başka birşeyi kaybettiler , keyfi olarak bekletmeleri anlamsız bu zamana kadar

mercanx
    Katılımcı

Çok sevindim mercanx. Hayırlı olsun. Halayyyy halayy:) halayy:) halayy:) halayy:) halayy:)

Ve herkeze nasip olsun ve en kıza zamanda eşine kavuşsun :)

Çok teşekkürler  halayy:) halayy:) halayy:)

mercanx
    Katılımcı

hayırlı olsun mercanx  halayy:)

Teşekkürler kardeşim şimdi sıra sende eşin evrakları götürdüğü gün onay vercekler gibime geliyor inşallah sendende kısa zamanda bekliyoruz ama içime doğuyor seninde az kaldı max. İki hafta  okey:) okey:)

mercanx
    Katılımcı

Ama biz 3 ayı doldurduk başvuruya göreyse 3 ay
    25 ekim 2017 başvuru tatihi
    Aralık-2017 eksik evrak teslim ettik
    Mart 2018 eşimi yabancilar şube görüşmeye çağırdı ve ayni gün onayınız tamam eksiğiniz yok deyip zarf verdiler mail atmiyolarmis
    19 mart bu zarfı konsolosluğa teslim ettik söyledikleri gibi
    3 ay doldu zaten. yanlışım varsa duzeltin lütfen.başvuruya göremi, eksik evrakın tamamlandığı gunemi, eşimi şubeye çağırdıkları gunemi, yoksa eşime verilen evrakı teslim ettigimiz güne göremi bu 3 ay. Neye gore hesaplaniyo

Senin konsolosluğa tam anlamıyla evraklaronla yaptıgın gün başlıyor süreç eger o günden beri üç dolduysa konsoloslugu bi ara derim çünkü iyide kötüde olsa bi haber almak sana yol gösterir. Ama kadın sana haziranın kaçını bekleyin dedi ? Birde ben bizzat yaşadım hiç birşeye şartlandırma kendi o kadar tutarsız bir işki bu heryerin kuralı prosedürleri farklı kimi anında karar veriyor kimi yer bekletiyor senin şansızlıgın biraz bekletene gelmişsin o yüzden biraz daha sabret ki sabrın yetsin sana şundan eminimki elbet vericekler o vizeyi aana o yüzden içini ferak tut hiç beklemediğin bi anda haber geliyor seninde öyle olucak inşallah  :)

stuttgart30
    Katılımcı

Arkadaşlarr pasaportum kargoya verılmişşşşş çok şükür o kadar içimi döktüm akşamına kargoya verilmiş Allah'ım bekleyen herkeze nasip etsin arkdşlar çok mutluyum çok şükür 🙏🤗🤗🤗🤗😊😊😊😊😊

alkis:) alkis:) alkis:) halayy:) halayy:) Hadi geçmiş olsun :)

stuttgart30
    Katılımcı

Ama biz 3 ayı doldurduk başvuruya göreyse 3 ay
    25 ekim 2017 başvuru tatihi
    Aralık-2017 eksik evrak teslim ettik
    Mart 2018 eşimi yabancilar şube görüşmeye çağırdı ve ayni gün onayınız tamam eksiğiniz yok deyip zarf verdiler mail atmiyolarmis
    19 mart bu zarfı konsolosluğa teslim ettik söyledikleri gibi
    3 ay doldu zaten. yanlışım varsa duzeltin lütfen.başvuruya göremi, eksik evrakın tamamlandığı gunemi, eşimi şubeye çağırdıkları gunemi, yoksa eşime verilen evrakı teslim ettigimiz güne göremi bu 3 ay. Neye gore hesaplaniyo

3 ay genel bi ifade uzayabilirde kısa sürede gelebilirde burda mecbur değil yani illa 90 güne yetiştiricem diye 

r2505s
    Katılımcı

Senin konsolosluğa tam anlamıyla evraklaronla yaptıgın gün başlıyor süreç eger o günden beri üç dolduysa konsoloslugu bi ara derim çünkü iyide kötüde olsa bi haber almak sana yol gösterir. Ama kadın sana haziranın kaçını bekleyin dedi ? Birde ben bizzat yaşadım hiç birşeye şartlandırma kendi o kadar tutarsız bir işki bu heryerin kuralı prosedürleri farklı kimi anında karar veriyor kimi yer bekletiyor senin şansızlıgın biraz bekletene gelmişsin o yüzden biraz daha sabret ki sabrın yetsin sana şundan eminimki elbet vericekler o vizeyi aana o yüzden içini ferak tut hiç beklemediğin bi anda haber geliyor seninde öyle olucak inşAllah'' 
    inşAllah'…
    Birde küçük çocuğum var benim nekadar zor bir durum ve biz ekimde başvuru yaptığımıza göre 8 ay olmuş…
    Bana haziranı bekleyin demedi kadın. Esim yabancılar polisindeki bayana haziranda geleceğimizi söyledi. Konusmuyolarki zaten. Vizeyi duyar duymaz bilgi veremeyiz deyip kapatıyorlar. Bugüne kadar da 2 defa mail attim. Sıkıştırmak istemedim yoğunlar dedim vs. Ama elinsaf ya kac ay oldu. Eşim mektup falan gelir yada cagirlar diye gelemiyoda. Ya bizim bi çocuğumuz var. Bizi gectim inanın artik ya bu çocuğun aile ortaminda olması gerekiyor bize ençok ihtiyac duyduğu dönem hicmi düşünemezler bu çocuğun anne babaya ihtiyacı var diye. Topu topu aile olmak istiyoruz almanya bize herşey tamam diyo bunlarda almanyadan inceleniyo diye hangisine inaniym onuda bilmiyorun

r2505s
    Katılımcı

3 ay genel bi ifade uzayabilirde kısa sürede gelebilirde burda mecbur değil yani illa 90 güne yetiştiricem diye

Tamam onu bizde düşündük zaten ve bekledik yazmadık aramadık bekledik geçtiğimiz aya kadar. Ki baska caremiz yok zaten. Ama dile kolay başvuru ekimde yani 8 ay oldu başvuru yapalı 3 ay önce basvuru yapmadıkki zaten

r2505s
    Katılımcı

ya zarfı kaybettiler , ya da başka birşeyi kaybettiler , keyfi olarak bekletmeleri anlamsız bu zamana kadar

Ya ben aradığımda onuda sordum benim gönderdiğim zarf voze bölümüne ulaştımı en azından bunu söylemisiniz dedim. Lutfen bi bakarmısınız dosyama konulmuşmu dedim. Buraya gelen evraklar sirayla işleme alinir ve yerine ulaşır denildi.yani net bi cvp verilmedi. Yurtici kargoyu aradım takip numarası teslim alan teslim eden hepsi var elimde. Yani kesinlikle ulaştı ama konsoloslukta nerde bilmiyorum. orayami gidiym napiym ki cocukla zorama gerekirse giderimde.
    .

stuttgart30
    Katılımcı

Tamam onu bizde düşündük zaten ve bekledik yazmadık aramadık bekledik geçtiğimiz aya kadar. Ki baska caremiz yok zaten. Ama dile kolay başvuru ekimde yani 8 ay oldu başvuru yapalı 3 ay önce basvuru yapmadıkki zaten

işte malesef dostum bişi gelmiyor elden mail at avukatla halletmeye çalış başka bi çare gelmez elinden inşallah çözersin kısa zamanda

stuttgart30
    Katılımcı

Bilgi amaçlı bir paylaşım  okey:)  arkadaşım münihte bir haftadır oturum uzatmak için gitti 2 yıl vermişler eve postalayacağız demişler ve ilginç duymamıştım daha önce,  üni mezunu olduğun için kurs zorunlu değilsin gitmek istersen bizde destek oluyoruz demişler ikametgah ve konsoloslukta adres bildirim hepsini aynı gün halletti  eyaletlere göre değişir tabi ama genel böyledir kanaatindeyim

Feneristt
    Katılımcı

Ya ben aradığımda onuda sordum benim gönderdiğim zarf voze bölümüne ulaştımı en azından bunu söylemisiniz dedim. Lutfen bi bakarmısınız dosyama konulmuşmu dedim. Buraya gelen evraklar sirayla işleme alinir ve yerine ulaşır denildi.yani net bi cvp verilmedi. Yurtici kargoyu aradım takip numarası teslim alan teslim eden hepsi var elimde. Yani kesinlikle ulaştı ama konsoloslukta nerde bilmiyorum. orayami gidiym napiym ki cocukla zorama gerekirse giderimde.
    .

eşiniz gelein beraber gidin bence , bakarson bir işe yarar belki pasaportunu orda teslim alma şansın bile olabilir , yani bilmiyorum bu grupta tecrübeli insanlar var onlar ne der bilememde , bence işe yarar eşin buraya bir haftalıpına filan gelebiliyorsa , bence ciddiye alırlar sizi , yani araştır eğer randevunuz olmadan senle eşini içeri alıcaklarsa git derim 🙄

r2505s
    Katılımcı

eşiniz gelein beraber gidin bence , bakarson bir işe yarar belki pasaportunu orda teslim alma şansın bile olabilir , yani bilmiyorum bu grupta tecrübeli insanlar var onlar ne der bilememde , bence işe yarar eşin buraya bir haftalıpına filan gelebiliyorsa , bence ciddiye alırlar sizi , yani araştır eğer randevunuz olmadan senle eşini içeri alıcaklarsa git derim 🙄

Teşekkür ederim öncelikle. Bende aynı fikirseyim gitme taraftarıyım açıkçası ama ya bizi içeri almazlarsa oda var. Bu işleyiş nasıl bilmiyorum. Randevu sadece aile birlesimi icin aliniyo diye biliyorum bunun için ne yapmalıyım dediğin gibi önce araştırmam lazım…

Feneristt
    Katılımcı

Teşekkürler kardeşim şimdi sıra sende eşin evrakları götürdüğü gün onay vercekler gibime geliyor inşAllah' sendende kısa zamanda bekliyoruz ama içime doğuyor seninde az kaldı max. İki hafta  okey:) okey:)

Eşimin okul kayıt mektubunu pazartesi teslim ettik belki pnay vermişlerdir 😊

2onur
    Katılımcı

Arkadaşlar :) UPS e teslim edilmiş kargo bugün konsolosluğu aramıştım bana bu hafta elinizde olur denilmişti ama sonuç bilgisi paylaşamıyoruz demişlerdi sağlık olsun inşAllah' olumludur ümidimiz o yönde bekleyen herkese sabır versin Allah' tez zamanda kavuştursun..
    Yarın elimde olursa tamm 23 günde Vizemi almış oluyorum mükemmel bi zamanlama 😊😊😊😊

Selamlar hayırlı olsun  :) Bana bugün getirdi UPS pasaportu 9 Mayıs ilk başvuru tarihim. 3 aylık D tipi vize vermişler. Sanırım Almanya'da uzatacağız. C tipi vizem aynı duruyor Almanyanın onu iptal etmemişler 2020 ye kadar vizem vardı.
    Darısı beklemede olan diğer arkadaşların başına.

Saygılar,

15 yanıt görüntüleniyor - 751 ile 765 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.