2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Fatihh18
    Katılımcı

16.05.2018 İstanbul Konsolosluğundan Başvuru
    26.05.2018 Hamburg Yabacılar Dairesi Eşime Mektup gönderdi (Kimlik Fotokopisi ve Evlilik Cüzdanı Fotokopisini beraberinde gönderdikleri formu doldurarak posta yolu ile göndermesini istediler) Ancak orjinal evraklar ellerine daha ulaşmamış.
    28.05.2018 Eşim Formu ve evrakları Yabacılar dairesinin posta kutusuna bizzat kendisi bıraktı.

Ve bekliyoruz :) Tüm aşamları zaman dilimiyle yazayım bakalım sonuç nasıl ve ne zaman elimize ulaşır.

Kardesim islemi hizlandiriolar evraklari beklemeden kontrollerini yapiyorlar tez zamanda gelir insallah

stuttgart30
    Katılımcı

Arkadaşlar bugün eşim yabancılar dairesine gitti 25.04.2018 de başvuru takriben 10 gün öncede evrakların aslı oraya ulaştı ne mektup ne evrak istediler bugünde memur son onayda demiş ordan çıkınca önce onaylandığına dair evrakları scan edicez sonrada onayın aslını göndereceğiz bizden işlem bitiyor demiş sormuş hatta eşim benden maaş bordrosu herhangi bir evrak istemeyecekmisiniz hızlandırmak için getiririm diye söyleyince yok demiş ya çok geç isteyecekler patates olacaz ya da böle bakalım  funny:)

stuttgart30
    Katılımcı

Benim bu 6.hafta stuttgarta 2 hafta once kagitlar geldi dediler daha hic haber yok benim esiimde yarin sabah gidecek bakalim hayirlisi

belki benim hanımla karşılaşmışlardır :) nürtingen gerçi bizim valla yazdım fatih bişey istemeyeceğiz son onayda demişler ya da bizi yiyolar  yaril:)

Fatihh18
    Katılımcı

belki benim hanımla karşılaşmışlardır :) nürtingen gerçi bizim valla yazdım fatih bişey istemeyeceğiz son onayda demişler ya da bizi yiyolar  yaril:)

Valla belki direk yollarlar umudumuz o yoksa simdiye mektup giderdi biz stuttgart merkez kardesim sen ne zmn gitmeyi dusunuyorsun

mercanx
    Katılımcı

Valla belki direk yollarlar umudumuz o yoksa simdiye mektup giderdi biz stuttgart merkez kardesim sen ne zmn gitmeyi dusunuyorsun

FATih naptınız eşin gittimi  yabancılar subesine ?

stuttgart30
    Katılımcı

İnşallah bro, valla ucu açık bilet aldım vize erken çıkarsa haziran sonu orda olmam lazım ya da ne zaman çıkarsa vize ikamet oturum izni için gidicem  hallettikten sonra dönücem istanbul'a akabinde alanya eylül ortası ordayım sen ?

Hrnmllgl
    Katılımcı

Kardesim islemi hizlandiriolar evraklari beklemeden kontrollerini yapiyorlar tez zamanda gelir insAllah'

İnşallah kardeşim hepimizin güzel haberleri tez zamanda gelir inşallah..

Feneristt
    Katılımcı

Arkadaşlar eşimden maaş bordrosu da istemişlerdi mektupta , eşim tüm evrakları teslim etti ama çalışmadığı için maaş bordrosunu teslim edemedi , avukatımızda var yabancılar şubesinin avukatımız olduğundan haberleri var …sizde red verme şansları var mı ? Çok korkuyorum ret gelmesinden 😔😞

stuttgart30
    Katılımcı

Arkadaşlar eşimden maaş bordrosu da istemişlerdi mektupta , eşim tüm evrakları teslim etti ama çalışmadığı için maaş bordrosunu teslim edemedi , avukatımızda var yabancılar şubesinin avukatımız olduğundan haberleri var …sizde red verme şansları var mı ? Çok korkuyorum ret gelmesinden 😔😞

Feneristt yanlış yönlendirmek istemem ama şöyle bişey direk beraber sınava girdiğimiz arkadaşımın başına geldiği için anlatıyorum bilgi amaçlı; arkadaşımın eşi orda kuaför dükkanı açacaktı çalışmıyordu meslek yeni bitmişti iş yokken, burda başvurdu arkadaş
    onunda eşinden evrak istediler oda iyi olur düşüncesiyle dükkan açacağım bir ay içersinde demiş tamam dükkanın gelir beyanını  getir demişler işlem uzadı bir ayda da dükkanı açamadı üç ayı geçmiş açması burdan takıldı gelir beyanı dükkanın çıkana kadar bir ay daha geçecek fln derken daha beyanı teslim etmeden beşinci ayın ortasında vizesi geldi demek istediğim red med veremezler sadece biraz uzar o kadar oda en kötü ihtimal gönlünü ferah tut okey:)

Feneristt
    Katılımcı

Feneristt yanlış yönlendirmek istemem ama şöyle bişey direk beraber sınava girdiğimiz arkadaşımın başına geldiği için anlatıyorum bilgi amaçlı; arkadaşımın eşi orda kuaför dükkanı açacaktı çalışmıyordu meslek yeni bitmişti iş yokken, burda başvurdu arkadaş
    onunda eşinden evrak istediler oda iyi olur düşüncesiyle dükkan açacağım bir ay içersinde demiş tamam dükkanın gelir beyanını  getir demişler işlem uzadı bir ayda da dükkanı açamadı üç ayı geçmiş açması burdan takıldı gelir beyanı dükkanın çıkana kadar bir ay daha geçecek fln derken daha beyanı teslim etmeden beşinci ayın ortasında vizesi geldi demek istediğim red med veremezler sadece biraz uzar o kadar oda en kötü ihtimal gönlünü ferah tut okey:)
    teşekkür ederim verdiğin bilgiler için 😊bende öyle ümit ediyorum da işte ev kiraladık part time iş filan buldum , tüm planları yapmışken insan korkuyor işte  ???

Hrnmllgl
    Katılımcı

Kardeşim eşin alman vatandaşı ise red vermezler inşallah ama bu gibi durumlarda bi garantör aile bireylerinden kefille halledilebiliyor sanırım örneklerini görmüştük.
    İçini ferah tut dua et inşallah iyi olacaktır.

Feneristt
    Katılımcı

Kardeşim eşin alman vatandaşı ise red vermezler inşAllah' ama bu gibi durumlarda bi garantör aile bireylerinden kefille halledilebiliyor sanırım örneklerini görmüştük.
    İçini ferah tut dua et inşAllah' iyi olacaktır.

Saolun teşekkür ederim beklemekten başka çare yok sabretmek lazım

Nesibi
    Katılımcı

merhabalar esime mektup gitmis turk vatandasi. istenilen seyler komik geldi bana ama sizinlede paylasmak istedim.Ne kadar borcu oldugunu , turk vatandasi oldugu icin sanirim almanca seviyesini gosteren belge , ev hakkinda bilgi maas bodrosu falan , ikinci evliligi oldugu icin bosanma belgesi. Borcu 20.000€ bu bir sorun teskil edermi. 370 € oduyor borc icin maasida 2400 euro civari bu bir sorun cikarir mi acaba. Birde gereken evraklari mail yoluyla iletmesini istemisler bu sekilde basina gelen varmi?

Fatihh18
    Katılımcı

Arkadaslar merhaba bugun esim yabancilar subesine gitti bugun 40.gun mektup falan gelmedi kadin esime demis biz persembe gunu yolladik esinin pasaportunu turkiyeye demis mektup falan gelmedi bize mektup icinizi ferah tutun insallah tez zamanda ulasir herkezin vizesi

Fatihh18
    Katılımcı

merhabalar esime mektup gitmis turk vatandasi. istenilen seyler komik geldi bana ama sizinlede paylasmak istedim.Ne kadar borcu oldugunu , turk vatandasi oldugu icin sanirim almanca seviyesini gosteren belge , ev hakkinda bilgi maas bodrosu falan , ikinci evliligi oldugu icin bosanma belgesi. Borcu 20.000€ bu bir sorun teskil edermi. 370 € oduyor borc icin maasida 2400 euro civari bu bir sorun cikarir mi acaba. Birde gereken evraklari mail yoluyla iletmesini istemisler bu sekilde basina gelen varmi?

Sikinti cikmaz maasi iyi o yuzden icini ferah tut

15 yanıt görüntüleniyor - 586 ile 600 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.