2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Hrnmllgl
    Katılımcı

Arkadaşlar :) UPS e teslim edilmiş kargo bugün konsolosluğu aramıştım bana bu hafta elinizde olur denilmişti ama sonuç bilgisi paylaşamıyoruz demişlerdi sağlık olsun inşallah olumludur ümidimiz o yönde bekleyen herkese sabır versin Allah tez zamanda kavuştursun..
    Yarın elimde olursa tamm 23 günde Vizemi almış oluyorum mükemmel bi zamanlama 😊😊😊😊

Feneristt
    Katılımcı

Arkadaşlar :) UPS e teslim edilmiş kargo bugün konsolosluğu aramıştım bana bu hafta elinizde olur denilmişti ama sonuç bilgisi paylaşamıyoruz demişlerdi sağlık olsun inşAllah' olumludur ümidimiz o yönde bekleyen herkese sabır versin Allah' tez zamanda kavuştursun..
    Yarın elimde olursa tamm 23 günde Vizemi almış oluyorum mükemmel bi zamanlama 😊😊😊😊

Evet şansınız varmış 😊

Feneristt
    Katılımcı

bro sen eşinin okul kaydı fln diyordun ne oldu olmadı mı işlem aslından direk eşinin ailesi kefil olsa alman vatandaşı sonuçta

Eşim okul için yarına randevu almıştı , randevu mektubunu pazartesi teslim ettik yabancılar şubesine belki o şekilde de kabul ederler , yarın eşim gidicek okul kaydı için okuldan bşr kağıt alıp yabancılar şubesine verirse sıkıntı kalmıyor , eşimin ailesiyle aramız iyi değil 😊

mercanx
    Katılımcı

Ne yaptın ya sakin ol benimde sürdü bir hafta onaydan sonra on gün süren arkadaşım var konsolosluk yoğunluğuna göre değişiyodur gelicek inşAllah'  okey:)

Bakalım hergün yeni bi umutla bekliyorum artık bekleyen herkezin gelsin inşallah tez zamandq🙏

mercanx
    Katılımcı

Benimkinede bir onay gelseydi kafamız rahat olsaydı insan acayip darlanıyor stres oluyor 😬🙄

Valla onaydan sonrası daha stresli ama inşallah benimki gibi olmaz seninki  okey:)

mercanx
    Katılımcı

Aynen bizimde evraklarimiz tamdi.hatya eşim ozellikle sormuş herseyiniz tam eksiginiz yok demisler ve eşimede yabancılar şubeden onayınızı verdik bizimle işiniz bitti dediler martta. Kapali zarf içinde verdiler ustelik çünkü mail atmiyolarmis eski sistem calisiyolarmis.bizde buradaki konsoloslugu aradık kargoyla gonderin gelmenize gerek yok denildi kargoyla  gönderdik. hatta esim tekrar gitti geçtiğimiz ay. Ilk gittiği bayanmış bu kez bi by ilgilenmiş ve ayni seyi söylemiş sizin artik buraya gelmenize gerek yok. Bizimle işiniz bitti ilgili konsolosluğa sorun demiş. Valla allak bullak olduk. Tekrar mail attim cevap olarak esinizin yabancilar subedeki incelemeleri devam etmektedir diyo. Eşim daha bi kac gun önce gitti yabancilar şubeye burda işiniz bitti turkiyeye sorun diyolar. Konsolosluğu arıyorum vize kelimesini duyar duymaz mail atin vize konusunda bilgi veremiyoruz diyolar.bu nasil bisey ya anlam veremiyorum. Ne yapalım onu da bilmiyoruz.

Eşiniz alman. Vatandaşımı ve hangi konsolosluğu aradınız ne dedi size tam olarak

r2505s
    Katılımcı

Eşiniz alman. Vatandaşımı ve hangi konsolosluğu aradınız ne dedi size tam olarak

Hayır Türk vatandaşı. Mail atın dedi aradığım zaman. Mail attım dedim bidaha atın biz cvp veremeyiz. Vize bölümü de ancak maille cvp verir telefonla bilgi veremiyoruz dedi. izmir konsolosluğu

mercanx
    Katılımcı

Arkadaşlarr pasaportum kargoya verılmişşşşş çok şükür o kadar içimi döktüm akşamına kargoya verilmiş allahım bekleyen herkeze nasip etsin arkdşlar çok mutluyum çok şükür 🙏🤗🤗🤗🤗😊😊😊😊😊

mercanx
    Katılımcı

Hayır Türk vatandaşı. Mail atın dedi aradığım zaman. Mail attım dedim bidaha atın biz cvp veremeyiz. Vize bölümü de ancak maille cvp verir telefonla bilgi veremiyoruz dedi. izmir konsolosluğu

Türk vatandası oldumu biraz inceliyorlar bi aksilik oldugunu düşünmüyorumm içini ferah tut elbet vericekler sadece biraz bekletiyorlar ama fazla konsolosluguda sıkıştırmayın 3 ay süreyi doldurun az kldı demiştiniz galiba

AslanEm
    Katılımcı

Arkadaşlarr pasaportum kargoya verılmişşşşş çok şükür o kadar içimi döktüm akşamına kargoya verilmiş Allah'ım bekleyen herkeze nasip etsin arkdşlar çok mutluyum çok şükür 🙏🤗🤗🤗🤗😊😊😊😊😊

Çok sevindim mercanx. Hayırlı olsun. Halayyyy halayy:) halayy:) halayy:) halayy:) halayy:)

Ve herkeze nasip olsun ve en kıza zamanda eşine kavuşsun :)

Feneristt
    Katılımcı

Türk vatandası oldumu biraz inceliyorlar bi aksilik oldugunu düşünmüyorumm içini ferah tut elbet vericekler sadece biraz bekletiyorlar ama fazla konsolosluguda sıkıştırmayın 3 ay süreyi doldurun az kldı demiştiniz galiba

hayırlı olsun mercanx  halayy:)

r2505s
    Katılımcı

Ama biz 3 ayı doldurduk başvuruya göreyse 3 ay
    25 ekim 2017 başvuru tatihi
    Aralık-2017 eksik evrak teslim ettik
    Mart 2018 eşimi yabancilar şube görüşmeye çağırdı ve ayni gün onayınız tamam eksiğiniz yok deyip zarf verdiler mail atmiyolarmis
    19 mart bu zarfı konsolosluğa teslim ettik söyledikleri gibi
    3 ay doldu zaten. yanlışım varsa duzeltin lütfen.başvuruya göremi, eksik evrakın tamamlandığı gunemi, eşimi şubeye çağırdıkları gunemi, yoksa eşime verilen evrakı teslim ettigimiz güne göremi bu 3 ay. Neye gore hesaplaniyo

r2505s
    Katılımcı

Arkadaşlarr pasaportum kargoya verılmişşşşş çok şükür o kadar içimi döktüm akşamına kargoya verilmiş Allah'ım bekleyen herkeze nasip etsin arkdşlar çok mutluyum çok şükür 🙏🤗🤗🤗🤗😊😊😊😊😊

Hayırlı olsun cok sevindim
    Darısı başımıza artık. Bekleyen herkese hepimize sabır versin rabbim. Bizlere de nasip olsun inşallah ki hepimiz biran önce eşlerimize kavuşalım

Feneristt
    Katılımcı

Ama biz 3 ayı doldurduk başvuruya göreyse 3 ay
    25 ekim 2017 başvuru tatihi
    Aralık-2017 eksik evrak teslim ettik
    Mart 2018 eşimi yabancilar şube görüşmeye çağırdı ve ayni gün onayınız tamam eksiğiniz yok deyip zarf verdiler mail atmiyolarmis
    19 mart bu zarfı konsolosluğa teslim ettik söyledikleri gibi
    3 ay doldu zaten. yanlışım varsa duzeltin lütfen.başvuruya göremi, eksik evrakın tamamlandığı gunemi, eşimi şubeye çağırdıkları gunemi, yoksa eşime verilen evrakı teslim ettigimiz güne göremi bu 3 ay. Neye gore hesaplaniyo

25 ocakta bitmiş 3 ayınız, bence bir  hata oluşmuş, yoksa bekletmezlerdi bu kadar , attınız mı detaylı bir emeil attınız mı , yerinizde olsam detaylı uzun bir meil yazardım belki fayda ederdi …

r2505s
    Katılımcı

25 ocakta bitmiş 3 ayınız, bence bir  hata oluşmuş, yoksa bekletmezlerdi bu kadar , attınız mı detaylı bir emeil attınız mı , yerinizde olsam detaylı uzun bir meil yazardım belki fayda ederdi …

Evet detaylı bir mail attım ve cvp geldi basvurunuz yabancılar sube tarafından incelenmektedir diyo. Ya çok enteresan yabancılar sube esime bizimle işiniz bitti biz verdik diyo Türkiye'deki konsoloslukla görüşün diyo. Burası ise almanyaya topu atıyo inceleniyo diyo. Ya madem inceniyo esim bikac gun önce gitti niye oyle dediler yada niye incelemeden onayınızı verdik eksiğiniz yok deyip eşime evrak verdiler konsolosluga iletelim diye. Bunlar zarfimi kaybettiler acaba. Ya nedir bilmiyorum. Ne yapalım onuda bilmiyorum. Eksik dediler tamamlandi esim çağırıldı tamam dendi peki niye bekletiyolar. Zarftan bahsetmemisler hic neden bu zarf verildi eşime ozaman ve zarfı iletin tamam dediler

15 yanıt görüntüleniyor - 736 ile 750 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.