2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Ctnbsr
    Katılımcı

Doğru Türk vatandaşı olduğu için şartlandırmışım kendimi :)

Caner1
    Katılımcı

Arkadaslar almanyada 3 aylik aile vizesini uzattigimizda pasaportun bitisine gore veriyorlarmis sorum su almanyadaki turk konsoloslugu pasaportu yeniliyormu yoksa trye gelmek zorundamiyiz trye gelmemiz zorunlu ile tekrar almanyaya gidis sureci nasildir

yeniceri57
    Katılımcı

Almanya daki konsolosluk pasaportu yenileyecektir.Türkiye ye gelmenize gerek yok.  ancak dikkat edilmesi gereken husus mutlaka randevu alinmasidir. Internet sitesinden pasaport icin nelerin gerektigine bakabilirsiniz.

Arkadaslar Almanya'da 3 aylik aile vizesini uzattigimizda pasaportun bitisine gore veriyorlarmis sorum su Almanya'daki turk konsoloslugu pasaportu yeniliyormu yoksa trye gelmek zorundamiyiz trye gelmemiz zorunlu ile tekrar almanyaya gidis sureci nasildir

Caner1
    Katılımcı

Almanya daki konsolosluk pasaportu yenileyecektir.Türkiye ye gelmenize gerek yok.  ancak dikkat edilmesi gereken husus mutlaka randevu alinmasidir. Internet sitesinden pasaport icin nelerin gerektigine bakabilirsiniz.

tesekkur ederim sagolun

seremo
    Katılımcı

Herkese merhaba,
    öncelikle ne güzel yermis burasi  :) hersey yazilmis anlatilmis, 3 gündür cikamiyorum forumdan.. sagolun. ben de nisan ayi itibariyle sürece baslayacagim. biraz uzun oldu galiba ama, neyse..

3 yildir birlikte oldugum alman vatandasi kiz arkadasimla nisan ikinci hafta evlenecegiz. ve ardindan almanya  aile birlesimi vizesi(familienzusammenführung) icin islemlere baslayacagim. 
    su an Berlin'deyim. dil kursu icin 90 gün turist vizesiyle 1 Ocak 2018'de geldim 30 Mart 2018'de dönüyorum. türkiye'de 6 ay boyunca a1, a2 ve b1 kurslari aldim. bir yandan da turist olarak 2 kere iki hafta süreyle berlin'e girip ciktim. simdi de b1 kursunu tekrar aldim burada ve mart sonunda bitiyor. kalan bir ayimda da b2.1'i bitirip dönecegim istanbula 30 mart'ta. Ardindan esas sürec basliyor.

Istanbul'da önce a1 dil sinavina girip  belgeyi alacagim. su an berlin'de yapmak istedim ama burada maalesef sadece goethe sinav yapiyor o da 3 ayda bir, ona yetisemiyorum. istanbul'da ösd'den alacagim, nisan ilk haftadan sonra sinavlar var. sonra vize icin istenen belgeleri toplayip, istenmemesine ragmen eski pasaportumu, diplomami, hatta bulursam dogum belgemi bile ekleyerek vize icin basvuracagim. Forumlarda 15 kisiden birinden mutlaka basvuru sonrasinda eksik belge olarak istemisler. Su an kiz arkadasimin belgelerini de topluyoruz. kira kontrati, 3 aylik maas bordrosu, dogum belgesi, kimlik fotokopisi ve saglik sigortasi. istenilen belgelerde kimlik fotokopisi veya pasaport diyor. esimin pasaportu yok, yenisini almak da burada 2 hafta kadar sürüyor, kimlik yeterli mi yoksa pasaport isine de girsek mi bilemedim. istanbul'da nikah sonrasi ilk is nüfus müdürlügünden “Uluslararasi evlenme belgesi” alacagim. bunun sisteme dusmesi icin ne kadar beklemem gerekir bilemiyorum ancak bir haftayi gecmeyecegini düsünüyorum.Nisan sonuna gelmeden belgeleri teslim edecegim konsolosluga. umarim hayirlisi olur.
    herkese sevgiler

seremo
    Katılımcı

az önce söylemedim ama kafaniza takilan akliniza yatmayan bir seyler varsa söyleyin lütfen, akil almaya geldim. herkes icin hayirlisi olur umarim, bekleyenlere sabir dilerim.

Alanyatolga
    Katılımcı

Alman kimliği yeterli dostum senden harç parasıda almıcaklar budada sınavlar goethe ayda bir yapılıyor 350 tl civarı rakamlar.

seremo
    Katılımcı

Eyvallah Tolga, ben de öyle tahmin ettim, kimlik yeterli olacaktır.

seremo
    Katılımcı

peki esim alman vatandasi, turkiye'de evlenmemiz icin gerekli olan belgeler nelerdir? hazir Berlin'de bir ayim daha varken buradan alayim onun evraklarini. ve evlilik basvurusunu tek basima yapabilir miyim acaba?

Siverekli
    Katılımcı

Slm arkadaşlar 6 aralıkta Ankara’da baş vurdum nişanlımla Almanya da evlenmek için 12 ocakta konsolosluk Aradı çapraz sorgu var diye 22 şubatta sorguya girdik her soruya cevap verdik nişanlımla karşılıklı doğru bir şekilde 2:30 saat sordular 10 yaş var nişanlım benden büyük ve Alman vatandaşı hemşire maaşı 2000 Euro ve kayın babamın üç katlı dairesi var ve bir katında kalıyor eşim 100 metre kare ev  benim ilk onun ikinci evliliği , görüşme iyi geçti yine de içimiz kan ağlıyor acaba red gelir mi diye fikri olan arkadaşlar yazar mı acaba

Siverekli
    Katılımcı

Slm arkadaşlar 6 aralıkta Ankara’da baş vurdum nişanlımla Almanya da evlenmek için 12 ocakta konsolosluk Aradı çapraz sorgu var diye 22 şubatta sorguya girdik her soruya cevap verdik nişanlımla karşılıklı doğru bir şekilde 2:30 saat sordular 10 yaş var nişanlım benden büyük ve Alman vatandaşı hemşire maaşı 2000 Euro ve kayın babamın üç katlı dairesi var ve bir katında kalıyor eşim 100 metre kare ev  benim ilk onun ikinci evliliği , görüşme iyi geçti yine de içimiz kan ağlıyor acaba red gelir mi diye fikri olan arkadaşlar yazar mı acaba

Alanyatolga
    Katılımcı

peki esim alman vatandasi, turkiye'de evlenmemiz icin gerekli olan belgeler nelerdir? hazir Berlin'de bir ayim daha varken buradan alayim onun evraklarini. ve evlilik basvurusunu tek basima yapabilir
    miyim acaba?

Kimlik fotokopisi pasaport fotokopisi formül a formül b apostilli tercümeli

Alanyatolga
    Katılımcı

Dogru cevaplar verdiyseniz red gelmez yakında gelir eline pasaport

Siverekli
    Katılımcı

Dogru cevaplar verdiyseniz red gelmez yakında gelir eline pasaport

Tolga bey doğru cevap verdik hatta kadın bir ara ya ben 10 yıldır evliyim eşimi bu kadar tanımıyorum dedi gülümsedi resim de getirdim görmek istermisiniz dedim , sorgu bitsin sonra bakarız dedi , saat 12.30 da mola verelim siz dışarıda bekleyin tekrar çağıracak sizi dedi önüme kağıtları uzattı imzaladım , yarım saat bekledim sonra anons geçti ismimi,  işiniz bitti gide bilirsiniz dediler resimleri bile gösteremedim mecbur çıktım , psikolojimiz bozuldu ya vallah ne olacak çok korkuyoruz

By_Cologne
    Katılımcı

Merhaba Arkadaşlar,

Bende dayanamayıp aranıza katıldım ortalama 2 yıldır bu forumu takip ediyorum güzel bilgiler var. Bende eş üzerinden Aile Birleşim Vizesine başvurdum İstanbul'dan. 9 Kasım 2017'de başvuru yaptım ve hala bekliyorum tam 3 ay 18 gün oldu :( Köln yabancılar şubesinden cevap bekliyorum hala… Benim gibi Köln'e başvurup bekleyen var mı hala ?

15 yanıt görüntüleniyor - 61 ile 75 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.