2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Feneristt
    Katılımcı

Herkese merhabalar,

23.05.18 tarihinde Istanbuldan Berlin'e gitmek için aile vizesi başvurumu yaptım. Eşim de ben de 21 yaşındayız, eşim Alman. Erasmusta da beraber yaşadığımızı söyledim, Almanca soruları cevapladıktan sonra görevli son derece tatmin olmuştu.

Henüz mektup vs. eşime gitmedi. Eşim adresini değiştirmişti haziran başında, onu da konsolosluğa bildirdim bugün işlem numaramı istediler kontrol etmek için.
    Okuduğum kadarıyla kimilerine çok hızlı kimilerine de çok uzun sürede vize ulaşıyor, bunun neye göre olduğunu bilen var mı? Ayrıca Almanyadaki eşe mektup gidip gitmemesi de kesin değil sanıyorum. Forumu çok okudum, biraz bilgilendirme yapabilir misiniz?
    ve okuduğum kadarıyla Berlindeki yabancılar ofisini arayıp çok darlamak gerekiyormuş.Numarasını nereden bulabilirim?

Teşekkürler

Berlinde biraz yoğunluk olabilir bundan dolayıda vizen 2 ayı bulabilir , şansada bağlı biraz şansın varsa 1 ayda bile sonuçlanabilir bunun kesin bir cevabı yok ,3. Haftadan sonra yabancılar şubesini ararsanız işlemler hakkında bilgi sahibi olma ihtimaliniz olabilir , numarasını eşiniz almanca yazarak netten bulabilir , dediğiniz gibi kesin değil mektubun gönderilip gönderilmemesi , başka sormak istediğiniz birşey olursa cevaplarız

meanfant
    Katılımcı

Çok teşekkürler bilgi için. Bir sorum daha var, başvuruda gitmek istenilen tarih yazıyordu ben başvurumdan yaklaşık bir ay sonrasını belirttim 30.06.2018 olarak. Acaba bunun bir etkisi olur mu, zamanında vizenin çıkması gibi?

Feneristt
    Katılımcı

Çok teşekkürler bilgi için. Bir sorum daha var, başvuruda gitmek istenilen tarih yazıyordu ben başvurumdan yaklaşık bir ay sonrasını belirttim 30.06.2018 olarak. Acaba bunun bir etkisi olur mu, zamanında vizenin çıkması gibi?

dostum yoğunluk yoksa dediğin tarihe yetiştirebilirler, yoğunluk varsa pekte önemsemezler gitmek istediğin tarihi

Fatihh18
    Katılımcı

Hemen gidicem ama bu gidişle bayramı geçircem galiba 🤗

Valla gelirsede gitme ailenle gecir cok ararsin sonra 😂

Fatihh18
    Katılımcı

Hayir gitmek eger misal 2-3 ay sonrasini yazmis olsaydin vizen erkende gelse yazdigin tarihe cikis veriyorlar ben 01.07.2018 yazmistim gitmek istedigim tarihe vizem 28.05 de geldi ama cikis tarihim 01.07 gelir vizen mektuba takma benimde mektup gitmeden 6 haftada ulasti elime

mercanx
    Katılımcı

Valla gelirsede gitme ailenle gecir cok ararsin sonra 😂

VAlla canım cok sıkkın yarın 1 hafta olucak tam hiç bi haber yok

Hrnmllgl
    Katılımcı

16.05.2018 İstanbul Konsolosluğundan Başvuru
    26.05.2018 Hamburg Yabancılar Dairesi Eşime Mektup gönderdi (Kimlik Fotokopisi ve Evlilik Cüzdanı Fotokopisini beraberinde gönderdikleri formu doldurarak posta yolu ile göndermesini istediler) Ancak orjinal evraklar ellerine daha ulaşmamış.
    28.05.2018 Eşim Formu ve evrakları Yabacılar dairesinin posta kutusuna bizzat kendisi bıraktı.
    01.06.2018 de Hamburg Yabancılar Dairesi Buradaki İşlemleriniz Bitti ve Eşinizin Evraklarını İstanbul Alman Konsolosluğuna gönderdik artık gerekli bilgiyi onlardan alabilirsiniz diye mektup gönderdiler
    Arkadaşlar sanırım sona yaklaştık öyle mi? Galiba onay verildi artık buradan vizenin basımı kaldı ne kadar sürer?

r2505s
    Katılımcı

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum geçtiğimiz perşembe yani 31 mayısta almanların milli bayramıydı ve kapalıydı istanbuldaki konsoloslukta kapalı mıydı bilgisi olan var mı ogün ?

merhaba
    Almanyada tatildi evet ama ben 31 Mayis perşembe izmir konsolosluguyla görüştüm . hatta ararken ayni seyi dusundum tatildir diye ama yinede aradim ve telefona baktilar. yani tatil değildi tabi istanbulu bilemem

Fatihh18
    Katılımcı

26.05.2018 Hamburg Yabancılar Dairesi Eşime Mektup gönderdi (Kimlik Fotokopisi ve Evlilik Cüzdanı Fotokopisini beraberinde gönderdikleri formu doldurarak posta yolu ile göndermesini istediler) Ancak orjinal evraklar ellerine daha ulaşmamış.
    28.05.2018 Eşim Formu ve evrakları Yabacılar dairesinin posta kutusuna bizzat kendisi bıraktı.
    01.06.2018 de Hamburg Yabancılar Dairesi Buradaki İşlemleriniz Bitti ve Eşinizin Evraklarını İstanbul Alman Konsolosluğuna gönderdik artık gerekli bilgiyi onlardan alabilirsiniz diye mektup gönderdiler
    Arkadaşlar sanırım sona yaklaştık öyle mi? Galiba onay verildi artık buradan vizenin basımı kaldı ne kadar sürer?

hayırlı olsun kardesım gelir haftaya 1 hafta ıcınde geliyor gözün aydın  alkis:)

Feneristt
    Katılımcı

merhaba
    Almanyada tatildi evet ama ben 31 Mayis perşembe izmir konsolosluguyla görüştüm . hatta ararken ayni seyi dusundum tatildir diye ama yinede aradim ve telefona baktilar. yani tatil değildi tabi istanbulu bilemem

Aradığında yardımcı olmaya çalıştımar mı ?

r2505s
    Katılımcı

Aradığında yardımcı olmaya çalıştımar mı ?

vize hakkinda bilgi veremiyoruz malesef lutfen mail atın dediler.

Hrnmllgl
    Katılımcı

hayırlı olsun kardesım gelir haftaya 1 hafta ıcınde geliyor gözün aydın  alkis:)

İnşallah kardeşim inşallah  funny:) funny:) bu hafta cumaya kadar gelirse cumartesi giderim diye tahmin ediyorum  utanan:) bakalım Nasip inşallah öyle olur hayırlısıysa

Nesibi
    Katılımcı

Merhabala beyler almanya münihe aile birleşimi için başvuru yaptım 3 ay geçti beyler ne yapmam gerek bıktım artık

esiniz yabancilar polisine gidip sorsun dosya numaranizla. Bende munih e basvuru yaptim esime 24 gun sonra mektup gitti. Bence gidin sorun son durum nedir diye. Yada TR deki hangi konsolosluktan basvuru yaptiysaniz mail derim durumu sorgulamak icin. Hayirlisi olsun.

2onur
    Katılımcı

Hayırlı olsun umarım en kısa sürede gelir pasaportunuz  :) Benim durumum da sizinkiyle benzer bizde ilettik evrakları artık pasaport gönderilir dediler ancak UPS'e bakıyorum takip numarasıyla erişemiyorum. Bakalım nasıl gelişmeler olacak.

Saygılar,

Hrnmllgl
    Katılımcı

Hayırlı olsun umarım en kısa sürede gelir pasaportunuz  :) Benim durumum da sizinkiyle benzer bizde ilettik evrakları artık pasaport gönderilir dediler ancak UPS'e bakıyorum takip numarasıyla erişemiyorum. Bakalım nasıl gelişmeler olacak.

Saygılar,

Teşekkür ederim tabi şöyle bi durum da var bize onaylandı falan da denilmedi biz işlemlerinizi yaptık gönderdim artık muhattabınız Alman Konsolosluğudur demişler :) dediğin gibi bekleyip göreceğiz inşallah tez zamanda senin içinde hayırlı olsun.

15 yanıt görüntüleniyor - 706 ile 720 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.