2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

mercanx
    Katılımcı

Paskalya tatili diyor izmir konsolosluğunda tatilmiş

Bide paskalya nisan ayınd değil miydi bu farklı bi bayramdı sanki ::)

Feneristt
    Katılımcı

Bide paskalya nisan ayınd değil miydi bu farklı bi bayramdı sanki ::)

Pardon tekrardan baktım herhangi bi tatil görünmüyor

mercanx
    Katılımcı

Pardon tekrardan baktım herhangi bi tatil görünmüyor

Bende konsoloslugun tatil günlerine baktım kafam katıstı her tatil yazmıyor mesala o yüzden sordum 23 nisan falan yazmıyor 2 haftalık noel var o yazmıyor obdn sordum sağ ol yinede okey:)

Feneristt
    Katılımcı

Bende konsoloslugun tatil günlerine baktım kafam katıstı her tatil yazmıyor mesala o yüzden sordum 23 nisan falan yazmıyor 2 haftalık noel var o yazmıyor obdn sordum sağ ol yinede okey:)

Kardeşim belli olmuyor ki bu adamlar iki ginde bir tatil yapıyor  :(

mercanx
    Katılımcı

Kardeşim belli olmuyor ki bu adamlar iki ginde bir tatil yapıyor  :(

Aynen öyle bide benim onaydan sonra üçüncü gün ses seda yok anlamadım yani bi sorun mu var acaba ona canım sıkıldı biraz ne zor işler ya

Feneristt
    Katılımcı

Aynen öyle bide benim onaydan sonra üçüncü gün ses seda yok anlamadım yani bi sorun mu var acaba ona canım sıkıldı biraz ne zor işler ya

Şansa bağlı bir durumdur fazla canını sıkma , gelir bu günlerde

Fatihh18
    Katılımcı

Mercan benim onaydan 6.gun geldi zaten hafta sonu araya girdi calismiolar persembe onaylandi carsamba gunu geldi seninde gelir 2-3 gune dert etme 😂

Fatihh18
    Katılımcı

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum geçtiğimiz perşembe yani 31 mayısta almanların milli bayramıydı ve kapalıydı istanbuldaki konsoloslukta kapalı mıydı bilgisi olan var mı ogün ?

Almanyadaki konsoloslukla turkiyede konsolosluk calisma saatleri tatilleri ayni orda tatilse burdada tatil

Fatihh18
    Katılımcı

Anladım, o zaman bekleyeyim madem zaten 15inde arayıp bilgi alabilirsin demişti konsolosluk 10 gün kaldı bakalım

Bekle zaten aksam alir ups sabah getirir verir

mercanx
    Katılımcı

Mercan benim onaydan 6.gun geldi zaten hafta sonu araya girdi calismiolar persembe onaylandi carsamba gunu geldi seninde gelir 2-3 gune dert etme 😂

Fatih Ama sen haftasonlarınıda sayıyorsun bende sayarsam 5. Gün bugun ups den de takip ediyorum hiç birşey yazmıyor stres oldum iyice 😑

Fatihh18
    Katılımcı

Fatih Ama sen haftasonlarınıda sayıyorsun bende sayarsam 5. Gün bugun ups den de takip ediyorum hiç birşey yazmıyor stres oldum iyice 😑

gelir gelir zaten 1 hafta ıcınde geliyor en azından onaylandıgını bılıyorsun  okey:)

mercanx
    Katılımcı

gelir gelir zaten 1 hafta ıcınde geliyor en azından onaylandıgını bılıyorsun  okey:)

İnşallah bekliyorum bakalım başka çarem yok tek korkum uzaması normal şartlatda 4-5 güne geliyor çünkü neyse hayırlısı olsun artık

Fatihh18
    Katılımcı

İnşAllah' bekliyorum bakalım başka çarem yok tek korkum uzaması normal şartlatda 4-5 güne geliyor çünkü neyse hayırlısı olsun artık

Hemen gidecekmisin yoksa bayrami burda gecirip gidecekmisin

mercanx
    Katılımcı

Hemen gidecekmisin yoksa bayrami burda gecirip gidecekmisin

Hemen gidicem ama bu gidişle bayramı geçircem galiba 🤗

meanfant
    Katılımcı

Herkese merhabalar,

23.05.18 tarihinde Istanbuldan Berlin'e gitmek için aile vizesi başvurumu yaptım. Eşim de ben de 21 yaşındayız, eşim Alman. Erasmusta da beraber yaşadığımızı söyledim, Almanca soruları cevapladıktan sonra görevli son derece tatmin olmuştu.

Henüz mektup vs. eşime gitmedi. Eşim adresini değiştirmişti haziran başında, onu da konsolosluğa bildirdim bugün işlem numaramı istediler kontrol etmek için.
    Okuduğum kadarıyla kimilerine çok hızlı kimilerine de çok uzun sürede vize ulaşıyor, bunun neye göre olduğunu bilen var mı? Ayrıca Almanyadaki eşe mektup gidip gitmemesi de kesin değil sanıyorum. Forumu çok okudum, biraz bilgilendirme yapabilir misiniz?
    ve okuduğum kadarıyla Berlindeki yabancılar ofisini arayıp çok darlamak gerekiyormuş.Numarasını nereden bulabilirim?

Teşekkürler

15 yanıt görüntüleniyor - 691 ile 705 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.