2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

mercanx
    Katılımcı

merhaba
    Almanyada tatildi evet ama ben 31 Mayis perşembe izmir konsolosluguyla görüştüm . hatta ararken ayni seyi dusundum tatildir diye ama yinede aradim ve telefona baktilar. yani tatil değildi tabi istanbulu bilemem

Merhaba sizede onay geldimi ? Pasaportunuz gelmedigi icin mi aradiniz?

Gotcha
    Katılımcı

Merhaba,

Buradaki başvurular çoğunlukla sanırım aile birleşimi için ancak yine de belki benimle benzer durumda olanlar vardır diye sormak istedim. 23.05.2018 tarihinde İstanbul Alman Konsolosluğun'a blue card başvurusunda bulundum. Bekarım, dolayısı ile tek başıma başvuru yaptım. Kontratımın başlangıç tarihi 1 temmuz ve ben gidiş için 30 haziran diye belirttim. Bugün 15 gün oldu herhangi bir dönüş yok. İşe başlayacağım firma bir alman firması ve 1.5 yıl kadar çalışmıştım Türkiye ofisinde daha önce. Daha sonra başka bir yere geçtim ve şimdi eski firmamın direkt almanya merkezine geçiyorum. Konsoloslukta bana hiçbir soru sormadılar. Tek soru dahi. Sadece eksik evrak olursa mail atıyoruz dediler. 15 gündür ses seda yok. 1 temmuz işe başlangıç tarihim olacağı için endişeliyim malum 25 gün kaldı. Görüş ve fikirlerinizi belirtebilirseniz çok sevinirim. Buradaki bir çok insan ya da çevresinden birileri benzer bi süreci yaşamıştır diye tahmin ediyorum.

Saygılarımla

Feneristt
    Katılımcı

Kardeşim seninden haber yok mu ? Yoksa yerinde olsam email atardım konsolosa belki bir faydası olur

mercanx
    Katılımcı

Kardeşim seninden haber yok mu ? Yoksa yerinde olsam email atardım konsolosa belki bir faydası olur

yok malesef anlamadim bende cuma aradigimda islem sona yaklasti dedi simdi bilemedim mail atsqm mi diye hatta bugun esm aradi yabancilar subesini biz onayi 30.05. de yolladik biz demis burasi göndermedi daha sebebi ne anlamadim hic bir sebepte yok heeeeyimiz tam

Feneristt
    Katılımcı

yok malesef anlamadim bende cuma aradigimda islem sona yaklasti dedi simdi bilemedim mail atsqm mi diye hatta bugun esm aradi yabancilar subesini biz onayi 30.05. de yolladik biz demis burasi göndermedi daha sebebi ne anlamadim hic bir sebepte yok heeeeyimiz tam

Araya cumartesi pazar kaynamış büyük ihtimalle ondandır , bide geçen hafta perşembe benim gidiceğim yer tatildi , vizen gelir bir iki güne sıkıntı yok ;)

mercanx
    Katılımcı

Araya cumartesi pazar kaynamış büyük ihtimalle ondandır , bide geçen hafta perşembe benim gidiceğim yer tatildi , vizen gelir bir iki güne sıkıntı yok ;)

Bizde evraklaro teslım ettikleri gün onay verip bildirdiler perşembede konsolosluk çalışıyormuş anlamadım gitti bide geçiktircek hiçbirşey yok çok şükğr kendimize ait evimiz var eşim alman vatandaşı bilinen iyi bi firmada süresiz işi var bizim ikimizinde herhangi bi suçu falan da yok yaş farkımız desen oda yok biz erken çıkar derken onaydan sonra pasaportumuz gelmiyor içimi tek rahatlatan kadının işlem sonuna geşmiş demesi farkı bişey diyebilirdi işlem devam ediyor diyebilirdi o yani neyse bi günü var onu bekliyoruz heralde . :cryla: allah hepimize yardım etsin çok zor :(

stuttgart30
    Katılımcı

Bizde evraklaro teslım ettikleri gün onay verip bildirdiler perşembede konsolosluk çalışıyormuş anlamadım gitti bide geçiktircek hiçbirşey yok çok şükğr kendimize ait evimiz var eşim alman vatandaşı bilinen iyi bi firmada süresiz işi var bizim ikimizinde herhangi bi suçu falan da yok yaş farkımız desen oda yok biz erken çıkar derken onaydan sonra pasaportumuz gelmiyor içimi tek rahatlatan kadının işlem sonuna geşmiş demesi farkı bişey diyebilirdi işlem devam ediyor diyebilirdi o yani neyse bi günü var onu bekliyoruz heralde . :cryla: Allah' hepimize yardım etsin çok zor :(

Ne yaptın ya sakin ol benimde sürdü bir hafta onaydan sonra on gün süren arkadaşım var konsolosluk yoğunluğuna göre değişiyodur gelicek inşallah  okey:)

r2505s
    Katılımcı

Merhaba
    Yabancılar şubeden herseyiniz tamam bizimle işiniz bitti onayınızı verdik denildi. Ama hâlâ haber yok. Sormak için aradım.
    Bu arada bişey sormak istiyorum onay geldiğini nasıl anlaşılıyo extra bişey gönderiyolar mi? yabancılar şubeden onayınizi verdik demeleri yeterli değilmi

mercanx
    Katılımcı

Ne yaptın ya sakin ol benimde sürdü bir hafta onaydan sonra on gün süren arkadaşım var konsolosluk yoğunluğuna göre değişiyodur gelicek inşAllah'  okey:)

İnşallah bakalım bekliyoruz elimiz kolumuz bağlı

mercanx
    Katılımcı

Merhaba
    Yabancılar şubeden herseyiniz tamam bizimle işiniz bitti onayınızı verdik denildi. Ama hâlâ haber yok. Sormak için aradım.
    Bu arada bişey sormak istiyorum onay geldiğini nasıl anlaşılıyo extra bişey gönderiyolar mi? yabancılar şubeden onayınizi verdik demeleri yeterli değilmi

Eşin evrakları götürdük evraklarımız tamdı kadın onay verdik konsolosluga yolluyorum onayı dedi bende kadın dedikten iki gün sonra öylesine bi arayım dedim konsoloslugu sırf merakıma aradım sonra kadın bana dediki işleminiz sona yaklaşmış dedi daha fazla bilgi veremem dedi sonra hiç bi haber gelmedi eşim tekrar aradı bugun yabancılar şubesini eşim bilgilerini verince kadın 30.05 mayısta onay gönderilmiş olarak görünüyor dedi

Feneristt
    Katılımcı

Benimkinede bir onay gelseydi kafamız rahat olsaydı insan acayip darlanıyor stres oluyor 😬🙄

AslanEm
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar benim bi sorum vardı. Benim eşimin yeni pasaporttan var yani chipli. Sorun olurmu ve sizde yeni pasaport mu var yoksa eski pasaport mu.
    Hepiniz inşallah en kıza zamanda vizelerinizi alırsınız :) :D🖒

stuttgart30
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar benim bi sorum vardı. Benim eşimin yeni pasaporttan var yani chipli. Sorun olurmu ve sizde yeni pasaport mu var yoksa eski pasaport mu.
    Hepiniz inşAllah' en kıza zamanda vizelerinizi alırsınız :) :D🖒

farketmiyor reis

stuttgart30
    Katılımcı

Benimkinede bir onay gelseydi kafamız rahat olsaydı insan acayip darlanıyor stres oluyor 😬🙄

bro sen eşinin okul kaydı fln diyordun ne oldu olmadı mı işlem aslından direk eşinin ailesi kefil olsa alman vatandaşı sonuçta

r2505s
    Katılımcı

Eşin evrakları götürdük evraklarımız tamdı kadın onay verdik konsolosluga yolluyorum onayı dedi bende kadın dedikten iki gün sonra öylesine bi arayım dedim konsoloslugu sırf merakıma aradım sonra kadın bana dediki işleminiz sona yaklaşmış dedi daha fazla bilgi veremem dedi sonra hiç bi haber gelmedi eşim tekrar aradı bugun yabancılar şubesini eşim bilgilerini verince kadın 30.05 mayısta onay gönderilmiş olarak görünüyor dedi

Aynen bizimde evraklarimiz tamdi.hatya eşim ozellikle sormuş herseyiniz tam eksiginiz yok demisler ve eşimede yabancılar şubeden onayınızı verdik bizimle işiniz bitti dediler martta. Kapali zarf içinde verdiler ustelik çünkü mail atmiyolarmis eski sistem calisiyolarmis.bizde buradaki konsoloslugu aradık kargoyla gonderin gelmenize gerek yok denildi kargoyla  gönderdik. hatta esim tekrar gitti geçtiğimiz ay. Ilk gittiği bayanmış bu kez bi by ilgilenmiş ve ayni seyi söylemiş sizin artik buraya gelmenize gerek yok. Bizimle işiniz bitti ilgili konsolosluğa sorun demiş. Valla allak bullak olduk. Tekrar mail attim cevap olarak esinizin yabancilar subedeki incelemeleri devam etmektedir diyo. Eşim daha bi kac gun önce gitti yabancilar şubeye burda işiniz bitti turkiyeye sorun diyolar. Konsolosluğu arıyorum vize kelimesini duyar duymaz mail atin vize konusunda bilgi veremiyoruz diyolar.bu nasil bisey ya anlam veremiyorum. Ne yapalım onu da bilmiyoruz.

15 yanıt görüntüleniyor - 721 ile 735 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.