2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Hrnmllgl
    Katılımcı

Arkadaslar merhaba bugun esim yabancilar subesine gitti bugun 40.gun mektup falan gelmedi kadin esime demis biz persembe gunu yolladik esinin pasaportunu turkiyeye demis mektup falan gelmedi bize mektup icinizi ferah tutun insAllah' tez zamanda ulasir herkezin vizesi

Fatih hayırlı olsun kardeşim eline de ulaşır inşallah tez zamanda. Ancak kafam karıştı pasaportu gönderdiler dedin Pasaport Konsoloslukta kalmıyor muydu? Ve elektronik ortamda onay diye bişey yok mu yani onay gelir pasaporta bas vizesini gönder ne bekletiyosun dimi

Hrnmllgl
    Katılımcı

Arkadaslar pasaportum geldi bugun 40.gun darisi herkezin basina insAllah' mektup falan gelmedi direk pasaport geldi bana ups den msj gelmedi bende isteyim adam geri gitti yarin tekrar gelcem dedi hayirlisi 😂

Oo hayırlı olsun bu mesajı görmemiştim :) tez zamanda kavuşursun inşallah ailene kardeşim darısı bekleyen herkesin başına Tez zamanda .

Fatihh18
    Katılımcı

fatih çok senindim hayırlı uğurlu olsun  okey:) bende güzel bi haber vereyim  benim de sabah eşim evrakları teslim etti ve banada  verdiklerini söylediler ve konsolosluga bildirceklerini söylediler  :) umarım hemen bildirir yoksa bes gün izine çıkıcak o zamandan sonraya kalır ama yinede onay verdi ya yeter artık pasaportumu beklemek kaldı :) darısı bekleyen tüm arkadaşların başına :)

Saolasin darisi basina cok sevindim onaydan 5 gun sonra geldi benim pasaport insallah sorunsuz eline gelir  halayy:)

Fatihh18
    Katılımcı

Oo hayırlı olsun bu mesajı görmemiştim :) tez zamanda kavuşursun inşAllah' ailene kardeşim darısı bekleyen herkesin başına Tez zamanda .

Amin kardesim darisi basina bilmiom pasaport nerde kaliyor kadin biz pasaportunu yolladik demis vize gelsinde pasaport nerde olursa olsun insallah sende yakinda hayirli sonuclar alirsin kardesim

Hrnmllgl
    Katılımcı

Amin kardesim darisi basina bilmiom pasaport nerde kaliyor kadin biz pasaportunu yolladik demis vize gelsinde pasaport nerde olursa olsun insAllah' sende yakinda hayirli sonuclar alirsin kardesim

Aminn inşallah kardeşim eksik olma  ya:) 

Feneristt
    Katılımcı

Bu almanlarda her hafta bir tatil yapıyor arkadaş bu günde tatilleri varmış 🙄

2onur
    Katılımcı

16.05.2018 İstanbul Konsolosluğundan Başvuru
    26.05.2018 Hamburg Yabacılar Dairesi Eşime Mektup gönderdi (Kimlik Fotokopisi ve Evlilik Cüzdanı Fotokopisini beraberinde gönderdikleri formu doldurarak posta yolu ile göndermesini istediler) Ancak orjinal evraklar ellerine daha ulaşmamış.
    28.05.2018 Eşim Formu ve evrakları Yabacılar dairesinin posta kutusuna bizzat kendisi bıraktı.

Ve bekliyoruz :) Tüm aşamları zaman dilimiyle yazayım bakalım sonuç nasıl ve ne zaman elimize ulaşır.

Selamlar,  09.05 tarihinde başvurdum. Bugün evraklar Hamburg'a ulaşmış. Belki sizin de ulaşmış olabilir ya da haftaya ulaşır başvuru tarihlerimiz arasında bir hafta var :)

Saygılar,

Hrnmllgl
    Katılımcı

Selamlar,  09.05 tarihinde başvurdum. Bugün evraklar Hamburg'a ulaşmış. Belki sizin de ulaşmış olabilir ya da haftaya ulaşır başvuru tarihlerimiz arasında bir hafta var :)

Saygılar,

Merhaba bugün aradık ancak evraklar ulaşmamış inşallah tahmin ettiğiniz gibi olur demekki ortalama 3 haftalık bir süreç var eşinize mektup geldi mi? Bundan sonraki dönemler için bilgi paylaşırsanız sevinirim

Feneristt
    Katılımcı

Arkadaşlar benim eşim ikinci senesine okuluna devam edicekti , bunu yabancılar şubesindeki kadına söylemişti , kadın bizim avukata meil atmış okul durumu ne oldu diye , maaşı sıkıntı yapmamışlar demekki galiba okul kaydını istiyorlar 🙄

BombPlanted
    Katılımcı

Merhaba, ben tüm evrakları 23 martta teslim etmiştim, berlin yoğun olduğu için işlemler uzar demiştiler. Başvurumu sonra incelemek üzere arşive kaldırmışlar, 31 mayısta dosyamı tekrar işleme almışlar, 15 gün sonra ararsam bilgi verebileceklerini söylediler vize sürecine dair. Hani vizeni verdik yada vermedik diye bilgi veremeyebiliriz ama gelişmelerden haber veririz dediler.. Şimdi sorum şu :/ sizce çok umutlanmayayım mı? Uzun süredir bekliyorum vize için haziranın 20lerinde 3 aylık süreç dolmuş olacak, o yüzden 15 haziran gibi ararsan haber veririz deyince insan ister istemez bir umutlanıyor.. Sizce beklentileri düşük mü tutayım? :/

mercanx
    Katılımcı

Arkadaşlar benim eşim ikinci senesine okuluna devam edicekti , bunu yabancılar şubesindeki kadına söylemişti , kadın bizim avukata meil atmış okul durumu ne oldu diye , maaşı sıkıntı yapmamışlar demekki galiba okul kaydını istiyorlar 🙄

süper bi haber işte bak öyle kolay değil red gelmesi sevindim . Peki eşin ne yapıcak şimdi ?

mercanx
    Katılımcı

Merhaba, ben tüm evrakları 23 martta teslim etmiştim, berlin yoğun olduğu için işlemler uzar demiştiler. Başvurumu sonra incelemek üzere arşive kaldırmışlar, 31 mayısta dosyamı tekrar işleme almışlar, 15 gün sonra ararsam bilgi verebileceklerini söylediler vize sürecine dair. Hani vizeni verdik yada vermedik diye bilgi veremeyebiliriz ama gelişmelerden haber veririz dediler.. Şimdi sorum şu :/ sizce çok umutlanmayayım mı? Uzun süredir bekliyorum vize için haziranın 20lerinde 3 aylık süreç dolmuş olacak, o yüzden 15 haziran gibi ararsan haber veririz deyince insan ister istemez bir umutlanıyor.. Sizce beklentileri düşük mü tutayım? :/

valla öncelikle sunu söyliyim bu bekleyişi yaşayan bizler en ufak şeyden umutlanıyoruz vize elimize geçmeden de rahat etmeyiz. Ve Eşiniz alman vatandasımı ?

Feneristt
    Katılımcı

süper bi haber işte bak öyle kolay değil red gelmesi sevindim . Peki eşin ne yapıcak şimdi ?
    [/quote
    Efendim eşim haftaya devam etmek istediği okula gidicek ordan belge alıcak onu yabancılar şubesine vericwk adamların sadece bunu şart koşmular galiba maaş filan sıkıntı yapmamışlar demekki anladığım kadarıyla 😊

Feneristt
    Katılımcı

Mercanx sizinki ne oldu onaylamışlar mı izinden önce

BombPlanted
    Katılımcı

valla öncelikle sunu söyliyim bu bekleyişi yaşayan bizler en ufak şeyden umutlanıyoruz vize elimize geçmeden de rahat etmeyiz. Ve Eşiniz alman vatandasımı ?

Ben aile birleşimi ile başvurmadım, üniversite öğrencisiyim türkiyede, almanyadaki üniversitelerle mailleştiğimde almanyada eğitimime devam edebileceğimi ama dil yeterlilik belgesi sunmam gerektiğini söylediler, dil kursuna kayıt yaptırdım yaklaşık 1 yıl kadar sürecek b2 ~ c1 seviyesine gelmem a1den başlayınca, tüm belgeleri sundum konsolosluğa dil kursu kaydımı, üniversite belgelerimi, annem berlinde çalışıyor onun maaş dökümünü ve ev adresini + alman hükümeti dil kursu için başvuru yapınca yaklaşık 8800 euro para yatırmanızı istiyor bir alman bankasına. Yani ne gerekiyorsa yaptım hiç eksik bir şey yok, ama bekletiyorlar hala, bilmiyorum ne olacak sonucu. Çok ciddi bir neden olmadıkça vize başvuruları reddedilmiyor dedi 2 farklı avukat ama yine insaflarına kalıyoruz konsolosluk memurlarının :/
    Bakalım ne olacak.. Umarım gelir bu ay vizem de yazarım buraya

15 yanıt görüntüleniyor - 616 ile 630 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.